Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
7. zář 2009

Beti, sorry, nějak jsem to přehlídla...jsem četla o jídle a pak nějak mám okno. To zní ok.

Jani, nejsem machr, ale máčka co nedokáže přestat a nedokáže vnoci nedat!!!!!! Tchánovci si asi myslí své....

Já také nekupuji vše new, sem tam MMB. Ale je to o štěstí a to já nemám...teda mám v Ájovi.
Sedím nad tím Nextem a kroutí se mi vočiska jak ty ceny naskakují.

Dobrou

lacherka
7. zář 2009

a u nás doma se pořád řeší septik...provlhal do sklepa, takže se musel nechat vyvézt uplně vyčistit a vytřít do sucha a nechat vyschnout, aby se tam mohla nanést izolační hmota, nanesla se jedna vrstva a byla tam stále voda, tak se nanesla druhá, ale jak pršelo, tak se tam dostala znovu voda...takže pořád čekáme, už nás to stálo 7 tisíc, jen ta hmota a bydlení víc jak měsíc mimo domov...tak doufám,že to aspon k něčemu bude

betina
7. zář 2009

jééé Moni, to máš pravdu, už jsem takhle projela 4 aukce 😠
Pavli, dívala jsem se na Next..no tak určo něco objednám 😀

pavlina05
autor
7. zář 2009

LAch, teda to je k vzteku. Já bych to už nepřežila s tím domem ☹

Bet... 😀 to člověku nedá, co?

betina
7. zář 2009

no nedá, nedá 😀 Pavli, prosím tě, s jakým kurzem mám teda počítat? abych se nějak dopočítala 😀

pavlina05
autor
7. zář 2009

35 😉 určitě!!!! a 50 asi za poštu +/-

motylek
8. zář 2009

Holky čágo, jen na skok, už po mně zase leze, je to hrůza. Ucho dobrý, k mudře půjdeme dneska pro sichr, myslím, že je od zubů, protože nepláče pořád, teplotu nemá, no ale radši se tam stavíme.

Pavlííí, ahoj, to je dost, že jste zpátky, pokud by nám to vyšlo, tak bysme se klidně v pátek přidali, ale zatím nevím co bude. Prodali jsme byt, takže teď čekáme až si baba vyřídí hypo, snad jí dají, a jakmile nám zaplatí, tak musíme vypadnout. Nevypadá to moc dobře, barák postavit nestihneme 😀 , byty jaksi nejsou. Zítra jdeme na Valtickou, tak to budeme blízko Janči s Matym. Jinak nějaký Bohunice, ale otřesný ceny a ještě otřesnější stav těch bytů. No hrůza děs. A je těch 3 pokojáču šíleně málo. Za Pavčou do kohoutek určo nepůjdeme, tam jsou to pálky jako prase.

Jinak s tím odstavením, myslím, že pár nocí bude krutých, ale Ája už prostě v noci pít nepotřebuje, takže si za chvilku zvykne, že nedostane.

K pití, hahaha, mě vypije za den třeba 20ml a to nemá mlíko, nic, takže mu leju čaj do banánu, vodou mu ředím skleničky atd. Jinak by neměl vůbec žádný tekutiny.

Jani, Ráno vypije 150ml mlíka, pak cca v devět snídá jogurt nebo tvaroh (pečivo mi nesní, ani kdybych se na hlavu postavila), pak má oběd (skleničku - sní tak max. 3/4), pak už jen svačina - banán, pribiňák, přesnídávka atd. co je na skladě. Venku mu někdy koupím třeba kinder mléčný řez nebo pribináka v tyčince do ruky, někdy do toho jen kousne, někdy to sní celý, ale to málokdy. Pak večer kaše - jakákoliv, ale to už taky pohrdá a sní tak 200ml, víc ne, ale vypadá dobře, noc prospí celou, takže mu to asi stačí.

S nextem s náma nepočítejte, nemám ani korunu, jsme na tom teď celkem špatně, pořád nějaký doplatky + penále, protože jsme zapomněli platit.No hnus. Do toho další hypo, takže vyšší splátky, větší výdaje ve vetším bytě, jestli z toho nezdechnu, tak budu slavit. Potřebovala bych nějakej džob.

No noc, jdu kouknout na facebook, sklidim a zaseju pole 😀 😀 😀 😀 😀 a někam asi vyrazíme.

Tak apapapapapapap a zase nakouknu.

janula2008
8. zář 2009

Bré dopo, Moni to jsou teda starosti s tím baráčkem že ☹ tak ať už se Vám to zlepší 😔 Holky jak to vidíte s tím čtvrtkem dopo v jogurtárně, aspoň na hoďku pokec a dát si tam pozdní snídani???Třeba kolem 10? 😉 Já jen ať vím, jestli by někdo šel nebo nám mám vymyslet něco jinýho 🙂

janula2008
8. zář 2009

Moty, s těma prachama tě chápu, taky to máme stejně a to naštěstí nemáme hypo, když už vypadalo, že se vyhrabeme a něco ušetříme na vánoční dárky apod.tak Luky zas musel zůstat v srpnu pár dní s antibiotikama doma a to je hned nějaká ta tisícovka dolů, do toho kolegyni svatební dárek,takže zas budem mít ve finále ušetřeno kulový 😅

janula2008
8. zář 2009

Vidím to, že říjen-listopad naběhnu zas dělat nějaké ochutnávky o víkendech nebo na výstaviště, každá kačka bude před Vánocema dobrá 😒

lacherka
8. zář 2009

holky mně ten koník nějak blbne, neukazují se mi zprávy....
prosím vysvětlete mi to jak je to na fc s tím polem? pořád se mi to tam ukazuje, ale vůbec nevím jak to funguje....

Moty tak paráda, že jste byt prodaly...teda radši zaklepu, že! dokud nemá penize v ruce, na účtě, tak radši s ničím nepočítat, já jsem to viděla s těma nájemníkama jak jsem s háněla...
holky u nás s penězma nic moc....já mám hypoteku a T. taky a dost vysoký splátky, kdyby nebyli hypoteky, tak jsem za chvíli snad milionaři🙂 no to ne, ale žilo by se líp.
Hlavně s tím domem jsou samé výdaje...měli jsem ted zájemce na koupení zamkovky za 5tisic, tak jsem s tím počítali a ted, že té paní to nemá kdo odvézt, takže ji asi brat nebude....no a my musíme nakoupit novou dlažbu a to padne taky tak 15tisic, ale je to nutny, kolem domu to máme rozkopaný a naházený rozbitý beton, takže je to už fakt nutnost!

Moty a kam tedy pujdete bydlet nebo jak? budete kupovat byteček, nebo někde přečkáte a zatím postavíte?
Jani s námi ve čtvrtek nepočítej, ale pěkně si to užijte a doufám, že už se někdy do té jogurtošky taky podíváme...

motylek
8. zář 2009

Jani s námi ve čtvrtek taky raději nepočítej. S tou brigádkou je to super, že máš takhle aspoň kam zajít, taky se budu muset po něčem porozhlídnout. židlochovice jsem taky našla, prodávají tam celkem pěkněj byt, ale 3 patro bez výtahu, tak to nevím jak bych to dělala, jakuba pod paží, druhý děcko v kočáře, tašky s nákupem atd. Cena skoro jako v brně, ale o dost nižší náklady na bydlení, což mi potřebujeme co nejnižší, abysme to utáhli.

Jinak MM měl teď celkem dobrou výplatu, ale rozbili se oba dva komply, jakub vyrostl z bot, brácha narozeniny, babča s dědou taky, takže se dotal na 10000 minus, takže teď když mu přijdou peníze, tak hned to bude o 10000 mín, dalších 10000 dáváme do bytu a úvěru, takže bude mít na účtě cca 9000 na celej metr. Mě došla mateřská á mám na účtě asi 300,-. Takže fakt super.

Moni, stavět nebudeme, kdyžtak pak časem teď bysme neměli kam jít, k našim do prahy nepůjdu, třeba na 4 měísce, že by mm chodil do hokny v brně a my byli v praze, tak to ne. a k tchánovcům mě nikdo nedostane ani heverem, takže je to jasný, musíme sehnat byt.

pavlina05
autor
8. zář 2009

Ahoj Moty! jé, škoda. TAdy je krásně, ale draho to je! Heleď tak počkejte rok a my jak postavíme tak můžete po nás 😀 😀 😀 😀 Do tý doby pod mostem 😅

Moty, jj, pít určitě nepotřebuje a plínka je za noc pěkně pročuraná!!!!!

Moty ☹ já si teď pískám, ale jak začneme stavět tak si dopískám, budou taky platby za vše. A barák, ten něco stojí....není to jen zahrádka a kafíčko 😖

Prachy hýbou světem!!!

NA facebooku jsem taky, ale nějak nechápu co je pole?

Holky, musím jít zase makat, vyrážíme odopo na ten vejlet s Mk.

jAni, ve čtvrtek je kavárna, teda joguška, ZAtím nevím....?

zuzanka26
8. zář 2009

Ahoj holky,
jdu vás taky pozdravit.
Vidím, že se máte všechny dobře, jen mě mrzí že na ten srazík nemůžu taky. Ale aspoň budu vědět, co je v Brně za kavárny 😉

U nás nic nového, stále něco řeším, ale to je už u mě standard. Teď mě asi nejvíc trápí to, že Sárinka pořád pláče ve společnosti ukřičených dětí, což jsou skoro všechny. Ale aspoň jsem zjistila, že pokud jí déle držím při sobě a ukazuju jí věci, nerozpláče se hned jak jí položím no ale stejně se po mě sápe. Ale včera jsme byli v herně plné dětí a vydržela dost dlouho, hodně koukala a ukazovala na věci a pak plakala až v restauraci, když zařval jeden chlapeček 😅

A ještě taky řeším to její stavění se na nohy, je to sice pěkný že to začala dělat, ale opravdu dává špatně ty chodidla, balancuje na špičkách a nevím, jak jí to odnaučit, snažíms e jí nestavět ale jen co jí dám do postýlky, už stojí a huláká.

V noci spíme jak kdy, budí se stále, jednou dvakrát jí ošálím vodou a mezoi 2-4 chce mlíko, vypije 180 ml a spí.
Jinak povídání nám jde jedna báseň, teď máme na všechno koko. 😀

na facebooku jsem taky a docela často, hrozně to žere čas, ale nevím , kde je to pole jak píšete?

janula2008
8. zář 2009

Moni ty asi myslíš tu hru Farmville že 😀 to je na dýl, napíšu ti pak zprávu. Ale jde o to,že si jako farmář a ze čtyř políček se snažíš vypěstovat co se dá, co nejvíc vydělat a pak se rozrůstáš, větší pole, kupuješ si domeček, jako dárky ti chodí od známých hospodářský zvířata a tak no 😀 celkem to s Luykm žerem na to, že mi doma usychají snad i poslední dvě kytky a v životě mi nic pořádně nevyrostlo 😀 tak ještě počkám,co napíše s tou jogurtoškou Betinka, když tak to odpískám a necháme na jindy. 😉 Moty, ten byt bude stopro tady na sídlišti v bytovce někde jak jsme my, jsou to čtyřpatrové baráčky bez výtahu. Já bych na to být tebou mrkla, patra bych vůbec nebrala jako problém, my jsme v druhým a zvládám bez problému, schodů moc není,nehledě na to,že Simča už chodí nahoru i dolu sama za ruku, Kubík bude za chvilinku taky. Bydlení si tu nemůžu vynachválit 😵 😵 a chodila bys na kafe 🙂

janula2008
8. zář 2009

Zuzi, nic si z toho nedělej, Sárinka se určitě kolem roku ,,otrká" a pak uvidíš jak bude s dětma řádit 😅

motylek
8. zář 2009

Jani, je to ulice Tyršova. Jakou mám rozlohu bytu, protože tohle je jen 60, ale na Masarykové už je 78m a je teda v horším stavu, klasika panelák. Líbí se mi, že jsou to malý domečky, teď jsme ve 12-ti patráku a to je katastrofa. Možná, že i ty tři patra bych dala. Na kafe bych zašla určo a ráda 😉

motylek
8. zář 2009

mělo tam být ,,jakou rozlohu bytu máte,,

janula2008
8. zář 2009

aha Moty tak my máme těch cca 78...na Masarykove asi vím kterej panelák, jeden z mála neopravených tu. Tady se ty bytovky ale všechny postupně opravují, toto byl příšernej hnus když jsme se nastěhovali (no za ty prachy bych ale v Brně nesehnala ani jednopokojáč 😀 ) a teď se mě každá návštěva ptá,jestli je nově postavenej,schválně zkusím dohledat foto 😉 😅 a je to tu pro děcka super, prostředí krásný, za barákem hřiště, školka, fakt paráda. Tyršova, ty jo to musím kouknout do mapy, jsem hrozná, ještě to tu moc neznám 😝 😀

lacherka
8. zář 2009

Zuzi mně Míša jednu dobu taky tak plakával...kamarádka má holčičku, která ráda pištěla a řvala a Míša se vždy dal do breku, už jsem taky měla strach, že snad s nima budeme muset přestat chodit ven, ale za chvíli to přestalo a co te týče toho chození po špičkách...kdybys viděla Míšu chodil jak baletka🙂 a ted capká uplně normálně... a taky pořád vytáčel vytáčel nožičku do boku...tak neboj to se spraví..

jo jo Jani myslela jsem tu hru Farm Ville tak to bude myslím něco jak já hraji Farm Frenzi...

lacherka
8. zář 2009

koukám na next a přemýšlím, co koupit na spaní pyžámko nebo overálky..? doted máme overálky nebude už na ně moc velký? mají tam ty tapičky...co budete kupovat vy?

janula2008
8. zář 2009

My jedem už dlouho v pyžámkách,spinká se ji v tom líp, ale asi to je různý 😉 jak to tak slyším, i kolem sebe, tak ty holky jsou fakt víc takový akční, upištěný a tak...prostě ženský 😀 jednou bych chtěla hodnýho, klidnýho chlapečka, kterej by chrněl aspoň 2x denně a pořád se na mě jen usmíval a nevztekal se a nevyváděl jak nonstop to naše strašidýlko 😀 😀 ale to bych se asi pak unudila 😀 stejně je drsný jak ty naše sluníčka rychle rostou 😵 už se začínáme aspoň malinko rozvykládávat,to bych Simču teprve sežrala jak je roztomilá 😅 Moty, teď se pod náma bude prodávat asi 2 plus 1, ale vy chcete 3 plus 1 že 😉 hezký večer všem, zítra se asi nedostanu, snad ve čtvrtek.

pavlina05
autor
8. zář 2009

Ahoj holky!
TAk jsem konečně uspala.
dnes to bylo teda náročný, ale opravdu fajn. Nevím čím to je, ale tady na MK jsou asi samý fajn lidi🙂
Srazík byl bomba. Jen ta cesta tam!!
JAni, ty Židlochovice a dál, pořád se tam kope a kope....takže jsme spíš skákali než jeli 😅

Zuzi ahoj!
No tak ten problém jsme měli s Ájou také. On plakal když plakali a křičeli děti kolem. Proto jsem také ukončila plavání, brečel tam neboť ostataní dělali hluk. A když někdo začal plakt tak on plakal také. Někdy i teď pláče.
Asi se ty děti bojí? neboj, vyroste z toho. Užívej si toho, že u tebe nepláče a je spokojená 😉

LAch, tak ten problém také řeším 😀 Pyžamo nebo overalek ještě?

JAni, jj, musím uznat, že to co píšeš o Simuš, tak já nezažívám....mám doma kliďase a mazílka. Ale o to je akční vnoci 🙂

janula2008
8. zář 2009

Jee Pavli, ty jsi byla v Židlách?? Teda to je škoda, nevěděla jsem to, ráda bych tě už viděla. Ale pyloušky nějak nedočítám, jen zřídka, moc toho nakecají a to bych už doma neudělala vůbec nic,takže tak 😢 třeba jindy. Dobrou.

pavlina05
autor
8. zář 2009

Jani, jeli jsme přes ně...byla jsem v Hustopečích. Ale hned jak jsem viděla Žid. tak jsem si na vás vzpoměla.

pavlina05
autor
8. zář 2009

Moni, tak já objednám pyžamka i overalky 😉 a je to. Pyžamka větší, dostane je na vánoce 😉

zuzanka26
9. zář 2009

ahoj Pavli,
díky za odpověď, já myslela, že to máme jen my 😖 ale mě dělá trochu starosti, že je to kolikrát v kočárku, když jedeme s nějakým jiným ukňouraným dítětem. Včera jsme byli se dvěma holkama a jejich miminkama a S. spinkala a pak byla smíšek, takže jí to nerozhodilo. Ale někdy je to těžký vychytat. Doma je to taky všechno ok a je to smíšek.

Moni díky, já vím, že se to spraví a hlavně s tím moc nenadělám, když si pořád stoupá sama v postýlce, u nábytku se zatím moc nestaví, to jen klečí, tak je to ok.
¨
Ještě že vás tady mám. 😉

motylek
9. zář 2009

Ahoj holky,
tak my už nosíme pyžama, protože dostat ho do overalu to by boj. Zatím má jen dvě - u čínanů kus za 85,- 😀 😀 😀 , jsou moc příjemný a pohodlný, dole mají manžetky, takže o ně nezakopává, fakt bezva, 100% balvna a stáli pakatel. Overaly jsme už vyřadili a další už nekoupím.

Jdu hledat byty 😉 a povalíme k té dr.

Pa pa

lacherka
9. zář 2009

Moty a co Bystrc nebo Žebětín...?? kamarádek na ven není nikdy dost🙂

pavlina05
autor
9. zář 2009

Ahoj holky!!

Zuzi, neboj, srovná se to 😉 Já se také bála, protože to co bylo v tom plavču, ten křik...ale včera v tom cvíču pravej opak. Všude byl první, do všeho se hrnul, na každý dítko i maminku si musel sáhnout, ze všema komunikoval. ona z toho vyroste 😉

moty , tak kde budete?

LAch.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru