Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
4. pro 2009

JAni.sun jj, nápodobně, aby čerti neunesli vás 😀

JAni, my měli divočáka 😀

LAch, to je škoda. A co kdyby spal u tvé mamky? 😉

pavlina05
autor
4. pro 2009

Tak dnes jsem uspávala já, MM je v hospodě.To byl řev, usnul až teď! Tak mě vytočil 😠

pavlina05
autor
4. pro 2009

Lach, vy už spíte nebo teda paříte? 😕

pavlina05
autor
4. pro 2009

😔 tak tedy dobrou 😔

pavlina05
autor
5. pro 2009

Nás čerti neodnesli, vás jo?
TAkhle jsme se jim vysmáli:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

pavlina05
autor
6. pro 2009

Ahoj holky! TAk co čertíci?

MY byli včera na Svoboďáku, čerti se tam rojili 😀 a dnes u našich 😀 Ikdyž jsem celkem znechucená z mamky ☹ ,pořád si na něco stěžuje, na všecko a všecky nadává...a nemá nikoho ráda ☹ Tak jsem tam chtěla být na vánoce a teď se mi tam ani moc nechce. Taťkovi je to už všechno jedno....onu ju poslouchá a myslí si své, nebo to vypouští druhým uchem ven....

jana.sun
6. pro 2009

ahojky,
tak jsme zpět a taky nás neodnesli!!! 🙂 🙂 🙂
jsme rádi, že ani vás ne 😵
Pavli, super fotečky 🙂
Lach, to je smůla s těma oldies - nebo jste nakonec byli? 😉

Jejda, Pavli a nemá mamka nějaké problémy, třeba v práci? 😨 😨 😨

pavlina05
autor
6. pro 2009

JAni, práci měnila v březnu. Dost jsme to spolu řešily...ale ona je prostě už taková. A asi se jen tak nezmění. pOřád nadává a je vážně jedovatá! A to mě moc mrzí! Zdravotní problémy nemá a v práci to má na pohodu, je účetní ve školce, jenže prostě pořád hledá nějaký konflikty, něco řeší, pořád hafká na taťku...Ach jo!

Na chějde dobrý?

My jak byli u našich, tak se nám to všecko posunulo, tak teprve koupeme. Teda MM:

betina
6. pro 2009

ahoj holky,

nás teda čerti taky neodnesli a dokonce mikuláš tady něco za okýnkem nechal, ale asi se spletl, protože náš raubíř zlobil 😀
Pavli, úplně tě chápu a bohužel nezbývá dělat nic jinýho, než to, co tvůj tatka. jedním uchem tam...já mám takovýho tátu, strašnej pesimista a dokáže otrávit všechny kolem sebe, tímhle (teda kromě jinýho) i rozeštval rodinu. pořád jen nadává, jak má nejhorší práci na světě (jeho pracovní dobu bych chtěla mít) a prostě všechno je špatně, moc drahý, pes moc starej, on moc nemocnej, všichni jsou na něj hnusní a třeba řeší věci, který nastanou až za pět let a vidí hozný problémy, no prostě...když tam jedu, jsem z něj úplně hotová a doted nechápu, ak dlouho sem s ním vydržela být pod jednou střechou (i když sem kvůli nemu z domova odešla docela brzo), no nic...prostě jiní nebudou, ani tvá mamka ani můj otec, nezbývá nám nic jinýho, než si je nepřipouštět a na tom Pavli pracuju pořád a nevím, kdy to tak bude 😖

janula2008
6. pro 2009

Ahoj holky, tak nás taky neodnesli,ale měli jsme včera namále:DD jinak mikulášská sobota byla moc fajn, šli jsme i navečer na prochajdu a dokonce nám Mikuláš s čertíkama donesli domů i tašku s dobrotama 😵 . Hodím sem zas aspoň jedno foto pro ty co to nevidí na facebooku 🙂 Simča se vůbec nebála,slíbila Mikuláši, že si bude poctivě čistit zoubky a bez řevu, no zatím se to zlepšilo, tak si to snad i pamatuje 😅 Jinak dneska jsme byli popřát mojí mamce, měla narozky a taky s Lukym kouknout do Vaňkovky, vybrala jsem si tam k narozkám moc hezký tričko tak z něho mám radost 😅 Jinak Pavli, taky bych asi ty Vánoce být Tebou zvážila, pokud je mamka taková, tak aby Vám je nezkazila těma řečma a tak 😔 my budem doma jen jako rodinka a až druhý den všechny objedem, doufám, že si je uděláme moc hezký, budou to takový první pořádný Vánoce, z těch prvních ještě Simča měla prd 😵 klidnou noc holky.

pavlina05
autor
6. pro 2009

Beti a Jani, díky moc holky 😵 Jste zlatý, že jste mě tady tak vyslechly a poradily. Zvážím to, ale je mi to líto být bez nich...uvidím.

pavlina05
autor
6. pro 2009

😔 dobrou

pavlina05
autor
7. pro 2009

ahoj holky!!!

Tak jaká? Počasí zase 😝 .
Ani nevím co dnes budeme dělat, teď si tady hrajeme....

jana.sun
7. pro 2009

ahojte holčinky a dětičky 🙂

Pavli, Beti - to je mi líto, že to máte takto - ještěže už s nimi nemusíte bydlet a máte svůj klideček. no Pavli, s těma Vánocema bych to promyslela, možná bude lepší rodiče jen na chvíli navštívit a být raději doma a nebo u tchánovců?
My taky řešíme, kde budem - mm bude mít možná na Vánoce službu, takže dojedem na chatu dost pozdě - nevím, no. každopádně jeho mamka je sama, tak budem asi u ní a jako každý rok, tak každého aspon na chvíli navštívíme - i když možná až toho 25.12. - no ještě se uvidí. Maty z toho ještě letos nebude mít moc rozum, tak to naštěstí nemusíme řešit nějak zásadně 😉
Januli, jsem ještě včera zahlídla fotečky Simči a Mikulášů a vypadá fakt dost v pohodě 😵 tak aby jí to pěkně vydrželo, to čištění zoubků bez křiku 😉
dnes teda nikam nejdem - včera jsem dost kýchala a smrkala, tak se raději budu kurýrovat, aby to nepřerostlo v něco horšího - máme na tento i příští týden dost plánů 😵

pavlina05
autor
7. pro 2009

JAni, my máme taky plány, něhak se nám to kupí 😀
TAk to vylež 😉

jana.sun
7. pro 2009

taky se nám to nějak nakupilo - asi už letos nedáme žádný srazík, co??? 🤐
no neva, hlavně, že se potkáváme tady, že 😉 😉 😉

už je mi o něco líp, tak snad to bude dobrý - musíííííííííííí!!!!!!!!!!!!! 😔 😔 😔

jana.sun
7. pro 2009

jo, ještě mám dotazík - už jsem se ptala na Supermamčách, ale zkusím to i tady - jak připravujete a hlavně s čím dětem červenou čočku??? děkuji. my totiž luštěniny moc nejíme - jen v takové spešl uzené polívce - a to Matymu zatím dát nechci 🤐

pavlina05
autor
7. pro 2009

JAni, no to už srazík asi nestihneme. Př. týden chci péct, pak nějaký kámošky a pak je MM už doma 🙂

JAni č. čočka je moc mńam. Dříve ji jedl ája samostatně, teď s vajíčkem na cibulce a nebo i s gnochi 😉

pavlina05
autor
7. pro 2009

TAk zejtra asi jdeme na to očkování 😝 ,no uvdím jak to dopadne. Řeknu dr. na rovinu, že jej te´d nechceme...

PA holky, dobrou 😔

marci
8. pro 2009

Pavli, budu ti dneska držet palce, ať vám dr. nedělá žádný problémy. Já bych k ní asi ani nešla a jen jí to zavolala🙂 Bych měla strach, že když tam půjdem zbytečně tak jen něco chytnem 😝

pavlina05
autor
8. pro 2009

Ahoj holky!!

MArci...no tak my tam zbytečně nešli, neb jsme měli prohlídku v 1,5 roce.
Váha 12,120 kg a výška 81 cm 😀
A hádejte...máme ho 😖
MArci

😒 d 😖 Dr. mi říkala, že reakce nejsou zase tak strašné, že vánoce nám to nenaruší, že jsme konečně v pořádku, tak bychom měli očkovat. Tak jsem na to nakonec přistoupila,ikdyž jsem měla v plánu protestovat...
No a že teda když naočkujeme, tak bychom neměli minim.týden do kolektivu, do kaváren, nákupních center...

pavlina05
autor
8. pro 2009

Nijak z toho nejsem nadšená, chtěla jsem prostě počkat až po vánocích, ale...zase o nic nejde, už je to tak jak je...Možná kdybych se bránila víc, tak nám jej nedá? 😖
Takže teď budeme raději sami tady u nás, vyhýbyt se lidem a vetšímu množství dětí auvidíme..
jdu kouknout na reakce...

marci
8. pro 2009

Pavli, radši nikam na reakce nekoukej a zbytečně se nestresuj.....držíme palce, ať to Ája v pohodě snese.

pavlina05
autor
8. pro 2009

marci, tak jo! 😉

TRochu jsem naštvaná, že jsem striktně dr. neřekla NE, že jsem to tak řešila ještě včera a lup už ji máme...na druhé straně o co jde? Nikam te´d pár dnů nepojedeme, jen tady ven a na déšť...a bude ro. cVíčo jsem zrišla , solnou taky, kámošky taky...

pavlina05
autor
8. pro 2009

...Kubíku a Míšo, gratuluji k tomu roku a půl 😀 😀 😀 😀 jste velcí kluci 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
8. pro 2009

Holky, kde vězíte? 😀

janula2008
8. pro 2009

Ahoj Pavli, my byly dnes v Brně. Dokoupila jsem ve Vaňkovce dárečky a už to mám skoro komplet 😵 Simči pyžamko a krásné kalhoty na jaro a snad i podzim, no jsou na 4 roky, velikost 110 tak by ji to sakriš mělo chvíli vydržet 😅 teď jdu naložit hermelíny. A proti čemu Vás očkovali??? My teda nikdy žádnou reakci na nic neměly a dokonce nám o nějakým zákazu chození mezi děti apod. mudr neříkala 😠 😕 Jani, Simča právě na fotkách moc v poho nevypadá, ale v pohodě byla, já nevím co se to naučila, ale až na výjimky, jen co uvidí foťák, začne se neuvěřitelně ksichtit 😀 jinak mi od včera už neříká mámo nebo mami, ale maminko, tak jsem z toho celá naměkko 😅 😵

pavlina05
autor
8. pro 2009

Jani, priorix
Simča asi dělá blbiny když vidí fo´ták, ne, podle těch fotek na fB 😀

pavlina05
autor
8. pro 2009

Jani, priorix
Simča asi dělá blbiny když vidí foťák, ne, podle těch fotek na fB 😀

pavlina05
autor
8. pro 2009

MK nějak zablbnul 😠 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru