Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pindule
28. srp 2009

Přijdu si furt hrozně sama i když mám kolem sebe ty svoje děti

betina
28. srp 2009

pindi, tak s tím píchnutím jsi mě pobavila, nemyslím to ve zlým. protože já po CŘ si myslela, že chytnu chřipku a kašel a že jak budu kašlat, tak se mi roztrhnou stehy. takže jsem pořád chodila a stříkala antibakteriální sprej a lila do sebe hektolitry jitrocelovýho sirupu, takže vím, o čem mluvíš. a bylo to hrozný, protože sotva jsem jen kýchla, tak ta bolest byla na pos...a já hned všechny volala, at mi donesou sirup, takže opravdu chápu. ale u mě to teda bylo fakt konec šestinedělí a já se dávala dohromady a bylo už jen líp.

pindule
28. srp 2009

No Beti já se na konec šestinedělí neskutečně upínám a proto mám taky obavy,že to jen tak neskončí,je fakt,že teď jsem měla asi pět dní kdy jsem byla v pohodě i když určitý obavy jsou ,ale bylo mnohem lépe,ono to taky dělá počasí a manžel byl hodně v práci,tak jestli odjedeme na ten víkend,tak snad to bude dobrý,manžel už plánuje jak si uděláme ohýnek a grilíček a romantiku,ak uvidíme,trochu se bojím vystrčit nos dál jak před barák.
Dám zítra vědět jestli jedeme nebo ne,taky záleží na počasí a jestli půjde monitor v cestovní postýlce,protože bez něj nikam.

jana.sun
31. srp 2009

ahojky, tak se hlásíme zpět z chaty a oslava v sobotu byla super 🙂
fotečky dodám, až se jimi proberu a až je zmenším....no budou budou.... 😉

Peti, to je mi líto, že jsem se už nedostala na net a nemohla ti napsat. Já to měla to samý, jak ty. přišla jsem si sama, i když kolem mě byli lidi, každej mě moc podporoval, ale tyhle stavy, to je fakt děs. moc ti přeju, at to co nejdřív poleví - možná to nebude hned po šestinedělí, ale přijde to, neboj.
tak co - jeli jste na chatu? mě tenkrát mm taky na chatu vytáhl, ale musel se o malého převážně starat on, ale dělal to rád, hlavně on si tam vždy moc odpočine, než tady v paneláku. takže začátky na chatě byly těžké, ale zvládli jsme to - taky jsme navštivili pár známých a u těch mi bylo moc dobře, takže jsem byla ráda, že jsem jela. nakonec jsme se dozvěděla, že známá taky bere antidepresiva a říkala, jaké měla stavy před tím a potom, jak ji zabraly - moc mi tenkrát pomohlo, jak jsem viděla, že je v pohodě a že já jednou budu taky. vím, že to není tvůj případ, že ty prášky nebereš, ale i tak ti tyto stavy poleví, sama píšeš, že už bylo pár dní líp - a tak to holt bude, pár dní dobře a pak to zas na den třeba člověka přepadne a je to zlý, ale zas to poleví a bude líp a ty intervaly se budou prodlužovat, kdy bude líp 😉 nemáš třeba nějakou kamaráku, za kterou bys třeba dojela nebo ona za tebou a trochu byste si pokecaly - hned se žije líp 😵 člověk se z toho potřebuje vymluvit a nebo třeba mluvit úplně o něčem jiném, aby na to nemyslel.
tak pisni, jestli jste jeli na chajdu a jak tam bylo, ju?

a co vy ostatní, holky, jak je???

pindule
31. srp 2009

Ahoj Jani,
na chatě jsme byli,je pravda,že cesta tak od půlky bylo pro mě utrpení,manžel se ptal jestli to má otočit a jet zpátky,ale i když ve mě to křičelo,že jo,řekla jsem mu ať jede dál,druhý den jsme byli za známými a známá říkala,taky že to měla hrozný,ale že jí to trvalo asi půl roku,říkala,že myslela,že skočí z okna,bydlí v baráku 😅 ,no tak jsem si hned taky postěžovala,že z okna skákat já nechci,ale stavy na zbláznění mám a to dost a večer u ohně jsem se po dlouhé době nasmála,jak už dlouho ne,elán a nálada byli,no samozřejmě hned dneska mě čekala cesta domů,tak jsem od samého rána byla na nervy,ale neskutečně ani malej ode mě nechtěl pít.Cesta zpět byla lepší,beru od kamarádky lékarnice homeopatika,ale upřímě ti říkám,že dneska jsem byla v takovém stavu,že bych sáhla i po prášcích na nervy,ale už jsem doma a celá a neumřela jsem 😀 ,nevím jestli jen tak někam vyrazím 😖
Dneska je to 5 týdnů tak snad už bude lépe.
Děkuju moc,je to tady s vámi fajn a jsem ráda,že jsem sem dostala na tyhle stránky tip.

jana.sun
31. srp 2009

Peti, tak to je fajn, žes tu cestu na chatu tak zvládla a "přežila". příště to bude zas lepší 😉 já tu první cestu taky pěkně "proklepala" a jela jsem tam více méně jěn kvůli mm. ted tam jezdíme běžně a já jsem zpětně ráda, že jsem to neodkládala a jsem tam zvyklá. Maty už taky. my tam máme asi 30 km od chaty naši rodinu (já i mm) a dost přátel, takže se tam vždycky těšíme a ten víkend nám ani na všechny nestačí. a tenkrát mi to moc pomáhalo vidět se s těma lidma - protože se nikdo do Brna za mnou moc neodvážil, když věděli, jak mi je, tak aby mě "neobtěžovali" a popravdě, já jsem tady nikoho ani moc nechtěla - ale na chatě to bylo jiné, tam jsem naopak každého ráda viděla a jezdili jsme na návštěvy my, takže jsme si to mohli sami "regulovat" - bylo to fakt moc fajn a mi to dost pomáhalo. člověk se potřebuje tak trochu dostat z toho stereotypu a trochu se odreagovat, zjistit, že může dál žít "normálně" a ono to časem půjde, ty nálady a zlé stavy nebudou 😔

pindule
31. srp 2009

Jani asi je to blbý,ale je fakt,že mi hrozně pomáhá když tady čtu od tebe ,že jsi měla stejný stavy jako já,myslím,že mi to pomáhá víc a víc uvěřit tomu,že to opravdu bude jen a jen lepší.
My máme všechno příbuzenstvo jak já tak manžel tady v Praze,ale je fakt,že je zatím taky moc nezvu,jelikož doma je takový moje útočiště,kde když mi není dobře,zalezu si do ložnice do postele a fakt tam vydržím celý den,ale asi to není taky dobře.
Manžel s klukama naplánovali další cestu na chatu za měsíc,tak musím trénovat abych jí zvládla v pohodě,vždycky jsem hrozně ráda někam jezdila a nerada bych aby tomu tak už nebylo a nebo si budu muset udělat řidičák a ojdezdit si to sama,budu mít myšlenky na něco jiného,že 😵 ,hmm,to by asi doma neprošlo 😒

jana.sun
31. srp 2009

Peti, to jsem ráda, že ti to pomáhá - aspon to moje "zlé" bude k něčemu dobré 🙂 a zkus mezi lidi - uvidíš, bude to lepší 😉 nemáš někoho ze své rodiny nebo přátel blízko, kde bydlíš v Praze - že bys je zkusila navštívit ty - třeba jen na chilinku - zezačátku 😉

jana.sun
31. srp 2009

a neboj, za měsíc už bude chata v pohodě 🙂

pindule
1. zář 2009

Ahojky Jani,díky moc za povzbuzení fakt je to paradox,ale je to povzbuzující,když člověk vidí,že není jediný,tak snad budu taky moc někdy takhle pomoci já jako vy tady momentálně pomáháte mě.

Jinak holky v Praze azuro,dneska jsem šla na úřad který máme od baráku cca tři minuty,šla jsem to hodinu 😅 ,potkala jsem takových známých,ale pak už zase na mě sedla neskutečná únava,tak teď odpočívám,mimi spinká tak to asi taky zalomím na chvilku 😀

jana.sun
1. zář 2009

ahojky,
tak vidíš Peti, venku je líp než doma a určo ti bylo se známými při pokecu fajn a tak to bude čím dál lepší - těchto dobrých chvil přibyde a ty horší pomalu zmizí, potvory 😵 a pospi si, jak jen můžeš, však si to zasloužíš 😉

a holky co vy ostatní - kde jste všechny???? jak se máte???

jana.sun
1. zář 2009

a tady jsou nějaké fotečky, co jsem přidala do alba - ten náš malý oslaveneček. jen sobotní oslavu zatím nemám, zjistila jsem, že nejlepší fotky má na fotáku asi mamka, takže za 14 dní si je u ní musím vytáhnout z PC - oni ještě pořád nemají internet, aby mi to poslala 😖

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janula2008
4. zář 2009

Ahoj holky, jdu Vás zas po delší době pozdravit 😉 jak se máte? Hezké fotky Jani, jaká byla oslava? My se máme fajn, jen brzké ranní vstávání (zas na mě Simča zkouší nějakou šestou hodinu 😠 ) mě asi brzo odrovná,ale jinak už pohoda. Máme za sebou středeční tříhodinovou premieru v jesličkách, která dopadla líp než jsem čekala, takže zatím vytrváme a ve stř.jedeme na dopo zas. Jinak na Koníka nakukuju jen zřídka, však to s časem znáte 😔 teď nás čeká zas spousta akcí, hlavně o víkendech, příští víkend jsou tu hody, další jdeme kamarádce na svatbu,tak se Vám určitě pochlubím nějakou fotečkou,slibuju 😉 jinak když už jsem na netu, bývám víc na facebooku, takže kdo máte, ráda si Vás přidám. Mějte se všechny moc moc hezky i v tomhle upršeným počasí papá

betina
4. zář 2009

ahoj holky

Jani, moc hezký fotečky! Matyášek byl spokojený 😀

jinak jsem byla ve středu na nášvtěvě za Pavčou na chatě. mám vás moc pozdravovat. mají to tam s Aleškem moc krásný a opravdu jsem jim záviděla tu pohodu a hezký prostředí. jinak teda Verunka se zase předvedla ve své parádě a Pavča to jen komentovala, že je taková živější 😀 u nás to nabírá na obrátky a z verunky se stává opravdové číslo, už ví, jak na mě a třeba přebalování je horor. jinak se na mě furt věší a musíme mít celý dny program, jinak je zle a jsem opravdu ráda, když ji stačím uvařit polívku a to v tom čase, kdy přes den spí(většinou max.hodinu). včera jsem byla u kamošky na návštěvě a malá je tak strašně ukeacná a uvřištěná, že její holčička z toho brečela 😠 prostě veruš je lump lumpatej, no však, jestli třeba v brzké době naplánujeme jogurtárnu, tak uvidíte. ještě na závěr na pobavení. včera se ta kamoška ptala, proč dávám malé na ven dudlík,. tak jsem ji říkala, že Verunka pokřikuje na lidi, tak se tak na mě dívala, že at ji ho vyndám a pak byla ráda, že má zase Verunka pusus zacpanou 😀
Januli, tak si víkendy hezky užijte a jsem ráda, že v jeslích vše OK.
holky, hezký víkend!

janula2008
4. zář 2009

Beti, to si budou se Simčou rozumět 😉 ona je taky taková ,,živější ", každý říká, že čím dál víc, ale já už si asi zvykla a pokud není den debil, kdy vyřvává od rána do večera tak mi to neva 😀 a taky začíná být pěkně škodolibá, už se nám párkrát stalo, třeba v obchodě,že prodavačce cosi popadalo z náruče a ona zpustila ten svůj drsnej smích (to se nedá popsat, to musíte vidět 😅) na plný pecky,prostě ostuda 😀 jediný u čeho prcek vydrží a nevěší se na mě je dvd Pipi dlouhá punčocha, takže většinou z nouze (abych ji aspoň dopo něco rychle uvařila) pouštíme dokola 🙄 jogurtárnu bych brala 😉 kdo nemáte nic v plánu třeba ve čtvrtek dopo kolem 10, to budu stopro v Brně, tak bych aspoň na hoďku -dvě zašla posedět 😉

betina
4. zář 2009

januli, to bych zrovna mohla, takže bych určo ráda zašla 😉

jana.sun
4. zář 2009

ahojky,

oslava byla super - Maty už je konečně mezi lidma živější a za co jsem ráda, tak už začal mít rád děti. dokonce je jako první sám "oslovuje" a taky osahává 😅 dnes jsme byli na kontrole na kyčlích - konečně máme jádra, takže už tam nemusíme - a tam byla holčička, tak se hned dali s Matym "do řeči" - tož Maty je holt najdenou nějak na holky, takže pozor na nás!!! 😀 😀 😀

jogurtárna by byla fajn - jen teda zrovna ve čtvtek dopoledne mám doktora, tak to nezvládnem ☹ tak snad příště 😉

holky, ty vaše ratolesti - Verunka a Simonka - jsou si fakt nějak podobné, či co 😅 no, Beti, aspon víš, že to časem bude lepší 😉
moc bych vás všechny chtěla zas vidět, snad se brzo dohodneme na nějakém srazíku - co vy na to? I když plánovat teď venek je asi těžké, takže snad někdy ta jogurtárna, až sem zas dorazí Pavlinka, Moty, Lach.... 😵

Januli, užijte si víkendy, máte to pěkně naplánované - tak se budem těšit zas na nějaké ty fotečky 🙂

marci
4. zář 2009

Beti, to by si Verunka rozuměla s Dejvíkem. Ten je teda taky živější. Taky mu venku ucpávám pusu dudlíkem. Jinak teda je živej i v noci a to strašně. Dneska v noci spal jenom 2 hodiny a to v kleče na zemi v pokojíku, kam jsme se přestěhovali ve 3 ráno, kdy MM myslel, že nás vyhodí před barák, aby se mohl vyspat (měl ráno v práci jednání). Dejvík totiž celou noc prostál v postýlce trefoval se do nás dudlíkem a pak vřískal, že mu ho nechcem hned podat zpátky. Když jsem ho dala mezi nás, rajtoval po vás jak na koni, že několikrát málem slítl, takže spaní na zemi to jistí!!!! Jinak mě má docela na háku i venku. Chodíme si hrát na trávu na fotbalový hřiště a Dejvík se tam včera sbalil a odlezl asi 50 metrů k lavičkám, kde seděl asi 13 letý kluk a čekal na fotbalový trénink, Dejvík mu vzal kopačák co mu ležel u nohy, tak si s ním ten kluk začal balonem kutálet. Volala jsem na Dejvíka ať jde zpátky, a to byste měly vidět ten ksicht - něco ve smyslu "matko, nedělej mi tady ostudu a buď zticha" 😀 😀 😀

lacherka
4. zář 2009

holky jen jsem zběžně dočetla...už valím chrnět jsem k.o. jo jo holky, tak myslím, že Vám chybí už jen ten Míša, dneska jsem tu byli v místní hospůdce, jsem pořád na chatě, a on chodil ke stolům cizích lidí a začal se nahlas smát, ale uplně nuceně, prostě aby na sebe upozornil, pak tam začal tancovat a dokonce po jedné paní hodil víčko z lahvičky a strefil se jí do hlavy☹( tak se T. moc omlouval a paní, že dobrý, že si malej přece hraje....no tak jsem zvědavá jak ho budem za pár let zvládat....

já bych měla od příštího týdne byt u T. rodičů na bytě v Bystrci, u nás doma je to stále neobyvatelno, takže už víc jak měsíc bydlíme po chatách, takže pokud ještě najdem něco cištýho na sebe, tak bysme taky vyrazily, at Vás poznáme osobně. holky dobrou. zítra sem nakouknu a dočtu!!

sharon2
4. zář 2009

ahojky beti....copak,že nezaskočíš i k nám 😀 tak už se nám blíží "termín" 😀 jak se těšíš?? 😀 😀 toto uteklo, co?

motylek
5. zář 2009

Ahoj holky, já sem taky jen nakukuju, jelikož jaksi nestíhám. Kuba chodí spát kolem půlnoci, teď nás zlobí zuby a uši. V pondělí valíme k doktorce jestli to není zánět středního ucha. TeĎ jsme u našich v Praze a cesta sem horor. Pořád brečel, šahal si na ucho, no tak se děsím nejhoršího a to píchání ☹ ☹ ☹ . Včera v noci jel MM dokonce do lékárny pro ibalgin, protože Jakub pořád brečel a nebyl k utišení. No než objel půlku prahy, tak mi usnul, ale už jsem byla fakt na nervy. No nic příjemnýho.

Jinak já jsem taky víc na facebooku, tak kdo chce, ať si mě přidá - pavla doubravská 😉 .

Tak páčko

lacherka
6. zář 2009

Moty jdu si tě přidat...jsem tam taky.-)

jinak teda chudina malej...prdolka musí tak trpět...snad bude brzy líp a vy byste nešli na nějaký sedánek? holky a nehodil by se Vám nějaký jiný den než čtvrtek? co třeba pátek?

pavlina05
autor
6. zář 2009

Čau holky!
Jsem doma 😀 , vybalujeme....snad se někdy stavím 😀

pavlina05
autor
6. zář 2009

čao....nemá to konce, hader špinavejch...ale jen Vás pozdravím a kouknu na maily...Beti, díky za návštěvu, byla moc fajn.
Zíttra dočtu vše 😉

lacherka
6. zář 2009

Pavli, jak budeš mít čas, dej echo...měli bysme dát nějakou akcičku ne?? my ted bydlíme u T. rodičů v Bystrci, no už víc jak měsíc nebydlíme doma a o hadrech špinavej se mi bude za chvíli už i zdát🙂

pavlina05
autor
6. zář 2009

...tak skokem dočítám, mě to prostě nadá spát 😀 jak jste mi chyběly.

MATY vše nejjjj k prvním narozeninám. Ať jsi zdravý a vysmátý chlapeček🙂

Jani takže Simča už je zdravá a v plné síle? 😀

Moty Kubík běhá o 106. Ája je torpédo 😀

Beti, jsem byla pozitivně naladěna z Vás ještě 3 dny. A zákusky dojídala další 2 dny. Te´d vypadám jak tank 😝 Ale byly moc mňam!

JJ, Verunka je číslo. To si Monča ještě užije. ája je podle ní kliďas. Ikdyž na chatě jí dal pár facek 😀

Lach, škoda že Vy jste nedojeli ☹
Ale co, příští rok tyky můžete 😉
Budete chodit někam cvičit? Já chtěla do Lískovce nebo žabin, ale ty cvíča jsou tak brzy! My vstáváme teď tak v 8:30 a to už se všude začíná.

Velikost na zimu beru 86. Moty, taky mám strach aby nestál Ája v těláku na konci řady!!!!!
86 nám bude v pohodě až do jara. Věcičky od nextu máme ještě v 80 tce.

Holky a co Next? Budeme objednávat: Já jo. 🙂Něco pomálo. Dokonce mi psala ta Monča co jsme od ní braly, že zase bere objednávky.

Moty co Kubík? Ok nebo nemocný?
JJ, mám take facebook 😉

Lach, tedy vy snad nedochatkujete...kdy budete doma? Kdy něco podnikneme?

JAni, jj, určo do jogurtárny přijedeme (až bude). já mám v plánu ten hnusný podzim strávit ve cvičení, kavárnách, joguškách a tak...vždy´t sedět doma s chuligánem se teda nedá!!!!

Peti, jak je? Už je lépe? Neboj...určitě to bude lepší a lepší. Když se podíváš na začátek šestinedělí...tak je to lepší, no ne?

tak na fotky kouknu hnedle....

pavlina05
autor
6. zář 2009

Lachi, jasan 🙂 🙂 🙂 🙂 Zejtra peru, zavařím asi pračku, v úterý možná akce tady z koníkem (jiná diskuze) a pak můžu.
Jsem zvědavá na Míšu jak capká 🙂

pavlina05
autor
6. zář 2009

Maty je krasavec 😵

lacherka
7. zář 2009

Pavli já bych mohla zítra a potom v pátek...co vy? holky co vaříte?
mně ted po měsíci odpočinku opět začnou galeje a vůbec nemám nápady, dnes jsem se pustila do zeleninové polévky a česnekem, ale vůbec nevím kde tu má T. mamka nějakou podravku nebo bujon, tak to nemůžu pořád dochutit☹

na cvičení chceme chodit do Žebětína, ale ještě musím zjistit, kdy tam to cvičo je, ale myslím,že ta odpoledne...Pavli a jak to vše stíháš když Aja vstává později? Míša tak kolem 6, ale z postele se vyhrabeme tak o pul 8, pak dáme snídani a doted jsem vařila polívku a ještě musím na poštu, poobjedvat, jít něco nakoupit a odpoledne mám scuka s kamarádkama a jejich miminkama...potřebovala bych se tak rozdvojit🙂

Pavli a proč jste chtěli chodit do Žabin, nemáte to daleko?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru