Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
1. pro 2009

Míša spí v postýlce, ale peřina, polštář, hračky a dudlík, vše vyházel na zem, tak tam ležel schoulený do klubíčka a spinká

ještě dotázek...jaké mají vaše děti kakání? jsou to klasické tvrdé bobečky nebo je to takové ridší....vím je to trochu nechutné,ale pořád řeším ten Míšův průjem, už několik dní je na diete, žádné mlíko, kaše, lipánky, pribináky, má piškoty, rýži šunku a pořád to ma takové řidší, ne uplně prujem. Tak nevím jestli to mám řešit s dr nebo je to tak normální???

pavlina05
autor
1. pro 2009

Lach, jelikož jsem nebyla celý den doma, tak mám skluz a vařím 😀 Polívku a králičí....

Moni, mouka, Hera, ořechy, marmeládu.
To nic není z 1. dávky máš pár kousků a slepený to máš hned 😉
Já nejsem také žádná hospodyňka, spíš taková patla matla...
A jo, vždyť jsi mi to psala 😔

Chuďátko Míša 😀

Moni, my je máme teda řidší. Kyyž sundá plínku, tak to má rozmazaný na celé prcině. A kdy se náhodou někdy zadaří a on se vykadí na zem, má to tvar, neteče To, ale úplně tvdrý to není 😀 To je popisek, co? 😀

TAk já mám dovaříno, jen se králičí masíčko dusí a kuřecí polévka vaří 😀

lacherka
2. pro 2009

Tak to my máme asi stejně Pavli, tak snad nebude problém. počkám co napíší ještě holky

dneska jsme postýlku dali do pokojíčku, ale nedělám si naděje, že by tam dneska sám spal....

včera jak usnul v postýlce, tak stejně v noci brek a musel k nám, tak jsem ho vzali do postele, chvíli spal a brzy ráno se budil a chtěl si hrát, pořád mě tahal za hlavu abych vstávala

marci
2. pro 2009

Dejvík kadí normální hovňouse - konzistence tak akorát 😀 Už je to více než 3 měsíce co se nepokadil - hlásí výborně na nočník. Dokonce včera celý den i bez počůrání. Vypadá to, že moje bezplenkové úsilí se mi začíná vracet 😵

pavlina05
autor
2. pro 2009

Ahoj!
My byli v MC.Teď už Ája spí.

Moni, myslím, že jak pořád padají na ty zadečky, tak ty hovínka mají po tom tak rozmazaný 😀
Pokud Davídek kaká na nočník, tak vyrábí tvary 😀

Holky, tak já pádím jíst, poklízet, odpo valíme do solné.

pavlina05
autor
2. pro 2009

Jo a Lach, takže dnes vyzkoušíte co pokojíček?
No u nás noc zase fajn, spal až do 7:30 😀
Teda nebereme jej z postýlky nikdy, slyšíme volání, ale evidentně to není pláč, tak tam zůstává.

lacherka
2. pro 2009

Pavli co to je MC?
Já bych měla taky někdy do solné, mám tam ještě 3 vstupy.
Pavli nevím jestli dneska bude Míša v pokojíku, asi zkusíme a uvidíme, ale moc tomu nedávám

já dnes byla na tom pohřbu, tak mám takovou nic moc náladu. Celkem mě vzalo to, jak na té po pohřební hostině se všichni smály a pomalu veselili jako kdyby se nic nestalo, tak to mě trochu vzalo nebo spíš přišlo trošku divný.

pavlina05
autor
2. pro 2009

Moni, mateřské centrum 😉
Budeme ne Vás myslet, aby to Míša zvládnul 😵
V solné to byla zase paráda 😀 , někdy můžeme s Vámi 😎
Moni, to tak ale bývá, pohřební hostina je taková...lidé povídají, vzpomínají a lepší si smutnou náladu....

lacherka
2. pro 2009

a co jsi tam dělala? a kde to je??? to je pro mě zase něco nového...

jenže tam právě moc ani nevzpomínali, spíš se hlučně bavili smáli se, já nevím, já z toho byla spíš taková smutná

janula2008
2. pro 2009

Ahojky. Moni my to máme stejné jak Marci- tak akorát 😅 Jinak MC je mateřské centrum 😉 Ten pohřeb to je mi líto, já jsem do letošního roku nebyla ani jednou na svatbě (teď se seběhly za 2009 hned dvě 😅 ), ale už minimálně 7x na pohřbu a zařekla jsem se, že pokud to nebude úplně nutný (myslím tím rodiče nebo tak 😔 ) , nepůjdu a radši si na toho dotyčnýho vzpomenu doma, pohřby mi dělají fakt strašně zle, myslím ta atmosféra a to celé kolem...😔 .

lacherka
2. pro 2009

mně taky, já brečela jen co jsem tam vešla...

pavlina05
autor
2. pro 2009

Moni, tak na to už nemysli 😔

Tady v Kohoutkách je budova kde je Legato ( společenství her a zájmů pro děti, patří mezi Lužánky). V té budově se schází skupinka maminek ze stejně starýma dětma. Je to od 9-11 hod za 40 kč a strašně fajn, takové free, nikdo si na nic nehraje. MAmči kecají, pijí kafčo nebo čaj, děti si hrají. PAk se zpívá, pak je opičí dráha, pak svačinka pro děti (vždy ji připraví 2 maminky - příště já) a pak je výtvarnička. Něco se maluje, lepí...(no mamči lepí) a pak je zase trocha hraní a každý si jde domů kdy chce, nikdo tě nebuzeruje, že si povídáš...no vážně super!!
Já chodím ještě v to úterý do té Sedmikrásky, ale až to v lednu ukončím, tak budu chodit jen sem.
Jsou tam asi 3 holky z BYstrce.

pavlina05
autor
2. pro 2009

Holky, já to také špatně nesu, ale jsem věřící...tak je to asi trochu jiné. Já byla vždy jen v kostele a ten pohřeb je takový moc fajn...no zní to divně, ale je to takové vážné a milé...

pavlina05
autor
2. pro 2009

Jaňule ahoj 😀

pavlina05
autor
2. pro 2009

..dnes je úplněk 😝 to bude blbá noc 😲

lacherka
2. pro 2009

Pavli, tak u nás je něco podbného taky, bývá to vždy v uterý asi na 3 hodinky, ale ještě jsem tam nebyla, chodíme jen ve čtvrtek na to cvičo, když to výjde. Jedna paní mi říkala, že dole v Bystrci je cvičení pro děti a platí se 600kč za rok, tak o tom přemýšlím, že bysme možná chodily tam, je to na 10hod, tak taky dobré.

Pavli a tím, že jsi věřící, tak jak to bereš jako jinak? Pro mě je to hrozně smutné, že mi bude chybět prostě člověk a už nikdy se s ním nepozdravím atd no nemůžu to ani psat, už mám slzy v očích.....je toto normální?

já jsem strašná citlivka

Pavli a co budeš chystat za svačinku?

pavlina05
autor
2. pro 2009

Moni, je to normální 😉 Cítím to stejně jako ty, ale vnímám to jako tak, že nastal čas, že to tak asi má být...ale až s odstupem času se s tím srovnám 😔
Já jsem mega citlivka 😔

To zní dobře ta cena 😉 Já platila v tom Lískovci 1000,- na půl roku!!! Je to tam moc fajn, ale zavazuje mě to, že to mám zaplacený a musím to odchodit a stihnout na určitou hodinu...
Do MC jdi, to je tam fajn 😉

Moni, ovoce, zeleninu, pomazánku a buchtičku 😉 CCa pro 8 dětí.

MM uspává 😵

Lach, tak jak u Vás? Už spí v pokojíku?

pavlina05
autor
2. pro 2009

Zase vařím 😝 😅

betina
2. pro 2009

lach, tak my máme řidký pořád kakání, už od začátku, takový spíše tekutější a rozmázlý na plínce a tak 3x denně 😀 je mi líto, to s tím tatínkem, pohřby taky nemám ráda 😖 tak se drž kočko

jana.sun
2. pro 2009

ahoj holky,
teda vy jste toho nakecaly - musím dočít, ale zatím nestíhám.
noc hrůza - od dvou do čtyř myl Maty vzůhru, měli jsme jít ráno do cvičeníčka, ale nebyla jsem schopná vstát, takže nic ☹ pak jsme tu šli na prochajdu a jak jdeme kolem doktorů, tak mi došlo, že jsme měli jít na 4.hexu, tak jsem tam zašla, že se objednáme a nikdo tam nebyl, tak nám ji hned píchli. tak je Maty takovej protivnej, ale co, máme to za sebou. 😝
zítra prý má být zima, tož to asi zas nevylezem - brrrrrrrrrrrr 🤐
no, Maty zas pobékává, tak ho jdu připravit na spaní a pak mi asi zasedne PC Martin, tak vás snad dočtu zítra.
zatím pa pa. 😔

lacherka
2. pro 2009

holky uspávám, T. šel do hospody, postylka řev, tak šel k nám do postele, tam jsme se mazlinkali, začal usínat jdu dolů a najednou slyším v koupelně tect vodu no a ted znova...tak fakt nevím co už s ním, on ne a ne spat a chodí si do koupelny pouštět vodu do vany. A když spolu ležíme v posteli tak po mně skáče a nebo se mazlí a strká mi dudlík do pusy..

pavlina05
autor
2. pro 2009

Jani, tak aspoň jsi ten den využila 😉

Bet, jak se máte?

Lach 😕 Ten míša, to je teda síla!!!!!!!
MY Aleška také uspíme v posteli, ale pak putuje do postýlky 😉
Ty jej tam jako necháš a on si chodí po ložnici a jde i do koupelny? 😕 To je síla!!!

lacherka
2. pro 2009

Jo Pavli, no už spí, má zavřený oči, já odejdu a on do dvou minut vstane a jde si do koupelny a tam si pouští do vany vodu a máčí si v ní ruce, ted začal řvát, protože si pustil teplou-vřelou, jak jsem za ním došla, tak mě vzal za ruku, šel se mnou do koupelny a vzal mou ruku a strčil mi ji pod tu horko vodu

fakt nevím, jestli je toto normální, pak jsem ho zas dala do postýlky, to začal všechno vyhazovat ven a držel se mně jako klíště, tak ted už snad spí, o pul 10 A já mám šílenej hlad.

Prostě problém u Míše, že on není unavený, on by se chtěl pořád mazlit a dělat blbosti a ne a ne usnout.

tak já Vás jdu dočíst pak musím něco sníst.

lacherka
2. pro 2009

Pavli tak ty budeš péct ještě buchtičku a dělat pomazanku pro 8 dětiček? no to tedy nevím, kdy bych já něco takového dělala, ale dnes jsem jedla uplně výbornou buchtu, tak získám recept a musím ji taky vyzkoušet.

Tak s tím kakáním to asi řešit nebudu, asi to má opravdu každé dítě jiné, u nás totiž bobečky byly opravdu jen malokdy, takže to máme asi jako beti, ted kakal jen jednou denně, takže to nebude asi nic hroznýho. Dnes tam kamarádka měla stejně starého chlapečka a říkala, že kakání má spíše takový tekutější i její malej, takže zase nasadíme mlíčko a kašičky.

Protože sice spořádá plno piškotů, ale v noci se začíná víc budit a myslím, že to bude hladem.

pavlina05
autor
2. pro 2009

Lach buchtičku koupím a pomazánku udělám 😉
Míša je Eso. Ten má teda energie! Tak jej nedávej přes den spát 😔
Já myslím, že to kakání máte ok 😉
A taky jak tady psala MArci, že sladký se na večer nemá jíst 😉 to by také mohla být příčina! Míša má pak více energie a nebude spát a raději blbne!

pavlina05
autor
2. pro 2009

Zítra je tady vánóční zvoňění a rozsvědcování stomu, tak jsem pozvala na celý den kámošku.Doufám, že se pořádně spráskáme svařákem 😅 😀

Dobrou holky 😔

janula2008
2. pro 2009

U nás se dnes uslo taky až celkem pozdě, ale přes den mi dneska zas Simča spala, tak to asi proto.Moni, jinak všechno co o Míšovi tu povídáš, tak já to znám v bleděmodrým, Simuš je taky taková, energická, pěkný číslo od plenek, příjde mi občas jak kdyby nepotřebovala ani chrnět, musíme se někdy vidět a uvidíš 😀 Ale jinak jsem z ní dneska ucvrávala jak byla roztomilá 😅 krásně už vkládá ty kostky do vkládačky podle tvarů, pořád mě ,,opečovávala a zkrášlovala",každý ,,bebi" z plných plic foukala, neustále tu poletovala s hadříkem a smetáčkem (asi už se na to tu nemůže dívat 😀), prostě moje zlatíčko 😵 to MC vypadá Pavli podle toho co píšeš hrozně fajn. U nás stojí cvíčo 450, dokonce až do června, super cena 🙂 tak klidnou noc holky! Zítra dopo máme kafíčko s dětma u kámošky,tak nakouknu a napíšu odpo.

pavlina05
autor
2. pro 2009

Jani, bych to vaše číslo Simuš taky ráda viděla 😀
PA a dobrou 😵

pavlina05
autor
3. pro 2009

Čau holky!!!

U nás se ještě spí, asi tam budu muset vlítnout 😀
Noc super...

Moni co teda ten Míša? U vás?

pavlina05
autor
3. pro 2009

TAk kámoška nedorazí ☹ , na D1 byla nehoda její přítel u toho, snad je ok 😖 ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru