Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
26. lis 2009

Holky, my také moc nepijeme 😖 Přes den hrnek čaje -ani ne. Ale ráno230ml a večer 230ml UM. A včera i vnoci 120 ml.
Přes noc nepijeme.

pavlina05
autor
26. lis 2009

Jani, to je krásný 😵 😵 😵 😵 😵 dojalo mě to!!!!
Jsem ráda, že Vás mám 😵

Holky, na měasi leze chřipka 😒 😖 Bolí mě celý tělo, svaly...ach jo!

esterdemi
27. lis 2009

dakujem vam za otvorenost. velmi mi pomahate aspon trochu pochopit, co sa v zene po porode odohrava.naozaj dakujem. budem makat na tej prednaske a ked tak ju tu potom mozem dat. ak prejde schvalenim 🙂

pavlina05
autor
27. lis 2009

esterdemi
😵

pavlina05
autor
27. lis 2009

Ahoj holky!!!

JAK se vede?
No tak jsem se včera vypotila, už mě bolí jen v krku, tak snad i to zaženu!
JAké máte dnes plány?
MY půjdeme na chvíli ven,...
Aleš spí, tak jdu jíst a uklízet.

lacherka
27. lis 2009

holky vy jste toho teda napísaly, že ani nestíhám dočítat, včera ráno jsme byli ve cviču, pak doma na papu a pak fofr za Moty a domů jsme se vratily v 20hod🙂 uplně potmě. Dneska ráno zase k zubařce, tam jsem čekali víc jak půl hodiny, domů, hodit pradlo do pračky, vysat, Míša pak začal brečet, tak jsem ho dala spat, ted jdu chystat oběd a jedem na chatu, kamoška tam slaví narozneniny

Jinak co se týče Moty, tak paráda, byteček mají pěkný, tedy je to klasický starý byt,ale moc hezky si ho za ten týden spravily, což jsem čučela! Mají krásnou ložnici, moc pěkné a až to tam dodělají uplně, tak budou mít krásný bydleníčko.

Ale uplně jsem čučela, jak si kluci spolu vyhráli, sice semtam brekot, Kubík bral Míšovi hračky, ale pak to bylo dobrý. Největší zabava pro ně byl jejich pes, který lítal po posteli a kluci mu házeli a zase brali plyšáka, pes lítal jak zběsilej a kluci lítali vyřehtaní kolem postele, u Míše to byl fakt záchvat smíchu. Takže jsme si to tam pořádně užily!

Končím jdu nachystat papu, dneska máme pangas. s rýží, takže žádná inspirace ode mne nebude.

jana.sun
27. lis 2009

ahojky,

my zas na půl probrečená noc - nevím, jestli se budí tou rýmečkou, co má - ach ti chlapy - fakt smrtelná nemoc na sedm!!!! 🙄 🙄 🙄 dnes jsme poprve odsávali soplík, ještě to nikdy před tím nebylo zapotřebí 😅 a světe div se, Maty hezky držel a nevzpouzel se - asi je to tím, že se mu vysavač líbí a nebojí se ho. za to, když na něj jdu s kapesníkem, abych mu utřela nudli, tak se vzpouzí, jak by ho na nože brali!!! 😠 😠 😠
v sobotu se tu měla stavovat známá a měla tu přespat - je ze Šumperka a dělá si tu školu, ale musela jsem to odvolat, páč takhle bychom se nevyspali už vůbec - ach joooooooo ☹ ☹ ☹ jsem se na ní těšila, moc dobře se s ní kecá 😵 😵 😵

Pavli, kup si echinaceu - mi teda zabírá perfektně a ted jsem koupila i sirup, co můžou děti od roka, takže budu ládovat i Matyho 😉
já dnes nechala v lékárně 500,- jen to hvizdlo ☹ ☹ ☹ a pak, kde ty peníze jsou, že???!!! 🤐

esterdemi - tak hlavně, at máš úspěch a taky doufám, že tě ty naše příběhy neodradí od případného mimi v budoucnu - je lepší připravit se na nejhorší a pak to mít třeba lepší 😉 😉 😉

Januli, opravdu jsi to hezky napsala a já su debil, že jsem sem do diskuze nezačala chodit hned - člověk když to má s kým rozebrat, tak je to o něco lepší - sdílená bolest...... znáte to 😉 😉 😉 ale i tak pozdě - ale přece sem chodím moc ráda a ještě raději se s vámi vidím osobně 😉 😉 😉 - teda aspon s některýma 😵 😵 😵

jana.sun
27. lis 2009

Moni, tak fajn, jak jste si to u Pavči-Moty užily 😉 😉 😉
a jak ti je??? pisni klidně do IP 😉 😉 😉
máte teda pěknej kolotoč - furt se něco děje 😉 - si to na chajdě pěkně užijte a pořádně to oslavte 😵 😵 😵
a NEDIVOČ!!!! 😀 😀 😀 😀 😝

pavlina05
autor
27. lis 2009

Lach 😀 😀 😀 teda to závidím!!!!!!!!!!!!!!To u Moty 😉 Kluci byly ve svém živlu 😀 Máte fotky?
Až do 20 hod 😕 jste tam byli, to my už jsme spali 😀
Super, tak to nemáš čas myslet na trápení 😉
Lach, jen tak dál.

My měli být dnes s Beti, ale já mám ten krk a i ona asi není ok....? Slíbila, že se ukáže, ale není tady 😖

Jani 😉 Zatím dávám na krk vše co máme doma. Díky tomu,že už nekojím můžu naštěstí vše 😉 😀 Doteď jsem ležela,tak si tělíčko aspoň odpočinulo.
Pak zajdu na pár minut ven s Aldou,kouknu na nějakou dekoraci na advent.věnec.Ikdyž stále nevím mám-li jej dělat, kam jej dát, když Aleš vyleze kamkoliv 😅
Jani, vy jste poprvé odsávali?😕 Tý jo!

pavlina05
autor
27. lis 2009

Lach a co u zubařky, S Míšem jsi byla?

jana.sun
27. lis 2009

Pavli, echinacea se myslím může i při kojení 😉

jj, odsávali jsme tada, abych nelhala, jednou, někdy v lednu, když měl trošku rýmu, ale to jsme ještě měli tu ruční, ne tu na vysavač, tu jsme koupili až potom a využili až dnes 🙂 už jsem to ted zkoušela i sama, ale ve dvou to jde líp, když jeden drží a druhej "vysává" 😅 😅 😅

betina
27. lis 2009

ahoj holky,

tak mně ted rodina odjela, tatínek vezl malou k babičce, tak snad to tam do neděle zvládnou, Verunka má ted nějaký mamánek obodbí a furt se chce nosit a nechce jít ani k MM, tak snad to bude dobrý 😒 psala jsem do diskuze na supermamči, tak se budu opakovat Jani 😀 s tím, že jsem byla na gyndě a řekli mi, že jizva je zahojená a že teda přpadně můžeme další mimi a já do té doby chtěla a najednou se něco ve mě zlomilo, dostala jsem hrozný strach z těhu, porodu!!!!!!! nevím, proč to ted takhle mám, Verunka je raubířek a představa, že bych měla k tomu zvládat ještě mimi, nevím, mám pocit, že někdy nezvládám ani malou.
ach jo, ted se mi to téma depek hodí ☹ holky, ta máte hezký víkend

betina
27. lis 2009

Jani, jinak k odsavačce na vysavač, tu si nemůžu vynachválit, teda mluvím za sebe, protože malá ji nesnáší a je to jak zápas, když ji to děláme, tak je dobře, že malýmu se to líbí.

jana.sun
27. lis 2009

Beti, taky jsem si ted vybavila porod a ty stavy potom a teda - klepu se strachy - další těhu a porod a šestinedělí!!!!! 😕 😕 😕 ale ještě aspon jedno dítě prostě chci a na toto nesmím tak myslet, na ty špatné věci kolem - nějak se to prostě přežije, zvládne, musíííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!

no, že by se mu odsávání líbilo, to ani ne, ale zatím neprotestuje 😅 😅 😅

janula2008
27. lis 2009

Ahojky, Beti, to máš dobrý, já jizvu nemám zhojenou vůbec, je to keloidní sviňucha s prominutím ☹ Musím kouknout po nějakých laserech na zpravení. No jak říkám, kdyby mě měly znovu rozřezat,tak už mě asi nesešijou 😝 😀 Jinak chodím každé 3 měsíce na kontrolu se znamínkama na kožní, to jsem se myslím ještě nezmiňovala a další dvě půjdou ven, nelíbí se jim, takže se zas na další jizvy těším 😔 i když hlavně aby histolky dopadly v poho, jizvy už zas až tak neřeším 😔 Dovolená bude v létě pod slunečníkem a s krémem 50 😀 Dneska se Vám musím pochválit, byla jsem multifunkční jak Pája 😀 Uklidila byt, byla nakoupit na námku s malou, nazdobila adventní věnec, upekla buchtu, vyprala prádlo...uff, moc akční na mě 😀 teď tu piju polozdechlá kafe, Lukyho jsem poslala s malou na hodinu k tchýni 😅 Jinak my už naštěstí chvilku smrkáme a nemusíme odsávat, o jednu starost zas míň 😉

pavlina05
autor
27. lis 2009

Holky, další těhu a šestinedělí zvládneme dobře 😵 😵 😵 😵 😵 hlavně proto, že jsme tady My 😀 😀 😀 😀

Jani, multiunkční 🙂 😀 , já dnes zase zahálela. Ležela jsem s Aldou 3 hodiny 😵 Ale pak si udělala radost a vyrobila adv. věnec, jsem zvědavá kdy jej tornado zlikviduje 😅
JAni, takže smrká se celkem brzo, co? Jak se to Simuš naučila? Hoď foto věnce, prosím 😵
Jani, kam chodíš na kožní? Já bych chtěla zkontrolovat znamínka taky 😵 Bojím , bojím...

Holky, tak já jdu vařit na zítra, pak se ještě stavím.

Jinak tady jsou fotky z dneška, na konci je věnec🙂
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

pavlina05
autor
27. lis 2009

😔 dobrou všem

pavlina05
autor
28. lis 2009

čau holky!!

Tak my už jdeme po jídele spát. Pak snad bude klid aspoň 2 hodiny na moji regeneraci.krk mě stále bolí ☹
Noc celkemok, ikdyž se po mě Aleš stále smolil.
Dnes odpo předělá MM PC do obýváku a postýlka poputuje do pokojíku.
Čeká nás další proces....Ája a postýlka v jednom 😅

jana.sun
28. lis 2009

čaute 🙂

Januli, kuš!!!! nech toho jo!!! já tradičně lenora nestíhám nic navíc - lépe řečeno se mi nechce 😵 😵 😵
se taky máš, že můžeš občas Simču posalt s Lukym ke tchýni - takové volno by se mi občas taky hodilo 😅

Pavli, úplnej fotomodel - Ajisek - a má opravdu vkusný kočárek - ještě panenku do něho 😀 😀 😀
Věnec krásnej - jsi šikulka 😔 😔 😔
tak at se Ajiskovi v pokojíčku samotnému líbí - snad to dobře dopadne - držíme pěsti 😵 😵 😵
u nás se to vyplatilo, ale Maty byl na postýlku zvyklý, tak to bylo jednodužší 😉

kukuca
28. lis 2009

Ahoj holky,tak jsem vyhledala toto téma..Jsem teď poprvé sama doma na několik hodin s malým a bulím tu, mám stah že to nezvládnu bez manžela.. ☹ Malej zrovna spí, ale kykoliv se protáhne,mám strach že už se budí a co bude..Teda,takhle jsem si to celý nepředstavovala.Kažej říká přežij šestinedělí,ale jak že ☹

janula2008
28. lis 2009

Pavli jojo naučila se to brzo, ale ani nevím jak, asi nás Simča smrkat viděla, ale že bych ji to spešl učila, to ne 😉 teď když má plnější nos, tak si jde potvůrka utrhnout toaleťák na hajzlík místo papírovýho kapesníku, vyfrká se a spláchne ho, to ji baví 😀 jinak bych ti ten věnec ráda vyfotila ( není tak hezkej jak tvůj...výsledek teda snad úplně zlej není, Lukymu a Simči se líbí, i mamka mi ho dnes pochválila,ale příjde mi trošku moc přepláclej), jenže nemůžem už druhý den najít vůbec foťák 😢 začínáme se bát, že ho Simča hodila do koše nebo tak, občas tam něco flákne a dneska jsme prohledali úplně celý byt a nic 😒 tak leda mms, posílala jsem ji i mamce 😉 Na znamínka chodím na kožní sem do Židel, ale zároveň mě už druhý rok kontrolují tady, mají super dermatoskop: http://www.stepan-plastika.cz/

pavlina05
autor
28. lis 2009

Jani,věnec bude určo 😉 krásnej. No teda,že by jste omylem vyhodili foťák? 😕
Jani, díky , kouknu tam 😵

kuku, je to těžké období.Já si dost prožila s nespícím a řvoucím klučíkem. I několi hodin!!!!Bylo to děsné, ale po 8 týdnech jsem se konečně sžila, zvykla si a šlo to. Chce to jen čas 😉

janula2008
28. lis 2009

Kuku, ony ty první týdny jsou fakt těžký, ale chce to zatnout zuby a nedat se 😉 přesně ty pocity co tu píšeš jsem taky prožívala, neboj, vše zvládneš na jedničku...bulela jsem první dny, že se o malou nezvládnu sama postarat a že nepřežijem šestinedělí a vidíš, už budem mít dva roky 🙂 . Za chvíli si zajedete svůj denní režim, zvyknete si na sebe,všechno bude snažší, chce to jen vydržet. Občas si to člověk představuje fakt trošku jinak a hlavně, hormony po porodu jsou sviňa, bude časem líp, uvidíš.Odpočívej co to jde, věnuj se jen malýmu a na ostatní věci jako úklid doma se teď vykašli, nejdůležitější je mimčo a mamka v pohodě.

kukuca
28. lis 2009

Díky holky..on malej taky dost brečívá,hlavně v noci.A kojení je taky malý peklo, na jednom prsu mám ragády,tak skučím bolestí když se přisaje a jsem z toho nervózní.Závidím vám že už je to za váma,chci si to mateřství taky trochu užít.

janula2008
28. lis 2009

Pavli, no je to možný, nikde není a byl jen doma ☹ naposledy jsem stahovala fotky já, ty z Vaňkovky, dala ho do obalu a nejspíš jen do nočního stolku a nikde není. Luky většinou vynáší koš večer až dojde z práce, tak by si asi nevšiml 😒 hlavně, že jsme ho nechtěli dát nikomu do ruky ve Vaňkovce 😀 snad se ještě někde objeví no...

janula2008
28. lis 2009

Kojení se taky poddá kuku, měla jsem asi třetí týden po porodu zánět a horečky,fakt hnus,ale nevzdaly jsme to (pamatuju si do teď jak se mi kroutily u toho bolestí snad i palce u nohou 😖) a kojily ještě tak určo půl roku.Pak už to nebolí, opravdu 😉 budeš si to mateřství časem užívat a budeš skvělá mamča, jen ty začátky jsou pěkně na houby,ale asi to k tomu patří.

pavlina05
autor
28. lis 2009

Kuku, vážně se to vše časem poddá 😉 Každá jsme si to pěkně vytrpěly 😝 Někdo musel mít i léky ☹
Aleš mi řvával i 6 hod vkuse a já řvala taky. Prdíky nás trápily o 106. Pak jsme dávali probio. kapky a byly pryč. Kojila jsem dloho,17 m, ale ty začátky byly dost bolestivé. Jedna bradavka do krve, skučela jsem bolestí. Jianka jsem se pořádně nevyspala 17 měsíců... ☹
musím přiznat, že mě to mateřství začalo pořádně bavit a naplňovat až po půl roce.
Moc ti držím palečky a klidně se ptej na cokoliv, tady rády pomůžeme všem 😵

pavlina05
autor
28. lis 2009

Jani 😖 teda to je pech jestli je v popelnicích...nebo teda už na smetišti. Byl nový? Drahý?

pavlina05
autor
28. lis 2009

Holky, dnes jsme přestěhovali postýlku do pokojíčku,....
http://www.youtube.com/user/pavlina05

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru