Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
22. črc 2008

A jen doufam, ze se Lukymu nic nestane nebo od nas neutece, protoze to uz bysme byli v pr...uplne 😖 .Ti reknu, ze ani tu ubohou petistovku jako pridavek na dite, kterou ma kdejaka rodina romskeho puvodu (at me jeste nenarknou, ze jsem rasistka), tak ani tu nam nedaj.Asi jsme s prumerem 17000 za celou rodinu moc velky prachaci 😀 .

lacherka
22. črc 2008

no mně mateřská bude končit někdy k 24. takže to dostanu poměrnou část a to bude víc než 7600 takže za těch zbylých 6dní už nedostanu nic, jestli to bude jak říkáš..taky dobrý🙂)
už se musím jít pomalu chystat....do toho bílýho domu běžtě, asi jí udělají to čištění, prý to mimina nebolí,ale Míša řval jak tur...trvá to 2minuty-budete to muset přetrpět,ale pak už to očičko bylo parádní
já za kontrolu platila,byly jsme tam asi tak 2minuty i s odchodem🙂a prý: ještě Vás poprosím o těch 30kč, já byt sestřičkou,tak se propadnu hanbou....ale oni musí no...

lacherka
22. črc 2008

jo to mamka na mě: běž si vyřídit přídavky, měla by jsi dostat tak 600, tak jí říkám: mamko kdeže to žiješ....to už takhle dávno nefunguje...my už jsme taky velcí pracháči🙂 a na ten přídavek nemáme nárok a mamka s vykulenýma očima: JAKTOOOO???

janula2008
22. črc 2008

U nás se mamka taky divila, nejlepsi na tom je, ze udajne pocitaji ty pridavky na dite z rocniho prumeru, ale dva roky zpet, tak nedostanu ani kacku, protoze kdysi jsem brala celkem dobre love 😀 😀 . To je fakt bordel. Asi tam budem muset, celkem ji zabira kanamycin, ted jsem ji to zas prokapla, ale jak prestanem kapat tak konec. No, ja uvazuju, ze snad pujdu jak bude mit 2roky zpet do prace a materskou dam nekomu za hlidani, ale nechce se mi do toho 🙄 . Taky myslim, ze to obcas tem sestram neni prijemny, zvlast u takovych malinkych deti, aspon my tam byly pro ty kapky tak minutu a prosila me o tech 30kc pak tak, jako by se fakt stydela.

lacherka
22. črc 2008

jo mně ted taky...už jsme zpět🙂 prý: tak když už jste tu naposledy, tak vás poprosím o těch 30kč....vypadalo to,že je jí trapně...písnu ti zprávičku🙂

pavlina05
autor
23. črc 2008

...ahoj holky!!!!
Nešlo nám PC, tak jsem byla out. Zítra se ozvu a poreferuju jak zase bojujeme.. ☹
Jinak máme 5 kg. 😀
dobrou všem!

ygreen
23. črc 2008

ahoj holky, tak jsem si pročetl avaši diskuzi
Sab siplex jsem dávala od 3 do 5 týdnů před každym jídlem 5 kapek na dudlíka. Krásně se sklidnil a podudal si. Pak jsem mu hned vrazila flašku nebo kozu. Když někdy plakal jen tak z hecu, nebo že byl unavenej a nemoh zaspat, tak jsem na dudlíka dala 1-2 kapičky a on ho úplně vcucnul a usnul s ním. To samé s baby calmem - ten dávám 10 kapek před každym jídlem
Nemusíte se bát dávat tyhle kapičky často - nikam se nevstřebávají a jen procházejí střevama ven.
Můj je teda hodňounkej, brečí jen hlady, nebo když je unavenej a nebo kvůli bolení. Ale kolem 6-7 týdnů si sám najel na svůj režim, tak už vlastně vždycky vím, co mu je a proč pláče. Třeba:
- usíná mezi 20 - 22 hodinou - usíná sám v postýlce - kouká a do 10 minut vytuhne (cca od 6 tt)
- 1. jídlo 2 - 4 hodina, usne hned po jídle jen ho odkrknu a dám do postýlky - usne okamžitě
- 2. jídlo 6 - 7 hodina, má už trochu bolení - po jídle prdí a už neusne sám v postýlce - v zavinovačce je u nás v postely a jednou rukou mu podložim prdelku nebo nožičky a pohupuju s nima. Usne pak tak do 9.
- dopoledne usíná většinou v lehátku při houpání, nebo nespí vůbec - dávám ho hrát si na deku pod hrazdičku, ale vyžaduje pozornost
- kolem 13 hodiny začíná být otravný a má záchvaty pláče - pevně ho přitisknu v zavinovajdě na hrudník a plácám ho zuřivě po prdelce - okamžitě začne protáčet oči a usíná - někdy tvrdě a někdy ho musím mít vlastně pořád na ruce. Myslím, že mu dělá dobře to pevné objetí. Takže si udělám hnízdo na rozloženém gauči z peřin. Podložim si ruku polštářem aby mi neupadla 😀 vedle sebe mám pití, ovladač, nějakou mňamku a knížku 😉 někdy usne tvrdě, tak ho opatrně odložím do polštáře, a nebo prostě s nim v ruce takhle 3 hoďky čumin na seriály 😀 (dnes jsme spolu spaly takhle 3 hodiny oba 😅 )
- 16 - 18 jdeme na prochajdu, pak koupání, masáž bříška flatulinem, bašta a chování, houpání v křesílku a kolem té 20 jde do postýlky (někdy taky ne, a jde třeba až ve 22 hodin)

Někdy spí přes den hodně, někdy málo. Když je vedro, je není mu dobře a je celý den otravnej a uplakanej, zlepší se to až když se vymění vzduch. Já si nemůžu vynachválit rychlozavinovačku. Je v ní 90% dne. Někdy zavinutej, jindy na ní jen tak leží. Už ho nezavinu celýho, jen mu dávám cípy přes bříško. Myslím, že ho hodně uklidňuje, že má kolem sebe teplo a že ho objímá. Taky v ní spí 😉

Přeju ať vám ty dětičky už nedělají vrásky 😉

ygreen
23. črc 2008

teda teď jsem si to po sobě přečetla a zní to jak z pohádky 😀 ale i já byla první týdny nevyspalá, vystreslá a tak. Ale fakt je ten, že se mnou hormony nemlátily ani v těhu a ani teď. Takže díky bohu jsem fakt v pohodě. Neřešim bordel, skoro nevařim - manža dostane teplý jídlo jen tehdy, když přijde brzy z práce, já mu vrazim malýho a něco ukuchtim 😉 Žehlení mám takovou hromadu, že není vidět prkno. Prádlo mi na šňůře viselo asi 3 dny a několik přeháněk 😀 😀 😀 Ale zato se každej den těšim na naše hnípání u bedny 😀 😀 začíná to u Lékařskejch záhad a pokračuje přes Gilmorova děvčata. Pak jdeme ven. U Dvou a půl chlapa jíme a pak jdeme ještě ven (na zahradu), pak baštíme u House koupeme a u Přátel pomalu usínáme nebo houpeme v lehátku 🙂

pavlina05
autor
24. črc 2008

Ahoj holky!!!
No tak jsme teda bojovali....co Vám mám povídat ☹
Od min. čtvrtka se stává pravidlem, že Alešek prostě ve dne nespí a křičí a křičí. Nevím proč, dělám vše co můžu, ale on pláče. Takže celé dny lítám mezi postýlkou, přebalovákem a prsama ke kojení 😀 Utišit ho jde jen málokdy! Asi má nějaké své období...víc řvavé????
No každopádně se obrňuju jak to jen jde...už jsem dost zvyklá.
Včera byl sexík s MM a Alešek se vzbudil....no tak jsme ho nechali plakat,.....přece musíme mít taky čas na sebe!!!!
Dnes je relativně klid, tak uvidíme.
Poslední dobou se mu nelíbí ani v kočárku§ Usne tak na 40 min a pak řev 😒

jdu kouknout na ýqreen co nám tady napsala 😀

pavlina05
autor
24. črc 2008

ygreen 😀 😀 😀
ta tvá mateřská zní fakt dobře!!!
Koukám, že koukáte na stejný pořady jako my 😀 , já u toho obvykle kojím 😀
Tak se mi zdá, že se opravdu kolem toho 6 týdne zajíždíme na určitý režim 😉 ...uvidíme..
No v úterý mi skončilo šestinedělí, tak snad už budu v pohodě a pláč bude pryč!!!

lacherka
24. črc 2008

ygreen zasloužíte jedničku, moc krásně napsané!....tak my to máme podobně ten režim...
Míša taky poslední dny plakal a paní doktorka říkala,že některé děti prostě nechtějí pozornost...chtějí mít svůj klid a mám ho zavinovat na pevno do zavinovačky, že mu to udělá dobře
Pavli, to jste teda macci🙂 my máme 3560g...

lacherka
24. črc 2008

jo jo a uz mame prvni usmevy

pavlina05
autor
24. črc 2008

lache, jééé, vy už se usmíváte? Já chci taky!!! Se na to děsně těším! Je to hodně znatelné???
No jsme macíci. Musím zkrátit dobu kojení na 15 min max, možná ho překrmuju a on tak pláče..??
DSnes klid...
Já ho taká pevně zavinuju s ručkama, on se brání cca 2 min a pak sladce usne.

lacherka
24. črc 2008

tak dnes jsme se viděli osobně🙂 dobrý křikloun, že? já už jsem doma z něho na mrtvici, usnul až ted. Pavli já když jsem tam viděla ty miminka jak všechny byly klidné, smály se...jedno miminko koukala na nás a usmívalo se, a Míša ten akorát řve, byl jediný kdo tam řval. Příjde mi jako kdyby byl tak o ten měsíc pozadu, jako kdyby se ted narodil...tak je ještě takový vyjukaný...
nám se začal usmívat tak poslední dva dny, většinou u přebalování, otevře hodně pusinku a usměv a u toho takový nějak zvuk jako grrr. no je to parádní! těš se, je na co! bohužel tech úsměvů je tak málo,že není možný to nějak zachytit. Ale jak jsem viděla ty miminka na té kontrole jak se smály, to Míša jen občas a ještě na něho musím dělat kukuče.

janula2008
24. črc 2008

Ahoj holky, tak konečně mám taky čas Vám napsat, je to se mnou hrozný, občas kouknu ještě na regionky, ale věčně lítám kolem malé. Vy jste byly spolu na kontrole? To je dobrý 😀 . Lachi, nic si z toho řvaní nedělej, u nás je to na denním pořádku, ani ne tak plakání, ale je ukňouraná až hrůza - pořád jí přes den tahám jak kočka koťata, neumí si moc sama hrát a ještě se tolik nezabaví, pořád se přetáčí, tak nedělám nic jinýho než že po minutě obracím zpět, protože jí to přestane na břiše každou chvilku bavit.Až začne lozit a chodit, to teprve bude asi to pravé ořechové 😀 . Co jináč, máte se?

pavlina05
autor
24. črc 2008

lacher 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Krásnej černovlasej prďolka a křiklounek!!!
Teda to byl šok...teda že jsme se viděly. 😀 😀 škoda že to tam šlo tak rychle...mohly jsme pokecat...
Bych tě asi nepoznala. Jsi fakt kočka. S manžou teď zítáme na vašeho Míšu 😀
Náš byl hodnej. On má doktory rád!
Lacherko, přesně tak jsme s MM koukali také. Všechny ty miminka tam byli tak moc hodný a usměvavý...no já si v duchu říkala, že ty maminky neví co mám doma já!!! 😒 Ale zase když jsem se podívala na to svý zdarvý miminečko, tak to byl hřejivý pocit. + kyčle v pořádku tak co chtít víc!!???
no my jsme tomu spinkání taky dnes moc nedali! Od 15 hod nezabrala a usnul vlastně až teď. Cestpo domů pofńukával, pak dostal mlíčko a zase fňukal...
Co na to tvůj přítel říká?
Můj manža už toho má plný brejle...
Lacher, já myslím, že úsměvů bude přibývat! Kluci jsou pozadu...tak ještě musíme počkat.
Kdy jdete zase na kyčle? My 9.10.

jani, já už mám za dnešek ruce pěkně vytahaný! zabalím do zavinovačky a nosím po bytě, zpívám...teda snažím se a uspávám. Po kojení to trvá vždy tak 50 min 😝 Pak hodina čas na manžu a zase kojit!!!
Jinak co dodat...uk=nouránci naši!!!

Dobrou holky 😵

janula2008
24. črc 2008

Jojo Pavli, ale pořád taháš o 3kg míň než já 😀 😀 . Tak vida, my dnes nikde nebyly a trčely doma, něco na mě leze, pěkně mě bolí v krku a malá ráno taky dost chrmlala, ale k večeru už se zdála být v pohodě, tak snad dobrý. Tak hezkou klidnou noc holky, papá.

pavlina05
autor
25. črc 2008

Dobré ránko holky!!!
Tak jaká byla noc?
U nás klídek, od 21:00 do 10:00.
Teď leží Ájula v postýlce, tak bych chtěla uvařit..no kdo ví jak tam dlouho vydrží sám. Mohl by usnout, ale slyším nějaké zvuky, tak asi nic...

Jani, to teda nevím jak budu chovat 8 kg mimčo!!! 😅

lacherka
25. črc 2008

Jani, s Pavlou jsme se potkali na kontrole kyčlí tak nějak ve dveřích🙂 my jsme odcházeli a oni přicházely...
Pavli mně prvně bleskla do očí ta zelená autosedačka a myslím,že jste měli i kabelu-protože tento kočárek jsem měla prvně vybraný i véto pistáciové barvě a vím, že vy ho máte, pak jsem mrkla na tebe a na manžu-a řekla si, to jsou oni!-) byla jsem z toho uplně nadšená, jako že jsme se konečně potkaly, když to v porodnici nevyšlo, a pak si zas řekla, a co když to není ona? to bude trapas🙂
no Alešek byl jak zlatíčko-spinkal🙂 já tam z toho byla celkem v šoku, chtěla jsem co nejdřív vypadnout, když tak řval a vztekal se...cítila jsem se tam fakt blbě všichni ticho jenom Michálek křiklounek uvztekánek, myslím,že na mě každý koukal, napřed takové malé miminko-byl tam fakt nejmenší a potom a takový křikloun! V duchu jsem si říkala, že ty ostatní maminky můžou byt tak rády za to klidné dítě!
No přítel jak to snáší...Pavli on je skoro pořád v práci, ted vstává v 5ráno a domů se vrací až tak kolem pulnoci a v noci spí a k malýmu nevstává,ale i když nevstává tak pláč vnímá a taky ho to štve, ted měl volno, tak jsem už toho měla plný zuby, skoro celou noc Míša prořval, tak jsem se naštvala a řekla mu at vstává taky on, protože předtím pronesl, že on je unavený z práce,ale že já si můžu aspon přes den odpočinout a jít spat...cha cha cha....když mu už takhle řval pul hodiny tak se mě ptá at mu poradím co s ním má dělat....vidím jak se drží aby nenervil, protože už jednou jsme kvuli tomu měli takovou neshodu. Ted celkem pomáhá sap simplex na dudlík...paní doktorka říkala,že mu mám dávat 3xdenné 10kapek na lžičku, že ten pláč má takový bolestivý...

Někdy se musíme všechny 3 domluvit a zajít na kafčo..třeba do Vankovky🙂) a na kyčle jdeme v ten samý termín, tak třeba se zase potkáme..... 🙂

lacherka
25. črc 2008

Míša se napapal v 19hodin, kolem 20hod jsme koupali a pak do 21hod usnul, já si šla lehnout v 21:30 a říkám si, že to nemá cenu usnout že tak ve 22hod bude papat,ale usnula jsem a pláč mě vzbudil až v 1hod ráno..pak hned usnul a zase se budím pláčem ve 4:20 to se napapal a už plakal, nechtěl ležet v postýlce...tak jsem si ho vzala do postele ale pořád knoural tak nějak v pul 6 mu zase dávám papat-já už u toho pomalu usínala, pak spinkal a vzbudil se až kolem 9:15, napapali jsme se, pak zase trochu brekot, tak jsem asi 5x dala dudlík se sabíkem...a po pul hodině usnul v lehátku a spinká....

pavlina05
autor
25. črc 2008

Lacher a jani!!! Jasňačka, někdy musíme někam vyrazit. To bude něco 3 matky a 3 řvocí mimina 😀 😀 😀
no my to máme doma podobně. teda MM toho má plný zuby!!! On lae spí až do 9:30 a spát chodí třeba až v 1:00, kouká na pitomý filmy v telce. Takže si myslím, že vyspanej je dost. ale ráno vždy tvrdí., že nespal! 😠 To mě může tak akorát naštvat!!!A taky si myslí, že tady asi přes den spím...a já třewba prochodíím i několi hodin vkuse!!!!
No on nevstává k malýmu, poslední dobou jen řekne: neřvi! a to je vše!!

Včera jsem četla, že novorozenec probrečí za 24 hod tak 1hod a 45 min.
Kojenec 2 hod 30 min.
Po 3 měsíci se to zase sníží!! 😉

Uplakané dítě je to co probrečí více jak 3 hod denně!!! 😒

Tak já jdu využít 30min na vaření...

Aztím pa pak.

Lacher, mě to vůbec nenapadlo že se tam tak potkáme. Je prima, že jsi nás oslovila. MM byl z toho celkem v šoku a nadšenej 🙂

lacherka
25. črc 2008

jo ten můj taky...prý kdo to byl...a co jsi říkala že jsi? protože já na tebe že Monika-a pak jsem si uvědomila,že tady jsem po nickem Lacherka🙂

janula2008
25. črc 2008

Tak u nás se po obědě chrní, ale určitě to nebude mít dlouhé trvání. 😉 .Tak jsem do sebe rychle hodila guláš a letím za chvíli do sprchy. 😀 . Jinak holky to kafčo určitě můžem někdy dát, to by bylo prima. Mě něják pořád pobolívá od včera v tom krku, ale malá se zdá být dobrá, tak snad jí to vydrží a mě to brzo přejde. U nás se vstává teda pravidelně až kolem té páte, tak přítel je celkem v pohodě (v tu dobu vstává pomalu do práce), ale docela na něm vidím, jak má dost za ten podvečer, když dojde z práce dřív (cca kolem 16-17h.), to má malá do usnutí protivnou dobu a dává zabrat...Naštěstí takový ty řeči, že jako já si můžu schrupnout přes den nemá, protože mu stačí občas doma nějaká neděle a vidí jak se kolem malé člověk nalítá, pak odvětí, že zlatá práce, že tam má větší klid 😀 😀 .

pavlina05
autor
25. črc 2008

lacher 😀 😀 😀 Ti naši chlapi 😀

jani 😉 kafčo určitě bude. Teda mělo by být!!!!
No já vařila koprovku, jednou rukou...v té druhé byl Alešek 😀 ☹
te´d je nakojenej a leží v postýlce a nespí!! Já valím jíst...

Večer, když se ti naši "pracanti" vrací z práce bývá obvykle řev...prý se dítě zbavuje všech těch načerpaných dojmů během dne.,....

lacherka
25. črc 2008

pavli přemýšlela jsi o plaváníčku? já koukala na stranky www.plavacci.com...ale nejsem z toho moc moudrá...

pavlina05
autor
25. črc 2008

Lacher, přemýšlela. Chtěla bych někamchodit. ale ještě je čas, ne? Kouknu se tam 😉
Kolik váží Váš Míša?

pavlina05
autor
25. črc 2008

lacher, dostal jsi v porodce ten Prenatal Box? Já ne!!! 😠 Tak jsem dnes psala jakési paní a ona mi pošle kartičku a dostanu ho!

pavlina05
autor
25. črc 2008

Lacher, tak jsem to zkoukla a vypadá to dobře..od 3 měsíců chodit plavčit 😉 Ale zkoušet to doma§ Tak to abychom začali!!! Má Míša rád vodu? Náš Ájula jo

Lache, tak koukám na diskuzi o plánovaném - neplánovaném těhu a koukám na tebe... 😅 Jsi fakt dobrá to takhle zvládnout, klobouk dolů!

Jani, chodíte vy plavčit?

lacherka
25. črc 2008

pisu jednou rukou....misa ma 358og, prcek.....prave myslim, ze je potreba se tam nahlasit nejak dopredu...co jsi zjistila ty mne ty stranky prijdou takovy neprehledny

ve vode neplace, takze asi ma rad

pavli ale neni nad to, kdyz clhlap to dite chce a je na to pripraveny....to mys tim mame nekdy problem....

lacherka
25. črc 2008

jo dostala jsem ruzovou krabici se vzorky

na to plavani tam jsou rozpisy jen do cervna

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru