Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
29. říj 2009

já cu taky vidět fotky!!

lacherka
29. říj 2009

chtěla bych to Bystrce, ale nevím. Padají na mě strašný depky, nevím jestli je to tím baráčkem na samotě nebo prostě mnou
poslední dobou nemám na nic náladu, nic nezvládám a nejradši bych všechno zaspala, žádná radost, chut do ničeho...holky nevíte o nějakém léku??

pavlina05
autor
29. říj 2009

LAch, pořád venku, kámošky, nemyslet na to..užívat života a prodat dům 😉 (promiň já nevím nic rozumnýho)

JAni, jsem zvědavá co to vaše fáro pořád chce 😅

Fotky tady:moc jsem nestihla fotit, dost jdme povídaly 😎 😀
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

výtvor naší nej MOTY:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

pavlina05
autor
30. říj 2009

Ahoj holky!!!!

Jak se vede?
U nás celkem ok noc. Teď tady zase dovádíme, vypadá to tady jak po výbuchu a do toho ještě vařím...

Dnes je krásně, co máte v plánu? My zatím nic...

motylek
30. říj 2009

Ahojky, tak my jsme desátý den po očko a v noci byl horkej jak kamínka, teploměr jsme nemohli najít (bordeláři první kategorie), takže dostal ibalgin a teď zatím dobrý.

Jdu hledat ten teploměr, i když nevím jak ho udržím, aby ležel s teploměrem v zadku. Prosím vás co je ta rychloběžka, jak jste tu o ní kdysy psaly?

jana.sun
30. říj 2009

ahojky,
jen v rychlosti -mm ještě musí na pc, vyřizuje něco kolem auta....

rychloběžka je teploměr do zadečku, kde to vylítne okamžitě - stojí v lékárně do 100 Kč (musí se pak půl stupně odečíst) 😉
Pavli fotky super (i když jen dvě) a scrab nááááááááááááádhera!!!!
musím vyfotit Matyho v tom santa overálku a něco taky uděláme, Moty, ju? 😉

Monulko, drž se - a myslím, že v bytečku bude lépe - ted to nějak musíš zvládnout, opravdu zkus hodně chodit ven.
já akorát vím, že každá léčba, at normál antidepresivama nebo alternativní - jsou na dlouhé lokte, než to zabere, ale být tebou, tak do něčeho jdu, páč až to zabere, tak si na ty svoje stavy nevzpomeneneš - uvidíš 😉
já už bych ted šla jen do té přírodní - aleternativní - dá se brát i jako prevence - ale je to doooooooost drahé, jako všechno přírodní tady ☹ ☹ ☹

ještě se tu objevím, musím přepustit pc. zatím pa pa

pavlina05
autor
30. říj 2009

Moty, ach jo, to je to 😝 očkování ☹
JAk tak slyším, tak se mi na něj ani nechce 😅

Moty, rychloběžka je rtuť. teploměr, ale nemá to zůžení jako klasický teploměr, takže ta rtuť rychle vystoupá 😉 a nemusíš čekat 10 minut 😉
Někdo mi ale říkal, že se prodej těchto teploměrů ruší 😒
No tak teploměr vím kde máme. Za to máme teď mrkev ve vaně, lak na nehty na zemi v kuchyňi, jabka rozšmajdaný po bytě, Aleš stojí na stolku a ničí žaluzie,...nervy v kýblu 😀 😝

motylek
30. říj 2009

Jani, určitě něco vymyslíme, pošli fotku a podle ní zkusím něco vytvořit. Jinak mě zase tak nevychvalujte, to co dělám já je amaterský, co vytváří ty zkušený holky, tak nad tím jen slintám 😀 😀 😀 .

Na teploměr se zeptám.

Moni, pošli mi taky ty fotky, ať ti to můžu udělat. S tím bytem já nevím. Když už máte ten baráček, víš jaká to bude paráda, až bude všechno hotový a v létě si tam krásně posedíš na zahrádce. Teď je blbý období, podzim, pokud tam máte plno práce a chybí peníze, tak je jasný, že jsi z toho v prdeli, ale na druhou stranu, když to vydržíš, tak pak budeš mít luxus. Míša si bude hrát na zahradě, ty budeš mít relativně klid. Práce bude i v bytě, tady je blbý, že to nemáte hotový. Musíš si promyslet plusy a mínusy a uvidíš. Kolem baráku bude práce pořád, v bytě relativně klid, no je to složitý.

pavlina05
autor
30. říj 2009

Moty, jasně, holky dělají krásný scraby. Ale ty taky. Krááááásnýýýý 😀 😀 😀 😀 moooc!!!

JAni, manža ti sedí na pc 😠

Lach, já jsem pro byt. Vím jak tě to trápí a vím, že představy o baráčku máš jiné.

jana.sun
30. říj 2009

tak jsem zas tu - zas jen na chvili, musím využít sluníčka a že jsem Matyho uspala v kočárku a vyrazím ven.

S autem máme novou naději, že by to mohly být kabely mezi řídící jednotkou a motorem (ty nám na těch diagnostikách netestovali), tak snad..... 😔 😔 😔 mm to ted celé vyřizuje, kde by nám to otestovali, kolik by stály nové (mooooooc drahé, na to že to je jen kus káblu - prevíti!!! 😠 😠 😠 ), jestli se daj sehnat levněji na vrakáči a kdo nám to namontuje, ..... 😝 😝 😝

Moni, já si myslím, že ve vašem připadě bude asi taky lepší ten byt - tam jde o to, že předěláváte chatu a já když si představím tu naši, tak by to bylo taky dost hokny to předělat a prachy nejsou - jj, to známe ☹ ☹ ☹ s těma by to bylo hned jednodužší 🤐 🤐 🤐

už se těším na večer, udělám si klídek, vyberu fotku a pošlu Moty, a budu mít taky krásnej scrab 😵 😵 😵 😵
(a Maty dnes bude zlobit a nenechá mě v klidu a bude prd... 😀 🙄 )

zatím pa, valím ven 🙂

jana.sun
30. říj 2009

Moty, tak ti to tam letí - a chválit tě budem, páč si fakt šikulka 🙂 moooooooooc velká šikulka 😵

motylek
30. říj 2009

Jani, zase máme horečku, tak nevím jestli dneska na to sednu. Jinak mi pošly prosím znovu ty odkazy, protože mi nejdou otevřít.

jana.sun
30. říj 2009

Moty, samo, to nespěchá. Hlavně, at je Kubíkovi líp - chudáček malej 😢 😢 😢 držte se oba 😔
pošlu ti je do IP - snad to bude v poho 😉
díky moc - jsi zlatíčko 🙂

pavlina05
autor
30. říj 2009

Moty, ať je kubíčkovi lépe 😎

jana.sun
30. říj 2009

tak co jste dnes dalšího vyváděli, Pavli? krom těch žaluzií a jablka a ..... 😀

jana.sun
30. říj 2009

Pavli, prosím, mohla bys sem hodit ještě jednou ty odkazy na ty holky, co dělají ty kalendáře?
nakonec jsem se rozhodla, že si je nechám vyrobit a vytisknu je tam, kde tisknete vy 😉

pavlina05
autor
30. říj 2009

JAni...už nic tak zvláštního. Bli jsme venku a toť vše.
Teď koukáme na písničky, Ája se pořád po mě věší 😝 a mm leží ve vaně a děsně se tomu směje 😠 😅 jak chce být se mnou 😅

pavlina05
autor
30. říj 2009

...no tak jsem uklidila z kuchyně vysavač, pokličku na hrnce jsem našla v obýváku, manžův zubní kartáček v pokojíku....

MM je v hospodě, Áju jsem právě uložila
TAk jdu odpočívat u žehlení 😅 a vytvářet vánoční přání 😅 😀

janula2008
30. říj 2009

Ahoj holky, Moty ať je Kubíkovi brzo líp, chudáček☹ my dnes byli dopo v Brně, Luky měl dovču místo středy, tak povyřizovat pár věcí. A konečně Simča teď od šesti ráno poprvé usla 😠 🙄 tak si jdu dát oraz do vany a udělat něco dobrýho na jídlo, taťku máme na hokeji, tak tu mám chvilku klid než se vrátí, to je balada 😅 Moni, to mě moc mrzí, že máte s tím domkem takový potíže 😢 nevím jak bych to řešila, vše má svý pro a proti, je jasný, že mít na to spravení časem prachy, tak to budete mít jednou super a baráček ze zahradou je určitě lepší než byt. Ale na druhou stranu můžu říct, ačkoliv závidím každé léto to posezení a grilovačky známých, co mají domky s terasama a i pro děti je to parádní, tak jsem za skoro dva roky tady v bytě nic nemusela kromě maličkostí řešit, o nic se starat 😝 na domě je pořád spousta práce, buď se opravuje střecha, nebo se opravuje dvorek, nebo seká zahrada atd.atd.,vidím to u našich a Lukynových rodičů...Já jsem spíš bytovej typ a do baráku bych šla jen s tím, mít na účtě tak 4 melcky a postavit si komplet novej a na vše vzít firmu, prostě mít to takřka bez starostí a jen pak zařizovat interiér 😉 ale toho se moc brzo nedočkám, jestli někdy vůbec, takže nad tím vlastně ani nemusím přemýšlet 😀

pavlina05
autor
30. říj 2009

Jani, no my se snad dočkáme, ikdyž rozpočet na ten náš je jak pro milionáře 😅 5,7 mega 😝

jana.sun
30. říj 2009

Januli, tak Simča dnes měla zas výdrž, co? 😔 no, tak si užij zasloužený odpočinek 😵
jj, kolem baráčku je pořád nějaká starost - sama pocházím z domku, takže taky vím a vidím u našich a taky na chalupě - ale to mají chlapi jako "odpočinek" 😀 😀 😀

Pavli, teda vy nejste žádní troškaři 😕 😕 😕 😔
jo a já nacházím různé věci na naprosto divných místech 😅 - nejvíc v krabici, co má mm vedle pc a má tam různé potřeby k pc a CD a tak a Maty se v tom moc rád hrabe a ještě raději tam něco hází - takže tam mm nachází různě staré jídlo 😨 , smetáček, hračky atd.... 😅

já nakonec podlehla Fotolabu - páč kdybych si nechala dělat kalendář u těch holek na MMB a ještě ho pak nechala tisknout a poslat, tak by to vyšlo o dost dráž -takže tak. něco jiného by bylo, kdybych kupovala jen tu šablonu a uměla si to udělat sama - ale to já neumím a pochybuju, že se to do Vánoc naučím - tak snad příští rok 😝

pavlina05
autor
30. říj 2009

Jani, také se mi to zdálo drahé, ale nechala jsem si dělat 2 kalendáře a zas to tak horzné není 😉 Loni jsem si jej vytvořila sama z uměleckých fotek a jeden vyšel na 370,- 😝 ve Schleckeru.
Fotoalba jsem dávala loni.
mě se líbí i fotokniha, ale to je pálka 😝
No ohledně domku....jsme to trochu přepískli 😅 😝

tTAk už mám vyžehleno, už budu sésat na netu a tv 😀

Zítra jedeme pryč, k tchánovic na vejkend 😀

jana.sun
30. říj 2009

ty jo, Pavli, a já mám před sebou hromadu žehlení a hlavně mm košile 😝 😝 😝
no, stoupnu k tomu tak za hodku, ted chci dodělat ty kalendáře - bohužel ted musíme šetřit každou korunu, takže scrapy budou až jindy ☹ ale budeme mít aspon ty krásné obrázky od Moty - tak nesmutníme 😵 😵 😵

jj, fotokniha je super - ale pálka jak prase 😒 😒 😒

užite si víkenda u tchánovců - Martin je zítra v práci a v neděli uvidíme - možná něco podnikneme, možná ne, těžko říct 😔

tak dobrou noc 🙂

pavlina05
autor
30. říj 2009

Jani 😉 , brou 😵

jana.sun
30. říj 2009

jdu si hodit mašli - se tu drbu 2 hodiny s fotkama a výrobou kalendáře - když jsem to dokončila, tak jsem dala náhled a ten jsem zhodila křížkem a spadlo to celý a je to v pr....!!!! 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
tak to můžu celé dělat znova - mě asi trefí šlak ☹ ☹ ☹

pavlina05
autor
30. říj 2009

☹ 😝 😠 v čem to děláš Jani? 😲

pavlina05
autor
30. říj 2009

to nasejří 😠 😠 😠

jana.sun
30. říj 2009

přímo ve fotolabu - šmějdi, nikam se to nedá uložit a mají to tak divně udělaný. no, každopádně jsem to trochu urychlila -naštěstí tam zůstaly ztažené ty fotky (což fakt nechápu, ale díkybohu za to) tak už to mám odeslané, ufffffffffffff 😝 mám dost a musím jít žehlit 😖 😖 😖
tak pa

pavlina05
autor
30. říj 2009

😉 sláva 🙂

pavlina05
autor
30. říj 2009

😵 dobrou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru