Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
16. črc 2008

Ahoj holky, konečně mám minutku, často koukám i na regionky brňajdy, taky řeší zajímavé věci. Pavli, sab simplex už nedáváme, protože bříško nebolí, ale v prvních měsících jsem jí dala klidně i každý den v podvečer cca 10kapek, Dr. mi říkala, že tím nic nezkazím..My dnes byly na očkování, proběhlo to v pohodě, trošku jsme si zaplakaly, ale dobrý. Za 14 dní nás čekaj naušničky, no...asi se budu muset moc přemáhat, nechce se mi do toho, ale štve mě, že každý říká proč nemá naušničky když je to holka 😠 . A občas si ji pletou i s chlapečkem 😅 😅 .Tak je dáme a bude klid, ale bojím se, že si bude do toho moc už teď šahat, měly jsme to dát tak 3měs.zpět. Jinak už se mi trošku podařilo vyfotit zoubky, máme v albíčku tak kukněte 😉 .U nás už se přes hoďku spinká, snad to bude až do rána. Tak hezký večer!

janula2008
16. črc 2008

Jo Pavli a piješ kojící čaj? To prý taky na prdíky pomáhá miminku. Piju Leros z lékárny a je fajn, zkus to.

pavlina05
autor
17. črc 2008

hoj holky
píšu levou rukou, v pravé chovám... 😀
nespíme už od 3 ráno!!!!!!!!!Střídavě kojím a utěšuju.
Tak nevím kde jsem zase udělala chybu, zase ty prdíky!!!!!!!!
Jani, jj, čají piju o 106. Sab dávám 4 krát deně..není to moc?
Dnes jsem koupila v lékárńě baby calm, tak zkusím ještě to a pak už budu asi jíst jen kmín....... 😒

a co vy holky?

na brnandy jsem taky chodila, ale ted nestíhám nic!!!

janula2008
17. črc 2008

Ahojky, Pavli, já už nevím jaké doporučují dávkování, ale 4x denně se mi celkem zdá dost...zkus se mrknout do přibaleného letáku nebo brnkni Dr.malého. A zkus ten baby calm, treba to bude lepsi.

pavlina05
autor
17. črc 2008

jani 😉
v příbal. letáku je před každým kojením a to se mi zdá právě dost!!!

dnes děsný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Od rána spal hodinu, kojím už po x té a on pořád pláče!!!!!!!!!!!!!!!!!§vkusew už 5 hod!!!!!!!!!!!§
😉 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janula2008
17. črc 2008

Tak treba je spis prejezeny a je mu zle ne? ☹ Kdyz ho polozis a nechas malou chvilku plakat, neusne?Treba je unaveny, mala jak je protivna a rve, tak ju obcas supnu do postele a do 10min.spi...pak i hodku.

pavlina05
autor
17. črc 2008

.....řve i v postýlce!!!! ☹
usnul na 2 hod a zase řve!!!! ☹

pavlina05
autor
17. črc 2008

..No dnes teda nevím cxo se děje. Jsem to schválně sledovala a zapisovala a spal zatím jen 7 hod odpůlnoci! Což teda na novorozence není normální!!!!! 😒 Nevím, ale pokud by to trvalo do zítřeka tak volám k dr.!!!!!
Zase brečí!!!! Já už fakt nevím co s ním!!! 😒

janula2008
17. črc 2008

To je mi líto Pavli, malá dřív taky naspala tak sotva 9-10h., teď už je to dobrý a spí víc, ale ty první měsíce stály za prd. Hlavně odpočívej s ním, jak usne, zkus hned zabrat taky a jak dojde manžel, tak mu ho vraž a jdi si dát vanu nebo tak.A řve i když ho nosíš? Třeba se naučil už to prostě vyžadovat 😒 .

lacherka
17. črc 2008

pavli, taky pisu jednou rukou.....kamosce tak malarvala cely den a dr. ji rekla, ze ji moc zdrave a to jeji mliko je jalovy, tak mala place....no nevim....

janula2008
17. črc 2008

Ja si vazne myslim, ze s tou stravou by se clovek zas tak omezovat nemel, pokud ji jen neslazeny, nemastny, nejlip ty suchary a vodu, tak asi tech zivin z toho fakt moc do mlika nejde. A pokud se omezujes, place cely den i tak, tak si opravdu dej na co mas chut a neres to. Aspon tak nam to rikali v kurzu pred porodem, samozrejme krome cocky nebo fazoli. Ale ja jim uz i kvetak a prdi stejne jak vzdy 😀 .

pavlina05
autor
18. črc 2008

ahoj holky!!!
Tak včera dorazil MM až v 20:00, já byla po 12 hod vyřízená a začala jsem brečet. Tak si ho vzal na ty 3 hodinky, Ája stejně pořád brečel!!! pak jsem ho o plů jedenácté nakojila a on usnul až do 3 ráno! Od té doby klid, budí se jako obvykle po 2 hod na kojení!
volala jsem teď ráno k dr. a ta řekla, že je to někdy normálí že dítě spí tak málo. že na něj působí vše, změny počasí....a tak. A pokud prý chci, tak mám dojít na převážení....No tak to nejdu, protože vidím, jak mi roste před očima.
no tak teda asi je to normální???? doufám, že je to jednou za 1000 let a že se to už nebude opakovat!!
MM musel jít spát do obýváku, aby se vyspal. To netušil, že už to bude ok.
Dnes už máme naspáno to co za celý včerejší den!! 😉

Jani, no právě abych ho moc tím nošením nevymazlila!!! Já nevím, je zvyklej usínat u mě v nručí!!

Lach, Jani...v jídle se zase tak moc neomezuju.....koukám, že je to stejně fuk, náš Alešek bude brečet aji po sucharech!!!

No doufám, že už bude opravdu líp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A co vy???

janula2008
18. črc 2008

Pavli, ono to normalni bohuzel je, nekdo ma miminko co se budi jen na jidlo a nekomu proste nespi...Nase mala opravdu ze zacatku cca tak do 3mes. naspala tak sotva 8-10h. za cely den (zbytek vetsinou prorvala) a to jsem koukala do tabulek v knizce, ze ma naspat asi tak 19h.a nechapala jsem, chtela jsem je zlosti rozskubat 😀 😀 . Nam hrozne pomohlo, kdyz jsem v tom 3mes. si rekla a dost, od ted si udelame nejaky denni rad (ja vim jsem hrozna, ale fakt uz jsem padala na hubu). Takze kdyz kolem 24h.mrcela v postylce (ale jako ne ze by rvala, proste mrcela), tak jsem se nezvedla a dala ji az ve 4h.rano, kdy se ozvala - no a hle za par dni se budila presne ve 4h.rano. To same pres den, dala jsem ji v 11h. ,,obed" a polozila ji spinkat, jasne, ze se ji to ze zacatku moc nelibilo,ale ted uz usina sama a pravidelne a ja vim, ze mam hodinku na sve jidlo nebo tak. No a vecer mame pravidelnej takhle: v 18h (plus minus pul hodka) koupani, pak papani a pak polozime do postylky, hladime, pustime kolotoc a cca nejpozdej do 20h vetsinou spi. A ted se budi az kolem 5-6 rano. Nam rikali v predporodnim kurzu, ze ritualky a denni rezim maji miminka rady, ze je to uklidnuje, kdyz vi co nastane, tak se toho proste drzim. Snad Aleska to brisko brzo prestane, od toho 3mes. uz pak clovek i celkem rozpozna ty druhy place (jestli ma hlad, nudi se atd.), tak je to o to snazsi...

pavlina05
autor
18. črc 2008

Jani díky moc. Já bych mu také udělala jistý řád, ale asi až později. Te´d je na to ještě prďousek a vyžaduje jíst každé 2 hod.
Jo a on v té postýlce děsně zuří. Je rudej jak rak a spocenej!
Myslím, že jsi to udělala moc dobře, jinak by jsi se z toho taky zbláznila!!!

No pokud Alešek mrčí, tak tam hned neběžím, ale on za chvíli začne tak řvát, že musím!

janula2008
18. črc 2008

To je pravda Pavli, ted je jeste malinky, ja to zkusila az kolem toho 3mes. kdyz uz jsem opravdu mela fakt dost a nevedela kudy kam 🙄 . Jojo, je to drina s tema mimiskama nez se nejak vypiplaji 😀 .

lacherka
18. črc 2008

holky u nás se taky nemručí, u nás se rovnou řve! Kamarádka taky z Míše nechápala, že když třeba se napapá a pak ještě plače a vzteká se, ale já vím,že to není z hladu, on to prostě tak dělá...jako kdyby měl v rozpisu napsáno, a budeš 3hodiny děnně řvat! Kam. říkala, že ta její vůbec neplakala, že se nakojila a unula a když byla vzhuru tak jen tak koukala nebo si něco povídala...pak mi začal brečet v kočárku a ona,,,a za jak dlouho asi přestane brečet....já říkám,že nevím.....u něho člověk nikdy neví, byl napapaný, takhle hladem to nebylo....za pár minut usnul....takže Pavli bych řekla,že oni prostě musí řvat, tak jak jí, tak i budou řvat...
Ted zrovna spinká, tak je klid a všimla jsem si,že si Míša začíná pomalu dělát taky svůj režit, předevčírem dopoledně dlouho spal jedl o pul 10 a pak až ve 14hod- no a potom najdednou už chtěl v 16hod, takže po dvou hodkách...a včera jsme jeli na tu oslavu, takže se napapal zase ve 14hod...a potom začal křičet a říkám si, že to přece už nejsou 3hodiny....mrknu na hodinky-je 16hod, takže jedl před dvěma hodinkama...ale vzpomněla jsem si,že včera chtěl papat taky v 16hod, tak jsem mu dala, pak 19hod, tak jak předešlý den....tak uvidíme jak dneska...jestli zase vydrží do té 14hodiny, bylo by to fajn, kdyby měl už takový režim...
Od kdy se miminka začínají usmívat? Kamarádka říkala,že její malá ve 14dnech...no my už máme 6týdnů a nic! a brečet to umíme🙂) tak si ted s ním snažím povídat a smát se na něho,ale nic...jediný co jsem ho naučila bylo vyplazovat jazyk
Jo a včera jsme dostali jako dárek k Míšovýmu narození kameru, takže pomalu budeme natáčet

janula2008
18. črc 2008

Ahojky, tak to je prima, ze ji nemusis kupovat, ze;). No u nas to bylo taky tak druhy - treti tyden s tema usmevama...u nas uz se po obede dospinkalo, dnes jen 40min.to mam radost...a do vecera zas vzhuru 😢 .Kde to skvrne bere energii to nechapu, ja lehnout tak spim do vecera 😀

lacherka
18. črc 2008

jani: jo to jsem ráda...tak porodný uložím Míšovi na účet, za chvíli bude movitější než já🙂 Jinak jak jsme tu kam. dostali, tak z MM vylezlo,že ji měl taky objednanou pro mě-jako dárek...takže tu objednávku zruší....no já si ji chci koupit a pomalu se mi sejdou dvě další 🙂 no Míša se usmívá tak ze spaní už taky od 14dne,ale to prý nejsou úsměvy, prý nějaký tiky nebo co...

pavlina05
autor
18. črc 2008

Lacher 😉 my jsme na tom s tím pláčem stejně jako vy 😀 I moje kamarádky nechápou..ony mají všechyn holčičky§
Jé, to se máte s tou kamerou 😉
taky pořád čekám na úsměv, ale vždy se mi dostane jen ten ve spánku jaku od Míši 😀
Já myslím, že okolo toho 6 týdne už by se mohl nějaký smile dostavit!!!
Ája spí, tak jdu taky a pak vyrazím s kočárkem.
My stále bez nějakého zjevného režimu...krmení po 2 hod, někdy...když jsme na vycházce tak i po 3 hod!!!

lacherka
18. črc 2008

ta malá od kamošky má 3měsíce a ta se tak řechtá! otevře celou pusu a směje se...když si na ni vzpomenu,tak se mně chce smát taky 🙂 tak čekáme, jestli toto budem dělat i my...někdy...

janula2008
18. črc 2008

Lachi, tak toto byla naše tak taky v těch třech měs. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😀 😀 Hrozně ji Luky taky tenkrát něčím rozesmál. Pavli, to máš jedno jestli máš holku nebo kluka, naše byla ty první tři dny taky uřvanec, kámoška má stejně starýho kluka a většího pohodáře jsem ještě neviděla...je to různý.

pavlina05
autor
18. črc 2008

Jani 😀 ta byla teda vyřehtaná!!
Asi jo, nevybereš si..prostě někdo je uplakánek... 😀

Hezký víkend holky a bez slziček!!!!

janula2008
18. črc 2008

Jee ted koukam, ze jsem tam napsala 3 dny...no kezby...samozrejme jsem myslela 3mesice 😀 vam taky vsem pekny vikend.

lacherka
21. črc 2008

AHOJ holky, jak pak se vám vede? já dnes hruza a des, celý den křičí, kromě 3hodin venku v kočáře, asi nepomáhá vzít do náruče, v sobotu jsem si dávala zelnou polívku, pač už jsem to nemohla vydržet a měla na ni hroznou chut...a v neděli byl klid, tak si říkám,že to snad nemá žádný vliv a budu si moci jest co budu chtít, no a dnes toho, myslíte, že to může být ta zelná polívka co jsem měla v sobotu? ach jo, hruza, už jsem z něho fakt na nervy a nebaví mě to ho pořád uklidnovat, třeba mi usnul v naruči,tak 15minut čekám, než pořádně vytuhne, pak ho dám do postýlky, no a za 5minut slyším hysterický řev....tak doufám,že dnes jste měli lepší den

janula2008
21. črc 2008

Ahojky, no ja myslim, ze to polivkou nebude, to by plakal v nedeli, ale az v pondeli? 😕 Ale je dnes nejaky urvany den, mala taky knuci, jeste ted nespi 😠 . Jinak se nam vede, tak nejak porad stejne. Naproti rekonstruuji byt, tak jak zacnou vrtat do panelu, mala chyta amok...a vic nez hodku venku nevydrzi 😒 . Tak nevim co budem delat az zacnou rekonstruovat od 1. 8. komplet celou bytovku 😖 .Ale asi budem muset na cas do Brna k nasim, ja a mala, ona by to asi psychicky nedala, mela by z toho tiky nebo nevim co, je videt hrozne jak ma rada svuj klid, jak se ozve nekde nejaka rana, hned rve ☹ .Jenze nasi maji zas dva psy, takze to taky bude o nervy. Docela se s tim trapim a nevim jak to vymyslet...Co u tebe?

lacherka
21. črc 2008

jani, ted je chvíli klid,leží v lehátku a kroutí rukama....vsadím se,že kdybych si ho začala všímat začne brečet....dneska jsem ho dala do kočáru, protože jsem už nevěděla jak ho uklidnit, slyším,že si tam cosi brouká.sám pro sebe...tak vezmu kameru, že teda aspon neco natočím....no trvalo to asi pul minuty a zase řev, tak mi příjde, že řve, když mě vidí, nebo když si ho všímám...chápeš to? u mě taky nic novýho....ten můj je zase pořád v práci...ach jo☹ no tak jdu využít chvilky klidu a jdu se vykoupat

janula2008
22. črc 2008

Ahojky, no u nas kdyz ji vecer hladim v postylce, tak place vic, nez kdyz ji jen pohladim a necham ji tam, to uz mam vyzkousene 😒 . Tak asi nas porad taky nechcou videt 😀 . Jinak u nas se zas horsi ocicko, rano ho nemohla rozlepit, tak asi nabehnem opet k Dr. To je hrozny, uz jsem jen za kapky vyplazla 200,- a stale to nekonci 😢 . Bych dala ministrovi zdravotnictvi 7600 a at si s tim vyzije deb...

lacherka
22. črc 2008

jani ty poplatky jsou hrozný my jdem zas na kontrolu a pokaždé tam necháme 30kč, takže to už bude 90kč! a to nepočítám poplatky za recept v lekarně a doplatky na kapky....a to je jen očičko, nevím co bych dělala, kdyby byl vážně nemocnej a musela k dr. lítat furt a platit drahý léky!
Aspon u těch miminek by si mohly ty poplatky odpustit! JE TO TRAPNÝ A NELIDSKÝ!
A nebo at nám ty poplatky potom proplácí a dávají o to víc mateřskou, sem si říkala,kdybych byla sama...měla 7600 platím hypoteku, a všechny ty naklady a potom ještě platit za každý krok do ordinace 30kč....to byste mě asi našli snad pod mostem!

janula2008
22. črc 2008

Jojo Moni, mne to vykladej, taky prezivame z Lukasovi vyplaty do vyplaty ☹ .A platis i za kontroly? To jsem cetla, ze by se snad nemelo. Ja volala k Dr. a dostaneme taky doporuceni do Bileho domu, takze tim to asi teprve zacina... 😒

janula2008
22. črc 2008

Taky jsem rikala, ze se snad zacnu modlit, aby mala byla zdrava, protoze nejaky pobyt v nemocnici bysme vubec financne neutahli 😔 . Jeste te pobavim: tento mesic mi konci v pulce materska (prumer z platu v praci) a zacina rodicak 7600, tak jsem logicky myslela, ze dostanu pulku z te materske (cca 6000) a pulku z toho rodicaku (cca 3000), kdepakkk...doslo mi oznameni od socialky, ze mi to uz tento mesic doplati jen do 7600, takze poslou nejakych ubohych 1500. Dobry val, ze? Pry to tak proste je, takze zas nam budou chybet 2-3tis. s kteryma jsem pocitala. 😔 Dala bych tem hajz..precist tuto diskuzi, aby vedeli jak na tom matky s detma jsou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru