Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
14. zář 2009

Ahoj holky!!

LAch, mám z ní radost 🙂 MY doma nemáme na oblečení ještě nic...no teď už jo 🙂
Jejda, jejda..to je masakr s těma zubama. to já nechci!!!! mám 2 spodní vylezlý tak trochu a můj dr. mi už minimálně 4 x psal žádanku do Bohunic na čelistní na vysekávání...a já tam nešla. A po tom co tady LAch píšeš, tak ani nejdu ☹ ☹ ☹ ☹ bléé, bojím...

LAch, v tu středu budeš ok nebo ne? Jen abych věděla a zařídila si den 😉 , nebo kámošky🙂

JAni, ty máš taky modýlek 😉 A jak žiješ?

pavlina05
autor
14. zář 2009

Holky, tak Next jsem právě odeslala 😉

pavlina05
autor
14. zář 2009

Dobrou 😵

lacherka
14. zář 2009

Pavli no já doufám, že budu ok, sice mám antibiotika, ale to nic neznamená, akorát možná budu mít oteklej ret, tak to nenadělám moc parády☹
dala jsem si jeden sáček do vody proti bolesti a je to ok,...sice s tím rtem se cítím jak pepek námořník, ale zatím to nebolí a ani jsem neotekla, tak doufám,že mě to nečeká ráno. Akorát mě v té puse něco pořád zavazelo a nakonec jsem si vytáhla takový proužek, jak ustřižený z rukavice dlouhý tak 6cm šířka tak 1cm, to jsem měla v tom zubu-bývalím, tak doufám,že jsem neudělala něco špatně.

Pavli takže kdo objednává? já , ty a Betinka? nebo se někdo přidal:

taky dobrou, už pádím do hajan

jana.sun
14. zář 2009

ahojky,
tak se konečně dostávám k počítači, mm čučí na dvd, Maty už hodku spí a já tu snad už udělala, co se dalo - no je toho tu ještě privela, ale už se mi nic nechce.
Maty ted mín spí přes den a navíc víc leze tam, kam nemá, takže moc volného času na PC není ☹
byli jsme dnes na rehabce pochváleni, že lezeme - i když zatím jen tak "opatrně",ale to vypilujem, za chvila budem
jak torpédo 😵
jinak na chajdě ted bylo super, i když nesvítilo sluníčko, tak večer opíkačka u velkého ohně - paráda 😵
Maty už hezky říká mama a táta a ukazuje prstíkem na fotku, co mám na počítači 🙂

Moty, snad je Kubíkovi už líp, moc na vás myslíme. S MS to mám taky tak - nějak je to po porodu horší než před tím -teda ne horší, ale silnější 😝 😝 😔 Taky raději ty první dva dny nevylézám a držím se "blíž záchodu" 😅

Zuzi, tak Sáruška nespí ani když nekojíš? a co ji večer dáváš jíst?

Pavli, tak říkáš, že konec kojení se blíží, jo??? tož držíme pěsti, at to Ajisek brzo pochopí a hlavně, at v noci vís spí a mín se budí 😉

Januli, opravdu jsi to moc hezky napsala - taky bych neměnila. Zvlášt po tom co jsme si na Matýska "počkali" 3 roky. a taky po těch trablích na začátku. 😔

Lach - auuuuuuuuuuuu, osmičky hnusný!!!! a to ti nedělali rentgen, že nevěděli dopředu, že je tam část pod sedmičkou??? kamošce takto brali osmičky v narkoze - ale taky zvládli jen dvě a měla potom takové bolesti, že na ty další dvě už prostě nešla - bála a bojí doted - je to už tak 12 let 🤐
Tak snad to u tebe bude v poho - držíme pěsti, at tě to nebolí. Drž se 😵

Peti - Pin - kdepak jsi???? jak je???

zuzanka26
15. zář 2009

Ahoj holky,
to jsou příběhy co tady čtu, to stojí za to! jo jo, nejdůležitější je, že máme svoje miminka zdravý a nic jiného.
😵
Jani, jj, jsme 4x za noc vzhůru, z toho jednou je to na mlíko, jinak napít vody, dudlík, pohladit apod. Prostě divoženka. 😝 a ráno už stojí v postýlce a vykládá 😅 ale nevadí, vydržím cokoliv.

Moni ať je brzo líp, zuby to je děs!

lacherka
15. zář 2009

Jani. jo jo rentgen jsem měla...nechápu...a pak mi ještě dělali jeden a ukazovaly mi ten zbytek kořenu, tak ten mi tam radši nechali. no ale dobrý, nebolí to, jen ten ret vypadá ještě hůř☹

pavlina05
autor
15. zář 2009

Ahoj holky!
Dolítli jsme ze cvíča a Ájisek chrní. mám navařeno, tak muhu klábosit 🙂

JAni, super jak se MAty vyloupnul a teš se jen modli aby to nebyl mega divoch 😀 😀 😀 😀

Pin, je vše ok? Kdepak tě máme?

Zuzi, já ty příběhy raději nečtu.

LAch, tak co pusa, TAkže zítra, jo? Platí to Zoo?
Objednáváme jen my 3. PAní už to má, takže můžete poslat penízky mě na účet. Písnu mail kolik kdo, ju?

pavlina05
autor
15. zář 2009

Bet, LAch. Nexty jsem zaplatila 🙂 TAk teď jen čekat na balíček a penízky od vás 🙂

lacherka
15. zář 2009

Pavli penizky ti pošlu večer nebo zítra ráno a nebo ti je můžu donést zítra..co je pro tebe lepší??
jo jo platí, dnes jsem byla na vytažení drenu, no a jak jsem psala,že jsem si tam cosi vytáhla, tak to byl ten dren...tak mi to jen vydezinfikovala a já šla domů. Sami dr řekly, že mě teda pěkně zřídily, že myslím, horší ten ret, jak celý to trhání zubu🙂

pavlina05
autor
15. zář 2009

To jsou teda dr 😝
JJ, já jsem si myslela, že to gumový byl dren.
Zítra 😉

Teď valím ven na pidi oslavičku s kámoškama

pavlina05
autor
15. zář 2009

Ahojda holky!!!!
Jsme byli na té malé garden party, pak zase na prochajdě. Ája si jde stále na opačnou stranu než já s kočárkem... 😖
Zítra valíme do ZOO. Mám ještě jeden vstup zdarma, nepřidá se někdo? Jdu já, Monča a kámoška. Tak kdyžtak písnětě🙂

LAch, ve 14 před Zoo.

Večer se sem možná už nedostanu, MM bude makat na PC, Ája asi bude řádit dloho....možná noťas, 😖

pavlina05
autor
15. zář 2009

😅 tak už lístek do zoo nemám 😀

pindule
15. zář 2009

Ahojky všem,
Pavli jsem tu,nešel nám týden net,ale už to je ok a já už jsem se snad dala taky nějak do kupy,už máme sedm týdnů a cca týden je fajn i když jak na potvoru dnesk navečer to na mě zase trošku padá,ale to bude asi únavou,moc jsem se v noci nevyspala,Šimonek se rozhodl,že už byl dlouho hodný a teď asi z jiného soudku i když ne že by brečel,ale trápili ho v noci prdíky.

jana.sun
15. zář 2009

ahojky, my dnes byli v Ponětovicích za sestřenkou a malým Tomíkem a pak jsme si udělali prochajdu do Šlapek a tam jsme kafíčkovaly ještě s dalšíma kámoškama - bylo to moc fajn 🙂 Sice na chvíli sprchlo, ale byla to jen taková malá přehánka - takže pohoda.

Moni, tak fajn, že to nebolí 😉

moc si zítra užijte zoo - někdy se k vám přídáme, zítra sice nic nemáme, ale potřebuju trochu poladit domácnost a "vydechnout" - takže asi nikam nejdem - jen tady Vincky

Zuzi, tak to my máme taky - ale spíš se budí nad ránem - strašně sebou mele a prdí a vzdychá a já su furt vzhůru, ale nevstávám k němu, jen když začne plakat. No a nebo když si ve čtyři ráno usmyslí, že nechce spát a chce mlíko a "řádit" - takto jsem to měla z neděle na pondělí - od 4 do 6 vzhůru - paráda, fakt! obdivuju maminy jako Pavča, co vstávájí víckrát za noc - nebo tu sestřenku, co jsme dnes u ní byli, malý má 5 měsíců a ona stále ve dne v noci kojí co 2 hodiny 😝 a pořád čeká, kdy se to zlepší a prodlouží se intervaly 😅 no patrně až s příkrmama - snad 🤐

Peti, tak to ráda slyším, že je líp - ono to občas ještě možná přijde, ale už ne tak často 😉 jo a prdíky jsou potvory 😝 taky jsme si své s nimi užili. no ted nás občas taky trápí, ale Maty si to už "řeší" sám, i když často dost hlučně - no prostě chlap 😀

pindule
16. zář 2009

Ahoj,
Jani on se čmelda taky snaží prdíky řešit sám a i když je malinkej,je taky často dost hlučnej,minule prděl na uřadě v kočárku,bylo to slyšet do vedlejší koje 😀
včera jsme se byli vážit a čmelda přibral za 14 dní třičtvrtě kila a vyrostl o 3 cm,holky vypadá asi jak půlroční 😅 a to jen kojím,ale dr je z něj nadšená a my samozřejmě taky,taky papá co 2 hodiny,Jani ty mě děsíš 😅 ,doufám,že se budou intervali prodlužovat 😝
Jinak dneska mě bolí od rána hlava jsem nějaká rozklepaná trošku a rozladěná,tak se to snad během dne spraví 😒

pavlina05
autor
16. zář 2009

Ahoj holky!!!

JAni, určitě se příště musíš přidat. Nebo spíš my do jogurtošky 😉 Máte někdy plán tam jít s holkama???

Jé, Pin! Jsem ráda, že tady jsi 🙂 A že je vše tak ok a čmelda takovej jedlík 🙂 super§ to mi připomíná našeho jedlíka, během 14 dnů přibral 800 g a to jen z kojení.
jen tak dál.
JJ, jak píše JAnča, někdy to je ještě depka, ale už to bude méně a méně 😉

U nás noce na h....., Ájis si vyžaduje kojení co 2 hod a to mě sejří 😠

lacherka
16. zář 2009

Pavli jdu ti poslat ty penizky🙂)

Jani sun...to chápu, že je někdy potřeba vydechnout, já jsem měla takový den včera, dopo u doktorky a pak se mi vůbec nikam nechtělo, tak jsem tvrdla doma, šla bych spát, ale Míša zrovna ne a ne..tak jsme koukaly na telku a nic nedělaly, prostě celý den jsem totálně proflákala a navečer jsem si tady zašla do vedlejšího baráčku ke kamarádce na chvíli na pokec...
Pind. uvidíš, že bude každý den líp, já měla ze začátku taky strašný problémy, malej furt brečel, já byla ve stresu, přítel to taky moc nedával, ten ještě nervil, když M. brečel, tak místo pomoci jsem měla nervy ještě s ním a ani jsem ho nenechala, aby M. pohlídal. Já se nemohla ani v klidu vykoupat. nebylo to moc dobrý období, po tom 4. měsící se to spravilo a je to ted vysmátý dítě a mnohem víc si to užívám....prostě to musíš překousnout, nebude to trvat věčně

pavlina05
autor
16. zář 2009

😉

pindule
16. zář 2009

Holky opět děkuju za povzbuzení,já vás nemít.
Lach já taky mám dny kdy si nemůžu dojít ani na záchod,natož se najíst,ale to má čmelda smolíka,záchod vydržím,ale jíst teda ne 😅 a o sprše ani nemluvím,to musím večer kkdyž usne,jelikož manželovi taky bulí,jen u mě je spokojenej u staršího synka vydrží chvilku a jede nanovo,ale třeba dneska to jde,tak uvidíme 😝

jana.sun
16. zář 2009

Peti, Pin, tak to je čmelda pěknej mamánek 🙂 ale šikulka, že v noci hezky spinká 😵
jo a ten sestřenčin Tomík zas tak moc nepřibírá, takže asi to bude tím, proto tak často papá. nevím, nerozumím tomu, ale sestřenka už je zvyklá a vypadá v pohodě 😅

Do jogušky se chystám určitě, máme tam připravené ty čepičky jako honorář, jak jsme fotili 😉
tak co si tam zítra nebo pozítří dát srazíka???

jinak tady jsou fotky z oslavy....
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jana.sun
16. zář 2009

a tady je naše nové albíčko a Maty jak se houpá na houpajdě na chatě 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

pindule
16. zář 2009

Jani foečky pěkný,Maty je šikulka,ví co v životě bude potřebovat 😀 ,myslím ty prašulky 😀

pavlina05
autor
16. zář 2009

Ahoj holky!!!!

Pin 😵 od toho tady jsme.

JAni, zítra valíme s MM do Vyškova skrz stavbu baráčku a vpátek už mám ráno gyn. Jedině pak po obídku? To nemáme nec 😉

JAni, na fotky kouknu pak 😉

pavlina05
autor
16. zář 2009

My dnes byli v Zoo s Lacherkou
http://honigovi.rajce.idnes.cz/podzimni_lumparn...

Holky MM mi okupuje PC, tak nemůžu pokecat víc ☹

pavlina05
autor
16. zář 2009

Mám povolenou půl hodinku a nikde nikdo?

pavlina05
autor
16. zář 2009

JAni, tříkolku máme nejspíš stejnou. Myty je roztomilý. A ty jsi tam kočka 😉

pindule
16. zář 2009

Pavli ahoj já tu jsem 😵

pavlina05
autor
16. zář 2009

Oin 🙂 Co prďolka? Už spí? U nás jo, předpokládám, že za 2 hod kojení 😒

pindule
16. zář 2009

už spí,já počítám kojení tak kolem půlnoci možná dřív,to bývá největší pauza jakou má,večer když usne,usíná kolem sedmé,osmé a vydrží do noci,někdy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru