Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
20. zář 2009

Jani, tak vidím, že jste si ten dnešní den pěkně užily. Máte recht...tchýně pohlídá a vy si tu večeři pěkně užijete a nevím jak je to u Vás, ale u nás bych řekla, že se v klidu najíme🙂)

S tou šalinou si to dovedu představit...brrrr... chudina malej, takové vzbuzení, bych si tedy nepřála. Užijte si to na chajdičce a už mám pro tebe doma ty plínečky, pak uděláme nějaký babinec a dám ti je...

pračka doprala. loučím se s Vámi..pa pa jdu věšet...🙂)

betina
20. zář 2009

ahoj holky,

no musím říct Januli, Pavli, že na fotečkkách vypadáte krásně jako princezny, jj, holt někomu to mateřství svědčí 😀
jinak lach, s tím prádlem..to je hrůza, já fakt hroooozně nesnáším žehlení a ted už si to zlehčuju a prostě když nemusím něco žehlit, nežehlím a třeba Verunce už věcičky skládám bez žehlení.
Jani, užijte si týden, má být hezky!
Pin, je mi moc líto, že ti ještě není dobře, ale jak písou holky, BUDE dobře opravdu a jsem opravdu moc ráda, že jdeš za psychologme, měla jsem jít taky a třeba bych byla i dnes v lepšé pohodě. Já tehdy myslela, že třeba pomůžou babičky, ale ty mě rozhazovaly ještě víc 😖

pindule
21. zář 2009

Ahoj holky,vy jste takový zlatíčka,škoda,že jste tak daleko 😖 .
Dneska jsem si zašla na psychiatrii,rovnou jsem doktorce řekla,že léky nechci,sama říkala,že si myslí,že ani na léky nejsem,prý bude v mém případě stačit jednou týdně psychoterapie u psycholožky,tak jdu příští týden.Tak uvidíme.
Bety jak píšeš,mě zase se snaží pomoct moje mamka,jak jen to jde,jenže sama toho má až nad hlavu,jelikož se stará ještě o babičku kterou má doma,tak mě dneska zavalila svýma trablema,že jsem z toho byla trochu vedle,ale nemůžu jí říct ať si to nechá pro sebe,není komu by se vypovídala,že 😨

Jani užijte si to na dovče 😉

zuzanka26
21. zář 2009

ahoj holky,

byly jsme dnes na prohlíce v 10 měs. tak máme 9100 g a 71 cm, to je ale výška co??? 😀
no hlavně že je vše ok. Pak jsme dokonce byli venku na dece s chlapečkem co nemluví ale křičí a Sáruš to ustála bez pláče, ale asi to bylo tím, že jsem jí jistila zezadu 😅

Pin drž se, je dobře, že ses s tím rozhodla něco dělat, určitě to není jednoduchý, když máš doma ještě další děti a určitě práce až nad hlavu. 😔

janula2008
22. zář 2009

Beti, no já nevím jestli mi mateřství svědčí, spíš si příjdu dost často minimálně na čtyřicet a vrásky za rok a půl ani nepočítám 😔 fakt obdivuju vás všechny co už vůbec přemýšlíte o druhým mimču,k tomu už se asi nikdy nedokopu 😨 zrovna dneska jsem vyšťavená od rána na maximum, už tu hledám hodinu po bytě klíče,který si madam půjčila a během vteřiny někam zašantročila, tečou mi nervy a ven se asi jen tak brzo nedostanem 😠 😠

janula2008
22. zář 2009

Tak story s klíčema dopadla tak, že po hodině a půl prohledávání celého bytu jsem je našla v pračce 😅 bože, to je den 😅 a smraďoška malá od rána ještě nespala,doufám,že to už tak nemá v plánu na pořád 🙄

pavlina05
autor
22. zář 2009

Ahoj holky!
jsme ok, jen MM pracoval 2 dny na PC a odpojil net. Ale už tady zase jsem 😎

pavlina05
autor
22. zář 2009

Ahoj opět!
TAk jsem dočetla 🙂

Bet, díky za poklony. No nevím zdali mi mateřství svědší...ty probdělé noci asi ne. Ale dny jsou vážně prima. Doma máme andílka, co sleduje vítr ve větvích a ptáčky na stromech. ikdyž sem tam udělá také nějakou lumpárnu, ale na Simču nemá 😀

JAni, teda Simča měla být kluk, ne? 😅

LAch, tak co doma ve vilce, Už je poklizeno a hlavně vyžehlíno??

Zuzi, Sárinka je teda mací ....to prostě dobře živená 😉

Pin, doufám, že to bude jen a jen lepší,věřím, že rad odborníka pomůže 😵

lacherka
22. zář 2009

Pavli ty jseš teda srandistka🙂) vyžehlíno jo?? hromada se na mě už směje, ale ještě suším dvě pračky, tak až to bude komplet, začnu o tom přemýšlet...
opravdu mě to tak nebaví...

holky neznáte nějakou účetní nebo danového poradce? Potřebovala bych poradit ohledně dokladů do účetnictví

pavlina05
autor
22. zář 2009

Lach 😀
Neznám.

JAni, mákm tě tam také 😉

pavlina05
autor
23. zář 2009

Ahoj holky!!

Co děláte? Užíváte sluníčka,
já zase makám 😝 😅 , uklízím, vařím a tak dokola, abych odpo mohla trávit zase venku.
ája je nějakej mrzutej, asi zuby?? Pořád se chce mazlit, což je neobvyklé.

pavlina05
autor
23. zář 2009

😕 tady prázdno?
Tak u nás zase bezva den, celý den venku. 😀

Holky, tak na té mé domov. diskuzi jsou zase další 2 těhule! A to mají děti mladší než já! Chápete to? to bych teda nazvládla, mě stačí jeden rarach!! 😀
Já bych nevěděla co mám dělat.

JAk je u Vás?

U nás noce na figu 😝 , Ája se pořád budí a přetáčí se po posteli, nemůže usnout....zabral až teď. Jsem ko, MM mi nepomůže, ach jo!
TAk snad bude zejtra líp 😀 Pojedu na zmrzku někam dokud je teplo 😀

Neplánujete jogurtárnu?

Dobrou 😵

lacherka
23. zář 2009

Ahoj Pavli, no ty jsi teda pracantka...já dnes celý den prolítala a doma nic neudělala...ach jo☹
Míša je taky ted dost umazlenej, už mu vyrostl 3 zub, ale ne přímo uprostřed nahoře, ale na boku, myslím dvojka nebo trojka

Dáme jogušku jak se vrátí Janča z chajdy, co? Má u mě ty plínečky, tak se s ní musím sejít

pavlina05
autor
23. zář 2009

Lach, já makala celý dopo 😝
TAk jsme měli te´d řev a M. našel také zub 😀 , dvojka nahoře 😀 tak proto 😉

Dáme jogušku,jj 😉

zuzanka26
24. zář 2009

ahoj holky,

my byly včera na srazu tady z holkama z koníka, bylo to fajn, Sári ani nebrečela to jsem tak ráda. Sice teda se drží trochu zpátky, nedrápe se po dětech, ale jinak už se docela zapojila.

my dnes jdeme do ZOO, jsem zvědavá jestli už něco z toho bude vnímat.
No a počasí vypadá, že už je konec léta? 😔 ach jo, no co se dá dělat.

Pavli, u nás zuby další pořád nikde, máme jen ty dva dole a to už asi 4 měsíce 🙂

pavlina05
autor
24. zář 2009

ahoj!

Zuzi, byla jsi s pražandama z Mk? Sárinka se ještě rozdivočí, to se neboj 😉
kdyby jsi viděla Áju a Míšu v té jogurtárně, tak bys byla ráda, že je sárinka pořád u tebe. oni tam lítali jak torpéda a Míša už programoval za pultem i chladící boxy 😀

Zuby máme jen ty 4, teda už 5. TAké to u nás dloho trvá 😖

motylek
24. zář 2009

Ahoj holky, u nás v pohodě. Dneska jsme byli na kontrole s ouškama, Tak je to ok. Musíme se objednat na očkování (priorix), museli jsme ho odložit, kvúli té rýmě. Co vy Pavlí, Moni, už jste byli???? Jinak vůbec nestíhám, jsme furt venku, protože Jakub je dost nervní a uvztekanej, že na něho doma nemám náladu. Pořád řičí, tak jsme raději celej den pryč. Spí jen jednou denně, cca 1,5 hod., večer chodí spá kolem 21, takže jsem vždy totál ko.

Pavlí, proč ti MM nepomůže 😠 😠 😠 .

Jinak zubů máme 16 😀 😀 😀.

Už zase předvádí, co dokáže, takže se jdu nachystat a vyrazíme. Co budu dělat v zimě netuším 😒 😒 😒

lacherka
24. zář 2009

Moty a kam chodíte na písek? nebo jen tak se projít po venku?
My jsme na očkování už byli...ale taky u nás děs, ted pořád běhá po travníků a vymýšlí kravinky, tak ho pořád musíme hlídat, všechno jí, ted mi zval čokoládu a je celej špinavej...

holky my máme zatím jen 3 zuby a to ten 3 je čerstvej🙂

motylek
24. zář 2009

Jen tak projít se nepřipadá v úvahu 😀 😀 😀 . Máme tu pod barákem hřiště pro děti od 3 let, ale chodíme tam kopat, hraje si tam s kamínkama atak. Pak je tu ještě jedno hřistě pro prťata, to je trošku dál, ale taky tam chodíme. V kočáru už ho neudržím.

Jí taky všechno, ale jen to co jí někdo jinej, když mu dávám jíst jakoby jeho jídlo, tak to jsou scény.

Holky, ale kdybyste to viděly, jak on je vzteklej. Normálně se nasere a háže se vším, přijde a plácne mě nebo si sedne do rohu a brečí tak, že se málem udusí. Bohužel, asi to má po mně ☹ ☹ ☹ . Jako fakt masakr.

motylek
24. zář 2009

JInak byt ještě nemáme, čekáme na peníze a pak koupíme, ale nevím kde, nějak je to pořád bída, tak uvidíme.

Moni v žebětíne jsem viděla bezva barák 😀 😀 😀 , za 5 mega 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , tak do něj asi půjdeme 😵 😵 😵

janula2008
24. zář 2009

Ahoj holky, Moty mě to nevykládej, já to mám minimálně 14hodin denně, myslím to vztekání 😅 a jak je Simča hlasitá, tak se divím, že sousedi ještě nezavolali sociálku 😒Po kom to má to nevím, já byla kliďas největší, Luky myslím trochu větší nervák, ale tolik jak ona zdaleka ne. 😔 Zuby už máme všechny,takže to není ani na co svádět 😵 Jinak kámošce se včera narodila Vanneska, takže má holky o rok a dva měsíce od sebe, no asi si mákne 🤐 my jsme taky venku co to jde, aspoň takové počasí bych brala co nejdýl 😔

pavlina05
autor
24. zář 2009

Moty, my jdeme na očkování až 6.10. Manža se snaží, ale já potřebuji denně aspoń 30 minut pro sebe. Vážně je to záhul, nikam nechodím, nikdo mi nepohlídá a teď poslední dobou je Ája mazílek, takže ani v koupelně nemůže chybět.Ale po včerejší vítce byl dnes MM na písku 😉 Takže příště zase udělám scénu a bude to 😉

Moty a co budeš, teda budeme dělat na podzim a v zimě, děcka doma nevydrží ani chvíli 😖

Jani, nechápu jak to můžou někteří s tak malejma dětma zvládat???

pavlina05
autor
24. zář 2009

Lach, už je doplněný next 😉

pavlina05
autor
24. zář 2009

LAch, tak ty čepice a šály mě dostaly!!! Pene jooo!

janula2008
24. zář 2009

Pavli, určitě sem tam nějakou scénu udělej, když je to takhle ku prospěchu 😀 já si občas někam nevyrazit (a tím občas myslím tak dvakrát do měsíce) tak už jsem ubytovaná v Černovicích 😝 😅 naštěstí u nás funguje systém jednou za týden ty, druhý já 😉 hrozně si vždycky třeba s bezdětnou segrou pročistím hlavu a pak se na Simču neskutečně těším 😵 fyzicky bývám z ní utahaná jen vyjimečně, to můžu lítat třeba celej den a v poho (však vy to znáte) ,ale psychicky - když má ,,skvělej" den a to má takřka obden - kdy začne mrčet a vyřvávat od 6 ráno a skončí v 10 večer,tak to moc nedávám. ☹ Pavli, já myslím, že to zvládat- ti co mají děti takhle o rok- prostě musí, že jim nic jinýho nezbývá 😀 ale třeba ta Laurinka od kámošky je tak neskutečně pohodový a usměvavý dítě, v životě jsem ji neslyšela plakat a to prý může být s kýmkoliv a kdekoliv,takže takových bych si pořídila klidně i pět 😀

betina
24. zář 2009

ahoj holky,

tak s tím podzimem mi to ani nepovýdejte. Já se taky děsím, co budeme dělat zavřený doma, protože Verunka e v klidu jen když jsme venku (teda v klidu znamená, že tam řádí 😀 ale není protivná a vzteklá, jako když jsme doma, to mi pořád visí na noze a musíme něco dělat (spolu), takže vrcholem dne je pro mě, když stačím uvařit oběd a zbytek je konec. Přes den mi spí hodinu a konec, no, co bude, netuším 😀

betina
24. zář 2009

jééé Pavli, dívala jsem se na doplněný Nextík, prosím tě, to jsi neměla ani psát, bych toho zase objednala, mají to krásný 😀

pavlina05
autor
24. zář 2009

JAni 😉 No ta scéna vážně byla ku prospěchu 🙂 A ovyrazit si také musím. Já za 15 měsíců nebyla nikde. Jen 1 x nakupovat s MM a hlídala mamka.

beti ☹ prachy nejsou, ale hadýrky nádherný!!!!¨
Neboj, budete jezdit za náma a uteče to raz dva. Co auto?

pavlina05
autor
24. zář 2009

😕 tak na ty holky bych v nextu koupila snad vše!!!

pavlina05
autor
25. zář 2009

ahoj holky!!!

TAk s tím mým manžou je to k uzoufání...včera jsme o tom mém volnu trochu mluvili. a víte co mi řekl? Źe můžu být ráda, že šel na ten písek, že ostatní kolegové chodí z práce vnoci a nepomáhají doma s ničím. A že já si pořád stěžuji...
TAkže jsem brečela a brečím i teď. ☹ ☹ ☹ ☹
😢 😢 😢 😢 😢 😢
Mám po náladě! Za 15 m jsem byla jen 2 x na nákupech a to hlídala mamka na chajdě když Ája spal. A já si vymýšlím a stěžuju.....
TAkže asi budu pořád jen hlmčet a o nic se neprosit...a když pak udělám scénu, stejně se to obrátí proti mě a já jsem nakonec ta špatná ☹ ☹ ☹ ☹

TAkže zase makám, vařím a uklízím. Odpo jdu zase ven, večer na písek a pořád dokola.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru