Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
6. dub 2009

ahojky,
tak Zuzi, my dostali první píchanech až v půl roce 🙂 teď v uterý jsme teprv byli na druhém - pokaždé naštěstí dobrý, téměř bez reakce 😉

Pavli, to my rády zajdem pokecat, vid Marci 😀
Ti vaši kojánci by oba potřebovali tvrdej režim!!! 🙂 no jo, já vím, mi se to řekne. 😵

pavlina05
autor
6. dub 2009

Zuzi, my měli první Hexu až ve 4 m. Ája se tomu také smál 🙂 Super dník 😉

Jani 😀 😀 😀 😀 jj, tvrdej režim by to chtělo...jen se musím odhodlat a rázně zakročit!!! Vždyť je mu v pátek 10 měsíců!!!!

marci
6. dub 2009

My už nastolili polotvrdý režim - kojím co druhé řvaní 😀 😀 - zatím 2. den, takže spaní je to horší než kojení co 2 hodiny.

zuzanka26
6. dub 2009

holky já jí ani žánej čípek jako prevenci dávat nebudu, chová se normálně a teplotu se mi nezdá že by měla, tak uvidíme....

pavlina05
autor
6. dub 2009

MArci 😉 to je jasný, že to bude horší...ale když vydržíme a nedáme, tak se pak možná někdy vyspíme( já to tak dělala v prosinci, dala jsem mu koj až za 4 hod...vypadalo to slibně, jenže pak jsme spali u babiček a tam se to zase pokazilo a vrátilo na dvojky 😒 )
Právě jak on je tak závislý, tak ho to odnaučit bude boj a hlavně bezestné noci!!!! ☹

Zuzi, nedávej 😉 Ája se po Hexe nikdy nechoval jinak a neměl teplotu. a pro prevenci...?? to ne! Jen kdyby
měla teplotu 😉

pavlina05
autor
6. dub 2009

...ach jo, každá máme nějaké trápeníčko... ☹ ☹ ☹ MArci, tedy s tou rehabkou je to mazec! A kdo to má jako vědět:??? jsou to ale volové!!!!
Holky, vy se scházíte v jogurtárně každý týden? A mimouši mají kde ležet, lozit?

zuzanka26
6. dub 2009

ach jo holky, s tím spaním to je trápení! a to si představte, že já mám kamarádky, co jim spí děti celou noc a před nima vypadám jako exot když krmím 2x za noc... 😝

pavlina05
autor
6. dub 2009

Zuzi...tak jim řekni o mě 😅 😅 😅

marci
7. dub 2009

Pavli, rehabka no comment.....včera jsem nad tím hodně přemýšlela a dost toho načetla, zatím to nechám tak a počkám až se malý postaví na čtyři, pokud se to samo nesrovná (jakože mě ta čúza včera ujišťovala že jo), tak pak půjdu jinam.
V jogurtárně měly holky sraz teprve jednou, my jsme nebyli (já jsem marodila), ale podle fotek to je tam pro děti docela fajn. Teď pro změnu nejdeme taky, protože nám doktorka přesunula poradnu 😠
Pavli ty si necháváš tu biozeleninu z Brány ke zdraví dovážet? Oni mají po Brně rozvoz, že?

pavlina05
autor
7. dub 2009

Marci, doktoři...no comment!!!
JJ, mají rozvoz po Brně. Nevím, píšou že musíš mít obj. nad 300 kč, já ji tedy vždy mám...Ale nikdy po mě nechcou žádné dovozné.
No jednou mi MM řekl, jakou mám jistotu, že je to Bio???...no prostě jim věřím🙂
Dováží mi ji před dům, nikam nemusím a jsem max spokojená 🙂
Asi zítra objednám zase tu dýňi. Je sice velká, ale uvařím ji a zamrazím 😉
Objednávky dělají kdykoliv, zboží mají pak v pondělí a čtvrtek 😉

jana.sun
7. dub 2009

ahojky, jo jo, tvrdý režim - snad zabere - ale když ano, tak ty další noci už se Marci vyspíte. Jen to ještě s manžou vydžte - moc na vás myslím, at se zadaří 😉
Pavli, joguška je ve čtvrtek zároveň s "Pylouškama" a jak to tak vypadá, tak ze Supermamek tam snad budu jen já 😵
Zuzi, 2x za noc je fakt normální a je možné, že jak ted malá ještě povyroste, tak jedno kojo vynechá (a nebo přidá 😒 ale to ti nepřeju) Nám Maty jednu dávku vynechal cca od pátého měsíce - ale my nekojili, takže... 😔

pavlina05
autor
7. dub 2009

Jani a kdo jsou Pylouškama"???

marci
7. dub 2009

Pavli to nemáš jistotu nikde, musíš prostě věřit..... Mrkev zatím koupím kdekoliv, ale s další zeleninou to je pak už horší, asi si domluvím naše brněnské podnájemníky a nechám si to dovézt k nim a tam MM vyzvedne. Z toho bude nadšenej, že nemusí lítat někde po krámech, protože já s kočárem do Brna IDSkou jezdit nechci 😀
Jani to se ten sraz nějak rozpadl, co 😠 Ale tak třeba domluvíme další🙂 Dneska David jedno kojo vynechal sám od sebe (že by dostal rozum??? 😕 na jedno ho manžel umlčel škrabáním zad 😀 😀 Takže v noci suma sumárum 2koja🙂

pavlina05
autor
7. dub 2009

Marci, to je DAvídek šikulka!! Ája tedy rozum nemá 😅 Dnes se budil častěji...asi ty zuby???? 😅 Konečně?!

Holky,je překrásně 🙂 co???

Holky, někdy bych s Vámi do jogurtošky zašla 🙂 ...trochu Vás tam všechny znám....

jana.sun
7. dub 2009

Marci, já to půjdu omrknout osobně, až budu ve městě - a pak, jak to budu objednávat, tak se klidně můžem spolu domluvit 😉
Pavli - Pyloušci je diskuze mamin z Brna a okolí. ale už je jich tam toooolik, že dočítání je fakt dřina - některé přispívají i k nám do Supermamek - tak se s nimi částečně známe.
Jinak až domluvíme "naši" jogurtárnu, tak budem rádi, když dorazíš 😉 Myslím, že už tě Betinka zvlala na to naše první setkání, ne? (to jsme ještě byly téma "začínající těhulky") Myslím, že srazík se domluví docela brzo, protože hooodně holek od nás ve čtvrtek nejde, takže to fakt bude spíš o těch Pyloušcích 🙂

jana.sun
7. dub 2009

PAvli, tady máš odkaz pro přestavu - je to už několikáté pokračování a další už se chystá.... 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

marci
7. dub 2009

No pyloušky dočítat je nad mé síly, to už jsem vzdala 😀 😀 😀
Jo Jani tak to očíhni a poinformuješ mě🙂

momin
7. dub 2009

Holky ahoj. Kdy vam zacaly miminka nejak normalne spat v noci? Mit nejaky rezim?! Mam prvni mimi,uzž sme skoro 14 dnu doma a zatim se porad budi jak se mu chce..zadna pravidelnost..pokazde jinak.. Pry se to spravi tak snad je to pravda.. Sme i 5x za noc vzhuru a uz mam fakt dost... 😒

peta.cz
7. dub 2009

Jéé momin, nechci strašit, ale u nás se to noční buzení ztratilo až kolem roka a pů, když jsme přestali kojitl 😀, každé dítě je jiné, třeba to bude u vás dřív...každopádně na takovéto noční buzení má Danielek určitě nárok tak do půl roka...a není pravda, že se nekojené děti nebudí tak často jako kojené - kamarádky malý sice hezky spal asi do roka, ale pak se taky začal budit každou chvilku, asi potřeboval vstřebat zážitky ze dne... takže pevné nervy a vydržet! Ono to fakt jednou přejde 😀

momin
7. dub 2009

No jo ja vim ze se budit bude ale tak dvakrat za noc by stacilo ne?! 😅 Nejak to musime zvladnout ty prvni tydny sou pry nejhorsi.. 😔

marci
7. dub 2009

Momin tak to se ptáš v té pravé diskusi 😀 😀 😀 - že Pavli 😉 Naši mimiňáci jsou mnohem starší a v noci teda řádí!!!

jana.sun
7. dub 2009

Momin, drž se a neboj, ono se to časem upraví - až poznáš, jestli je to z hladu a nebo z "rozežranosti" jak to mají Pavča a Marci 😀
Maty je od začátku na UM a celou noc prospí od 4.měsíce. Řekla bych, že tak od 8-mi týdnů se budil na krmení 2x za noc, pak vynechal jedno a pak i to druhé. Ted máme problém s usínáním - půlnoc je u nás úspěch 😀 ale pak spí do 8-9 bez jídla 😉 Ale je fakt, že každé mimčo je jiné, tak ti přeju, at se Daneček co nejdřív "umoudří" 😉
nejhorší je přežít šestinedělí 😒

peti.cz - jak ti to jde s kluky takto věkově od sebe? můžu se zeptat? plánuji mít totiž děti taky takto od sebe, tak at vím, do čeho jdu 😉

pavlina05
autor
7. dub 2009

Jani a MArci díky 😉 Někdy bych s Váma ráda zašla. A s Jančou a betinkou 🙂

momin...koukni na nás. nAšemu hošíkovi bude 10 m a noci kojíme 5x 😝
Ale ani já tě nechci strašit.
Daník je ještě maličký a nerozlišuje den a noc...ono se to časem srovná a myslím, že tak do měsíce dokáže spát i 6 hod vkuse 😉
Někteří bohužel tohle nesvedou 😅 a zkouší co matky vydrží 😅

momin prvích 6 týdnů je na blázinec, pak se to srovná...nebo nesrovná, ale zvykneš si 😉
Přála bych vám klidné noci co nejdříve!!!

MArci, jj, ptá se momin těch pravých 😀 😀 😀 😀

Peti, tak ještě 8 měsíců a budu se moci vyspat? 😅
Peti, mám stejný dotaz jako JAnča. Plánuji také druhé baby...jak se to dá zvládnout?????? 🙄

momin
7. dub 2009

Jooo me pripada ze se z toho vseho asi zblaznim.. Vsechno je najednou uplne jinak. Ale vy mi pripadate docela klidne..a nad veci. To mi zatim jaksi nejde.. 😖

lacherka
7. dub 2009

ahoj tak já si myslím, že to noční papání je o zvyku, mně M. nechtěla včera vůbec večeřet kašičku a usnul bez ní a vstával v pul 7, takže celou dobu bez jídla, tak přece dítě nemůže mít co 2hod hlad ne? Pavli a zkoušela jsi aspon tu kašičku? jestli jo a taky se budil, tak to asi fakt hladem nebude
No a dneska už taky spí a kaši vůbec nechtěl....asi nám nehodlá kluk večeřet.

Pavli to jsi dobrá, že bys šla do druhého dítěte? to já mám vcelku klid, aspon tedy v noci, ale myslím, že další dítě bych teda fakt nedala....to už bych ke koníkovi asi nezasedla

pavlina05
autor
7. dub 2009

momin ...chápu tě. My všechny...
Koukni na začátek téhle diskuze...se divím, že mě neposlaly holky k Chocholouškovi.
Klidná jsem, už jsem v tom 10 měsíců...a budu celý život 😀

Moni, Ájá večeří kaši, plnou dávku a k tomu ho ještě tak 10 min dokojuji. Určitě to není u nás hladem! Je to vymazlenec a hloupý zvyk!! A je jen na mě jak já se k tomu postavím a řeknu dost!!!!

Moni..věk...mě tlačí...a také chci mít děti blízko u sebe (věkově).
Myslím, že stejně do druhého baby půjdeme až budou Ájovi 2 roky.
Za prvé kojím tak často, že by to ani nešlo otěhotnět,..tělo je dost ko, zhuntované. A po císaři se doporučuje 2 r. pauza. No a také Ája mi dává i tak zabrat...
Ale pak nechápu moji mamku, jak to zvládala?? Já a ségra jsme od sebe rok a 5 měsíců!!! A to byly látkovky, vše musela namáčet, vyvyřovat na sporáku. Źádné vlhčené ubrousky, žádné skleničky s příkrmy...A taťka? Ten makal od rána do večera, že mamce ani nepomáhal.......

pavlina05
autor
7. dub 2009

...no tak u nás se šlo spát v 19:20 a už jsem kojila zase v 21:00 😝

pavlina05
autor
7. dub 2009

Moni, Míša už je velkej 10 měsíční kluk. 😀 😀 😀

motylek
8. dub 2009

Ahoj holky,
kde je to jaro???? To už začalo rovnou léto. Včera jsme byli 5 hodin venku. Jaká úleva, když nemusím trčet celej den doma. Jinak u nás celkem ok. Příští týden jedu na celej k našim do Prahy, mamka si bere dovču, tak budu mít aspoň trochu oraz.

Dneska jdeme k dr., tak jsem zvědavá na naše míry.

No já bych taky chtěla děti kousek od sebe, ale zatím si stále nedovedu představit jak bych to dala, jako Monča. Takže zatím jsme ve fázi představ 😀 😀 😀 .

Holky to to letí co? Za chvilku budeme slavit narozeniny. Ty brďo, to je nářez. Předevčírem jsme byla s kámoškou, co má 2 měsíční holčičku a ani jsem už nevěděla jak se takový pidi mimino chová 😀

pavlina05
autor
8. dub 2009

Ahoj holky!!!

Moty, přesně...tak já se tak těšila na jaro a ono je už skoro léto...
Jé...a to přijdou snad už ty Nexty!!!! Ty máš rodiče v Praze? TAk pak se musíme někde sejít
😉

I my jsme ve fázi představ....zrovna dnes si jdu prodalší antikoncepci. JInak se dohadujeme o jménu 🙂

Já jsem v neděli chovala7 týdenní holčičku, bylo to krásný...ale jsem ráda za to své 10 měsíční

Holky.............noc... 😝 😝 😝 😝 😝 😝
Podržte se!!!!!!
Ája usnul v 19.20 a pak to začalo....21:00,22:00,23:00,0:00,0.20,1:00,2:00,3:00...pak konečně až v 6:00...
mě asi odvezou do blázince.....
že by ty zuby???? Já už fakt nevím ☹ Ale pořád křičel a byl děsně vyplašenej. U MM nechtěl vůbec být.

Marci co u vás?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru