Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
10. říj 2009

Moni, co se děje??:((tak jestli se tu nechceš o tom rozepisovat,tak to určitě chápeme, hlavně ať se brzo to období otočí a je zas dobře. Já jsem si včera po delší době taky pobrečela, nějak na mě padla podzimní depka a Simča byla fakt nesnesitelná, hlavně odpoledne,takže se to asi nakupilo a ruplo to ve mně 😔 ale už je zas fajn 😉 Hraček máme kvanta,ale většina je už nefunkčních nebo rozbitých, takže to plánuju protřídit a dost povyhazuju.Naštěstí máme celkem hodně úložnýho prostoru,tak to ještě pár let nebude problém někam vrazit 😕

betina
10. říj 2009

ahoj holky,
lach, at je důvod jakýkoliv, přeji ti, aby se všechno v dobré brzo obrátilo. Januli, rozumím té depce, dneska to na mě taky padlo, asi tím počasím a hlavně si fakt nedokážu představit, co s tou verčou budeme dělat, když bude takhle, je protivná a vím, že by chtěla ven. byly jsme zvyklé být skoro pořád venku a ted...ach jo, jak to holky budete řešit vy? mě doma asi hrábne..

zuzanka26
10. říj 2009

holky, nám dnes umřel náš pejsek, takže zatím jen řvu. je to strašný. papa

lacherka
10. říj 2009

Zuzi, to je mi moc líto!

pavlina05
autor
10. říj 2009

Ahoj holky!
Tak už jsme doma z chajdy ☹ , nevlídné počasí nás vyhnalao- Škoda! ☹ TAk moc jsem se těšila na mamku!!!Tak jsme trochu pokecaly a jeli zase domů.

LAch, co se děje?Doufám, že to brzy přejde....podzim tomu všemu moc nepřidá ☹ Kdyby jsi cokoliv potřebovala, tak jsem tady 😉

Jani, jj, na každého to někdy padne.
My máme hraček celkem v mezích normy....takže zase něco málo pořídíme 😉 Ale musí to mít kola!!!!

Bet ahoj! Jak se daří?
Mě by doma také hráblo. Já jsem venku pořád, není dne kdy bychom nebyli.
No máme v plánu cvičení, herny,mateřská centra, jogurtárnu,kavárny...a návštěvy kamarádek. TAkže snad to přežijeme do jara 🙂

Zuzi 😔 smutním s tebou.

janula2008
10. říj 2009

Zuzi to je mi moc líto ☹ Beti, my jsme si nabraly cvičení, říkankovou hernu,jeden den zabijeme čas v těch jesličkách a tak no,k tomu nějaké kafíčka s kamarádkama, ale včerejší den je důkazem, že i tak to bude asi málo,doma je to s ní o nervy a moc ven se nedá,protože v kočárku jako nějaký dlouhý procházky jak dělá Pája tak to nehrozí, naše max.je 5minut a pak následuje řev,že chce ven a přece jen na delší chození je už chladno 😔 takže do jara asi taky zcvoknu 😠

pavlina05
autor
10. říj 2009

JAni, Lach, Bet.....nebojte, něja to zvládneme všechny a děti také 😵
Vím, že to zní jako scifi, ale jaro příjde brzy a my vydržíme 😵
holky, bude dobře. děti si to užijí! Doufám, že bude letos sníh na sáňky 🙂

zuzanka26
11. říj 2009

ahoj holky,

tak dneska už je trochu líp, sice byla hrozná noc,ale ne kvůli Sárince, ale kvůli mně, nemohla jsem spát, pořád jsem viděla našeho pejska před sebou. Prostě je to takový jako šutr na hrudníku, co nejde sundat, fakt to moc bolí.

Holky nebojte, nějak se ta zima přečká, i když chápu že s divokýma dětma to není snadný. U nás ozatím ujde, Sárinka se jen pořád staví a to pořád špatně na špičky a tak na chození to zatím fakt nevypadá, ale je mi celkem jendo kdy začne. Bohužel je nejlepší zábava televize nebo rozvěcovat a zhasínat světlo.

pavlina05
autor
11. říj 2009

ahoj!!!

Tak u nás se už spí.
Včera vstával Ájis až v 9:30, dnes už v 7 😠
TAk už má po O a spí.
mě se vařit dnes nechtělo, takže MM jel pro jídlo 😀

Podzim jak vyšije..., ale nějak to zvládneme 😉

pavlina05
autor
11. říj 2009

😝 😝 😝 zimááá, bléé! Jsmebyli venku a nikde nikdo ☹ Asi byli všichni na nákupech ńebo doma v teple? My na klouzačkách 😅

pavlina05
autor
12. říj 2009

Ahoj!

Holky kde vězíte?
Padla na vás podzim. depka? No tak na mě už skorem taky, ale já se nedám!!! 😀

My jsme byli dopo doma, byla tady kamarádka a odpo my jdeme zase k nim. TAkže tak asi budou probíhat podzimní a zimní dny.

Next pořád nikde ☹

jana.sun
12. říj 2009

ahojte holky,

jsme zpátky z chalupy - ale ne tak v pořádku ☹ Matyho v sobotu chytly zuby - teda předpokládám, dásničky naběhlé, celou noc hořel jak kamínka, neměla jsem na chalupě nic, čím bych snížila teplotu, ani nechtěl pít, tak jsem ho aspon otírala mokrým kapesníkem. cestou domů jsme koupili nurofen, jak jsme dojeli domů, měl 38 po odečtení, tak jsme dali ten nurofen a zabralo to - celkem. šli jsme dospávat, tak jsem se ani na PC nedostala, protože jak je vzhůru, tak se na mě věší (i ted 🙄 ) a nic neudělám. v noci zas hořel, tak jsem ho ani neměřila a dala rovnou nurofen, no ze spaní pobékával, je mi ho tak líto - to je hrůza!!! ☹ ☹ ☹ 😢
Navíc na mě taky něco leze, mám ucpané dutiny a pčikám a soplím - no děs - ještě aby něco chytil ode mně!
dnes jsem chtěla Matyho vzít k doktorce - pro jistotu - ještě má taky nějaký exém v podpaží, aby se na to mrkla (snad to nemá atopyk 😨 ) ale vůbec jsem se nedokázala vyhrabat z postele - spali jsme do 10, pak jsme vstali, nasnídali se, trochu si pohráli a bylo půl dvanácte a Maty už chtěl zas spát, tak jsem si lehla ještě s ním a spali jsem do půl druhé! takže já můžu říct, že vyspaná jsem, ale dutiny furt ucpané a bolí mě hlava 😝
Maty už zas leží, furt békal a nic nechtěl, tak jsem ho dala do postýlky a je klid - tož jsem zvědavá, jestli bude zas spát - co pak bude dělat v noci? 😨 no ale násilím ho vzhůru držet nebudu - ani na to nemám, jídlo nechce, hračky taky ne a ven dnes jít fakt nedokážu - ach jo 😖 😖 😖
no tak jsem si postěžovala a jdu dočítat....snad se všechny máte lépe 😉

jana.sun
12. říj 2009

Zuzi, to je mi moc líto, ale pejskovi už je dobře. Tak se drž 😔

Holky, tak podzimní depka, ta tu vládne taky a ještě když do toho člověku není dobře a je nemocnej - no musíme to nějak přežít do toho jara - ono to nějak snad uteče. Já budu chodit zatím s Matym ven na kočárku, naštěstí, když jedem, tak je to dobrý a sedí, nesmím zastavit -to pak chce dolů a to fakt nevím, když ještě nestojí, tak dávat ho lézt po zemi v tomto počasí.... 🙄
Moni, drž se - chápu, že se nechceš o svých problémech rozepisovat, každopádně kdyby ano, kdyby ses potřebovala vypovídat, tak tu jsme pro tebe - a myslím, že mluvím za všechny tady - jsme tu pro tebe tady, nebo i přes IP. Jen na to nebud sama - sdílená "bolest" je menší - aspon u mě to tak platí 😔 Drž se moc moc. at se všechno zlé brzo spraví. 😔

Já už jsem uvažovala, že na balkoně ted přes zimu udělám pískoviště 😅 ale sousedi by nás asi moc nepochválili 😎
Pavlinko, ty jsi takový optimista, ty nás tu budeš držet nad vodou a v dobré náladě 😵
Januli, jo to vyplakání dost pomáhá, z člověka to pak spadne, horší je, když plakat nejde - tak jsem to měla ten minulý rok po porodu, byla jsem tak zaseklá a bylo toho ve mně tolik a nešlo to ven - cítila jsem, jak moc se potřebuju vybrečet a ulevit si, ale vůbec to nešlo ☹
ale co - uspořádáme pár jogušek, napadne sníh, budem stavět sněhuláky a sánkovat se a ani se nenadějem a bude tady jaro!!! 🙂

No nic - tak Maty zas spí 😕 tak jdu udělat něco v domácnosti a ještě taky dovybalit. pa pa, držte se holčinky moje 😵

pavlina05
autor
12. říj 2009

Jani ☹ To budou ty zatracený zuby!! U nás stále nic, to pak bude mazec!! Chuďátko malinkatý, asi je z toho celej špatnej, viď? ☹
Já vozím s sebou už takovou extra lékárničku pro Áju. mám v ní vše, od teploměru, náplastí, Nurofenu až po Smectu 😉

JAni, Monča má své bolístky.... ☹ Snad jí pomůžeme trochu my tady...?????

Jani 😉 Samo, že Vás tady udžím na vodě 😀 A kdo bude klesat, tak nasedne na 37,29,50,52 a valí do Kohoutek 😉 pro dávku energy 😉 a kafčo. Ju??????

My spíme jako dudci už 2,5 hod 🙂 Teda lebedím si, jedno dlohé spaní je paráda 🙂 Ještě by to chtělo vypilovat ty noce a mám doma andílka 🙂

zuzanka26
12. říj 2009

Ahoj holky!
tak u nás už je trochu líp, dnes jsem chytla jakousi podivnou podzimní energii, no asi to zní hloupě, ale začalo mě bavit to, že příjdeme ze zimy domů, udělám čajík, dáme si chlupatou deku na zem a hrajeme si. Najednou máme bez psa tolik svobody až mě to zaráží, můžeme jet kam chceme a nemusíme o nic prosit tchyni ( hlídání psa), nemusíme se na nikoho ohlížet a Sárinka může lézt po bytě jak chce. Ale smutek v srdci teda zůstává, strašně jsem ho měla ráda. 😢

Sárinky spaní přes den se upravilo na hodinu dopoledne, někdy i 1,5 a odpoledne taky hodina, dokážu skoro na minutu říct, kdy bude spát 😅
Noci jsou teda dost mizerný, chodím si raději lehnout už v půl 10, protože buzení je pořád a to tak v půrměru 4x za noc. Někdy je lepší noc, třeba jen dvakrát a někdy i 10 x.
ZUby se nám rýsují dva nahoře a řekla bych že už špičky malinko vykukujou tak snad jí to nebude po nocích trápit. 😔

jana.sun
12. říj 2009

Pavli, ty jsi prostě zlatíčko 🙂 jo a vy kdybyste měli dobré noci, tak máš doma dokonalého chlapečka a to přeci neexistuje!!!! 😀
Jj, Maty je dost umrčenej, nic ho pořádně nezabaví, dnes už asi po čtvrté spí, vždy tak půl až hodku, pak je ten samý čas vzhůru -většinou pověšenej na mně a pak si jde zas lehnout. jsem zvědavá, jaká bude noc 😕 😕 😕
je mi ho líto a nejhorší je, že mu nemůžu nijak zvlášt pomoct. no, ale pro jistotu ho zítra vezmu k dr. - má ten exém a dnes si ani moc nesahá do pusinky, tak aby neměl nějaký jiný bacil, abych něco nezanedbala. 😔

Zuzi, tak aspon trochu je líp a ted tě pěkně zabaví Sárinka a na pejska zbydou hezké vzpomínky. 🙂 to je fajn, že si to tak užíváte - ten podzim - bych chtěla taky takovou energii, jak píšeš 🙂
JJ, snad vás zoubky nebudou trápit - je to fakt síla. ach ty noci, ach ty noci, že 😔 😔 😔

pavlina05
autor
12. říj 2009

Zuzi, super podzimní přístup 😀 A také to, jak se Vám ulevilo, ikdyž stes po pejskovi bude...

JAni 😀 😀 😀 😀 , jj, to byc mě ta mateřská ani nebavila, kdybych měla vše tak dokonalé.

TAk já byla odpo na 30 min venku, pak u kámošky až do 18:30, pak nakoupit. Teď už se spí a já vařím na zítra, abychom stihli cvíčo. Teda pokud se probudíme 😀

pavlina05
autor
12. říj 2009

😒 tak už tady máme zase řev 😒

zuzanka26
13. říj 2009

ahoj holky,
my měly noc fakt lahůdku, snad každou hodinu pláč, ty jedničky nahoře už jsou skoro venku, ale byl to fakt děs. Ach jo, kéž bych se zase někdy trochu dospala 😖

jo jo, souhlasím,mě už ta mateřská teď taky baví, na začátku to nebylo nic moc 😅

motylek
13. říj 2009

Ahoj holky,

Zuzi, pejska je mi líto, ale třeba si časem pořídíte novýho. Tak ať to rychle přebolí. Sárinka ti to vynahradí.

Pavlííí, já fakt nechápu jak to všechno stíháš, když jste pořád někde, školička, kamarádky, no já se z tebe nikdy nevzpamatuju 😀 😀 😀 .

Moni, copak se děje. Chlap nebo starosti s baráčkem??? My máme s bytem n kahánku, ten co jsme měli vybranej, tak je nejspíš prodanej a jaksi jinej se mi nelíbí. Asi skončíme za 14 dní na ulici 😅 😅 😅 .

JaniSun, zuby jsou svině, do toho teď ten podzim, chřipky atd. to taky nepřidá. Ať se brzy Maty uzdraví a dej vědět jak jste dopadli u mudry.

Jinak s tím zabavením se v tomhle počasí je to na budku. Jakub chce pořád ven, já jsem z něho na nervy, že to nedokáže pochopit. No možná se do jara ocitnu v Černovicích ☹ ☹ ☹ .

Tak já valím něco robit, bolí mě břicho (MS-fuuuuuuj hnuuuuuuj), nejraději bych zalehla ☹ ☹ ☹ ☹ .

Pěknej den všem. Papa

pavlina05
autor
13. říj 2009

Ahoj holky!!!

Asi byly erupce či co, u nás noc také na figu. Ale jsme už zvyklí.

Zuzi, zuby jsou svině, tak jak píšše moty 😅 Bohužel, nám zbývá 15 kelčáků vyrůst...to bude ještě boj!!!

Moty, normálka. Nemám barák, takže se starám jen o domácnost, Áju a vaření. Pohodka. A neboj, ono to není nic převratnýho, dá se to zvládnout. Dnes mám navařeno z ečera, jsme byli cvičit a Ája vytuhnul v trolejbuse. Tak mám teď času že nevím co s ním 😅
Odpo razíme zase ven, neb je to doma na budku.... 😅

JAni08, jste v Brně?

jana.sun
13. říj 2009

ahojky,

tak naše noc o něco lepší - párkrát se vzbudil, zabečel, dala jsem dudlíka, pohladila a byl klid. ráno ve 4 na mě zkoušel vstávání, tak jsem mu dala zas dudlíka, lehla jsem si a čekala, co bude - chvíli ještě v postýlce klečel a pak si lehl, asi to bylo tím, že ještě byla tma, takže dobrý - ufffffff 😵

Teplotu už od včera nemá, jen se osypal takovou trochu krupičkou, to v podpaží má teda horší - doktroka říkala, že atopyk by to být neměl - ufffffff a dala nám na to Imazol a máme se za týden přijít ukázat. jo a máme mít klidový režim - takže nemůžem mezi lidičky 😒

jj, zoubky jsou s...ě!!! my o těch prvních čtyřech ani nevěděli, ty další 4 taky celkem v poho, zato ted!! pořád nevím, co nám to leze, ale dává to pěkně zabrat!!! 🙄

Pavli, my máme taky byt 3+1 - ale to co ty, prostě nestíhám, to bude prostě tvou multifunkčností (a mou leností) 😅 😅 😅 😎

Moty, tak to je blbý, že vám ten byt prodali 😕 co ted? budete muset do nějakého, který se vám nelíbí??? 🤐

Pořád myslím, jak je na tom Pindule??? se pěkně dlouho neozvala!!! 😨

pavlina05
autor
14. říj 2009

Ahoj holky!!!

Nezmrzly jste? to je mazec ta tima, co? 😕 My zatím tedy fusak nedávali, pořád čekám oteplení, ale ono nikde 😲
TAk jsem dnes zase prošmejdila jiné cvíčo, tady v Kohoutkách Liščata. ZA 2 hodiny jen 40 kč,+ sváča a kafčo pro maminky k tomu. Vážně paráda, volná zábava, prima 😉
Se mi hned ráno do 2 stp. nechtělo, ale nakonec jsem šla.....ájis vypadal na spaní, já jsem krutá matka, dala jsem jej až teď po O, tak snad bude spát alespoň 2 hod!!!
Jdu obídkovat.

Co vy???

jana.sun
14. říj 2009

ahojky,

my noc hrůza - od 3 do půl paté vzhůru, jinak pobékávání - no děs!!! 😝 ani nevím, kolikrát jsem k němu vstávala! 😠
ráno nás vzbudil pošták o půl desáté 😠 - no klidně bych vydržela ještě spát 😀
každopádně už je bez teplot, tak dobrý - už tu zas řádí jak černá ruka 😅 🙄

Pavli, to cvíčo vypadá fakt mooooc zajímavě 😉
my ještě ani fusak nemáme 😕 mám jen ten na mimino, ale nevím, jestli se mi do něj vleze, musím to vyzkoušet a případně koupit větší 🤐

zuzanka26
14. říj 2009

Ahoj,
my te´d byli venku asi 5 minut a zalezla jsem zpátky, ten vichr mě málem zabil fuj to se nedá. , Sárinka spí na balkoně ve fusáčku, vypadá spokojeně.
Byla u nás tchyně..... uffff jsem ráda, že je už pryč, sice jí mám ráda, ale to bylo furt a tohle bys neměla, tohle jí musíš zakázat apod.

Naše noci jsou šílený, dnes jsem k ní vstávala asi 7x, pořád pláč, asi ty zuby a ve čtvrt na 7 konec,
Jani závidím spaní do půl 10 😉 to já nedala nikdy ani sama natož se Sárinkou 😕

Dnes jdeme navečer slavit tátovy narozeniny do restaurace, ale nejpozději v půl 8 plánujeme úprk domů na koupání, abychom moc ten režim nenarušily, přece jenom je maličká.

Teď zase kvůli tchyni nějak víc myslím na našeho pejsánka, jaký byl hodný.... ach jo.

pavlina05
autor
14. říj 2009

JAni, my fusak máme z loňska, 3 v jednom Emitex. ZAse bych se neplašila, př. týden má být 16 stp 😉
JJ, to cvíčo bylo vážně jedno z nejlepších co znám 🙂 A taková volnosty.

Zuzi, my byli venku cca 30 min na koukačku na bagr.

Jinak my dnes slavíme 3 roky manželství, tak MM donesl kytku, cukrovinky a´kosmetiku 😀 a večer snad něco bude 😀

jana.sun
14. říj 2009

Zuzi a má Sárinka naběhlý dásničky? a nemá teplotu? to je stejně síla, asi nějaké erupce na slunku nebo co??? Matyho jak kdyby vyměnili - takhle se budit v noci a i přes den hůř usíná - fakt změna - bohužel k horšímu 😔
Užijte si oslavu 🙂 dej si i za mě do nosu jo??? 🙂

Pavli, tak všechno nejlepší a pěkně si to teda užijte 😅 no a hlavně, at vás Ajisek nechá, že 😉 😉 😉

já byla dneska pár vteřin na balkoně - stačilo mi!!!
Pavli, má se oteplit??? huráááááááááá 😀

jana.sun
14. říj 2009

vůbec nevím, jestli mám nějkej ten fusak kupovat, jestli se vleze do toho lonského a když ještě nenosíme boty, že... 😔

pavlina05
autor
14. říj 2009

Jani, Aja už spí, takže čas byl 😀
Holky, tohle bude diskuze nespavých dětí?! 😠
Jani, já fusakům moc nerozumím, ten náš Emitex je i pro větší 😉

pavlina05
autor
14. říj 2009

☹ u nás řev jen co odejdu z ložnice...závisláček...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru