Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
19. říj 2008

Moni..teda T. překvapil...a jak to tedy dopadlo????

JAni, pak mě musíš napsat co v té jogurtárně a kde to tam je, ju??

U nás se spí až od 22:08

Dobrou kočky 😉

pavlina05
autor
20. říj 2008

Ahoj holky!!!
Tak u nás zase celkem ok noc. NAštěstí se Alešek budí už po 3 - 3,5 hodinách, takže jsem konečně vyspaná 🙂 Jen mě trochu naštvala v 5 ráno, kdy po kojení a položení do postýlky byl čilý a chtěl si povídat a nakonec začal křičet. TAk jsem se naštvala a po 47 minutách jsem zase kojila a on usnul a spal až do 9:30.

Zase krásně....tak honem ven kočárkovat. co máte v plánu vy???¨

Moni, pořád míšu zavinuješ pevně???
JAni, používala jsi někdy spací pytel, Já uvažuji o jeho koupeni, ale nevím jaký...

marcelka_88
20. říj 2008

Ahoooj holky, tak se hlásim po delší odmlce... Nějak se nemůžeme sžít s flaškou ☹ ! V noci lítám jak postřelená a dělám UM, malej mezi tim řve v postýlce, takže budí J. noo je to divný... Občas mu dám ještě prso, ale nevydrží po něm, tak hodinu :/! Noo takže se snažíme sžít s flaškou, přijde mi že často zvrací, od včerejška od odpoledne nekakal, no jsem snad unavená víc než při vstávání v noci každou hod a půl... V úterý jdu k doktorce, tak se s ní o tom musim promluvit, snad to bude za chvíli v poho a budeme si to už s malým jen užívat.
Moni, tak to čumim, že T. Ti přinesl kytku a řekl, že Ti něco koupí, to je super !!!
Pavlí spací pytel používám, Matyášek ho dostal od kmotra a jsem spoky, protože malej se odkopával a cestoval po postýlce a v tom pytli to moc nejde, ani cestovat, ani se odkopat, takže je furt v teplíčku 🙂 !

pavlina05
autor
20. říj 2008

Marci ahoj, už jsme se o tebe s majdou bály!!! Teda koukám, že noci u vás také nic moc ☹ Ale neboj, každá tydy s něčím bojujeme!!

Jani, tak zítra jogurtuješ???

Moni, kde vězíš???

Holky, my jdeme zítra na to focení do bybyphoto, tak jsem zvědavá jak nám to pak vyjde...

Ája spí...zatím...

Dobrou všem, valím za MM k TV.

lacherka
20. říj 2008

ahoj holky...my celý den zas lítáme, byli jsem zas kvuli tomu baráčku, pořád se to motá dokola a hruza nemůžem se dohodnout...převod peněz atd...my chcem tu bezpečnou variantu, která je tak na měsíc, ale majitel zase potřebuje penize..no hruza..zítra od rána vyřizování v bance....
tak pěkný večer

sharon2
21. říj 2008

ahoj holky 🙂 Marci, v čem máš bordel? 😀
Tak Julinka má dnes 3 týdny a zatím pohoda ....tak doufám, že to nebude jak Janina Simča, na začátku spánek 10 hodin a pak..... 😀 😀 Juli zatím spí v noci 5-8 hod., usíná večer tak 3/4 hod. - v postýlce, odmítám uspávat na rukách- v noci pak tak 15-30 min. někdy asi usnu dřív jak ona. Pak spí tak do těch 8 až devíti. Škoda, že musím o půl 7 vstávat s Míšou do školy. Kdyby toho nebylo, tak jsem vyspaná jak belina 😀

sharon2
21. říj 2008

Tady je slíbená buchta 😉 vždycky smíchat všechny suroviny

1.těsto (tmavé):

1hrnek hl.mouky
1hrnek hrubé mouky /nebo 2hr. polohrubé/
1hrnek cukru
1hrnek mléka
3/4 hrnku oleje /nebo 1/2 a zbytek voda/
1 prdopeč
1 vanilkový pudink - ten prášek, nevařit 😉
2 vejce
2 lžíce kakaa

2.těsto /světlé/:

2 tvarohy
1 hrnek cukru
1 hrnek mléka
1 vanilkový pudink - zase prášek
1 vaniklový cukr
2 vejce

Když máte obě těsta umíchaná,tak na plech vyložený pečícím papírem vylít tak 2/3 tmavého těsta, na to cikcak světlé těsto a na to zbytek tmavého těsta.
Péct na 170 stupních cca 30 minut.
Dobrou chuť 😉

janula2008
21. říj 2008

Děkuji za recept Sharon, opíšu si zítra, dnes jsme vstávali v noci každou hodinu a jsem k.o., do toho bylo doma dopoledne rodeo, malá měla vztekající se a zuřivou nepříjemnou náladu tak se chystám už o hajan kdyby to zas 23h.začlo 😢 .Papá.

pavlina05
autor
22. říj 2008

Ahoj holky!!!
Rychle zdravím...včera jsme byli na tom focení v Babyphoto Celkem ok, náročné...uvidíme jaké budou fotky, jsem zvědavá!!!
Jani, tak byly jste v jogurtárně?

Sharon také si určo napíšu. 😉 A velikánská gratulace k Julince.

tAk a já mažu ven s kamarádkou.

pS. noci u nás ok, usínáme až ve 23 hod a budíme se po 2 hod. Zvládám, musím. prostě si říkám, že může být i hůř a já jsem ráda za to co mám 🙂

Ají je jinak strašně pohodový 🙂

marcelka_88
22. říj 2008

Ahoooj holky !

Tak v noci malej vstává tak dvakrát, k ránu je to už horší kvůli bříšku, ale jinak to jde.. Jenže taky je už tak nějak plně na UM :(... No co, hlavně, že je najezený... Včera jsme byli u doktorky na očkování, tak mu i stahovala pindoura, tak táák hrozně hystericky brečekl až jsem se málem taky rozbrečela... Ale je to zlatíčko... Dnes je to už druhej den co nekakal, tak jsem zvědavá kdy to přijde, každopádně to bude asi hooodně velký 🙂) ! Ale už aby to bylo, je nervozní, uplakanej, nemůže spinkat... Dnes jsem ho měla skoro furt na ruce, ted teda po dlouhém snažení usnul ...
Jinak nic nového, je tu hnusně... :/

sharon úplně ve všem 😀 ! Díky za buchtu, taky si ji opíšu...

Jooo a holky ten perník sem hodim hned jak si opíšu od mamky znova ten recept, nemůžu ho najít 😅 !

pavlina05
autor
22. říj 2008

marci 😉 ...a proč mu dr. přetrahovala předkožku??? 😒

majinka2
22. říj 2008

ahoj marci, psala jsme ti na mobílek, jak to vidíš s tím pátkem ????? jo jinak malej ted kajdil úplně sám a v pohodě , zlatá BEBA !!!!!!!!!!

pavlí 🙂)) ahojda jsem ráda že jsi tu 🙂))) na jdeme dál se nějak míjíme vid???? dneska mi mamka řekla že tak pohodový miminko jako je náš vašík už dlouho neviděla 🙂))))

pavlina05
autor
22. říj 2008

maji 😀 super, tak to má být! Musíš být happy jako blecha za Vašíka. Já jsem s Ájou taky moc spoky. Dny jsou úžasný. noci teda stále boj s usínáním a buzením po 2 h, ale může být i hůř 🙂
mAji, já raději bloncám po venku než na pc. Te´d jsem 2 dny nebyla na Jdeme dál a stíhám mnohem víc věcí...a hlavně nepřicházím o minuty s Ájou 🙂

U nás se už spí. No tak počítám těch 30 minut, pak bude kojení a uvidíme jak dál...

Holky, tak dnes jsem pěkně vyoslila večeři. Už v poledne jsem dala na těsto na chleba do pekárny a odložený start za 5 hodin ať máme v 18 h teplej chlebík. No a já to zapoměla zapnout...takže chleba se peče a večeře až tak ve 21 😅 ...no MM asi nadává.... 😝

TAk dobrou všem kočky 😵

lacherka
22. říj 2008

ahoj holky....
marci a co dáváš za UM, já dávala Nutrilon a těd zkouším Bebu...jinak kaká tak 1x za den někdy obden, ale pak to tedy stojí zato! zlatý kakáníčko při kojení....ted je to tedy nálož!
Jo jo Pavli, net to je žrout času...! bud ráda za koníka, to já mám ještě mimibazar a aukro🙂)

pavlina05
autor
22. říj 2008

Moni a marci..my teď kakáme jednou denně a také je to pak žůžo...tahne se to pocelým zadku a ta vůněDKNY 😅 😅 😅 😅

Moni, no právě, děsný žrout času ten net...jen jsem si tady už za ten rok a půl zvykla a je to těžký léčit takovou závislost!!!

Holky, tak ája se probudil v 20:30, já jej nakojila,...spát se mu nechtělo, ale dala jsem jej do postýlky, neprotestoval a ležel, koukal na strop, otevřela jsem mu dveře od ložnice aby nás slyšel a on chrní a chrní!!
TAk a já jdu také.

pA

marcelka_88
23. říj 2008

Pavlí, protože už pomalu začla, přetahuje mu jí když přijdeme vždy na návštěvu, já to ani dělat nechci, bojim se...

Moni mám hami, ale přecházim na BEBA sensitiv, nooo a pak přejdeme na normální BEBU... Noo dnes je to už 3. den, takže ten až to pustí holky, tak to bude jak kdyby se vykakali všechny děti tady z té diskuze do jedné pleny 😀 !!!

janula2008
23. říj 2008

Ahoj holky, tak u nás dnes noc v pohodě,vstávala jsem jen jednou dát jí v postýlce čaj a chrněly jsme do půl 6.Ale za to ty dny...čím dál náročnější 🙄 .Hm tak mě jednou nekadila Simuš 5 dní, už jsem volala i doktorce a v tu ránu to přišlo, no dokážete si to asi představit 🙂 .A s tím smradem, radši nerozebírat, počkejte na kašičky, zeleninky apod. 😅 😅

sharon2
23. říj 2008

ahoj holky, prosím prosím, co vám pomohlo na koliky?

janula2008
23. říj 2008

Sharon já zkusila asi vše a bohužel jsme si to prostě prořvaly 😢 mazala jsem Pupíkem, dávala sab simplex,točila do klubíčka atd. Někdo tu radil probiotické kapky nebo tak nějak se to jmenuje, ale ty stojí snad přes 600...tak na ty jsme se nakonec vyprdly. Taky třešňové pecky z DM radila Pavlínka, ale to moc netuším, jestli to pomáhá, když přikládáš.

marcelka_88
23. říj 2008

Holkyyyyyyyyyyyyy my se po 3. dnech (s prominutím) posraliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 !!! Jakooo bylo to i na mě moc, dooost smrad a o tom kolik toho bylo ani nemluvim 😀 😀 !

Sharon, já zkoušela také vše, ale nic.. Prostě jsme to museli přetrpět a trpíme někdy i ted a teda nejvíc co mu pomohlo bylo, když jsem si ho položila na nohy a hoooodně moc mu tlačila kolínka na břicho.. To se vyprděl a někdy i pokal a to nám fakt zabíralo nejvíc.. Takže kolikrát i v noci jsme tlačili na bříško, ale aspon trochu se ulevilo a taky (ještě dnes) dávám 15kapiček sab simplex před každým jídlem na lžičku.. Ale jinak mastičky, nebo fén, nebo pecky, nám nějak extra nepomohli, ale každému miminku zabírá něco jiného.. Držim pěstí !

pavlina05
autor
23. říj 2008

marci, tak to je ta dr. dobrá a pozorná 😉

Sharon..máš románek v IP 😉

JAni, jj, nám ty pecky pomohly 🙂 Jani no paráda noc!!! 🙂
My měli noc ok, buzení po 3 hod a spinkal až do 10 🙂
JAni co ta jogurtárna??

dobrou holky 😵

janula2008
24. říj 2008

Pavli, my nakonec nejely, nebylo auto a busem si s malou netroufám 😒 .Moni, gel na pracičky už došel, díky 🙂

sharon2
24. říj 2008

pavli díky....

no my nemáme problém s prdíkama....ona skoro neprdí 😎 ....takže se jí nemá jak ulevit. Ji prostě bolí břicho, hučí je tam jak v potrubí. Nejhorší je to dopoledne a večer. To řveme několik hodin v kuse.
Právě jsme začali, musím letět....

janula2008
24. říj 2008

Sharon, malé dělala vždycky dobře teplá koupel, vždycky se nám vy...do vaničky 😀 😀 .Ty koliky jsou povory, dokážou potrápit prďolky i rodiče 😒 .Zkus se zeptat Dr. ještě na něco jiného než sab simplex, počkej mrknu, doporučila mi koupit i cosi kdyžby sab nepomáhal, zkusím to najít jak se to jmenovalo.

pavlina05
autor
24. říj 2008

...sharon, no my vlastně také neprděli.nešlo to.

jani a ha, no tak příště snad půjdeme do jogurtárny všichni 🙂

Holky, pěkný víkend, prodloužený.....my jedeme pryč k tchánovcům a pak k našim.

lacherka
24. říj 2008

jo jo musíme tu jogurtárnu prubnout....Jani, tak doufám,že budeš spokojená🙂

janula2008
24. říj 2008

Omlouvám se,že píšu až teď Sharon, doporučila nám ještě BABY CALM, ale fakt nevím, jestli to zabírá, někde jsem, ale četla, že je to snad učinější.Moni, určitě spokojená budu, malá je jak čuně sem tam venku, minimálně na jaře na pískovišti to užijem. 😉 Holky, taky přeji pěkný prodloužený víkend, my budem nakonec u našich až od neděle, ale v pondělí mám lítání po městě, samé příjemné - nehty, kadeřnici - a taky sraz s gymplem, tak už se moc těším, Luky má dovču, tak bude hlídat.Určitě se ještě i od našich ozvu, papá 🙂

pavlina05
autor
27. říj 2008

Ahoj holky......tak my jse už doma. O víkendu jsme byli u tchánovic. No nic moc...Ája vnoci plakal a přes den byl smutný a nešťastný...tak jsem myslela, že bude nemocný. ale jakmile jsme včera dojeli domů, tak zase to byl on, samý úsměv a spokojenost. prostě má rád svůj klid a nás 2.

No a my dnes jdeme zase ven, našťestí nemám žádné domácí úkoly 😅 , tak se můžu jen procházkovat. a zítra snad k našim na skok...¨

mějte se všechny bájo.

JAni, jj, Sharon jsem také dop. bAbyCalm....no nám zabíral tak 2 dny... 😅 ale u holčiček to není asi taková prdíková katastrofa jako u kluků 😎

lacherka
27. říj 2008

ahojky holky, my byli zase u nás na chatě a Míša se pořád usmíval, žádný brek, jen když měl hlad, všichni z něho byli uplně nadšení a nemohli věřit domu, že před měsíce to bylo uřvaný mimino, který nikdo nemohl vzít do náruče. ted se na každýho smál, nechal se nosit, blbnout atd...
Tak doufám,že už to brečící období máme za sebou🙂

pavlina05
autor
27. říj 2008

moni 😉 , tak doufám, že i my 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru