Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
1. dub 2009

Maji ahoj 🙂 🙂 🙂
Díky za info ohledně Vašíka 🙂 však ono mu to půjde 😉 a jak to jednou zjistí, tak bude lozit pořád a to si teprve užiješ 😀 😀 😀
Ája se zase moc neplazil, hned začal lozit. A sedět také neumí...no umí, ale nějak se mu do sedu nechce. TAk ho nenutím, až na to přijde....
Pozdravuj MArcelku 😵 A jak se má?? Co vztah?
A pozdravuj holky na jdeme dál 😉

majinka2
1. dub 2009

pavlí jj budu pozdravovat , holky se ptali proč už za náma zasejc nechodíš.......
renýsek je v lázních, akorát mi psala že se má úžasně , luci už počítá 10tt, janča drží pohormadě, a 9.č nejpozději rodí 🙂))
marcelka se má báječně, vztah se překvapivě dal do kupy, jirka úplně otočil , stará se o malýho, nechodí do hospody, dokonce plánujou druhý dítě a příští rok začnou stavět barák, už mají pozemek 😀
tolik k novinkám, co se týkče vašíka, mám trpělivost až bude připravenej však ono to přijde 🙂)))
jinak jsme na MMB koupila zatím jednu nextík soupravičku, bundička a riflíky, no krásný, dneska v tom vašík pojede na plavčo 😀
já se pokouším uháčkovat vendovi čepičku zatím nic moc 😅

pavlina05
autor
1. dub 2009

MAji, teda to je novinek 😀
Nějak nestíhám...no jsou to výmluvy...nevím...zajdu tam 😉
Next super, že jo, 🙂
Tedy ty jsi šikulka 🙂 já zase pořád uklízím...dnes celý byt 🙂 Moty mě asi zaškrtí až to bude číst 😅
To je fajn že je Marcelka zase ok a i ten vztah. 🙂

no nic, utíkám dodělat rozdělaný úklid, nakrmit Áju a tradá na nákupy 😎

lacherka
1. dub 2009

aho holky, já jsem dneska nějak bez nálady....byla jsem u zubařky, už jsem tam byla minulý týden, dnes mně vzala o pul hodiny pozdějc a byla jsem tam hodinu, řekla mi, že všechny plomby mám udělané blbě a budou se muse předělat + kazy☹ Na osmičky prý nemám místo, takže budu muset jen vytrhnutí nebo co....a príští týden už jdu zase, takže už potřetí☹
No Mišu mi hlídala kamarádka, co přijela za mnou s malou, jenže tím, že mě vzala u pulhodiny později, stravila jsem tam celkem hodinu a půl, kamoška hlídala dvě děti a psa☹ no a pak za chvíli musela jet domů, když jsem byli u nás, tak Míša zase spal a až se vzbudil, tak oni už museli jet, no takže děti si ani nepohrály....

Pavli no jasně, zajdi na návštěvu, však já jsem tě už zvala🙂

Jani. no je to něco jinýho jak v paneláku, hlavně mě vadí, že všichni okolo krásný zahrady, no a mi nic, bordýlek...no snad bude líp, no a s T. no nevím, tak nějak pořad valčíme....on by potřeboval k sobě mít služku, protože po sobě uklízení to je prostě horor...no a mě už nebaví mu vše říkat a jeho zase nebaví, že mu to pořád říkám.....takže taky takový unavný....

pavlina05
autor
1. dub 2009

Moni, zubajdi nezávidím. Já ty osmičky mám také, také na ně není místo...zubař už mě leta straší tím, že mi je v Bohunicích na klinice vysekají......já se tam ještě neodvážila jít. No ani nemůžu mít anestezii když kojím!

Moni, ok, berú to 🙂 jak dorazí Nextík, tak ti ho přivezu, ju??
JInak Moni jsem dnes pořídila hrací stoleček Fisher Price. PAráda...Ája si hrál asi 10 minut když jsem seděla u něho. 😅 Te´d jsem na pc, on pod pc a už mi bere myš a klávesnici.....

Moni, co ho doma nenaučili...to ho budeš muset naučit ty. ☹ Jen ti chlapi se asi už nepředělají!!!! 😠

Jinak máme autosedačku: Maxi Cosi Priori XP za 4880,- Ale parádní 😎

lacherka
1. dub 2009

Pavli a jaký stoleček jsi koupila? ten jak jsou uprostřed tu kuličky? dobrá zabava co? Jak u mě byla dnes ta kamarádka, tak chtěla koupit toho pejska malé, jak máte vy, no a ted zase přemýšlí, nad stolečkem🙂

na ty osmičky nemusíš jít hned, mně to doktorka už říká asi 3roky a i ted mi řekla tato zubařka, že mě tam může objednat, ale že třeba až za rok, prostě jak se mi to hodí. A myslím,že bez umrtvení by to to snad neřezaly...vždy to by bylo hrozný, kamoška mi říkala, že pak máš normálně antibiotika a neschopenku, takže to musí byt asi celkem drsný☹

pavlina05
autor
1. dub 2009

Moni, jj, přesně ten máme 😉 I ten pejsánek od FP je fajn. Ten je na dlouho, protože umí počítat a barvy.

JJ, a také když ti ty osmičky vysekají...já je totiž mám, ale ne vylezlý, tak nemůžeš ani pořádně jíst!! Kašovitou stravu max!!!

Tak holky u nás se nespí!!! ☹ Ája se probudil v 22:00 a poblil se...asi se při koupání nalokal vody. Tak jsem jej slíkla, vyslíkla i plínku...začal skákat po postelích. S MM na něj zbožně koukáme a on se ještě počůral. 😅 TAkže u nás veselo 😅 tAk je počůráno, poblito a Ája dovádí v postýlce, teď!!!!

Všem klidnou noc 😵 ....když u nás není 😅
Zítra zase vyzkouším cvíčo tady v Kohoutkách 🙂

motylek
2. dub 2009

Teda holky dnešní noc byla záhul, spala jssem možná tak 2,5 hod. Jinak jsem pořád vstávala a dávala ho lehnout, bo si neustále celou noc sedal. šla jsem spát o půl 12 a ve 12 to začalo. Do dvou to byl horor, pak jsem si ho dala do postele, ve tři jsem byla tak nasraná, že jsem ho dala do postýlky a usnul. Než jsem usnula já bylo bůh ví kolik a v 5 už jít zase chystat jídlo, mezi tou 3 a 5 si asi 3x sedl, takže opět vstávačka. No a když po jídle zase usnul bylo půl 6 a o půl 7 konečná a hurá vstávat nadobro.

Jinak ale super 😀 😀 😀 . Motá se mi hlava jak jsem se nevyspala a to máme celej den před sebou.

Včera mi kakal na nočníku 2x, dnes ráno zase, takže já myslím, že to trochu goume, že se na nočníčku zatlačí a je to.

Jinak jsem se taky vrhla do úklidu, po vzoru Pavči 😀 😀 😀 , abych se aspoň trochu probrala.

Stoleček jsme taky koupili, ale takovej co je jako i chodítko, takovej ten panel - 2 in 1. Celkem ho baví, chvilku 😀 😀 😀 . Pejska máme taky, ten je supr.

Osmičky mi taky musí vysekat, jednu už mi akutně vyndali - ATB + týden neschopenka. Hnus. A v těhu mi bez umrtvení tahali nervy, zubaře nenávidím 😝 😝 😝 .

betina
2. dub 2009

moty, tak to dneska byly v noci erupce na slunku, my byly od půlnoci do ppl 5 vzhůru a byd si povídala, nebo se vztekala nebo brečela nebo jedla a pořád dokolečka, takže dnešní noc už bude 100% lepší 😀 člověk je i po tom půl roce stále optimista 😀

pavlina05
autor
2. dub 2009

Holky, u nás mega erupce na slunku vnoci 😝 😝 😝 😝
Jsem na odvoz..... 😝 😝 😝 😝
Po té večerní akcičce následovalo něco podobného jaku u Moty...od 2 do 4 řev a nechtěl spát!! Už jsem i brečela vysílením!!!! ☹ ☹ ☹ ☹
No ale ráno jsem se otřepala a makám dál...uf, to je teda záhul!!!

holky, držme se 😵

lacherka
2. dub 2009

ahoj holky to je dneska krásně překrásně, co? mám otevřené dveře na terasu a paráda, Míša se tam dokonce za mnou doplazil v bilých ponožkách🙂 měla jsem tu celé dopo kamarádku, kterou znám strašně dlouho a taky jsem se strašně dlouho neviděli, ted je těhulka a za měsíc rodí..tak jsme poprndali....

jinak u nás dnes noc v poho...tak se držte holky

pavlina05
autor
2. dub 2009

Moni, kazíš nám partu 😅 😅 😅

Holky, že by dokonce už léto??? To je mazec jak je krásně 🙂

Pěkný den 😵

janula2008
2. dub 2009

Ahoj holky, no dnes je úžasný počasí, úplně mě to nabilo energií. Dopo jsem byla s malou venku já, odpo jsem vyslala na písek Lukyna s jeho ségrou a dala si kafčo na balkóně, no takovej den jsem už dlouho nezažila 😅 . Musím to zaklepat ale u nás noci, i přes rostoucí stoličky, v pohodě, usne v osm tím posunem času a vstáváme kolem sedmé, mezitím teda byl v noci 2x čaj, ale díky bohu i za to 🙂 . O víkendu plánujem zoo a že si vyjedem na inlinech, tak snad to počasí vydrží. To mě mrzí Moni, že s tomem válčíte 😔 Jinak jsem minulý týden taky potkala úplně haluzově v Brně u nádru svou dřívější nejlepší kámošku, odstěhovala se do Prahy a ztratily jsme na sebe kontakt, tak se těším jak příští týden na kafču poprndám, má už sedmiletou holčičku a pamatuju si ji jako dvouletou, to bude asi změna 🙂

zuzanka26
3. dub 2009

ahoj holky, tak já už zase nevím co dělat. Sárinka hrozně špatně spí. Usne třeba kolem půl 9 a na krmení se vzbudí kolem půl 2, to by bylo dobrý,ale ona třeba od půl 11 sebou hrozně mele, ruce nohy tak jako když je vzhůru a když ztratí dudlíka začne pobrekávat. Pak jak jí nakrmím, tak zase třeba hodinu spí bez hnutí a pak zase sebou takhle hrozně šije. Já byla pak vzhůru 3:20 , pak ve 3:40 jsem jí krmila zase, pak nemohla usnout, pak v půl 5 jsem jí zkusila ještě dát na uklidnění, ale nepila, jen se na mě koukala velikýma očičkama a tak jsem jí v náručí trochu pohoupala a to se jí zavřely očička. Pak jsem do rána asi 20x nasazovala dudlíka, protože furt pobrekávala- co s tím? proč je tak strašně neklidná? Já už vůbec nevím.
Navíc se úplně změnila- odpoledne spí hodinu a pak se začne vztekat, že chce ven z kočárku, když jí vyndám, tak je klid, ale prostě vůbec nechce spát!

motylek
3. dub 2009

Zuzi, v tomto věku nám to s malým začlo taky, přesně jak píšeš - a vylezly mu první zuby, pak se to zase uklidnilo.

Dneska jsme byli ve městě. MM má dovču, tak jsme jeli na čumendu, sháněla jsem vestu pro Kubu a nikde nic, to samý čepička na jaro. Nakonec jsem všechno nakoupila v Jadranu v Kr. poli u ťamanů 😀 😀 😀 . Po to co jsme prolítali celý město jsem nakoupila skoro u baráku.

V noci nic moc, ale lepší než včera, to byl fakt děs.

motylek
3. dub 2009

A s tím dudákem - ona se to za pár měsíců naučí dávat sama a pak budeš mít klid. Já kolem jakuba poházím pár dudlíků. kdyby nějakej spadl na zem a on se v noci obsluhuje sám.

pavlina05
autor
3. dub 2009

Ahoj holky!!!!
dnes je suprově, co??? 😀 😀 😀
Já byla od rána na přehradě, teď jsme dojeli domů a asr na večer zase mažeme ven 😀

Zuzi, já neporadím. ☹ U nás je to katastrofální..... 😠 Ája vnoci dovádí od 2 do 4 hod!!!!
Moty, u nás zuby - 0...doufám, že až budou, tak to bude lepší.....

Moty, na jaro máme čepku zatím jednu z Avionu. PAk vytasíme kluboučky z Nextu...pokud doraí 😅

Holky, pěkný víkend všem!!

Máme tady jaroooooooooooo 😀

motylek
3. dub 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

jsem magor já nebo ta paní, co tvoří to album. Jsem trochu v šoku 😀 😀 😀

motylek
3. dub 2009

ale nic proti ničemu

janula2008
3. dub 2009

Moty 😀 😀 tak teď jsi mě pobavila 😀 😀 ne ty vážně nejsi magor 😉 😅 😅

lacherka
3. dub 2009

jako tomu jak to ta paní rozepisuje?...Valeriánek Valeriánek, po desátém řádku nemám ráda jméno Valeriánek🙂

Pavli mi byli taky dnes na přehradě🙂 to sme se mohli potkat , že🙂

Zuzi napadlo mě co svinout pevně do plínky? Já to dělala Míšovi a pomáhalo to, byl klidnější....no za zkoušku nic nedáš a uvidíš...

jana.sun
3. dub 2009

ahoj holky, oml.se, že vám sem tak "vpadám", čtu vás celkem pravidelně, když jsem měla silnou poporodní depku, tak jsem se i chtěla přidat, ale nějak jste tu řešily něco jiného, tak jsem to nechala být - no to je jedno, ted už je fajna malého si moc moc užívám - to jen tak na okraj.
Proč píšu - zaujalo mě, co napsala Zuzka - my to měli kolem konce 4.měsíce taky tak a pomohlo, když jsem Matyho dala spát na bříško. Teda, Zuzi, nevím, jak spí Sárinka, ale Maty do té doby spal na zádech a strašně se budil - hlavně ručičkama, samy mu tak nějak "vystřelovaly" a budilo ho to - po přetočení na bříško to ustalo, dala jsem dudlík a on spal klidně celou noc - od té doby až do nedávna takto spával pořád. ted už se točí na všechy strany, spí hlavně na boku a hlavně v noci docela "cestuje" -ale s tím už nic nenadělám a když u toho nebrečí, tak to je v pohodě.
tak to jen tak mimochodem.....moc vás tu zdravím a ještě jednou se omlouvám za vpád 🙂

jo, Moty, dívala jsem se na ten odkaz - ta mamka ani nezvýraznila v tom šíleným přehledu, kdy se ten malej narodil 😕

pavlina05
autor
3. dub 2009

Moty 😀 myslím, že ty magor nejsi, také jsi mě pobavila 😀 😀 😀

Lach, jj, MY byly na prochajdě a pak zapadly do restauračky a v 15 už jsme byly na cestě domů. Jsem netušila, že přehrada bude vypuštěná a parníky nebudou ☹ ☹ ☹ ☹

JJ, také jsem zavinovala pevně jako Lach. A dloho a také to pomáhalo 😉

LAcherko, už používáš ten golfík??? Pořád váhám mezi http://www.babycar.cz/web/website/mainmenu/baby...
a JANÉ. Není to kostitřas ten váš?? Mě se líbí moc, ale aby to vydrželo??!!!!

TAk jsme dnes ušli snad 8 km, ája ko a přitom spát asi nebude ☹ MM v hospůdce....

Jani, vůbec to není vpád. NAopak 🙂 tě moc zdravím 🙂 Koukám, že další brňanda 🙂 super že se máte dobře. Prostě šestinedělí je záhul na nervy pro každého. Hurá, že už je to za námi 🙂
Náš Ája spí na břiše pořád!!!! Už od 2 měsíce. i te´d, když nakojím, tak jej hned pokládám na bříško. A pohoda. ( 🙂 🙂 🙂 co 2 hod kojím 🙂 ) ale je tak nejvíce spokojený.

zuzanka26
3. dub 2009

holky díky za rady, my jí zavinujeme, ale ona ty ruce rve ven. A na to bříško upřímně nevím, jak bych to udělala, když je na bříšku, propne se pa pořád zvedá hlavičku!!! tak nevím, kéž by něco zabralo. Teď třeba spí úplně krásně klidně a má jen hlavičku otočenou. Začne se takhle mlít až víc k ránu. 😔

jana.sun
3. dub 2009

Pavli, já vím, jak to máš - čtu poctivě - konkrétně tebe jsem "vystopovala" už když ses rozhodovala, kam jít rodit 🙂 takže tě mám vysledovalnou jak v nějaké reality show - ne že bych byla takový slídil - ale to Brno prostě není tak velké, že - takže člověk tu na vás všechny dřív nebo později narazí chtě nechtě 😀 A vzhledem k tomu, žes rodila pár měsíců přede mnou, tak to tak nějak vyšlo, že jsem vždy čerstvé info měla právě z "tvých diskuzí" 😵 Takže ti vlastně musím i poděkovat 😀

Zuzi, i nám to začínalo tím, že se Maty takto budil až nad ránem a právě tehdy jsem ho dala na to bříško - ještě v tom polospánku a to zabralo. po pár dnech - nebo tak nějak - už si to nepamatuju úplně přesně - začal spát na bříšku celou noc. Tak hlavně hodně štěstí, at apon něco zabere - snad to bude v pohodě. No, ještě mě napadá, jestli to je nad ránem, jestli ji nebudí světlo z venku - třeba by pomohlo nějaké "zatmění" místnosti - ale to je asi hloupost, že? 😅

pavlina05
autor
3. dub 2009

Jani, to mě tedy těší...že jsem mohla pomoct 🙂 🙂 🙂 Jsem ráda 🙂
A jak vy bojujete?? Jídlo, spánek...zuby?????

pavlina05
autor
3. dub 2009

Matýsek byl prďolka krásnej malinkatej 🙂 🙂 🙂 🙂
Koukám, že to bude také milovník PC jako náš Ája 🙂

pavlina05
autor
3. dub 2009

JAni, JAni a Betinka.....už vím odkud vítr fouká 😀 😀 😀 Supermamči 🙂 a začínající těhulky z Brna 😀
JAni, určitě bude mAty ok, jen raději sleduj 😉

Všem klidnou noc 😵 a pěkný víkend

pavlina05
autor
4. dub 2009

Pěknou sobotu 🙂 ...vyrážíme pryč na celodenní výlet... 😎 a co vy?

majinka2
4. dub 2009

pavlí janča včera porodila 🙂)) kluci jsou oba po 3,15 kg a 49 cm 🙂)))))))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru