Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
25. čer 2009

Ahoooj holky,

taky jsem dnes nějaká aktivní, vařila jsem Sárince i oběd, to normálně nedělám a měla jsem s tím úspěch, tak jsem tak ráda!!!

Ju Pavli vy máte už třetí zoubek, my máme pořád malinko vyrostlej ten první ( už měsíc se pořád jen klube, vůbec neroste) a pak máme malou bílou čárku vedle.
Nahoře tam nemá snad ani z čeho zub růst 😅

betina
25. čer 2009

ahoj holky,

Pavli, prosím tě,m jak je m ožný, že uklidíš a uvaříš? mně se chce už jen brečet, nejsem schopná s malou absolutně nic udělat, bud mi visí na nohavicích a chce se nosit anebo mi zdrahá po bytě, všude si stoupá a navdí ji, že se pouští apod...a pro mě byl vrchol dne, že jsem uvařila brambory 😠 nechce spát v postýlce a v postelůi ji po polsedním držkopádu nenechám samotnou, fakt si připadám jak totální idiot neschopnej.

Moni, s tím pejsekm... ☹ mluvíš mi s duše, jak jsem vystreslá a naštvaná, odnáší to hlavně on (ne, že by teda byl stavej), ale miminko byl on a byl to miláček, ted je taky,ale absolutně na něj nemám čas jak dřív. ted tady leží a kouká na mě, tak ho jdu hned pomuchlat. MM uspal malou, sláva bohu!

Jani, to je jasný, že když nemáš psa, je ti to prosti strsti, já už to neřeším, žmoulají si hračky navzájem a je to katastrofa, ale....psi mají mín bakterií v puse než člověk

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

pavlina05
autor
25. čer 2009

Holky, tak mi byli doteď všichni 3 na písku 🙂 A dokonce už jej ani Ájis nejedl.

Zuzi, na zuby máme, ale na ten prví jsme čekali skoro 11 m, ty další 2 šly po týdnu 🙂

Beti, já vařím a uklízím šmahem 😅 jen co usne tak startuju na plný obrátky a makám celou tu 1,5 hod dokud spí. Pak taky už nic nestrihnu. sice mi už nevysí na noze jako dříve, ale mám ho v závěsu.

Tak kluci se koupou, valím poklidit písek a nachystata kaši.

betina
25. čer 2009

Pavli,

prosím tě, taky ti po císaři říkali, že bys neměla otěhotnět další 2 roky kvůli možnému protrhnutí dělohy? já jsem v šoku, kamarádka ted otěhotněla 3 měsíce po císaři!!!!!!!!!!! a nikdo ji prý neříkal, aby si dávala pozor, tak jsem z toho jelen.

pavlina05
autor
26. čer 2009

Ahoj holky!!!!

Večer zase rodeo...po dlouhé době. 6e by zuby? 😅

Beti, také mi nikdo nic neříkal , asi to nebylo důležité 😅 informovat.
Ale slyšela jsem o tom. A počítám s tím 😉 , v srpnu na kontrole se chci zeptat.
no já bych to tedy neriskovala!!! TA stěna je dost oslabená!!!!
A co té kamarádce řekli?

zuzanka26
26. čer 2009

Ahoj holky,
my měli docela klidnou noc až na to, že v 5:15 jsem krmila s tím, že se bude spát a Sárinka měla šílenou nálož v plínce a dvakrát za sebou, tak jsem furt přebalovala a pak jsem viděla, jak plácá divoce ručičkama a začíná povídat, tak jsem jí v 6:15 šoupla manželovi a ještě hodinku spala, jsem ráda!!!

Jo mě říkal můj gynekolog, že prý o Vánocích už můžeme začít se snažit 😝 ( tedy rok po porodu) no já taky ještě počkám, lepší by byl asi 3 letý odstup no a kdo ví, jestli to půjde!

pavlina05
autor
26. čer 2009

Zuzi.....no jo, kdo ví jak to půjde? My se začneme snažit opravdu až př. jaro 😎 Chci si užít Áju jako batole a nevím jestli mám teď na 2 děti 😅 Sotva stíhám jednoho lumpíka. A mít takové 2, tak valím do Bohnic 😅

...taky máme nálož....

zuzanka26
26. čer 2009

Pavli třeba to bude úplný andílek, někdy to tak bývá 😉 .... no třeba už ty druhý děti nebudeme tak řešit 😅

lacherka
26. čer 2009

ahoj holky, my jsme byli včera na oslavně narozenin T. dědečka a dopo jsme makali, chlapi venku, dělali plůtek a já vevntiř uklízela, prala jsem, vysávala a umývala zem a dnes už to není poznat....hned potom si vzal Míša chleba a ten byl rozpaplaný po gauči...no co se uklidu týče, co bych fakt dala za byt, tady mám dvě koupelny! když umyju jednu, tak druhý je špinavá a naopak, dneska se chystám, že musím uvařit koprovky pro mě a Míšu a jak usne, tak chci jít na koupelnu nahoru a vysát-zas samej chlup! a umy tam zem...no a odpo už zase bude bordýlek tady dole....má to vůbec cenu uklízet?
Já už jsem se dostala do takových stavů, že jsem asi neschopná, co koukám na mmb na fotečky těch krásných baráčků,uklizeno, čisto a tady! umyju zem, projde pes, jsou tam tapky a spadaný chlupy, do toho tam po kolenech vlítne Míša a celý to roztahá a rozmaže, ted se zrovna dívám na stůl, jak je od něho dopatlanej a to jsem ho včera brala prontem

Odpo chci jet shánět kytky Surfinie, koupila jsem 5truhlíků a kytky už skoro nikde nejsou, včera jsme koupila 4poslední kousky tak odpo jdu na lov🙂

Pavli a kde máte písek že ho jdeš v pul 8 uklízet??? to jste si udělali pískoviště v bytě?

My už musíme taky udělat písek, už i trochu povyrostla travička a jak se udělá plůtek na terase, tak se půjde na zamkovku...nekonečný

pavlina05
autor
26. čer 2009

😅 , spíš to vidím na to, že to u nebudeme tak prožívat 😉

Moni, takže se mám pak na co těšit v baráku 😅
Neviděla bych to tak černě Moni, jsou to jen fotky, ve skutečnosti to mají všichni jako ty 😉

Monči, písek je venku 😀 ale pak jak dorazíme domů, tak je tady také 😀 😀 😀 mini pískoviště 😀

lacherka
26. čer 2009

a jo🙂

no Pavli tam si hlavně uděláte všechno podle seme a pěkně! a bude vám to dělat firma. jelikož předešlý majitel to tady všechno tak......to bych musela byt hodně sprostá a dal sem všechno levný a poničený, tak to stojí fakt za prd a uplně je tu zbytečná práce, v koupelně blbě udělaná dlažba a prostě ta nebude nikdy vypadat uklizené. myslím, když máš vše pěkně a kvalitně tak ten uklid jde sám, na to bych se i těšila.
My tady máme poškrabanou plovoučku a už to prostě nevypadá pěkně..fakt není nad to postavit si to po svým. Včera jsem umyvala okna a ted koukam, že tam mám zas čmouhy, tak já fakt nevím, já je asi neumím umývat nebo co☹ tak můžu zase dneska znova

pavlina05
autor
26. čer 2009

moni, neřeš to tak 😉
Co máte v plánu o víkendu? My asi pojedeme na chatu 🙂

já vařím nakonec jen polévku nám oběma, zeleninovou. Původně jsem chtěla květákovou, ale nevím jak na můj žaludek 😝 a jestli by z ní nebly Ája uprděnej

lacherka
26. čer 2009

T. je v práci a já jedu zítra k mamce na chatu, slavit narozeniny a v neděli nevím...
tak já vařím tu koprovku, Míša řve, tak ho vezmu do náruče, jdu do ledničky a on si vytýhne kompot a hodí ho na zem, sklo a kompot všude po zem...tak si říkám, jestli na to mám vůbec nervy....no ted usnul, tak jdu dovařit a uklízet zem

taky ted pořád vymýšlím co vařit, skleniček už doma moc nemám, ale asi taky nakoupím do zásoby, člověk nemá doma furt navařeno...zítra bych měla uvařit něco s masem, ale aby to mohl i Míša, tak to nevím tedy co....co třeba dušený hovězí s rýží?? to by mohl ne?

pavlina05
autor
26. čer 2009

Jasně 😉 mohl by to jíst.
Já nic nevymšlím, zítra vaří mamka 😉
Teda to je číslo 😀 ☹

janula2008
26. čer 2009

Ahoj holky! Beti, jo mě o tom informovali v porodce, gynďařka i v kurzu. 2 roky po císaři si dát se snažením oddech. Moni, kolem toho roka už jsem Simči rýži s hovězím apod.dělala běžně 😉

pavlina05
autor
26. čer 2009

čauvec 😀

TAk co Lach? Máte doma poklizíno? 😀 A co obídek?
U nás paráda, polévka mňam 😀 a pak vycházka a písek.

lacherka
26. čer 2009

u nás koprovka taky dobrý nakonec z toho byla spíš polívka, ale Míša spapal vše a měli jsem nečekanou návštěvu měsíčního Samuelka, tak jsem si pochovala🙂 no a ujistila jsem se, že další mimi až za hooodně dlouho....jako krasný, ale jak plakal tak jsem si vzpomněla na Míšu, ted už je to dobrý, už vím proč brečí, ale u toho mimča je člověk fakt bezradnej

no a pak jsem shaněla po celým Bystrci Surfinie...a nikde nic až v posledním květínářství jsem sehnala dva kousky, tak jak M usne jdu vysazovat truhlíky....a taky jsem se tam potkala s kamoškou, tak jsem skakli na kafčo a šopák...

jo Pavli poklizíno....no nevím nevím...zem je tak zralá na umytí a Míša mně zase vytahal hlínu z květináče a pesk byl zase na gauči...☹

jana.sun
27. čer 2009

ahoj holky 🙂

tak švagrovci dnes ráno odjeli. Včera jsme s nima byli na procházce po Brně - villa Tugendhat - tam se ani nedostali, ptže až na místě jsme se dozvěděli, že se tam musí dopředu objednat 😕 takže klasika, Špilas, Petrov, Mahenovo divadlo, krokodýl u staré radnice 😀 a bylo pořešeno 😵
s Matym jsme byli celou dobu venku - takže paráda 😉

Moni-Lach, vidím, že máte u vás docela veselo! 😅 nic si z toho nedělej, já taky nestíhám úklid a to jsme v bytě!

Moni-Beti, Verunka je holt trochu hyper. nemáš třeba možnost obědy někde odebírat? at se nemusíš trápit s vařením 😉

Zuzi, vidím, že Sárinka je lepší s tím nočním buzením, ne?

Pavli, tak na písek v bytě se už vyloženě "těším" 😝 😝 😝

no my se o další mimi budem pokoušet příští rok 😵

pavlina05
autor
27. čer 2009

Ahoj 🙂

JAni, písek je sai fajn na rozvoj motoriky...ale jinak na h...... 😝 bordel všude 😠
TAkže včerejší den prima, co? A odkud jsou švárovci?

My jedeme zase na chatu, co tady že? 😀

jana.sun
27. čer 2009

jj, písek si užijem - teda venku, jsem zjistila, že mě baví dělat bábovičky 😀 😀 😀 ale kdyby to šlo nějak nedotáhnout domů 🙄 🙄 🙄
asi trochu utopie 😝

švárovci jsou od Šumperka - oba s mm z tama pocházíme, máme tam rodiče a sourozence - jen my jsme nějak "mimo" 😵

jé, taky bych jela na chajdu, ale mm je v práci ☹ a příští víkend to s chaupou asi taky moc nevypadá, musíme ted šetřit - mmch závada na našem "novém" autě se projevila znovu, takže fakt na h....!!!! ani ted nemáme na to, abychom to dali znovu opravit 😢 😢 😢

jana.sun
29. čer 2009

dobrý den všeeeem 🙂

no teda při pohledu ven nic moc 😕
jaký byl víkend?

u nás pracovní - jsme se s mm vrhli na skříně v chotbě a udělali tam vítr 😵 a taky pořádně probrali mrazák - obojí už bylo dlooouho potřeba - ještě jsem vařila víc dávek příkrmů a zavařovala je - no byl to záhul na celou neděli. Fuj, jsem ráda, že to máme za sebou 😅

pavlina05
autor
29. čer 2009

Ahoj holky!!!

U nás víkend dobrej 🙂 , jen v neděli mě zase bylo 😝 ....snad už to nebude dál pokračovat 😠 Chci jíst normálně!!! Vždyť už vážím jen 53 kg 😒
Jinak se máme ok.

Dnes jsem byla s kámoškou na Mraveništi u přehrady. Paráda!!! Tam bychom mohly udělat srazík🙂 Co vy na to? dětem se tam moc líbilo a i mě. Paráda. A do 3 let je to zadarmo.
tAk popřemýšlejte 😉

Jani 🙂 tak ty jsi z Jesenicka 😉 To se ti musí děsně stýskat po kopečkách, ne?
Co záplavy? U vašich ok?

jana.sun
29. čer 2009

Pavli, jj, z Jesenicka - ale kopečky mi nechybí 🙂 mám to tady v Brně ráda 😵

Hele, zas blbě a nebude tak náhodou druhé mimi???? 😅

Nevím sice, co je mraveniště u přehrady, ale zní to zajímavě, tak jsem pro srazík 😵

lacherka
29. čer 2009

Pavli jo tam by byl srazík parádní...tak hlaste termíny🙂 já můžu ve středu nebo příští týden po, ut....co vy? at už se někam dokopem....

já jsem dneska nějaká k.o. T. celý den venku dělá zabradlí a já celý den s Míšem, fakt už jsem z něho unavená, ted zas odjel s rodičema pro nějaký papíry k nim, tak já zase můžu koupat a uspávatů...ach jo...pak tady kupa žehlení, asi bych potřebovala nějaký energy drink

jinak jsem konečně stáhla fotky na rajče, tak vám se pak dám odkaz at můžete mrknout na nějaký ty fotečky, akorát jsem nedělala cenzuru, protože je mi líto nějakou fotku máznout, tak je tam každá fotka tak 5x...

pavlina05
autor
29. čer 2009

Jani, mimi určo ne. Frekvence nízká, kojím o 106 a bolí mě žaludek.
Mraveniště je dětské hřiště. Skákací hrady, písek a průlezky a takové prkotiny všelijaké.....

Lach čao! 🙂 Já můžu středa, čtvrtek i pátek. Př. týden út, čt a pá.

Je to tak vážně dobrý. Děti tam mají prostor bezvadnej 😉

Moni, když ty děti máme celý den, tak je to mazec!! Já řekla MM ať si vezme Áju aspoň na 30 min, že chci být na Mk.

Honem s fotkama!!!!!!!

Tady naše fotky, Jani Mraveniště:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

lacherka
29. čer 2009

http://lacherka.rajce.idnes.cz/

tak mrkněte, je tam toho teda hodně...

takže bud středa nebo pří týden uterý....co vy ostatní holčiny?

Já vzpomínala na Janču jak psala jaký má zahul se Simčou, že je k.o. až je jí do breku, tak se dneska cítím já. Míša fakt neposedí, pořád za ním lítám, tahám ze schodů a nebo vytahuje věci ze zásuvek, tak já zase dávám zpět, pak jde do kuchyně a tam vytahuje další věci, takže zase můžu znova a mezitím už je zase na schodech, no kolotoč

lacherka
29. čer 2009

Pavli tak mraveniště pefrekt už se tam vidím🙂

betina
29. čer 2009

ahoj holky,

moni, fotky jsou náádherný a moc vám to tam sluší a vypadá to tam taky moc hezky to prostředí, fakt závidím, jak jsem viděla to moře, jela bych hned, ale nebudou penízky letos asi na nic 😒 ale doufám, že jste si odpočinuli (i když s miminem, co si budeme nalhávat že) 😀 . Moni, taky tě chci uklidnit, dneska jsem volala s kamarádkou (má 10 měsíců chlapečka) a shodly jsme se, že si občas pofnukáme anbeo že je nám ráno tak mizerně, že máme poct, že prostě nevstaneme 😠

pavli, to Mraveniště vypadá skvěle, přesně pro raubíře 😀

betina
29. čer 2009

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru