Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
30. kvě 2009

http://n-joy.cz/video/tata/5cx8zo1xf3aqsu3e

holky vložila jsem video, ten konec se povedl 😀

jana.sun
30. kvě 2009

Zuzi, parááááda - Sárinka je šikulkááááááááá a jak hezky paséééé - je vidět, že má silný zádička - to my se takhle ani ted nezvednem - holt ten náš lenošek 😅

Moni, moooooře zááááááááááávidíííííííííímmm, já nebyla u moře ani nepamatuju ☹ a dlouho ani nebuduuuuuuuu 😢 😢 😢

ty jo, holky, tak vy chystáte oslavu prvního ročku ..... to je sííla, jak to uteklooooooooooooooo 😝 😵

jste toho napsalyyyy, jsem vás dočitala a Maty mi tu mezi tím zašmudlal kukuřičnej křupek do koberce 😠 😅

add látkovky - mě celkem dostalo, jak píšou, že ještě nedorostla generace odchovaná jen na papírovkách a neví se, jestli to nebude mít na ty děti nějaký vliv - jako že u holčiček na záněty a u chlapečků na spermie ☹ to je pro mě celkem "strašák" 🙄 přeci jen, skoro dva roky mít dítko jen v papíře - neprodyšným 😕 😕 😕 tak to dělám aspon půl napůl a je to. Ještěže se ty moderní látkovky nemusí žehlit - to bych fakt dost pohořela!!! 😅 😅 😅

Moty, musím zkuknout dort - ale už ted se mi sbíhají sliny - jestli je marcipánovej - mnáááááááááááááááámmmmm 😀 😀 😀

Beti, tak už je líp - to je dobře a jestli tě práce baví, tak na dva dny v týdnu to bude v poho - a navíc tvojemu muži nezaškodí, když si zkusí, jaké to je hlídat Verunku celý den sám - u vás to bude dokonce prospěšný 😀

jinak já dnes prospala půl dne, Maty se mnou 🙂 ale co, počasí stejně bylo na prd, tak ani toho nelituju a je mi líp a to je důležitý. Sice to ještě není úplně OK, ale co bych chtěla, že 🙂

motylek
30. kvě 2009

Teda ta je šikovná ta Sárinka.

Jinak Pavlí, my taky nechodíme (jenom za ruku, už i jenom za jednu, ale nepustí se), a ani nemluvíme, ale ani jedno slovo, hrozně věcem rozumí a chápe je, ale slovo z něj nevypadne.

janula2008
30. kvě 2009

Teda ta Sárinka je šikulka 🙂 . Simča taky drmolila kolem toho půl roku a teď už potvůrka nechce říct ani slůvko, žádný táta,máma, všechno je jen oblíbené hop - 100x denně 🙄 😀 doufám, že se trošku rozmluví. Taťku jsem vyslala se známýma a švagrovou na bowling, tak kouknu na net a půjdu chrnět, mám celkem deficit 😅 za to látkování vás moc obdivuju,já jsem vděčná za papírovky, ale je pravda to s tou generací, já jsem byla ještě na látkovkách, ségra už měla papírovky,no zatím ničím naštěstí netrpí 😉 . Prý je to horší právě u těch chlapečků ohledně plodnosti, co jsem teda četla. Já myslím, že je fajn zůstat v kontaktu s prací, já už doma magořím a po pravdě se do práce někam mooc těším,ale je možný že mé nadšení po roce makání od rána do večera opadne 😀 Jejda,ale zůstat v kuse doma třeba 6 let to bych teda nedala, já mám dojem už teď, že iq jde od deseti k nule jak pořád komunikuju jen se Simčou a že mi dělá čím dál větší problém sestavit jednu kloudnou větu 🙄 😀

jana.sun
30. kvě 2009

Moty, dort MNAMIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiii a Kubík je fakt blondáček fešáček 🙂

Jani, sem někde četla, že právě na MD naopak ženám IQ roste - právěže komunikují i s batolaty-že se s nimi dorozumí 😵

my říkáme furt při jídle MNAM MNAM 😵

Marciii, cu vidět tu plííínkůůůůů 😝 si nakupovala v "bráně"????

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Ahoj kočenky 🙂

Zuzi, video zkouknu zítra, nechci pouštět repráky. 😎

JAni, MArci...no jste fakt šikulky s těma látkovkama. Přiznám se, že jsem vůbec nečetla nějaké dohady a výzkumy o vlivu na plodnost a sperma... 😖

JAni, Simča je kočenka. No pravda, moje iq už je pod hranicí 0 😅 Ale do fachy mě to netáhne. Děsím se dne kdy tam budu muset. Ikdyž svoji práci mám ráda, ale makala jsem 8 let 😝 , tak si to chci teď užít doma s dětma.
Holky, vy jste všechyn přes administrativu a ekonom.směr????

Moty, jj, my trénujeme po krůčcích. Ale nenásilně. Počkej, až budou běhat...to bude masakr 😅
Dnes mi volala kámoška, že Elinka má zítra rok a dnes začala chodit.

Beti, hurá, že je Vám líp 🙂 JJ, neskutečně to letí....právě jsem dnes u TV vzpomínala jak jsem ležela před rokem v porodnici a brečela, že nemůžu mít Áju u sebe....
doufám, že u dalšího porodu to bude jiné 🙂
Pene bože on už bude mít ROK!!!!! 😕

...právě jsem se chtěla optat, kde je nějaká akce na Den dětí...(ale všude bude asi moc lidí, co? 😝 )

Dobrou všem 😵

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Jo a my teda říkáme brm..na vše co se hýbe, mama, tata, papa...ale žádný motorycký výjevy..jako paci paci, papá,....když spustím s nějakou říkankou, tak se na mě podívá a myslísi asi co do něj klavíruju za blbiny 😅

marci
30. kvě 2009

To video se Sárinkou je parádní!!!
Beti, jseš dobrá že pracuješ. Já jsem těsně po porodu ještě něco málo v práci dodělávala s tím, že časem začnu nanovo a teď si to nějak nedokážu představit. Navíc bych mohla jenom z domu, což není úplný ideál (a cestovat s Dejvíkem do práce - i když třeba jen na otočku - si neumím moc představit). Ale uvidím, třeba od podzimku něco málo zase vezmu..... Mám taky strach, že zlenivým a zakrním.
Jinak já jsem docela zatvrzelá látkařka. Látkujeme tak z 95 %. Pro mě bylo rozhodující taky zdravotní hledisko (jak píše Janča), ta ekologie je takový příjemný bonus navíc.
Jani pořídila jsem Dejvíkovi novou AIO na Bráně - Cushies Tushies (hnědou se zelenými kruhy) - vypadá v ní jak brouček 😀
Pavli, to fakt tak šíleně letí. Taky si pamatuji, že to bylo skoro včera, jak jsi řešila kam půjdeš rodit!!! 😲
My zatím neříkáme nic - my jenom pliveme 😀 😀 Ale zato dokonale!!

zuzanka26
31. kvě 2009

moc děkuju holky za hezký slova, takhle kecá jen večer, ale je to super. škoda že to není vědomě 😉

janula2008
31. kvě 2009

Zuzi všechno příjde 😉 .Pavli, jo já jsem přes administrativu, ale vlastně neumím nic,protože jsem vylezla z gymplu, udělala si jen jazykovku a na vyšší odbornou (obchod-cestovní ruch) už jsem se po pár měsících vyflákla (nebavilo mě každodenní dojíždění do Boskovic 😖 ) a nastoupila zrovna do cestovek, chvíli před tím jsem ještě dělala na sociálce na Kounicove u exekucí. Tak jsem zvědavá, kam se dohrabu za rok a půl. Od září chci naběhnout na nějaké kurzy,ať je co napsat do životopisu,ale i tak myslím,že to s tím dítětem bude asi boj a nikde mě chtít nebudou 🙄 .Brala bych nějakou recepční nebo asistentku ředitele a později ředitelku 😉 😀 .Ségra dodělává za rok podnikatelskou,tak přemýšlíme,že začneme podnikat,ale za boha nemůžeme přijít na to v čem. 😅 Tak taťka už nám vstává,nachystali jsme mu snídani až do postele tak jdem vymyslet co budem dnes dělat.Hezkou neděli!!

pavlina05
autor
31. kvě 2009

Ahoj holky!!!

Zuzi, opravdu Sárinka je Boží 🙂 A jak jsi minule řešila ty její pohyby...ona je určo ok 😉

JAni2008, s vědomostmi z administr. se člověk neztratí 😉 , co takhle si otevřít kavárníčku...péct tam čerstvé koláče 😉 , různé kafíčka a koktejlíčky....(to by byl můj sen)
Nebo si otevřít obchůdek...něco jako brána k dětem, ke zdraví....
Jenže to musíš mít prachy 😒
Já bych si zase chtěla udělat VŠ, ale kdy, že? 😅

Dnes nemusím vařit, takže mám odpočinkovou neděli 🙂

lacherka
31. kvě 2009

Ahoj děfčata🙂

tak mě dneska bolí hlavinka, včera jsem zase strhávala ty lepící pásky z oken a večer mě začalo dost bolet v krku, do toho ještě zavolala kamoška, že se jde pařit a to jsem nemohla odmítnout? Takže jsem v 5ti babách vyrazily do Ratejny, ale od 23hodin jsem se viděla v posteli, protože mi fakt nebylo dobře, měla jsem zimnici bolest v krku, no nic moc, ted už je to lepší, mám šátek na krku a piju čaje....počasí taky na draka, tak je to tak lehnout do postele k pohádkám. Dnes teda žádná cesta pohádkovým lesem nebude a budeme zase trčet doma

Zuzi, Sarinka je parádní, ukecalka malá🙂

lacherka
31. kvě 2009

Jani nakonec jedem do Bulharska Obzor, o tom jsem ti psala...tak jsem zvědavá nový hotel a bazenem přímo na pláží a s all inclusive, takže bude pohodááá bez vaření a koupání u bazenu a zaroven u moře, tak jsem si to představovala🙂

jana.sun
31. kvě 2009

ahojky 🙂

januli - zřidte si se segrou kavárničku spec. pro Pyloušky - to bude úspěch 😅

Lach, tak pařba, joooo. a ted kurýrování 😖

já se taky furt kurýruju, celý víkend jsem napůl prospala, ale úplně 100% ještě to není. chtěla jsem už dneska jít s Matym konečně ven, ale to počasí je fakt hnus, tak to ještě dneska bude muset hošík doma se mnou vydržet. 😨 zítra už vyrazit musíme, páč nám dala naše nová terapeutka další rehabku už zítra - chce odchytit to naše pídalkování, ale Maty ji to moc nechce ukázat - tak jsem zvědavá, jak se zítra předvede. dostali jsme zas trochu jiný cvik, tož se snažíme - ale já nemám moc sílu, jak mi není dobře, takže nic moc cvíčo - se jí budu muset zítra napráskat 😔 😔 😔

Marci, ta plínka je úúúúúúúúžasná a taky teda pěkně drahá 😅 úplně mě dostal ten vzor dalmatina a vlnky!!!! aaaaaaaaaaaaaach 😵 pak pisni, jak jsi spokojená, ju? 😉

pavlina05
autor
31. kvě 2009

Ahoj...počasí na 😝 😝 😝 😝
Mpni, škoda toho pohádkového lesíka. A to je otevřeno celoročně, Jak to funguje?
Teda ty jsi byla na noční jízdě. Trochu závidím, já se jen tak někam nedostanu ☹
Moni, jak to bude v Bulharsku s jídlem pro Míšu?

My se válíme celý víkend doma, paráda na odpočinek, ale už mě to neba!!!!

lacherka
31. kvě 2009

Pavli, právě pařby se mnou už sou o ničem, už nic nevydržím, holky šli pak ještě do Livinu a já to zabalila před 1. A to mě kamoška pořád přemlouvala at jdu s nima, že mi může mamka ráno M. pohlídat a můžu spat. Ale už byla celkově unavená z celýho dne.

S tím pohádkovým lesem, to je jen jednou za rok, jen ten jeden den, jsou tam ty pohádkové postavy, a ted mi mamka říkala, že pro děti třeba ukoly, udělej 10dřepů a dostaneš nějaký body a za ty body si pak můžeš vybrat odměny a tak. No je to spíš pro starší tak od 3let, ale aspon by jsme se nějak zabavily tak snad příští rok:.)

do Bulharska beru pro Míšu skleničky a taky jsem tak nějak planovala, že bude jíst od nás, no uvidíme jak to tam s tím jídlem bude vypadat, ale je to lepší hotel, tak snad nebudou dávat nějaké zbytky. Říkala jsem si, že mu třeba od nás dáme kuřecí maso, zeleninu brambory atd...no to co může. A když to nepůjde tak bude na skleničkách.

pavlina05
autor
31. kvě 2009

Moni, tak př. rok 😉
Jo, určitě tam bude spousty ovoce, takže míša si pošmákne 😉

Tak tady jsem zachytila včera náš zub:

http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ales_10-12_mesic...

lacherka
31. kvě 2009

to je dobrý🙂 Míša má na tom samým místě akorát teda ještě menší, ale já jsem ho zatím ještě nezachytila

jo holky...sem se chtěla zeptat máte zkušenosti se značkou DEDRA? je to kosmetika na uklid atd. já dneska objednávala🙂 tak jsem zvědavá....

janula2008
31. kvě 2009

Moni, já se přiznám, že Dedru neznám 😕 u nás valí leda Proper, Cif a Cilit Bang 😀 .Snad jsem teda dobře pochopila, že myslíš čistící prostředky 😅 .Tak to budete mít určitě moc fajn, hned bych taky letěla, ale když si představím to naše balení 😨 . Už jsem nám objednala koncem července aspoň ten apartmánek u Zlína, je to 7 km od Lešné, tak zkoukneme zoo, zámek, atd.Když bude hnusně snad bude aspoň v provozu vnitřní bazén a když bude pěkně dáme si na terase večer s Lukym vínko, prostě takovej relax,jen bez toho moře 😉 .Pavli, no segra je vyučená kuchařka-číšnice,teď dělá tu podnikatelskou nástavbu takže jsme nejdříve o něčem takovým taky uvažovaly,ale pak jsme od toho upustily, přijde mi,že je toho v Brně dost. Docela bych šla i do nějaké té baby kavárny,ale toho je už taky opravdu hodně.Ale na tom zařizování bych se vyřádila 😀

pavlina05
autor
31. kvě 2009

JAni, super prázdniny budete mít 😉
My jedeme v srpnu do Adržpachu do rodinného penzionku, tak snad bude počasí ok 😎
JAni, jj kaváren je dost, ale kdyby Ta vaše byla suprácká, tak by všechny převálcovala 😉 A já bych chodila jen k Vám 🙂

betina
31. kvě 2009

moni, s tou dedrou, neznám osobně, ale taky se na ní mrknu, jelikož jsem slyšela chválu, takže taky asi vyzkouším. tak prosím písni, jestli jsi spokojená 😀

lacherka
31. kvě 2009

no já taky🙂))

my pak jedem s kamoškou v červenci do Olomouce taky do nějakýho penzionku, jen my dvě s dětma, tak na to jsem taky zvědavá, jak to bude probíhat....jedem bez postýlek, děti s nám budou spat v posteli, snad se tam neumlátí, jak jsme naposled byli v solné jeskyni, tak po sobě celkem šli, Míša se teda pomalu nechal fackovat a nechápal, proč mu pořád bere hračky....
holky já si myslím, že každá dovča je fajn, hlavně když tam jedeš dobrýma lidma, třeba lepší byt s partou kamarádů někde u rybníka, než sama u moře

pavlina05
autor
1. čer 2009

Ahoj holky!!!!

U nás dnes děsná noc....buzení po 15 minutách 😝 Myslím, že si kluk už z nás dělá srandu 😠 Nic mu nebylo, jen chtěl do naší postele. To se tedy dost rychle naučil 😠 😠 😠 😠

Moni, také neznám Debru.
JJ, každá dovča bude ok, vždy´t potřebujeme voraz.
No já plánuju se tady doma moc nezdržovat, sbalím kufry a pádím na celé léto na chatu 🙂 Sem tam něco pojedu vyprat, ale pak hned odsud pryč. doufám, že budou přijatelný teploty.

marci
1. čer 2009

Pavli a vzali jste ho k vám? 😀 Náš David dneska chrněl se mnou celou noc a kojil se jen 1x!!! Zato se pěkně rozvaloval, že mě málem shodil z postele!!! Jsou to malí vyčůránci!!!

pavlina05
autor
1. čer 2009

Marci...no hádej....
vzala jsem ho, chrupkal u nás celou noc, já na 10 cm, on rozvalenej jak král. Je to umazlenec! Kojila jsem 2x 🙂

janula2008
1. čer 2009

Bré ránko holky, u nás se vstávalo až teď 😀 bez probuzení 😅 já jsem provokatérka že 🤐 😀 ale určitě vás taky nechají už brzo broučani vyspat, my to máme asi za odměnu, že už nezlobí zuby 😉 jsem upřímně zvědavá jak se Simči bude s náma v tom penzionu spát, protože je fakt navyklá spát u sebe v pokojíku a tohle bude jeden pokoj 😒 ale povezem ji teda cestovní postýlku,tak snad to půjde...

pavlina05
autor
1. čer 2009

Jani 😠 😠 😠 😠 ....no ale ty si to zasloužíš 🙂
Tak u nás se už zase spí...dopolední spaní. To bude teda den, když už v 10 bude vyspanej 😖

pavlina05
autor
1. čer 2009

jo holky, všem našim drobečkům pěkný svátek 🙂 🙂 🙂

janula2008
1. čer 2009

Jj taky se přidávám k přání. Pavli, ty máš,ale zas dobrý,že ti tak spí přes den 😲 já ji utahám nejdřív po jedné a budu doufat,že aspoň hoďku a půl bude spát 😉 tak nic, jdeme koukat na Ferdu Mravence a hrát si,pěkný den všem.

zuzanka26
1. čer 2009

Ahoj holky,
u nás stejný... vstávání ve čtvrt na 7 a pak zlobení už v 8, takže od půl 9 spánek jen 20 min, teď jsem jí šoupla na balkon do kočárku a spí hurá.
Snažím se jí vysvětlit, že lepší by bylo spinkat o hodinku déle ráno, ale nějak mě nechápe 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru