Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
22. pro 2008

Zuzi, já myslím,že je to dobrý ta váha, myslím,že Míša taky tak nějak vážil, možná ještě mín, celkem dlouho jsem čekala až bude mít 3kg abudem moc oficiálně ven..
Mně Míša ublínkaval sem tam, řekla bych, že měl období když blinkal hodně a pak zase třeba vůbec. Jednou to tak vychrstl, že jsem od toho byla celá, zrovna jsem dokojila a než jsem ho stačila dát od prsa, tak to z něj vychrstlo jak vodopád.

Je u Vás nějaká předvánoční nálada? u mě teda nic....spíš se obávám, jak ten Štědrý večer zvládnu, každý rok jsem byla u mamky nebo u babičky, takže jsem se o nic nestarala, tak pořád přemýšlím, jeslti mám vše na jídlo a tak, co budete mít kapra nebo řízečky? Děláte předkrm:
U nás to bylo takhle předkrm šunková roka s křenem, hrachová polívka, většinou řízky kuřecí-protože mi moc kapra nechěli se salátem. Letos budeme mít kapra. U T. doma se např. kapr nedělá, ale losos a jiná ryba.

lacherka
22. pro 2008

Jani, no más to teda krušný! mně jde zase Míša pořád po záclonách, už se plazí, takže z deku se dostane na plovoučku, otáčí se, a jde po kabelu od internetu po kytkách a po záclonách, takže já ho vždy obrátím a nasměruji jinam, ale nic na plat, zase ho to táhne tam kam nemá. Už si začíná klekat, tak myslím,že 14dní a bude lozit.

janula2008
22. pro 2008

Moni, v tom chystání to mám naštěstí dobrý, máti po pár hlídání Simči u nich (kdy sama s malou prostě pro taťku oběd nenachystala 😀 ) usoudila, že už tak toho budem mít plné brejle, sama navrhla, že si máme dojet ve středu ráno pro kapra,salát i cukroví. Takže mám výhodu a opravdu plánujem aspoň tu středu prožít vánočně, koukat na pohádky, odpoledne si dáme procházku, pak pojíme a rozdáme dárečky, bude to klidnější než se nervovat, nestíhat a do toho hlídat Simonku ve větší vzdálenosti od stromku. 🙂 No malá už došáhne na linku i stůl (protože je fakt velká jak rok a půlleté děti 😔 ),tak pořád jen hlídám jestli na sebe nemůže něco převrhnout a dnes jsem zaváhala s tím kakaem,ale to je pořád něco, nesmí člověk přestat být ani sekundu ve střehu.Dnes byl všeobecně brutální den,když jsem nás konečně po půl hoďce hysteráku navlékla ven, začalo tak lít, že jsme se zas vyslíkly (nemáme pláštěnku na kočárek a tchyně už ji dělá druhý měsíc 😅 ). Ale už se těším na příští rok, to snad malá už bude pomáhat péct se mnou a bude to pohodovější. Taťka nám zmizel na firemní večírek,tak jdu kouknout na telku a dát si svařáček,pěkný večer.Zuzi a drž se,myslím na tebe.

janula2008
22. pro 2008

Jo a to přibírání mi příjde v normě, píší tak 150-300 za týden, no my byly zas jako extrém, dlouho to u nás bylo tak, že co měsíc,to kilo 🤐 😵 ale Simuš je otesánek nenažraný. 🙂

lacherka
22. pro 2008

jj každý dítě je uplně jiný, no hlavní je aby bylo v klidu a pokud není vyloženě podvyživený, tak bych to neřešila, já myslím,že mně jak Míša pak plakal, tak to bylo hladem,protože jak jsem dala Bebu tak byl klid a začal se usmívat. No člověk se prostě nesmí řídit podle tabulek, ale podle toho, jestli je dítě spokojený.

pavlina05
autor
22. pro 2008

Ahoj holky!!!

JJ, každé dítko je jiné. My máme zase doma Sumíka. Vypapkánka. A pokračuje to i nadále, moc mu chutná 🙂
Zuzi, my zase měli jednou velký problém, během 14 dnů jsme nabrali 800g. TAk dr. naznala, že Ájisek pláče (v té době hodně plakával) z přepapkání.

Holky, nálada vánoc mě zatím nedostihla. Jen to pečení a úklid a vše kolem jo.
My máme zítra už dárečkování. Na večeři udělám lososa s bramborem. Rozdáme si dárky s MM. A na Štědrý den jedeme k našim, povečeříme a pak ještě na noc k tchánům. TAkže kupa cestování. Ničeho se nebojím, jen těch přejezdů a reakcí Ájiska.

Zítra hodlám nic nedělat 🙂

Zuzi už je vše ok??

tAk všem krásnou noc holky!!! 😵

lacherka
22. pro 2008

A dneska pěkný zážitek: byli jsme na chvíli sednout s kamarádkou co má malou holčičku o něco starší jak Míša a jak se na Míšu podívala a udělala nějaký zvuk, tak on začal brečet, Pavli skoro tak jak v tom plaváníčku. Dali jsme je k sobě, tak na sebe chvíli sahaly, a pak zase začal brečet, ale takový hysterák, že ta malá začala brečet taky...takže vyrvál přes celou restauraci...Tak jsme uznaly, že z nich asi nevěsta s ženichem nebudou, když už na sebe řvou odmala🙂

pavlina05
autor
22. pro 2008

Moni, musíme jena sebe zvykat!! Plaváníčko, cvíčo a pískoviště 😉

pavlina05
autor
23. pro 2008

Holky, my máme vánoce už dnes a zítra zase u našich a tchánovců. Mějte se krásně a užívejte si dětí!!!

VŠEM PŘEKRÁSNÉ VÁNOCE, IKDYŽ MOŽNÁ BEZ SNĚHU, TAK V BLÍZKOSTI TĚCH NEJMILOVANĚJŠÍCH
😀 😀 😀

motylek
24. pro 2008

Holky, krásné vánoce a bohatého ježucha vám přejem s kubíčkem, hlavně hodný a zdravý miminka, deprese pryč a jen samou radost. Užijte si dnešní den a první vánoce s mimouškama.

janula2008
24. pro 2008

Holky, přidávám se k přání krásných svátků vánočních. U nás byl dnešek moc fajn, určitě příjdu poreferovat. Teď už se tu spinká, tak jdem s taťkou slavit 🙂 .

janula2008
25. pro 2008

Tak co Vám ježuch nadělil, povídejte 😉 já přidala pár foteček do alba, tak pak můžete mrknout 😅 jak se líbil prckům stromeček a dárečky? U nás měl největší úspěch balící papír a stužky 😀

pavlina05
autor
27. pro 2008

Ahoj holky!!!
Tak už je po vánocích ☹
My jsme měli cestovní vánoce, dorazili jsme až včera večer domů. Ježíšek byl tedy na 3 krát. ale moc fajn, vše dopadlo na výbornou a vše se povedlo. dárky skvělé, Alešek fajn a nikde neplakal!! Toho jsem se bála nejvíce. ale všude se rozkoukal a byl ve svém živlu. I u tchánů, kam dojelo komando sestřenic a bratrance, kteří po něm skákali 🙂
Dárky fajn, já dostala šperky, kosmetiku, deštník, baterku do mobilu, peníze, knížky,...no fajne!!
Aleškovi to bylo myslím zcela jedno, dostal stužku a papír na hraní a byl naprosto spokojen. Jo, líbí se mu všechny ty světýlka.

no a je klid, už nikam nejedeme a budeme doma v klídku, pojídat cukroví, koukat na tv a chodit po procházkách...než udeří mrazy!!!

Všem krásné odpočívání 🙂

skurinka
27. pro 2008

ahoj taky mam trocha vic problemy s dceruskou.je desna od mimi.nechtela jist ,kojeni hruza po 10dnech jsem ji dala flasku katastrofa za den me vypila20ml .byla jsem u decke a pry ze jsou takove deti.tak jsem ji podekovala za nic .prvni rok jsem nejak prezila v roce mela 7280gramu no strasnej pohled.ted ma 2 a5mesicu a ma 12kg.ale holky kdybyste vedeli co dela ,porad vyliva lahev z vodou ,schovam ji a nekde ji vysmucha i kdyz dostane na prdelku tak za 5 min to samy.ted ji strasne bavi umyvat wc z toho jsem nemocna 3krat do tydne.o tom binci co dokaze udelat za 5 min ani nemluvim.porad pisti steka se porad se ji nic nelibi.neplati na ni po dobrym ani po zlym uz ani nevim jak to muzu prezivat, takze u nas je rev bud rvu ja a nebo mala.jsem total ko.jo a to se me budi jeste v noci. pomoooooooc ☹ ☹ ☹

mirjanka
27. pro 2008

Skurinka, to je nezáviděníhodné...já když měla prvního syna, tak jsem přišla o kojení, protože se neustále vztekal, že má málo..ona i plná láhev byla pro něho málo 😀 ....jedl velmi dobře, kaše, jogurty, všechny příkrmy, nechápala jsem, proč některé maminy běhají za děmi s jídlem, lžičkou a krmí je...myslela jsem si, pěkně rozmazlené dětičky
Můj druhý syn se kojení ujal velmi dobře...chtěl ale pořád a po 6ti měsících mi bojkotoval vše krom kojení...dostat do něho něco jiného byla hrůza...musela jsem mu dávat do ruky pořád nové předměty, aby zapomínal, že jí ... a běhala jsem za ním s jídlem...moje mamka, říkala, že je to tím, že mu neuvařím nic pořádného a na roce a půl mu dala do pusy kus řízku...viděla jsem, jak je šťastná, že můj brouček tak slastně žvejká....jo žvejkal a po deseti minutách to jedno sousto vyplivnul 😝 ono není nad to, když děti dobře baští a na maminy, které běhají za svými dětmi se lžičkou pohlížím empaticky a soucítím s nimi ( syn byl na tom trochu lépe na roce měl 9. 20 - ale dodnes je takový drobek)

zuzanka26
28. pro 2008

ahoj holky, u nás Vánoce byly moc fajn, objeli jsme všechny příbuzný a byli jsme všude za hvězdy kvůli Sárince, moc mě potěšili příbuzní, když říkali, jaký má chytrý očička a že je moc hodná, ona totiž byla spinkací.
Její váhu už neřeším, uvidíme v šesti týdnech, kolik bude mít, tlusťoška z ní asi moc nebude, ale mlíka pije myslím dost ( podle toho jak kaká) a někdy je strašně hodná, že ani nevím, že mám mimi a někdy řve jen tak třeba i 4 hodiny, pak ale pomáhá prso.
Ale dneska jsem snad poprvé krásně vyspalá, protože v noci hlídal spíš manžel a já jen krmila a maličká spinkala, takže jen víc takových dnů. Zítra už máme 5 týdnů.
škoda že tak mrzne, nerada bych přišla o procházky venku.

janula2008
28. pro 2008

Skuri,já alespoň toto naštěstí řešit nemusela,protože 12kg máme už teď, ale jinak je malá uvřískaná úplně stejně a vymýšlí kravinky už teď, no já doufám, že to pořád bude lepší a lepší a ty sem napíšeš tohle 🤐 😀 .Jinak to jídlo, to je prostě kapitola sama pro sebe, malá jí krásně a všechno, jen tchyně má pořád pocit, že ji asi špatně živím a při poslední návštěvě jsme se kvůli tomu chytly, nějak mi příjde, že nemám zapotřebí poslouchat, že moje desetiměsíční dítě by už mělo jíst omáčky a knedličky a pořád do ní rvou sladké, naposledy perník, i když jsem řekla, ať jí ho nedávají, že nás teď pár dní trápil průjem. (Dnes už je to naštěstí jakž takž dobrý). A tak pořád dokola no ☹ .Zuzi, to je fajn, že už je Vám líp! Taky se těším na jaro a léto, mrzne až praští, na dlouhou prochajdu se jít nedá. Hezkou neděli holky.

janula2008
28. pro 2008

A kde žiješ skuri? Koukám, že tam máš zahraničí 😉 🙂

skurinka
28. pro 2008

ja bydlim v nemecku .ale srdce i duse v cesku.jinak po 1h placi mala po obede usnula.jinak opet super nalada uz 2krat umyty zachod.ach jo!

lacherka
28. pro 2008

holky normálně tu prodávám čepičku next stáhnutou z internetu a vedle toho mám druhou fotku mýho Míši jak má čepičku na sobě, paní mi píše že má tu stejnou a že doufá, že ji nevadí že si stáhla fotku, píšu nevadí, však je z netu, jenže mně nenapadlo,že si stáhne i tu s Míšem, tak ona si ke svému inzerátu dá fotku i mého dítěte, dobrý co🙂

pavlina05
autor
28. pro 2008

Ahoj!!!

Já brázdím stále ulice...zatím v hluboké korbičce, ale dnes MM naznal, že po Novém roce se jde do sporťáku 😀

Moni, tak to je mazec 😖

lacherka
28. pro 2008

Ahoj Pavli!

my zatím máme taky hlubokou, a myslím,že do února vydržíme, nejradši bych ho dala do sportáku až na jaro, no uvidíme jak nám kluk poroste. Ale sousedka má stejně starého klučina a už jezdí ve sportáku...jinak Míša se už postaví na všechny 4, vždyck mu to vydrží jen chvíli ale fakt už je na všech 4! Holky je to hruza jak to letí....

No doufám,že paní fotku stáhne, no moc se mi to nelíbí aby někdo inzerovat zboží s fotkou mého dítěte...at si vyfotí svoje, ne?

pavlina05
autor
29. pro 2008

Ahoj holky!!!!
Moni, no my už máme tu hlubokou opravdu fest. No o X-landerech se to ví, že korbičky je jen so 6m.
Teda Míša je šikulka!!!
Ájisek si dává teprve kolínka pod bříško.
letí to děsně!!!

tAk já jdu zase vařit a odpo zase ven.
Chodíte také holky i teď???

motylek
29. pro 2008

TAk Jakub si taky dává jen nožičky pod bříško a to ještě málo, jak je nerad na bříšku, tak to nemá kdy trénovat 😀 . Jinak už pěkně sedí, pevně, nepadá, ale samo si sám nesedne.

Pavli, ven chodíme, ale maximálně na hoďku, spíš 45 min. Spí v kočáře jen 30 min, takže nám to i vychází. Jinak mi máme Firkona a ještě se do něj vejde pěkně i s fusakem, má cca 70 cm a ta korba je k 80cm.

pavlina05
autor
29. pro 2008

...no tak my jsme venku nakonec nebyli. Ájisek spal v kočárku doma 2 hodiny 🙂 Tak zítra zase...

Moty, však oni nás pak lezením překvapí 🙂

lacherka
29. pro 2008

Tak my dnes strávili pomalu celý den v Ikei, no ale zas jsme toho pokoupili🙂 mám plno doplnku a židle, stůl, knihovku a skřín do šatny pro Míšu nočník a bryndáčky🙂
Dneska jsme měli mít schůzku s podnájemnicí na ten můj byt, ještě o víkendu jsem jí posílala sms, na kdy se v pondělí domluvíme, protože v pátek jsme s ní měli sraz ve městě a domlouvali se co a jak, no a na sms žádná reakce, mobil nebrala a dneska jsem ji potkali v Ikei a ani neměla slušnost říct že si to rozmysella nebo nemá zájem. Nejvíc mne mrzí,že to měla přes realitku, pak mi volala, jestli bychom se nemohli domluvit bez rk, chtěli po ni provizi 2 nájmy, tak jsem svolila a ona se na mě takto vykašle! Opravdu úžasný chování! Ale aspon jsem se utvrdila, že není o co stát.

pavlina05
autor
29. pro 2008

Moni, teda to mě mrzí. ☹ Ale je nakonec dobře jak to dopadlo. Kdo ví jak by to pak vypadalo v bytě a jak by vám platila. Rychle ryč od takových.... 😝
Jé...já bych si taky chtěla nakupovat do baráčku 🙂 ...ale to bychom museli začít nejprve stavět 😅
moni, závidím!!
nebyly jste holky v Nextu v Olympii??A co nějaké super slevy,??

TAk my dbes prováleli celý den. Zítra snad už vyrazím s kočárkem .

dobrou 😵

pavlina05
autor
31. pro 2008

KRÁSNÝ ROK 2009 HOLKY!!!!! AŤ NÁM DĚLAJÍ DĚTI JEN RADOST!!!!! 😀 😀 😀

janula2008
31. pro 2008

Holky, i já Vám přeji krásný rok 2009!!Ať máme zdravé mimča a celou rodinu, hodné manžele (přítele) i ty děti, zažijeme spoustu radostí a žádné starosti, prostě ať se daří! 🙂 My budeme mít dnes Silvára doma, malá chrmle, tak dáváme kapičky,ale nevypadá to nějak drasticky, tak snad to zvládneme i bez návštěvy Dr. Večer si dáme nějaký drink, pár jednohubek a půjdeme chrnět -jak důchodci 🙂 No příští rok už určitě někam vyrazíme 😅 .Mějte se hezky, pak napiště jak vše proběhlo u vás.Papá

motylek
31. pro 2008

Já vám taky přeji krásný NOVÝ ROK 2009, ať vám mimča pěkně rostou, jsou zdraví a tak všechno ať je podle vašich představ. Dnešek snad zvládneme, mám trochu strach z těch petard, ale třeba to bude ok. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru