Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

sharon2
21. zář 2008

Ahoj holky....
tak když vás tady tak pročítám, jak vás ti mimísci trápí a chlapi nepomůžou /většinou/, tak začínám mít krom porodu hrůzu i z dalších měsíců........ ☹

pavlina05
autor
21. zář 2008

sharon2 doufám, že ty budeš vyjímka 😉 U Vás musí být pohodka a klídek 😉 Moc Vám to přeju!!!
A my ostatní to musíme vydržet a vypovídat se tady 🙂

pavlina05
autor
22. zář 2008

ahoj holky!!!!
jen zdravím, asi všechny vycházkujete či co???? 😎

janula2008
22. zář 2008

Pavli, ahojky, už jsme z prochajdy zpět. Holky, ještě vás pobavím, už druhá myčka, kterou jsme koupili v Okay na Vídeňské, nejde jak má, takže jsem tam včera udělala brutální čurbes a dnes si pro ni dojedou a už si tam nic nekoupíme, zítra jedem vybrat jinam 😎

janula2008
22. zář 2008

Holky, konečně jsem doházela nové fotky, můžete kuknout do albíčka 😉

lacherka
22. zář 2008

Jani zrovna jsem se přihlásila a uviděla konečně sedící Simču🙂)
Pavli Míša vstával v 6ráno a já se od rána tak nějak nezastavila, vůbec nechce spát...ach jo...! byli jsme si sednout s tím T. kamošem a měli tam rodinnou známou a říkala, že Míša bude určitě hyperaktivní, když ve třech a pul měsících nedokáže chvíli posedět, pořád jsme se mu museli věnovat...

janula2008
22. zář 2008

Moni, tak to bychom měly všechny hyperaktivní děti, já osobně si myslím, že jsou prostě živější 😀 jinak nevím jak pojmenovat dítě, které v 7měs. vydrží 8hodin bez spánku a to to byla před 10h.jen chvilka, žádný dlouhý spaní 🙄 já nechápu, kde ty mimča berou tu energii. Teda chápu, že když byla malá, ty tři čtyři měsíce, tak se neměla jak unavit, jen ležela, ale teď leze, vyvádí blbinky a stejně je pořád fit 😉

lacherka
22. zář 2008

oni nás za chvíli odrovnají

janula2008
22. zář 2008

Moni, neboj, do jejich 18 roků to snad trvat nebude 😉 A to pak nás budou zlobit zas jinak... 😅 Co Tomáš? A Pavli, co manža? Holky, popisovala jsem na Regionkách v Brno - venkov naši story s myčkou, tak pokud se budete chtít pobavit, klidně si tam nakoukněte, je to taková tragikomedie 😀 😀 .

lacherka
22. zář 2008

no T. si ted užívá volno, když se mu chce, tak dojde za náma... no má se dobře🙂
tak pak juknu, ted se jdu vykoupat a už asi spat jestli zase bude chtít ve 12patat a pak pořád a v 6ráno se na mě bude smát jak se vyspinkal...

janula2008
22. zář 2008

Moni, tak pevné nervy a hezkou dobrou noc. Ten Tom to je mi líto, nezaslouží si Vás 😠 😢 .A říkej si v nejhorším jak já, co mají dělat maminky takových trojčat, to musí být regulérně na Černovice 😕 .Prostě to zvládnout musíme a odměnou jsou nám ty jejich maličký úsměvy, mají nás rádi i když zlobí 😉

janula2008
22. zář 2008

Moni, máte krásný nový fotečky 😉

lacherka
22. zář 2008

tak jsem vložila ještě nějaké fotečky a už fakt jdu do té vany🙂

pavlina05
autor
22. zář 2008

Moni, tak to bude ája tyky hyperaktivní! Ach jo!!!

Jani, Ája dnes nespal 5 hodin! A to má 3,5 měsíce!! nechápu to!!

Jani, no MM mě štve...vnitřně to tak cítím. Ale jinak celkem ok. No comment!!!

Moni, Ája usnul v 21:15, takže papat bude po 2 hod až do rána ☹

Moni, míša je krásnej!!!

Teď se kouknu na Simču 😎

pavlina05
autor
22. zář 2008

Simonka je nádherný modroočko!! Jani, můžeš nám sem napsat tak trochu pohyb. vývoj dětí?? Ty máš už zkušenost...
jako kdy se začínají otáčet, plazit, lést,....posazovat.
Díky pa

lacherka
22. zář 2008

holky tak to Míša taky vzbudil se ve 14hod a usnul až ted ve 20hod....

janula2008
22. zář 2008

Pavli, no mně osobně příjde, že malá spí přes den stejně, nikdy nějak extra líp nespala, fakt tě uklidním, i v těch 3měs.pro ni nebyl problém být třeba od 13h. do 19h.vzhůru 😎 .A s těma dětma, myslím, že to je hodně individuální, tak jako se zoubkama. Známá má roční holčičku a nemá ještě ani jeden zoubek a my už máme prořízlích 6 a chystaj se další. Těší mě to, že to snad budem mít o to dřív za sebou, ty první dva měla snad na koci třetího měsíce nebo začátku čtvrtýho, už fakt nevím. Jinak s tím vývojem to u nás bylo myslím takto, řekla bych začátek 5měs. otáčení ze zad na bříško, konec 5měs.zvládla i z bříška na záda, 6měsíc se houpala na kolínkách, pak sedla na zadek, nejdřív ji tam zůstávala vzadu jedna noha, pak pochopila, že i tu má dát dopředu, takže jestli si to vybavím dobře (já to fakt nikam nestíhám zapisovat :( ), tak je to tak dva týdny zpět, co si sama sedla, možná tři. Lozí asi taky tak dlouho, předtím se spíš plazila. Teď už lozí docela rychle.

janula2008
22. zář 2008

Holky dobrou, ráno písnu pokud bude chvilinka.Papá.

pavlina05
autor
23. zář 2008

Ahoj holky!!!!
U nás noc ok, kojení po 2 hod! No jednou se podařilo po 3hod Tak jsem přespaná 😅

Jani, díky moc. Ono je to jen tak orientační s tím vývojem, viď. Hlavně u kluků je to pomalejší...jim všechno déle trvá...no chlapy!! 😅

Holky, teď razím ven, pak obídek, pak asi zase ven a pak ze sestrou do Olympie. doufám, že nakoupím něco na Ájise na zimu.
hezký den všem 😵

janula2008
23. zář 2008

Pavli, taky mám sraz v 16h.s kámoškou v Olympii, třeba se tam potkáme 😉 .Jinak u nás hororový ráno, v pět Simča definitivně vzhůru, tak jsem si ji vzala k sobě do postele, že si budem hrát a nechápu jak to, ale na vteřinu mi musela padnout únavou hlava a slyším jen ránu a malá samozřejmě na zemi ☹ . Prostě jsem asi u toho hraní vytuhla, jak už nemůžu a nedávám tu únavu, malá mě nějak oblezla a zas sletěla ☹ .Tak ji pozoruju, ale pro jistotu s ní skočím ještě asi k doktorce, byl to myslím škaredý pád, řekla bych po hlavě, pěkně jsem to obrečela, jak jsem neschopná matka, že ani neuhlídám dítě. 😔

pavlina05
autor
23. zář 2008

Jani, jéé, já tam budu po 16 h...tak kdyžtak... 😅 No te´d dočítám...tak tam možná ani nepojedeš, co?
Jani ☹ ☹ ☹ , to zajdi k dr. A neschopná určo nejsi. jen už padáš únavou, chápu tě.
já dělala 7 let na rtg a každý den jsme tam měli dětičky co spadly z postele, přebalováku....a to jsem nechápala jak se to mohlostát??? Co to je za matky??? Ale teď tomu až moc dobře rozumím!!!!
Snad bude Simuš ok. Hlavně ju hlídej, kdyb něco....

Já stále čekám na ségru...no cestuje po D1 😝 😝 ...tak se není čemu divit že nejede...Zatím Ája stejně spí, tak nikam nespěchám.

marcelka_88
23. zář 2008

Ahoooj holky, tak se hlásim ... 🙂! Omluvám se, že až ted, ale včera Matyáš řval celej den, nespal, nic a v noci stejně vstávání po dvou hodinách :( ! A dnes jsem celý den uklízela...
Výlet byl krásný, byly jsme ubytovaný v krásným hotelu na Hluboké, byli se podívat v zoo ohradě, na zámku, super.. A v neděli jsme byli skoro celý den v Č. Krumlově (je NÁÁÁDHERNÝ) a na konec v Plzni a pak už nás nechtěl odvést k mojí mamce domů, ale odvezl si nás k nám domů... Matyášek byl hrozně hodnej, jak kdyby věděl, že si máme s J. toho hodně co říct a furt spinkal a budil se opravdu jen na jídlo, byl skvělej.. No a musim říct, nevim kde všude to zatukat, že J. je ted jak vyměněnej.. Chová se ke mě ted opravdu moc hezky.. Ale jen abych to nezakřikla a vydrželo to ...
Jinak co jsem si všimla, tak píšete něco o hyperaktivních dětech, tak asi zapadneme s matyášem do klubu, jelikož jeho zabavit a zkrotit dá opravdu velké úsilí...

Holky píšete jak ďasy a já nestíhám číst.. 🙂 ! Tak se omlouvám jestli se ptám na něco co už je výše zmíněné..
Moni, tak co s Tomášem ? Pavlí a Ty ??? No a prostě Vy všichni 🙂 ???
Majdi, už mám konečně auto, tak můžu už konečně přijet... Neměla jsem dnes tel, zapomněla jsem ho u mamky včera a dovezla mi ho až před chvilkou .. 🙂

sharon2
23. zář 2008

Tak holky....vy padáte únavou s miminky a já padám únavou ještě před porodem ☹ ☹ a tak se už na ten porod těším, i když vím, že pak to bude ještě horší.....

Marci....držím palečky.....ale nedej se opít rohlíkem 😉

pavlina05
autor
23. zář 2008

mArci vítej zpět!! 🙂 TAk aby mu to vydrželo! 😉 Moc bych ti to přála, teda Vám !
U nás celkem ok, ikdyž MM mě někdy štve! dnes zase...no ale není to zase tak zlé 😎
Takže se diskuze bude jmenovat nespaví a hyperaktivní děti??? 🙂

sharon, budeme na tebe myslet 😉 Kde budeš vlastně rodit???

Jani? TAk co Simča? Byli jste u dr.???

Holky, já nakoupila za 1500,- Ájovi. Jupí!!! Mám radost.

Dobrou a klidnou noc všem 😵

janula2008
24. zář 2008

Ahoj Pavli, tak my máme dnes odpo větší slezinu s holkama, tak už se těšíme, bude to trošku změna stereotypu. U Dr.jsem nakonec s malou nebyla, dojela má mamka a řekla ať nešílím, že malá vypadá naprosto ok a postel máme nízko a k tomu koberec, tak, že bude v pohodě, že já se několikrát překlopila když byla malá z kočárku na dlažbu a taky jsem to přežila 😀 .Tak jsem tam nešla, nechtěla jsem vypadat jak hysterka a nakonec jsme lítali ještě po kyčlích a nakupovali myčku, takže byla spousta vyřizování. Ale ty šoky jsou fakt hrozný, musím na ni dávat ještě větší pozor, jenže je to těžký, když se člověk dohrabe do postele před 23h., mezitím si 2x vstane a ve 4h.je už bambulka naprosto vyspaná a na další spaní to nevypadá 😔 .A je strašná neposeda, nedávno si málm rozškubala rodný list co našla v šuplíku, atd.Jinak v sobotu jdem opět do plavání, volala paní z žabiček, ať to nevzdáváme, že příště tam budou dvě instruktorky, tak si nás vezme stranou a pokusíme se ji zmáknout. 😎

marcelka_88
24. zář 2008

Dobré ránko holky, tak od sedemi do devíti zase neskutečnej hysterickej pláč, až jsem fakt nevěděla co s nim.. na konec mi usl na prsu 🤐 ! Představte si, že jsme spali vedle sebe, probudí mě knouráním na kojení a místo toho aby teda ležel vodorovně, tak ležel zprava doleva (nemůžu si zpomenout na to slovo 😀 ) ! Takže to fakt nechápu, jak to zvlááádl...

pavlí asi to už tak vypadá 🙂

sharon, podle toho co jsi mi psala už předtim, tak si myslim, že Ty to zvládneš levou zadní - jak mimi, tak s manžou 🙂

majinka2
24. zář 2008

marcelko to mám radost za tebe, hlavně at to vydrží, moc bych ti to přála....no když už máš autíko tak doraž kdykoliv, akorát v pátek jdeme do poradny tak odpolko nemůžu.........

pavlímko ty moje souputnice, já samo taky se hlásím do klubu hyperaktivců, však víš že vašík toho přes den taky moc nenaspí, akorát v kočárku , no ale to je zas schopnej táhnout to tři hodky v kuse 🙂))))

jani tak co je malá v pořádku?????? nic si nevyčítej, já myslím že každý rodič má s tím zkušenost.................

pavlina05
autor
24. zář 2008

Jani, teda u vás musí být veselo 😀 Se těším na toho našeho dovádníčka co vše roztrhá. V tý Olympii jsi nebyla? Koukala jsem se, ale nic.,...
JAni, tak hlavně že je Simuš ok 😉

Majinečko., jj, počkej až nám polezou kluci jedni!!! 😀

marci, bude dobře 😉

marcelka_88
24. zář 2008

Majdi co to nechat na příští týden, budu muset jít na kontrolu po šestinedělí (trochu později🙂), tak bych to vzala při jednom 🙂 Jinak jsem koukala na fotky a Vašík je pěkně vlasatej 🙂

Holky co dáváte dětičkám v tomhle počasí v en ? Chci vědět všechny vrstvy... : )

marcelka_88
24. zář 2008

Holky nevíte kde bych našla nějaké bomby zimní kombinézky na netu ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru