Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
7. říj 2009

Holky ahojky, teda vás dočítat 😀 u nás se spí po obědě, tak jsem poctivě vše přečetla. Moni,tak ať je ti brzo líp, zánět močáku je strašně nepříjemný. Já před porodem na to trpěla snad třikrát do roka,ale po porodu jak když utne a teď už rok a půl nic 😕 😕 záhada 🙂 Teď mě skolilo nějaké nachlazení, ale naštěstí už je to lepší než včera, jsem popřemýšlela kdy jsem měla naposled ovoce nebo tak něco, no už je to dlouho tak co se divím,ach jo,ta moje strava,věčně ve spěchu jogurt, lupínky 😒 A jinak s úklidem a vařením, no obdivuju Páju, ta prostě zvládá vše, já to moc nehrotím se přiznám 🤐 naštěstí Simča mě ještě nemůže zprdnout,že má jen jedno jídlo (polívku nebo hlavní,obě zaráz nedělám) a Lukymu to stačí,taky si nestěžuje 😅 Dnes jsem Moni Simči zapékala brokolici s bramborem, sýrem a trochou dětské šunky,ale to jen proto,že včera měla u našich sekanou s bramborovou kaší,tak aby neměla zas flák masa 😀 . Jinak tak po různu, už jsem to tu psala mockrát, pořád dělám to samé: rizoto, pangasia, špenát, těstoviny s majdou, zapečené brambory, různé zeleninky (květák apod.)s bramborem, masa s přílohama a tak no...Flašky už mi nechce vůbec. Nejradši má,ale masovej vývar s nudlema,po tom by se utloukla 😉 .Holky, se Vám musím pochlubit, už mám zajištěnou po MD práci,jsem z toho nadšená. Taťka mě chce do realitky,dnes mi to říkal, jestli bych to brala 😵 tak snad to výjde,bylo by to skvělé hlavně kvůli Simči a časově...no snad si nepolezem moc na nervy,ty rodinné podniky bývají trochu psycho 😀

janula2008
7. říj 2009

Holky, co v úterý odpo pak zas nějaká jogurtárna?? Jsem s těma úterkama nesmrtelná co,ale fakt bych už vás ráda viděla jestli budu zdravá a to už určo budu 🙂

motylek
7. říj 2009

Moni, já to taky viděla u někoho, a zkusila to, návod jsem nečetla, na všechno vždycky klikám a ono se něco stane 😀 😀 😀 . Taky ty ryby můžeš rozmnožovat, pokud si koupíš obě pohlaví, ak pak klikneš na rybu, dáš MATE a oni se spáří 😀 .

KDyž vlezeš třeba do mého akvárka, tak je tam truhla, pokud je plná peněz, tak ji poklikáš a oni se ti vysypou. Nevím jak často se to obnovuje, píšou ,,znovu zítra,, ale někdy je vyberu 2x za den.

Pavlí, sexík ani nevímco je. Jaksi není v tom našem 1+1 kde, když malej spí u nás v posteli a usíná až v noci. No samozřejmě někdy něco proběhne, ale kolikrát mám tak dost, že není ani nálada.

lacherka
7. říj 2009

Moty tak já je tobě vyklikala, ale mně se tam nic neobjevilo, pak jsem rybku trenovala, nasbírala jsem 3 žrádla, ale taky mně nic nepřibylo...no tak nevím☹

lacherka
7. říj 2009

Jani, gratulace k budoucí prácičce, tak to je fajn, kdyžb máš někoho v rodině, kdo tě může zaměstnat...bud ráda za to! kdoví co já budu kde shánět...

Jinak já na ty močáky trpím dost, měla jsem i zánět ledvin a byla 14dní v nemocnici a 14dní doma na neschopence, v těhu, na začátku, jsem měla něco pořád, i zánět močové trubice a to byl pro mě horor, od porodu, jak píšeš ty, jsem měla klid, až ted! tak snad vyjímka. Ted už dobrý, mně to vždycky chytne tak na 3hodiny, ale to musím sedět na záchodě a učurávat, tak to jedině moc nebolí, jak vstanu, tak prostě nemůžu fungovat. Nejhorší byly ty močáky, když jsem byla v práci.

lacherka
7. říj 2009

a v to uterý já nevím. T. bude mít volno, tak s nama asi zase nic...

jo a jak jsem byla u rybníka, tak jsem potakala paní, dali jsem se do řeči a její dcera má prý děti 4 a 2 roky, oba kluky a u toho studovala výšku....tak mě trochu začala chytat deprese☹

jana.sun
7. říj 2009

hojte lidičky,
jsme se dnes stavovali s Matym u mě v práci - no sluníčko největší - hned si tam s něma začal vykládat, šel z ruky do ruky a na mámu vůbec ani nepomyslel 😝 akorát jsme se jim zrovna blbě trefili do uzávěrky (neúčtují se tam měsíce, ale periody 1x5 a 2x4 týdny - a my se holt trefili blbě) ale i tak tam z něho byly poprděný 😀 😀 😀 jo, on je náš Matýsek taková "hééééérečka" a doma pak mrčí a věší se mi na nohy, že 😝
pak jsme měli scuka s kámoškou ze střední, přijela z Fulneka se 4-letým neposluchou ( 😀 ) Dominikem - tak jsme udělali prochajdu po městě - jsem se až zapotila, jak bylo vedro!!! ale bylo to super 😉

Moni - tys fakt měla i přes ten svetr a vestu holá záda - příště ti na ně hodím deku 😉 snad už je ti líp. jo a nehrej na fb a jdi se najíst!!! 😅 😝

Moty, tak oslava rychlovka, jo? no jo - co už - holt s dítětem v malém bytě - nedá se než se mu totál podřídit, že? a Kubík takhle po ránu řevá, jo? jakto? zuby? to ne - ty už máte snad všechny, ne?

Januli, ty jsi šikulka, už máš i práci po MD - fakt dobrý 😉
v úterý jogušku můžem 😉

Pavli, uved to na pravou míru - já tě nepodfoukla - to ta jiná Janča, co sem na MK nechodí.... 😀

jana.sun
7. říj 2009

holky, tady jsou stránky té kočky z MK, která fotí Pyloušky - mmch na úvodní straně s and.křidélky je Amelka od Lucky (Labell). tak jukněte:
http://mvfotostudio.freepage.cz/uvod/

jana.sun
7. říj 2009

jinak Labell má u sebe v albu Málinka taky ještě nějaké - nebo aspon měla 😉 fakt se mi moooooooooc líbí 😵

jana.sun
7. říj 2009

a v tom odkaze, když se dá Děti-exteriér, tak tam ty dětičky jsou převážně z Pyloušků - skoro všechny je tam znám 😵

pavlina05
autor
7. říj 2009

Ahoj holky!!

Venku hic a vy tady tak nakláboseno 😀
My byli venku v Oboře, ušla jsem si 6 km, Ája vydováděnej a už spí.

JAni08, paráda ta práce! Přiznám se, že i malinko závidím. Ája je skvělý, ale jak píše LAch, je to pořád o tom co vařit, kdy spát, přebalit a kam jít na písek....
Já bych klidně v úterý mohla do jogušky 😉

Moty, my to máme podobně a to máme 3+1. Není čas a ani nálada...no comment 😅

Lach, bych taky chtěla studova výšku. Ale pořád nevím jaký obor 😅
Čas by možná byl, navařím a místo netu budu studovat

😉

Jani, jj, ty jsi mě nenasrala (pardon 😅 ) naštvala mě Janča na baterky - moje kámoška 😝 😝 😝 😝 😝 na monočlánky

JAni, juknu tam. 😉

janula2008
7. říj 2009

Ty fotky mají holky moc hezký, poznala jsem Amku, Adámka i Barunku 🙂 Už je fakt moc nedočítám a mrzí mě to,ale popíší tolik stránek denně, že to by člověk asi doma už pak nedělal nic jinýho než jen seděl u netu a to se Simuš nejde 😅 . To je fajn, pokud aspoň někdo v to úterý půjdete, my se vyhrabeme od našich mezi 3-4,asi tak jak jste byly minule 😉 .Moni, nepropadej depresi, já se ještě nedokopala ani na žádný ten kurz,ale doufám,že v zimě už začnu, teda jak budou taky trochu finance 😒 .Holky už máte v plánu nějaké dárečky pro prcky a pro manžílky? Já mám zatím pro Simču vyhlídlé toto jako hlavní dárek a k tomu pár drobností jako dvd s pohádkama, knížky,ale třeba mě ještě napadne i něco jinýho:http://www.caryfuk.cz/hracky-a-hry/ostatni-pro-holky/v...

pavlina05
autor
7. říj 2009

Jani, teda ty jsi rychlík. Já ještě na vánoce ani nepomyslela.
Ájovi snad nějaký volant 😀

TAk už máme rodeo, Ájis brečí 😖

jana.sun
7. říj 2009

jejdaa, já ještě na Vánoce ani nemyslím 😕 ale Matymu chci koupit tatru, jak si na ni může i sednout - chtěla jsem mu ji dát k narozkám, ale to bylo moc brzo, tak to budou Vánoce. a pak taky nějaké ty "drobnosti"

pavli, my stíháme chodit ven, i klábosit 😉

pavlina05
autor
7. říj 2009

Jani, no vy jste šikulky 😉

U nás stále křik. Ája chce být jen u mě, držet mě za ruku, nemůžu jít ani na záchod!!! ☹

pavlina05
autor
7. říj 2009

JaniSun, ty fotky z atelieru jsou nádherný!!! normálně, já tam poznala jednu holku z únorovek z Mk 😀 Svět je malej🙂

tady je ta fotografka z Kohoutek:
http://www.fotostudio-k.cz/main.php

Dobrou všem 😵

jana.sun
8. říj 2009

ahojky všem 🙂

Pavli, ta holčina, která fotí, je právě z únorovek (2008) 😉 znají se z tama i s Luckou-Labell 😵
a co noc - kdy Ajisek usnul? žiješ??? 😕

mrknu na tu z Kohoutek 😉

motylek
8. říj 2009

Tak na vánoce my už myslíme, zatím nakoupili naši lego duplo, nějakou polarní zoo, pak jestě nějakou zoo a kostičky samostatně. Já mám pro něj dva kyblíky takových těch dřevěných kostek, tatru koupí taky naši, pořídíme motorku (odrážedlo), jinak nevím.

Jani, ten supermarket je super, to se jí bude líbit 😉 .

Já se dneska vůbec nevyspala, nějaká divná noc, jakub spal, ale já se pořád budila, no jsem jak zmlácená. Odpoledne jdeme na tady na hřiště, možná se připojí kámoška, tak jsem zvědavá, s ní je to taky na pováženou. Jinak jsem včera byla na hoďku sednout s holka bez dětí, tak to tak rychle uteklo, až mi to bylo líto.

Jdu něco dělat, včera jsem neudělala nic, kromě jedný pračky a večeřě. Mám toho na žehlení tolik, že vůbec nevím kdy to udělám 😠 😠 😠

jana.sun
8. říj 2009

taky zajímavé - jen ona nefotí exteriéry? to se mi moc líbí od té z únorovek - ty děti venku 😵

pavlina05
autor
8. říj 2009

Ahoj holky!!!! 😀

Žiju 😀 Ája usnul asi po 1,5 hodině s MM, tak jsem měla čas vypít čaj a dojíst ovoce (děláme si jej každý den)
noc celkem ok, už nevím, cca 4 x koj 😎
Den v pohodě, jen jak teď spíme jen 1 x za den, tak dopo vařím a hraju si s Ájikem a uklízím a pak až usne mám čas...a pak zase jdem ven.

JAni, aha 😀 já totiž byla původně únorovka 😀
TA z Kohoutek fotí asi jen inter. Ale Bet má od ní i exter., protože fotografka zapoměla klíče od atelieru 😀

Moty, někdy to dodělat musíš 😉

Holky, já jsem dnes přesně už 2 roky doma 😀 A po práci žádný stesk 😅

jana.sun
8. říj 2009

Pavli, já po práci taky žádný stesk 😝 no, včera jak jsem tam byla, tak jsem si říkala, že kdybych měla hlídání, tak bych si tam občas zaskočila - ta práce mě docela bavila - ale natrvalo bych ještě nechtěla - jen tak 3-4x do měsíce - lážo plážo 🙂
No, já si chci našetšit penízky na fotečky od té z únorovek - jsem z ní faaaaaaaaak unešená 😵
já původně měla být dubnovka - ale jen chvíli a byli by to dvojčata - to bych už asi byla v Černovicích - sotva zvládám jedno dítě a to ne žádné hyper 😝 😝 😝 😎

Moty, taky tu mám haldu prádla - každý den si říkám, že už se na to musím vrhnout a nic a cca každý druhý den mi tam další věci přibydou ☹ ☹ ☹
Teda Moty, nemáte toho na ty Vánoce nějak moooooc 😅

janula2008
8. říj 2009

Ahoj holky, tak já se do těch Vánoc nějak zažrala, teda zatím jen koukáním,ale dneska už jsem jeden dáreček Simči objednala:http://www.aukro.cz/show_item.php?item=759879948#gallery 😀 😀 😀 aspoň někdo u nás bude uklízet 😅 jinak já si taky zvykla na ten domácí klídek,vyhrabat se z postele po sedmé, dát si kafíčko a pak teprve začít něco dělat... 😅 ale na druhou stranu se i mezi lidi těším, jen teda doufám, že ta práce s taťkou vyjde (zatím totiž není co závidět, kdo ho zná, tak ví, že co platí dnes, nemusí už platit zítra,takže uvěřím,až uděláme první společný kšeft a něco mi z toho kápne, do té doby ne 😀 😀). Po pravdě sedět někde v cestovce od rána do večera a přes léto pomalu nonstop,za pár drobných, no to by se mi taky nechtělo 😝

pavlina05
autor
8. říj 2009

JAni, prostě to ten život zařídil správě každé z nás 😉

JAni2008 aha, tak to budeš mít doma mega naklizeno 😉
Určo si budeš lebedit.
No já jsem dle vás už stará páka, makal jsem 8 let 😝 , takže teď mám oddych 😀 😀 😀

jana.sun
8. říj 2009

aaaaaaaa, Simuška bude uklízet 😵 -se máte, nedělá se něco takového pro kluky 😀 😀 😀

Pavli, jj - zařídil to dobře - já jsem spokojená 😉
a JÁ makala skoro 10! let!!!!!!!!!!!!!!! pcheeeeeeeeeeee 😎

janula2008
8. říj 2009

Tak já přemýšlím kolik jsem makala já, jestli dobře počítám tak jen něco kolem 4 😕 tak asi ještě nemám dost 😀 ale měla jsem štěstí na dobré kolegyně a práci, která mě bavila... 😵

jana.sun
9. říj 2009

ahojky,
tak já mám dnes balit na chatu a místo toho jsem s Matym zalehla a úplně vytuhla 😕 😕 😕 tak ted nevím, jak budu balit s Matym v patách - to bude teda síla 😝 😝 😝
vzbudil nás ve 12 zvonek - nějaký pán nám přišel oznámit, že se nám bude snižovat sazba na elektřinu ze 4 něco na 2 něco - ale potřeboval vidět fakturu a to jsem v tom rozespání nějak nedala - tak přijde jindy 😅 navíc Maty začal békat v postýlce, jak ho ten zvonek vzbudil, já v pyžamu rozespalá - no ten chlap se asi musel dost zhrozit 😀 😀 😀
no nic - hrozí nám škaredej víkend - ach jo ☹ ☹ ☹ snad si ho i tak nějak užijem - i vy všichni tady 😵 😵 😵
pa pa

pavlina05
autor
9. říj 2009

Ahoj holky!!
To byla zase noc 😝 , Ája si snad ze mě dělá srandu nebo chce abych skočila z okna 😅
Nejdříve brečel a nechtěl spát od 22 do 23 hod a pak od 4 do 6 😝 Vážně už mě braly všeci čerti!!!!! 😠

Dopo jsem byla koupit kytku mamce, zítra jedeme slavit její narozeniny.

Jan.sun, no tak na tebe nemáme s tou prací.

JAni08, mě práce také bavila. ale jelikož je to s lidma, tak jsem toho měla někdy plný brejle. A hlavně pokud se vnoci dokymácel nějaký ožrala, který mi to tam poblil a já pak měla do rána co dělat 😝 😝 😝 😝

JAnisun, také vyrážíme na chajdu. No snad nebude pršet!!!

pavlina05
autor
9. říj 2009

😕 Ája mi spí už 2,5 hodiny!!! 😕

pavlina05
autor
9. říj 2009

Tak jsem byla zase v jogušce. Byla tam nějaká oslava, tak jsme byli v té vedlejší místnosti a také pohoda.
Jani, opět jsem koupila Bifidrink a zase mi tam chybí ten pes!!!!! 😠
Jinak Ájis spal po O celkem 3 hodiny!!! PAráda!!!Už zase spí, bojím se noci už teď!!!

Přejeme krásný víkend 😵

lacherka
10. říj 2009

ahoj holky...tak se ozývám.

na Vánoce taky ještě nemyslím a s hračkama opravdu nevím, kam ty hračky budete dávat??? my už máme dva plné koše a 3tašky plyšáků schované, co jsem měla doma, to se nám za chvíli nevejde domů

taky máte tolik hraček? mám z toho hruzu

jinak mám ted špatné období, tak se asi na chvíli odmlčím, ale snad sem občas nakouknu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru