Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

betina
28. pro 2009

ahoj holky,

děkujeme za pochvalu 😀 Januli, ty šatky máme jen na focení 😀, ale Verunka dostala od babičky zástěrku a musí ji mít pořád na sobě, fakt nechápu, taky dostala malý mop 😀 , tak uklízí.
Holky, my bohužel tu jogurtárnu nedáme, což nás strašně moc mrzí, ale budeme teprve v úterý večer Verunku přivážet 😖 , tak snad v lednu vás uvidíme 😖
holky, prosím vás, asi je to debilní dotaz, ale...nevíte náhodou, za jak dlouho můžu po tom potratu cvičit? protože a to sem se divila mi dr.řekl, že další měsíc můžu začít se snažením, sem si myslela, že bych měla mít nějakou dobu klid. tak ted nevím, co s tím cvičením, celkem mi chybí a ted při tom obžerství dvojnásob 😀

holky a co budete dělat na Silvestra? my budeme doma a koukat na telku nebo DVD.

janula2008
28. pro 2009

Tak taťka nakonec sbalil Simču a jeli do Bonga už dnes, já jdu dělat sekanou a upíct buchtu. Ale asi půjdem i ve středu tak se tam možná potkáme 😉 takže zítra ta 15h.by mohla klapnout?Tak s tím budem počítat.Beti a nechceš dojet na shake na chvíli aspoň sama bez Verči? 😉 U nás je taky uklízecí sada v kurzu, taky pořád něco smejčí.Jinak s tím cvičením nevím 😝 já jsem extrémně líná a vůbec necvičím 😔 ale měla bych už začít 😒 řekla bych Beti jak to na snažení, měsíc??Silvestr bude taky doma, malou zaženem do osmi spát, obskládáme se jednohubkama, seenem dva-tři dobrý filmy, nalijem dobrý vínko a nikdo mě z domu nedostane 😀 😀

pavlina05
autor
28. pro 2009

Lach, jedeme do Bonga s MArkem, možná s kámoškou a manžou už dnes, uvidíme.

Bet, taky budeme doma na Silvestra.
Po tom potratu je to v pohodě. Klidně můžeš cvičit už teď. Zárodeček odešel sám, tělíčko to tak chtělo a vyloučilo jej.
Někteří dr. radí počkat 3 měsíce na další snažení, někteří radí hned na to vlítnout.
MY se snažili po první MS a vyšlo to 🙂
Bet, snažit se ale ještě nechcete,ne? 😕
MYslím, že když ty nemáš po kyretáži,že je vše ok a tělo je ok 😉
tAk v lednu bet 😉 🙂

Zítra by to bylo fajn se vidět 🙂
LAch Vám to vyhovuje kdy? 😕

janula2008
28. pro 2009

Holky, přidala jsem Vám náš nedělní výtvor do alba, ať se zasmějete...je jich víc, pak vyfotím dalšííí 😀 😀 jo a neumím malovat, ale to poznáte 😅

betina
28. pro 2009

ne,ne, snažit se nebudeme. měli sme takovou výměnu názorů, jak jsme jeli včera domů. MM něco v tom smyslu, že by chtěl začít se zase snažit a mě to vytočilo, tak jsem mu řekla, že ani nezaregistroval, že jsem byla těhotná, vůbec se mnou o tom nemluvil a to stejný, když jsem potratila. řekla jsem mu, že nejsem připarvená a ještě dlouho nebudu. 5.ledna jdu na kontolu a nechám si předepsat prášky. domluvili jsme se , že debatu další miminko otevřeme, až bude mít Verunka 2 roky. ale řekl mi, že ho to taky bolí, tak jsem mu řííkala, že potřebuju aby se mnou o tom mluvil, abych neměla pocit, že jsem na vše sama.holky, užijte si hezky Bonga 😀 a relaxujte.
anuli, s tím zítřkem uvidím, kdy pojedeme za Verunkou, taky mě napadlo, že bych se stavila spon sama. hezký den kočky!

janula2008
28. pro 2009

Teďka peču Simči takové medvídky, něco jak veliké Brumíky, dostala jsem formu na Vánoce, tak Vám je taky pak vyfotím, vypadá to moc hezky, dělám světlé a tmavé 😅

janula2008
28. pro 2009

Beti, myslím, že tenhle věk jak je Simča je už na snažení super 😵 teda samozřejmě každý má na to asi jiný názor, (já teda jen když vidím tu unavenou vystresovanou kámošku jak má holky po roce, tak vím, že to bych nechtěla), ale teď už bych si to druhý každopádně (stát se neplánovaně 😅 ) nechala a těšila bych se. Někdy bych Simču přetrhla, ale to jak je už samostatnější a dá se s ní domluvit (většinou 😀 ), to je super. Nicméně do práce a mezi lidi už se těším, na druhou stranu si myslím, že až začne Simča chodit do školy, tak se nám po miminku zasteskne 🤐 😵

pavlina05
autor
28. pro 2009

JAni, ty jše pakouš 😀 To je nádhera! Malovat teda umíš 😉

Bet,hlavně o tom mluvte 😉 Mě v tom období M. moc pomohl, moooc!! A taky MK 😎
Je to myslím dobrá volba počkat a být připraven. Vždyť ty toho máš strašně moc na starost!!!!

TAk my jedeme po spaní do Bonga 😀 Se těším jak malá holka 😀
JAni, tam můžu taky dovádět,že jo? A mám mít přezůvky? 😕

jana.sun
28. pro 2009

Jani, to vyrábíte se Simčou??? vy jste ale šikulky 😵 😵 😵 a vůbec si dnes nějaká činorodá, ne??? 😝

já bych dnes nejraději zalezla do postele a nebyla!!! včera jsem dostala MS, dnes jsem se osypala - asi moc cukroví 🙄 🙄 🙄 , nevím a je mi nějak nanic 😝 😝 😝 - ale to přejde 😵 😵 😵 .
Maty spí, tak jsem se dokopala aspon mu dát vařit oběd a nám naložit maso a pověsit prádlo. víc dnes asi nezvládnu 😲
Silvestra strávíme u bráchy a pak na chatě - vůbec nám o něj nejde, loni jsme měli co dělat, abychom před půlnocí neusnuli 😅 😅 😅 prostě jen dobrý pokec a trochu popíjení. Maty bude u babičky. 1.1. jedem na chatu, už ted ode dneška je tam švagrová se známýma - tak jsme z toho takoví nervozní, přeci jen tam poslední dobou jezdíme jen my a tchán s přítelkyní, tak je to takové divné, že tam bude někdo jiný. ale je to jeho dcera a má na chatu taky nárok, tak uvidíme, jak to tam po nich bude vypadat. 😕 přeci jen už to tam máme takové "domácí" naše, spousty našich věcí, tak..... 🤐 no, prostě se uvidí v pátek!

tak zitra teda počítáme s joguškou na 15.h - když to tak vyhovuje většině - snad se Maty dobře vzbudí. 😉

pavlina05
autor
28. pro 2009

JAni, tak ju? Neva: TAk 15 h? 😀 😎

janula2008
28. pro 2009

Ok tak zítra na 15, už se na Vás těším. Jani, jojo se Simčou, ráda maluje vodovkama, jeden obrázek jsme víceméně vystřihovali, k tomu se připojil v neděli i taťka tak až dojedou s foťákem tak zas něco přidám 😀 medvídci se jakž takž povedli, sem tam se nějakej rozpadá,ale to se sní 😀 Jani taky mám právě od soboty MS tak jsem ráda, že si ji Luky dnes vzal, asi bych nikde moc stejně nelozila 😝 a jako mám to už každej 24.den, tak nevím co to má jako být, já to chci zas po třiceti 😠 😅 já do jogurtárny teda brnknu.Pavli, přezůvky mít nemusíš, můžeš tam lítat v ponožkách, jsou tam všude koberce. Jojo lozit můžeš taky, my spolu vždycky lezem na tu velkou skluzavku, to by sama nevylezla. Tak možná tam Lukyho se Simčou ještě potkáte. 😉

pavlina05
autor
28. pro 2009

Jani 😉 díky 😀
TAk zejtra se těším 😉 na simču a tebe...a na ostatní klučíky 🙂

lacherka
28. pro 2009

Pavli my bychom se nějak podřídili, kdyžtak bych tam nechala Míšu venku spat v kočáře, beztak by usnul po cestě. Akorát nevím jestli máme jít, dnes jsem byli u dr. skrz to jeho kašlání noční, dala mu antibiotika a prý nemáme moc chodit ven. Míša teda nemocný není, rymu nemá, jen kašel v noci....tak máme dojít nemáme???

lacherka
28. pro 2009

Janí náhodou pěkný!!

http://lacherka.rajce.idnes.cz/Zima_a_Vanoce_20...

tady jsou naše fotky, je tam i Mikuláš a potom Vánoce z ruzných návštěv

janula2008
28. pro 2009

Moni a dělala vám nějaké vyšetření nebo hned vrazila antibiotika? 😨 Já takhle byla se Simčou před časem skrz ranní chrchlání (pak,ale celý den nekašle, jen chvíli ráno) a poslechla si ji, řekla, že na průduškách nic nemá, antibiotika nedávala, že není důvod.

pavlina05
autor
28. pro 2009

LAch 😕 to je zvláštní že vám dala hned ATB 😖
Já nevím, těžko radit. Jsem v tomto dost opatrná...ale pokud mu nic není a nemá to na průduškách,tak je to asi ok 😉
NAkažlivý není?
Moje dr. tvrdí,že každá rýma a kašel je infekční 😖

My jedeme do bonga na 15 hod

Kouknu na Míšu 😉

pavlina05
autor
28. pro 2009

Moni, míša je prostě fotogenická krasavec 😀
fotky úžo 😀
Stromeček i cukroví nádherný!!
A dárky jak by smet 😉 Míča dostal tu kolobku co má Lenička?

😠 bobek spal jen hodinu ☹ 😠 ach jo! Žádnej relax 😖

janula2008
28. pro 2009

Holky, zítra na 15 je rezervačka, tak snad se tam aspoň tři-čtyři slezem. Moni, co se týče nás tak klidně dojděte, my zas tak opatrný nejsme, protože když jedu s ní v tom mhd, kde jí stejně každý kašle za krk, tak buď prostě něco chytne, nebo ne 😖 a cvičení, herničky, jesle, tam to chrchle jedno přes druhý a zatím se držíme,tak snad to nelapnem 😉

janula2008
28. pro 2009

Ta kolobka vypadá moc fajn, můžeš mi prosím pak do pošty napsat za kolik a kde si ji koupila? Budeme taky teď v lednu shánět na narozky 😉 jo a Míša je opravdu krasavec, to bude lamač srdcí, Simča nebude vědět zítra kam dřív koukat když tam bude mít takovej harém 😀

lacherka
28. pro 2009

já myslím, že nakažlivý není. Jako přes den mu nic není, nekašle, nemá rýmu. Akorát v noci dostane záchvat kašle, tak se nás dr ptala jestli nemáme nějaké alergiky v rodině skrz ten kašel. Ted mu vyšetření nedělala, ale jak jsme tam byli cca 14dní zpět dělala mu výtěr z nosu a prý tam měl streptokoka, tak mu dala ted ATB na přeléčení. říkala, že Míša ještě ATB neměl, tak že mu je může dat, na kontrolu ani chodit nemusíme

A my teda na silvestra budeme u T. na chatě + jeho dva kamoši s přítelkyněma...no ale možná bych i radši byla doma u telky. Tam už dopředu vím jak to dopadne a já budu akorát naštvaná. Nemíním nějak moc pít a myslím, že po pulnoci pujdu asi radši spat

Jo Pavli je to takový jak má Lenička, teda trochu jiná, my máme i mobil🙂 ne ale je to parádní, na jaře budeme místo kočáru jezdit s tříkolkou

lacherka
28. pro 2009

Jani písnu to sem, kupovali jsme ji v Hypernově v Olympii měli tam slevu 50% na hračky, byla uvedena původní cena 2200kč a my ji teda měli za 1100kč, což je fakt super cena. Takový seženeš kolem té tisícovky, ale tady máme ještě batážek, stojánek na pití, mobil a celkově vypadá kvalitně. Třeba jak ji má ta moje kamarádka pro malou, tak tady ta se mi zdá taková pevnější.
A ještě jsem ji viděla v Tescu za 1799kč a mají ještě červenou, zelenou. T. když ji kupoval tak už ji měli poslední a to jen tady tu oranžovou. Aspo nás nikdo nesmete ze silnice

lacherka
28. pro 2009

Jani tady ji máš

http://www.zbozi.cz/items?q=smart+trike+dx&sId=...

ale koukám, že za 1100kč to byl fakt super kup!

motylek
28. pro 2009

Ahoj holky, vy jste toho naplkaly, že to snad ani nedočtu. Fotky máte krásný, já moc fotek nemám, točili jsme spíš video. Jinak už jsme zpátky z Prahy, Ježíšek byl super, Kuba byl nadšenej. Dárků dostal tolik, že jsme jeli zpátky s totálně narvaným autem. Hlavně byly dost rozměrný, takže fakt síla. Dostal velkou tatru, tak to měl mega radost, hned do ní sedl a museli jsme vozit 😀 😀 😀 .

pak jsem mu taky koupila kuchyňku 😀 😀 😀 (klukovi) a hned nám začal přelívat ze svýho hrníčku pití a nosil nám to, takže taky super.

Auta ani nepočítám, ty u nás samozřejmě vedou 😉 😉 😉 .

Taky dostal boby 😅 😅 😅 a jaksi není sníh, nikde, ani na vysočině, tak snad napadne a zajedeme je.

Jinak je mi občas celkem šoupl, včera jsem vyhodila rohlík s budapeští.

DKNY mám taky 😀 😀 😀 (červené jablíčko), toužím po tom novém, růžovém, ale zatím mám dost, tak ještě vydržím. Zítra ale nedorazíme, jedeme k mé tetě na návštěvu, nějak toho máme pořád plno. Jakub chodí pořád pozdě spát, tak jsem celkem dost unavená, pořád 😀 😀 😀 .

Na Silvestra budeme šťastně doma, udělám pár jednohubek, pár chlebíčku a budeme čučet na bednu 😉 😉 😉 .

pavlina05
autor
28. pro 2009

Ahoj holky!!!
MY byli v tom Bongu 😀 😀 😀 😀 Teda to ja tam úžo! Já se mega vyblbla, MM byl ko, jak jsme tam vše polítali. No vážně super! Máme asi 100 fotek 😀

Moty, další DKNY 😀 To je teda in 😉
Kubík chodí pozdě spát?
My teď máme striktní a fantas režim.Ráno vstáváme v 8 hod, obídek 11:30, spánek 12-14 hod, večeře 18 hod a spánek 20-21 hod.

Lach, vážně skvělá 😉 My budeme brázdit ulice na odrážedle 😀
Já jsem ráda za to,že budu sedět na silvestra doma s MM. Mě na to chlastnání a zábavu nikdy moc neužilo 😅
ale Moni ty se bavit umíš,ne? 😀 😉 Ty fotky s kámošema stojí za to 😀 😉

LAch, zejtra dojeďte 😉 Ať má Simuš z čeho vybírat 😀 Maty,Míša nebo Ája????
Je to jedinečná příležitost konečně poznat JAnču a Simuš 😉

Já tam budu v těch 15 😵

janula2008
28. pro 2009

My taky dorazíme. S Lukym a Simčou jste se Pavli asi minuli, balili to tam v Bongu kolem třetí a prý se taky dobře vyblbli,vydrželi tam 4 hodiny 😅 Děkuji za odkaz Moni, asi ho zkouknu ještě někde naživo, mám trochu strach, že na nás bude brzo malé, asi budem muset už koupit klasické kolo když vezmu, že Simča je už teď výškově jak čtyřletý děti ☹ jinak na Silvestra asi budem mít společnost, před chvílí nám bulela do mobilu ségra, že jí dal borec kopačky,to spolu mají psa a jsou spolu celkem dlouho, tak je z toho zdrblá 😒 ale nám nějak k srdci nepřirostl, takže snad najde brzo někoho fajnovějšího.

janula2008
28. pro 2009

Jo a vložila jsem druhej výtvor, ale ten moc nejde vyfotit 😅 😀

lacherka
28. pro 2009

Jani já si právě myslím, že pro Vás je to celkem zbytečný, píšou tam do 3 let. Míša je teda prcek, ale třeba Simča už by vůbec nevyužila tu ohrádku....si myslím, že rovnou kolo bude asi lepší. Mně se tady líbí, že je tam ta vodící tyč, takže ho můžu tlačit a korigovat kam má jet.

pavlina05
autor
28. pro 2009

http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...
V bongu bylo bomba!!
Koukala jsem JAni po Lukym a simči, bylo tam celkem málo lidí, ale nezahlídla jsem je. vážně je to na vyblbnutí bomba!!!!
Proč jí dal kopačky? Vždyť ona je teda kost!!! Bomba kost!!! Nechápu ty borce! Co jako chtějí????
JAni, taky si myslím, že pro Simču už to není. Co ten first bike? 😉

TAkže zítra v 15 h? MM už se těší až bude mít tady klid 😀
LAchííís jdeš těky, ne?
A do Bonga bychom taky ještě někdy šli, je to tam úžo. Jen ty prachy 😝

motylek
28. pro 2009

fotka alešek ujel tátovi vypadá dost hrozivě 😀 😀 😀 , ale přežili jste 😉 😉 😉

pavlina05
autor
28. pro 2009

Moty, on neujel 😅 to skoro nejelo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru