Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
25. pro 2009

ahojte,

tak jaké to bylo?????????

my dobrý - já teda byla na konci dne trochu KO - ale jinak super. musím pak protřídit fotky a nějaké sem hodím, ted jen v letu zdravím, než mě zas od PC "vyhodí" mm.
Maty dostal hooooooodně dárečků - dostal dárky na etapy - první v poledne od švagrovců, kteří pak jeli jinam, tak si jejich dárky rozbalil hned - dostal takovou hezoučkou jídelní sadu s večerníčkem Káťa a Škubánek a k tomu přikrmy, kašičky a sušenky - no pár sušenek jsem mu dala do té misky a on si v tom hrabtil lžičkou a nemohli jsme ho od toho odtrhnout 😀 😀 😀 no nakonec jsem musela, ale protestoval - jenže jsme měli tu "lítačku" po všech dalších příbuzných - takže pak oběd u našich a ta káva u tchánovy přítelkyně - no tam mě chytla pěkná alergie, nevím na co - ale pčikala jsem tam - no hrůza - jsem se i těšila, až odjedem 😔 😔 😔 navíc tam je všechno nízko a Matyho tam všeeeeeeeeechno lákalo, aby ohmatal - no ta hodka tam mi dala pěkně zabrat 😅 😅 😅 jo a tchán má štěňátko, tak samo Maty byl z něj u vytržení - tak jsme ho museli hlídat, aby chudáka Denyho nezamáčkl 😅 😅 😅 - holt není na zvířáta zvyklej, tak "po něm šel" 😀
no a pak už ke tchýni a večeře - seděl Martinovi na klíně s snědl mu skoro celou rybu 😝 a dárečky - no super - trhal papír jak ďas - akorát teda ho dárečky zaujaly tak, že si s nima chtěl hned hrát a nechtěl rozbalovat ty další. zabalila jsem mu spoustu mallých "kravinek", že ho jako to trhání papíru bude bavit nejvíc a ono ne!!! dárky ho pěkně zaujaly, nevěděl, s čím si hrát dřív 😵 😵 😵
tak jen at mu to vydrží a nejsou hned někde "odhozený" 😔 😔 😔
zpátky na chatu jsme dojeli po deváté hodině - Maty samo usnul těsně, než jsme dojeli, tak jsme mu poskládali postýlku a jak jsem ho přenášela, tak se ani nevzbudil 😅 - což obvykle ano, jenže si nevypil své večerní mlíko s kaší, takže se někdy o půl jedné vzbudil a asi hodinu byl vzhůru. no samo v době, kdy jsem se chystala jít spát já, že - takže jsem se nakonec do postele dostala někdy po druhé hodině - takže jsem dnes tak trochu jako praštěná polenem - ale dobrý 😵 😵 😵 je to za nama - příští rok zas!!!! akorát jsem říkala Martinovi, že ten "maraton" musíme rozdělit do více dnů, pokud to půjde.

tož jsem to nějak s tím psaním přehnala - se omlouvám za román!!!! 😅 😅 😅

jana.sun
25. pro 2009

jinak Pavli, u vás krásné Vánoce - tedy 23. - ale jak to popisuješ, no nádhera!!! 😵

Jani, tak to máš dobrou kámošku, když jsi od ní dostala DKNY - já si ho "kupuju" tak tři - čtyři roky. a letos ještě nic - ještě jsme ho neobjednali. teda chtěla jsem si ho koupit v DM, ale maj tam jen 30ml a já chci aspon 50, takže pátrám na netu, snad to během zítřka objednám a kdy to bude - nevím, uvidíme, nespěchám, když už jsem si počkala tak dlouho, tak těch pár dní už vydržím 😵 takže jogušku provoníte beze mě, jo? a já vás budu jen "fetovat" 😀 se aspon navnadím 😵 😵 😵

taky jsem moc ráda, že se tu navzájem máme, chodím sem moc ráda a poslední dobou pravidelně jen sem 😵 😵 😵

tak pa pa - my jsme zítra s Matym sami doma, tak budem relaxovat, nějaká malá procházečka a trochu možná úklid a hoooooooodně praní 😅

jana.sun
25. pro 2009

bože, už by mě měl někdo od toho PC vyhodit!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

janula2008
25. pro 2009

Ahojky! Tak holky co př.týden ta jogurtárna, nespácháme něco v úterý? 😉 Jinak u nás včerejšek moc fajn, i když hektický, zvládli jsme návštěvu u obou babiček a pak doma ještě taky večeři a rozbalování, Simča byla z dárků nadšená, nejvíc se líbilo hopsadlo, kuchyňka a úklidová sada 😵 .Teda, ale uspávání včera hrůza děs, dvě hodiny řevu, nechtěla se odtrhnout od hraček a nechtěla pochopit, že si s nima může hrát i zítra 🙄 dneska u nás byla na návštěvě sousedka s holčičkou, asi třítýdenní, strašně nádherná, jsem seděla a chovala a málem jsem zapomněla vrátit 😵 Vložila jsem z Vánoc pár foteček, tak můžete kuknout. Jani jo a kámoška moc peníze neřeší, takže ji ta voňavka přijde jako maličkost 😀 horší pak vybírat dárky jí 😝 klidnou noc holky a hezký ještě i zítřejší svátek!

jana.sun
26. pro 2009

Januli, krásné fotečky 🙂 a to se Simonce ty vlásky takto kroutí samy? je jak princeznička 😵 😵 😵
a je fajn, že se nemohla odtrhnout od dárků, to znamená, že se jí líbí 😉 😉 😉 a to je dobře,ne? 😵

my dnes byli za tatkou v práci, zapomněl si doma služební telefon, teda ne že by to tak vadilo, ale stejně bychom jen tak bezcílně bloumali po Vinohradech, tak jsme si zajeli na Vídeňskou, vytáhli tatku na malé kafčo, předvedli neuvěřitelně hlučnou scénu ve Sparu - až po nás všichni koukali - Maty dostal svůj pištivej záchvat, když jsem mu nechtěla cosi dát 🙄 🙄 🙄 tak se po nás všichni dívali, no prostě komici, že??!!!! 😠 ale nakonec se nechal uchlácholit rohlíkem, tak jsem to ustála, díkybohu 😅
a jinak dnes suším prádlo venku, což je paráda 😵 takový krásný "jarní" den. akortát teda fakt nevím, kdy na chatě vyzkoušíme ty sáňky - na tom blatě to nějak asi nepůjde 😕 😕 😕

jsem v úterý pro jogušku a klidně už dopoledne 😉 😉 😉

jana.sun
26. pro 2009

tak tady pár foteček od nás....cca 6 doprava ☹

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jana.sun
26. pro 2009

jejda, jsem se uklepla, samo tam má být tento smajlík 😉 ( 😅 )

janula2008
26. pro 2009

Jani, jako že bych ty vlásky Simči po večerech kulmovala joo? 😝 😀 😀 nene kroutí se jí samotné, já je měla ještě víc, když jsem byla malá a i teď to mám vlnitý když to nevyfoukám 😵 jinak určitě bych v to úterý taky dorazila, čas je nám jedno, vzhledem k tomu,že už nejsme žádným spaním vázaný 🙄 😀 dlouho jsem žádnej shake neměla, tak si dám ráda.Tak to jste měli Jani prima den s tím kafíčkem, my byli v Ikei, chtěli jsme za prašule od babči k vánocům dokoupit garnyž a pak jsme doma měli takový ,,výtvarný" den, přidal se i taťka, až bude výtvor úplně hotový, určitě Vám to sem hodím na čumendu 😅

janula2008
26. pro 2009

A co budete dělat zítra holky? My plánujem aspoň na dvě-tři hoďky Bongo a pak se uvidí, zastavíme se asi v Brně u našich a pak chvíli možná nějaká prochajda.Taťku máme doma až do ledna, nemusí do práce, tak jsem na jednu stranu ráda, na druhou si už asi za chvíli polezem na nervy, tolik nejsme spolu zvyklí být 😀 Jo a Simča, no ta mě za dnešek pěkně namíchla, nemůžu už jí s prominutím ani utřít pr.el (to fakt doslova 🙄 😅 ), všechno musí dělat táta 😠 😠 😒 .Takže maminka bude asi dobrá zas až od ledna. Tak dobrou holky, ještě nakouknu jestli se na to úterý někdo ozve. 😉

pavlina05
autor
26. pro 2009

Ahoj holky!
Už jsme doma 🙂 Svátky byly moc fajn. U našich teda moc pohoda nebyla ☹ ☹ ☹ ...skrz mamku,....raději to tady nebudu ani popisovat 😢 .
U tcánů suprácký 🙂
Ale jsme děsně utahaný s MM, tak už ležíme u telky.
Aleš byl božskej 😀
Máme doma už 17 aut

Holky, Janičky. Obě máte nádherný fotky z vánoc 🙂
Já mám MM také doma až do ledna a určo bude rád,že se nás někdy zbaví 😀 ,takže jogušku ráda podniknu i s DKNY 😀

JAni, Simča má vážně překrásný vlásky. A ty jsi megaaaa kočena!!!

Jani druhá

😅 obdivuju to vaše cestování. MY měli vlastně jen cestu po D1 a jsem total ko 😅

My máme fotky tady:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

pavlina05
autor
26. pro 2009

Jani, o Bongu taky někdy uvažujeme. Dej vědět pak kolik tam bylo lidí. A je to tam nějak věkově rozdělené? Obávám se třeba toho, aby tam neskočil někdo na hlavu Ájovi 😅
A taky bychom chtěli na plavčo někdy...Ájis má nový župánek 😀

janula2008
26. pro 2009

Jee Pavli, krásný fotky, koukám, že jsme nakupovali stejný balící papír 😀 😀 megakočena chichi se musím smát, záleží hlavně na tom, co si ráno namaluju na ksicht za obličej, fakt 🙄 😅 😅 takže DKNY party v úterý by mohla klapnout? 😀 Ráda bych Vás už viděla. A co Monča a Beti?? Klidně se kvůli spícím po obědě dopravíme už třeba na 10, ať můžou hoďku-dvě pokecat a pak jít chrnět,nám je to opravdu časově úúúplně jedno 🙂

pavlina05
autor
26. pro 2009

JAni 🙂
Mě by to třebas vyhovovalo až 15 hod. Aleš je poslední dobou spáč 🙂 a v 11 už je unavený 😖

pavlina05
autor
27. pro 2009

Kuk 🙂
Pěkný den všem 🙂

jana.sun
27. pro 2009

ahojky,

Pavli, taky moc hezký fotečky 🙂 a těch aut!!!! no fakt zvádidíme!!! 😅 😅 😅

Pavli a Ajisek ti v kočíku nepospí??? že bychom klidně dorazili s dětičkama v kočíku - ty bodou spát a my zatím pokecáme, ne???? 😉 😉 😉

a co další maminy???????? Moty, Moniky, Marci?????????????? (mám tam samé M 😀 😀 😀 )

pavlina05
autor
27. pro 2009

JAni, pospí🙂 V pohodě a klídku. On spí doma v kočáře🙂
A kdy by jste to chtěly teda spáchat? 😕

lacherka
27. pro 2009

Ahojky ženy🙂
tak jsem tu, my to mamé taky hektické...ale ne...no máme samé návštěvy a to tak, že po obědě vyrazíme a vracíme se domů až tak okolo 20hod a jsme nějací mrtví, takže bychom jen spali a spali🙂
my máme taky tatku doma až do ledna a jak Jani píšeš, u nás jsem taky přebitečná, všechno musí dávát táta, včera jsem mu chtěla dát u mamky výživu a ode mně nechtěl, tak mi ji vzal z ruky a dal ji do ruky T. aby ho krmil on....no mazec. Tatka je mu vzácný, tak si ho musí asi pořádně užít🙂
Na uterý zatím nic nemáme, tak bychom se snad taky dostavili
U nás měl Míša největší radost z tříkolky a v ní byl mobil, takže to byl největší hit a potom od babičky dostal další dětský mobílek, ten se mu také velice líbil....máme spoustu aut, stavebnic, kostek...no jestli to takto půjde dál, tak asi si budem muset pronajmout nějaký byt jen na hračky.

Jdu mrknout na Vaše fotečky a snad dneska taky nějaké stáhnu.

janula2008
27. pro 2009

Holky tak my můžem v úterý cca do 15h. a nebo ve středu kdykoliv, taťka mi dneska řekl, že v úterý na 17h.musí být v Rondu na hokeji 🙄

pavlina05
autor
27. pro 2009

Ahoj LAch🙂 TAk přijďte někdy kouknout na 18 aut 😀 😀
MY si to kdyžtak nějak uděláme v to úterý...ikdyž teda nevím, když po obídku Ájis spí tak do 14 h. No však se nějak domluvíme 😵
U nás hitovka MAšinka Tomáš 🙂 a panenka 😀

pavlina05
autor
27. pro 2009

TAk jsme byli v Tescu a žádný slevy mě teda nenadchly 😖 Koupila jsem Ájovi 3 body za 210,- takže to byl dobrej kup 😀

betina
27. pro 2009

http://sudomi.rajce.idnes.cz/Vanoce/

ahoj holky, tak to jsou naše fotečky. my jsme dorazili až dneska, odjížděli jsme v pátek a byl to teda maraton, že Verunka kolem 8 vždycky padla do postele a spala a spala 😀 bylo to moc fajn, dostali jsme hafo dárečků, ale jsme teda stahaní jak psi. Verunka byla nadšená ze stromečku a štědrý den jsme si krásně užili jen teda večer jsem padla a byla totálně KO. Verunka měla z dárků radost, teda nejvíc z kostek, ale jak je všude dostávala, tak už na ni bylo vidět, že už je toho moc 😀
dneska jsme dojeli bez Veruš je do úterka u babičky, musím valit do práce. tak snad to vydržím, ona určitě, já to vždycky prožívám blbě 😀

holky, krásný fotečky!!!! pavli, k tobě dojedeme na autíčka 😀 verunka je zbožňuje 😀

pavlina05
autor
27. pro 2009

Bet 🙂 Už je dobře? Určitě,že jo?
JJ, dojeďte, už teď se moc těšíme s Ájou 🙂 Beru tě za slovo, když jsme to nestihly do N.roku.Ju? V lednu Vás čekáme 🙂
Teda auž do úterka je Verča u babi? To je holka šikovná 😀 Já bych to asi nevydržela 😅

jdu na ty fotky 🙂

pavlina05
autor
27. pro 2009

Bet, stromeček jste měli krásnej 😵 Verča je celej taťka 😀 a ty jsi kočka 😉

jana.sun
27. pro 2009

Beti, krásné fotečky 🙂 a jaké tam dělá Verunka ksichtíky v té židličce 😀 😀 😀

Lach, Maty taky "upřednostnuje" tatínka, když to jde 😝

holky, tak na kolik dáme tu jogušku? mezi 11-12??? nebo jak se vám to hodí.
my ve středu nemůžem, už něco máme.

dnes jsme byli v Ponětovicích u sestřenky, byla tam i naše babička z Čech a byla to paráda - jen si pro nás Martin moc brzo dojel!!! ☹ ☹ ☹ 😅 😅 sice tam byly 4 děti dohromady (byla tam i druhá sestřenka se dvěma dětma), dost hluku, ale i tak paráda, jsem se úplně odreagovala, bylo mi mezi nima moc fajn 😉

jo a přečetla jsem si po sobě ten můj dnešní příspěvek - děs a hrůza - se omlouvám, takové chyby!!! 😨 😨 😨 😅

tak dobrou noc 🙂

pavlina05
autor
27. pro 2009

JAni, na chyby nehleď 😉 nejsme češtinářky 😀
Teda já nevím jak my to v to úterý stihneme ☹ My vstáváme sice už v 8, ale pak je jídlo v 11...no uvidím ještě 😅 Prostě nějak jedu na ten odpolední program....

JAni, co v Bongu bylo?

pavlina05
autor
27. pro 2009

Ve středu bych jela do Bonga,tak středu taky nemůžu. V to úterý teda ještě uvidím, osobně jsem nakloněná odpoledni...ale nechám to na Jančích 😉

Pěknou noc 😵

janula2008
28. pro 2009

Bré ránko, Beti, krásné fotečky, moc Vám to všem sluší, Verunka je teda božíí a fakt celý taťka. U nás šatečky nebo sukně nehrozí, to Simča nesnese a hned to ze sebe rve 😠 ☹ (takže ráda v nějaké jogurtárně podaruju, máme pěkné) vždycky říkám, že jí opravdu chyběl jen ten šulínek a byla by kluk jak vyšitej, i když teď už mi aspoň bere ty voňavky atd. 😀 Pavli, Bongo jsme nakonec nestihli, vidíme to taky někdy na středu i s taťkou, zasekli jsme se včera u našich na návštěvě a pak ještě u tchyně 🙂 .Tak ten zítřek můžeme i kolem 15té, my pak pojedem zpět na Žluťák k našim busem a Luky nás tam po hokeji vyzvedne. Jen dejte do zítra dopo vědět;)Míša s Mončou by šel taky?

pavlina05
autor
28. pro 2009

JAni 😉
TAk uvidíme co ostatní.... 😉
Mějte pěkný den 🙂

lacherka
28. pro 2009

Míša s Mončou by šel taky....holky a přemýšlím taky nad tím bongem, Pavli vy tam jedete s tatkem nebo sami. T. totiž jede na chatu s klukama, chystat dřevo na silvestra, tak nevím jestli by šel s námi.

lacherka
28. pro 2009

Beti pěkné fotečky, večer šoupnu na rajče ty naše, někdy je to docela sranda🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru