Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
7. zář 2009

jo Pavli z nextu bych taky objednala, ale ještě musím vybrat co...a jaký má paní Monča kurz? Myslím, že jsem někde viděla za 35

lacherka
7. zář 2009

Pavli krásné fotečky, Alešek je takový modýlek...a jak mu vyrostly vlásky!

pavlina05
autor
7. zář 2009

Ahoj holky!!!

ZAse makám 😝

LAch, no stíhám....nestíháme asi NIC!!!
Ája vyspával na chajdě až do 9, někdy i 9:30. To se pak všechno posunulo a šel spát až ve 21 hod 😠
Dnes vstával teda v 7:30, tak to beru.
Dnes mám navařeno od našich. Jinak vařím dopo, až spí. Spí obvykle 1,5 hod, tak to stíhám. Te´d spí tak peru, poklízím a dělám polévku.
Jinak uvař květák na mozeček 😉 , chtná bravurně a i verunce od Bet 😀

Do Žabin to máme z ruky, ale 3 kámošky tam chodí, tak jsem chtěla s nimi nebo tady nebo v Lískovci. No a když nebude nikde místo, tak třeba k vám nebo nikde.....? 😖

JJ, Monika má opět za 35. Ale uzávěrku má 18.9. a nové zboží v nextu je až 19.9. Tak nevím, pak bychom museli dloho čekat...??? Já už chci zase hadýrky 😀

JJ, Míša je modýlek velkej. Ája je modrooký blonďáček 😎

Dnes jedu za kámoškou co jsme se měsíc neviděli, zítra s Mk do Hustopečí, ve středu asi jiná komoška a v pátek vy? 😀 A už mám celotýdenní program 😀

No mažu věšet prádlo....

pavlina05
autor
7. zář 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25968504&tab=0
Objednává dokonce jen do 15.9.
Ne že bych spěchala, ale nějaká mikča teplejší by se nám hodila v tom říjnu, už.

lacherka
7. zář 2009

Pavli ty jsi jak já?? ty jo nemůžu v klidu sedět doma a musím pořád vymýšlet kam s kým....hruza...to jste holky všechny tak aktivní nebo si vystačíte sami? Mně to nebaví, chodit po venku s kočárkem sama a doma byt pak zase sama...
Pavli tak fajn, píši si tě na pátek, ju?
S tím koníkem to máte v Hustopeči srázek? to je ta tvá domovská diskuze?
Na zítřek tedy už taky program mám, zavolala jsem kamošce, své hodně dobré kamarádce ze základky a už jsem ji fakt dlouho neviděla a ona mi říká, že mně zrovna chtěla volat zítra, tak to je dobrý co? Neviděli jsme se asi půl roku..

Květák na mozeček...hmm dobrý nápad, to bude i pro Míšu i pro mě a nic složitýho...super, musíš mi takový nápady psát častěji🙂

lacherka
7. zář 2009

Pavli Míša mi už pomalu ze všeho nějak začíná vyrustat, tak bych asi ten next potřebovala co nejdřív, dnes musím koupit nějakou čepku na podzim nic pro něj nemám☹

lacherka
7. zář 2009

tak objednáme? večer se na to pokusím sednout...a ještě jsem našla jednu mamču co má kurz 35 a taky uzávěrku 15. ale dodání má dřív a to 30.9.

pavlina05
autor
7. zář 2009

lach, mě to také nebaví. A myšlenky na to, že podzim je hnus mě děsí, tak raději někde lítám a užívám si TU dovolenou, no ne?
Jasný, tak pátek platí 😉

Moje diskuze je tato:https://https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
A je nás tam asi 15 holek ze stejným osudem....
2 z toho bydlí v zahraničí a ta jedna právě dojela do čR k rodičům tak ji navštívíme.

😀 😀 😀 😀 mňam květák bude fakt ok 😉

Lach, no právě. TAké jsem o tom uvažovala. My jako věci máme, ale ty komplety ala kraťase a tričenka asi na podzim ok nebudou. ☹ tAkže bych taky potřebovala objednat co nejdříve. Nějak se mi nechce čekat na teplé mikče a kaťata do listopadu 😅
Tak jak to vidíš? Objednáme teď někdy u té Monči nebo u někoho jiného? Ta je snad nejlevnější, ne? A co ostatní?
Jo a tady je náhled té doplněné kolekce Next.....nic moc...
http://olsenext.rajce.idnes.cz/

pavlina05
autor
7. zář 2009

Lach, ok 😉
TAk já na to mrknu taky. Abych to do teho 15.9. měla, ju? 😎
Já fakt potřebuju nějaký hadérky 😀
TAk uvidíme u koho. Jaké má hodnocení a jak to má s platbou? A objednáváním?
¨

Holky, kdo bude ještě chtít s námi Next?

pavlina05
autor
7. zář 2009

....sem nechtěla nic moc objednávat, ale jak na to koukám, tak zase bude větr v kešení 😀 😀 😀 😀
Ale co, moje mamča říkala, že na nás také pořád nakupovala a měla radost když nám to slušelo. TAk to mám v genech 😀
Zeptám se dnes kámošky jestli nechce také objednat.

lacherka
7. zář 2009

Pavli mě chytají depky z toho, jak tam k nám budu chodit v zimě v 5 hodin po tmě....nejsou tam lampy a nic...no však víš....a když bude blato, to ani nedojdu čistá k zastávce...toho se celkem bojím...!!!

Pavli tak chodte s náma do Žebětína, jestli chcete, budete to mít kousek, ale ještě musím zjistit info

pavlina05
autor
7. zář 2009

😀 😀 😀 😀
Se tady zjevím a už to tady valí 😀 P§l stránky prokecané 😀

lacherka
7. zář 2009

🙂)))
Pavli asi objednáme u té Monči, ta druhá nemá moc hodnocení, že začíná nově, má asi 30, nepíše tam nic o zálohách, akorát že pošta se pohybuje okolo 100kč, ale radši dám korunu navíc a budu mít jistotu, že nepříjdu o penize

já nějaké teplé mikči mám, ale potřebuji tepláčky, ale neboj...jen u nich nezůstanu..

Mišák už se probudil

pavlina05
autor
7. zář 2009

LAch, jj, pozjišťuj info a já se pak rozhodnu 😉
Neboj, vezmeš gumáky, necháš je u prvního plotku, přetuješ lodičky a jdeš 😀 😀 😀 😀
Dělám si samo legraci.....

Lach, pokud nás bude víc, tak nás pošta vyjde cca na 50 kč, no ne? 😉 Já se také bojím u nových objednávat. Někde jsem četla, že někdo po roce stále nemá prachy a ani zboží! 😒

To se teda nebojím, tě znám!!!!!!! To ty jsi mě nakazila 😀 😀 😀 😀 Já se asi neudržíííím

My spíme, musím jít jíst ať mám pak čas na něj 😀

TAk vybírej 😉 Do 15 😉

pavlina05
autor
7. zář 2009

Moni, ty máš na Míšu hodně věciček....nemáš nějakou košili (bílou) a kravatu? máme jet 19.9. na svatbu, tak že bych ho něka vyfintila🙂

lacherka
7. zář 2009

Pavli tak to bohuže nemám☹ takový věci mi nijak neupotřebíme

janula2008
7. zář 2009

Ahojky, teda kecalenky, vy jste toho prokecaly 😀 😀 Moni, já myslím, že Michálkovi už ta blond zůstane, možná jen o malinko ztmavne (viz.facebook teda),ale je nádhernejjj 🙂 fotky Ajika jsem ještě zkouknout nestihla. Nám se bohužel hodí jen ten čtvrtek dopo, protože středa-čtvrtek budem v Brně, ale středu už máme napráskanou (Simča dopo jesličky, já zubař 😒 , odpo hlídá Luky a poletím ke kadeřnici atd.)Pavli, jojo Simča už je dávno ok, horečku měla vlastně jen ten jeden-dva dny, dostala antibiotika,který asi hned zabraly, protože jedla normálně, evidentně nic jí nebolelo a hned pak nám na kontrole řekla mudr že je v pořádku, takže až na to dávání antibiotik jsem nezaznamenala, že by ji něco bylo, řádila jak obvykle 😅 holky teda vy máte spáče, my budíček dnes po páté 🙄 a usla až teď ve dvě,takže zapadne večer až kolem deváté, to mám radost 😖 jinak my už máme na podzim-zimu nakoupeno, líbily se mi věci v CA a něco v Takku, zbytek jsem dokoupila po aukru, třeba úžasnou zimní bundu za pár šlupek 😀 Jinak ze zimy mám taky celkem obavy, stačí když si představím ty kvanta oblečení, Simonka je pěknej nerváček už jen teď když přihazuju na tričko mikinu, to budou boje 😅 v plánu máme taky cvičení (tady v Židlách) a pak snad ještě něco vymyslím, jedno dopo se zabaví v těch jeslích,ale chtělo by to pak co nejvíc akcí, doma je to samotné o nervy 🙄

janula2008
7. zář 2009

Pavli jinak chci napsat, že vás obdivuju, že si na svatbu troufnete s Ajikem, to je asi opravdu pohodar, my jak jdem te kolegyni, tak babky budou muset hlidat, to si nedovedu predstavit, ze by mela Simca treba jen 10 min.v klidu na radnici stat 😅 😅 to by byl hysterak 😀 😀

janula2008
7. zář 2009

Taky je v Brně dneska tak super počasí?? Tady svítí a je příjemně, dopo jsme se vyhřívaly na hřišti, Simča už konečně začla sama i bábovkovat,tak si tam vydáchnu, odpo razíme zas.A už jezdíme samotné na skluzavce, je šikulka 🙂

jana.sun
7. zář 2009

ahojte kecalky 🙂 🙂 🙂

teda, je fakt vidět, že se vrátila Pavlínka 😀 😀 😀 Pavli a Ájisku, vítejte zpět v Brně a v realitě 😅 Fotečky moc moc krásný - Ajik je fakt šikulka fotogenický 🙂

My ještě plánujem tak týden na chajdě koncem září - tak uvidíme, snad bude hezky a snad mm dostane dovču 😉

Zítra musí mm jet do Šumperka kvůli tomu našemu autu - ten opravář říkal, že je tam toho víc a že to nechce rozebírat po telefonu 😖 😖 😖 už tam máme auti skoro měsíc a furt nic - to bude pálka jak prase!!!! ☹ ☹ ☹ 😢
ach joo - je mi z toho nanic 🙄
Každopádně pokud nám ještě můj tatka půjčí jeho auto, tak v pátek jedem na chalupu, takže se s vámi neuvidíme 😖
Januli, budíček v pět??? 😝 😝 😝 to já mám půlnoc a Maty naštěstí taky - teda abych to nezakřikla, že??? 🤐 🤐 zato chodí spát kolem té jedenácté večer - což teda taky není moc super. 😲 Ale nevím, jak ho to přenaučit - když se mu chce přes den spát, tak s tím moc nenadělám, je protivnej a nechce si hrát, ani jíst, ani nic, tak ho holt dám spát - a spí mi přes den 2x (cca ty 2 hodiny), vstáváme mezi 8-9 h. tož fakt nevím, jak to s ním udělat, aby chodil spát tak kolem té 20-21 hod. 😒
Holky, můžu se vás zeptat - jaký máte režim dne -teda hlavně děti a co a kdy jim dáváte jíst? jen tak orientačně.
Nevíte, kolik toho má prcek ted kolem toho roka vypít? a kolik z toho má být mlíko? dáváte ještě mlíko?
já dávám Matymu mlíko ráno a večer (250 ml a 230 ml), oběd má masozeleninový nebo jen zeleninu a ovocnou přesnídávku, na večeří má to mlíko a před spaním kaši a trochu mlíka. asi bych mu měla začít dávat nějaké pečivo se sýrem nebo tak něco? jo a dávám mu ob den jogurt - bílej -většinou hollandii.
jo a jak vám děti pijí mlíko - pokud ho pijí - z hrnečku nebo z flašky? my furt jedem z flašky 😕
díky za případné odpovědi 😅

Moty, tak co Kubík - je to lepší? snad ano, moc na vás myslíme, at je mu líp a at to není to píchání 😨 🤐

Tak jsem zvědavá, holky "Nexťačky" co zas hezkého objednáte 🙂 já zas "ujíždím" na látkovkách - ted jsem Matymu objednala plínečky cca za 1.000,- (dostala jsem pro něj penízky k narozkám) 🙂
Ještě zvažuju takové to chodítko - ale to jak ho před sebou tlačí a jsou na něm různé aktivity - ale chci to nejdřív prokonzultovat na rehabce, abych "nevyhazovala" peníze zbytečně, jestli mi to vyloženě nedoporučí, že by to mělo nějak škodit - ale snad ne. Kamoška ho prý v Tescu viděla jen za 550,- - tak snad ho neprošvihnu, rehabku máme až příští pondělí - paní má dvoču 😔

Januli, jsi šikula, že už máš tak pokoupeno pro Simču - my teda máme naštěstí poděděno, ale musím to probrat a zjistit, co chybí, abych taky dokoupila - vidím to taky na Aukro nebo MMBxMMA

ááááááá, někdo tady smrdí - kdo to asi bude???? 😅 že by někdo, kdo už dne dvakrát mega kadil??? 🙄

pavlina05
autor
7. zář 2009

JAni, teda ty už máš vše na zimu 😎 Se máš. V takku jsou i dětské ok? To musím zkouknout.
Jinak žádný obdiv skrze tu svatbu....je to rychlo akce. Asi to bude jen obřad a pak nic. Kámoška to dělá v utajení, nikdo to neví a ani oznámení nebudou....TAkže možná nebude potřeba ani kravata.

JAni sun, ahoj! Vy si to na chajdě také užijte, pokud tam pojedete. S autem je to na h......
Já také mám něco z MMB, ale pomálu. Nemáme ani po kom dědit ☹ , tak musím nakupovat a ujíždět 😀

JAni, já pořád kojím. Asi zbytečně moc. Ale je léto, tak mu dopřávám.
u nás je to tak, že přes noc i 4 x (už zase!!!!!! 😠 ), ráno po hygieně je snídaně - chleba+gervais,...jogurtíky...zelenina. PAk mlíčko od maminky. Před spaním zase mlíčko.
pAk obídek ....už všechno.
před odpo spaním zase mlíčko.
Svačina ovoce a nějaký piškot....
Večer pak kaše sunarka banánová a mlíčko.
TAkže dle mě se asi budeš řídit 😅
Moc toho aleš nevypije, je to lajda. Když má to mlíčko, tak na vodu a čaje kašle.
Musím přiznat, že doposud mě to koj bavilo. Ale poslední dny už mě to hryzání a noční buzení neba. TAk snad už bych to měla utnout?! 😒

Moty, no jo co Kubíček?

TAk já mažu do sprchy, kojit a pak snad nějaká minutka na MM. Večer se stavím.

Lach, zatím jsem na Next neměla čas, ale určo to stihnu 😀

jana.sun
7. zář 2009

Pavli a že jsem si typla, že furt kojíš 😀 😀 😀 no, podle tebe se asi fakt moc řídit nebudem, zvlášt ne v noci 🤐 🤐 😵 a myslím, že když tak často kojíš, tak má Ajis tekutin dost 😉 jo a s tím "odpojením" to je otázka -no 😔 těžké rozhodnutí, že 🤐
ale tím gervais si mě ispirovala, díky - nevím, co mám prckovi mazat na chleba 😅

Zuzi, co Sárinka?

A Peti, jak je? už máš pomalu po tom hnusným šestinedělí, ne? 😉

jj, Janula je s tím oblečením šikula - beztak vyčíhla ty nejlepší slevy 😵

Lach a co vy pořád máte s tím baráčkem? pořád ten odpad, nebo co to bylo? 😨

betina
7. zář 2009

ahoj holky,

jani s tím jídlem, u nás ráno chleba s máslem, hollandia, Beba 200ml, dopoledene-nějaký ovoce,oběd-pak polívka a nějaká polovina přesnídávky, přesnídávka sladká-svačina, rohlík a sušenky, pak ještě třeba jogurt a večer 210 beba a v noci čajík.
jinak holky s tím Nextem ted sama nevím, dívala jsem se na anglický stránky Ebay a holky, ty ceny jsou super. nedivám se na nový, ale už po někom,a le oblečení je nádherný, zachovalý a značkový a třeba 44 kousků oblečení Next a Gap za 1600,- plus 600 pošotvné, i tak je to super, tak jsem ted na vážkách.
pavli, vítej nazpět!

janula2008
7. zář 2009

Holky, no já nevím jestli šikula, nakoupila jsem vše velikost 98 a 104 a dneska jsem Simči zkoušela novou fleecovou bundičku na podzim, z které jsem byla v CA unešená a je jí pěkně natěsno, to snad ani neunosíme,takže tak 😒 Náš režim: 5-7 h. vstávání, dneska jsem se ji snažila ukecat ať ještě spí,ale ani omylem, řev jak pavián 🙄 no občas mi dopřeje tu půl 7-7,díky bohu i za to 😅 jak vstane má 200ml sunaru (z flašky...asi už by měla z hrnku stejně jako pije čaj,ale zatím ji to nechávám,jsou podle mě hoší zlozvyky jestli se to tak dá říct 😉 ), kolem 9-půl 10 máme ,,hlavní snídani" a to chleba s něčím (sýr, máslo, pár plátků dětské šunky, rybičková pomazánka apod.)nebo má ráda cornflakes, pak kolem půl jedné oběd (maso s bramborem, miluje těstoviny, rýži,pangasiuse, zeleninové polívky apod.),kolem 4h sváča - jogurt, ovocná přesnídávka, případně pudink nebo pribiňák a nějaký ovoce,pak už nic moc nejí a večeře až kolem 19-20h.kaše (instantní nebo sem tam krupice) a vypije pak ještě před spaním 200ml sunaru. No a do půl 9 leží v postýlce.Takže tak 😅

pavlina05
autor
7. zář 2009

JAni, jj, kojná dojná. JAko mě to furt baví, ale někdy mě to vnoci už přímo sere (sorry za ten výraz, ale je to tak). A když už jsem se těch 15 m nevyspala, tak je to nářez.
nechci tady machrovat, ale do vánoc si dám metu a uvidíme.
přes den to nebude problém jej odstavit, horší budou noci ☹

JAni, jídla jsou pořád stejný..... ☹ Také už nevím co....

Peti, jj, také jsem na tebe myslela, že už se jde do finále.....

Beti ahoj!!! TAk kdy se zase uvidíme? ani nevím kdy má Terka oslavu 😕

pavlina05
autor
7. zář 2009

Beti,řešily jsme s Lach Next. Přidáš něco pro Verunku?
Moty?

betina
7. zář 2009

pavli, next, psala jsem viz.výše, vyjádřím se co nejdřív

janula2008
7. zář 2009

Jee a ještě jsem se chtěla pochlubit, dneska Simča poprvé sama vyfoukala bublinu z bublifuku 😀 to nám dalo práce než pochopila kam foukat 😀 😀 Pavli, no ty jsi s tím kojením machr, za to Tě jednou Ajisek bude muset nosit na rukách 😉 😀 ne, jsi fakt dobrá,asi už bych s tím hlavně večer dávno práskla, u nás bylo těch 7-8 měs.max. (ty jo ani už nevím kdy jsme přestaly 😔 ), ale kdyby pít chtěla, asi bych do roka vydržela aspoň 1-2x denně, protože ten pitnej režim je u nás celkem na pytel,vypije jednu sklínku čaje za celej den plus to mlíko, to je sakra málo že 😒 .

lacherka
7. zář 2009

Pavli na Next jsem se taky nedostala, ted jsem dočetla koníka🙂

A už jsem k.o., takže ještě tu trochu písnu a půjdu na kutě

ráno M. vstává většinou tak okolo 6, ale někdy až tak do pul 8 polehávám v posteli, on si hraje na zemi, nebo po mě skáče atd...dělá blbosti, po probuzení cca pul hodinky někdy ani ne, dostane mlíčko většinou tak 250ml, jak se vybatolíme z postele a uděláme nějakou snídani, tak to má lipánek, jogurt...no prostě co je...na oběd, tak různě, bud je uvařeno, nebo má skleničku, na svačinku většinou jogurt, ovocnou přesnídávku, ovoce...a večer kaše, poslední dobou ji nějak moc nechce dávám Nutrilon špaldovou, tak mu už asi nechutná☹ a nebo nemá hlad...jinak přes den mu sem tam dám rohlík, sušenku, chleba, někdy chleba s lučinou atd....hodně si bere rajčata, hrozny...prostě Míša se tak nějak obslouží sám🙂

holky dobrou, už jsem fakt zralá do postele

Jo Jani,...no nevím, ale já ani T. nejsme blondáci, máme světle hnědé vlasy a T. když byl malý, tak byl v létě taky blond, i jeho brácha-dvojče,...tak to bude asi po nich...ale ted mají normál hnědé vlasy, ani u nás v rodině není nikdo blond...

lacherka
7. zář 2009

Jani...já myslím,že s tím pítím je to tak i u nás...oni ty děti asi to pití tak nepotřebují... i když by tedy měli..ale když nechce, tak nechce..jak mně dneska řekla od kamarádky její malá, která má 3roky🙂

Beti s tím Nextem, já taky něco brala z ebay Anglického, jsou tam sice super ceny, ale málokdo pošle do čr a taky pokud je to aukce tak te rychle přehodí, mě už to tam přestalo bavit nakoupovat, přihodila jsem na spoustu věcí a ve finále jsem vyhrála tak 1 z deseti. A někdy mi přišly i celkem sepraný věci, i když na fotu vypadaly ok. no je to o štěstí,ale ted máme takovou pěknou mikinku a ta vyšla se vším všudy asi na 200kč

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru