Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
30. črc 2008

tak čajík zabral asi do pul 3, to spinkal...pak hruza a děs, šli jsme si lehnout,ale Míša pořád plakal, už jsem tak unavená!
Pavli s tím uklidem mi ani nemluv! jsem uplně naštvaná, ted jsem sundala prádlo ze sušáku, prachu tady mám jak....hodně mi ho sem nanosí pes a pak tady máme taky kočár a z toho je toho taky dost, jak naproti dělali ty nástavby tak je tu nalítanýho plno bince, zaprášený okna, před pár dny jsem jedno tak nějak umyla a ted se dívám,že jsou tam čmouhy, potřebovala bych kompletně byt uklidit. přes den nám tu paří slunko tak máme otevřený okna a jsou tu břízy, tak je tu zase nalítanýho plno binca. A jak svítí to slunko tak je ten prach ještě vidět víc, ted jsem koukala, že linka jse uplně dopatlaná u těch uchytek-jak na ni svítilo..tak jsem akorát ještě naštvaná..a Míša začal zase řvat.......ach jo!

janula2008
30. črc 2008

Moni, tak přeju, ať se utiší a máš klidnou noc, u nás už se spí...zítra napíšu, padám do postele s paralenem, zas mám rýmu jak hrom, asi jsem to předtím trochu přechodila 😖 .Dobrou holky. 😅

lacherka
30. črc 2008

Jani dobrou, Míša pořád plakal a ted už leží v postýlce a je klid, radši tam chodit nebudu at nevyvolám brek. a ještě jsem stihla trochu uklidit, tak jsem spokojená🙂

pavlina05
autor
30. črc 2008

Jani, chápu tě skrz ty naušničky. myslím,že jsi udělala dobře. až bude starší tak si sam vybere a nechá si třebas nastřelit 😉 Proč ju teď zbytečně trápit???
Tak co říkáš na ten článek?
Ty máš zase rýmu? Ach jo!

Lach, takže čajík trochu zabral.
Já doněho možná taky časem půjdu. Je to děs koukat jak se Ájula trápí ☹

My dnes měli celkem dobrej den, Ájulka spinkal na bříšku i na odpo. vycházce. Domů jsme dorazili až v 19 hod, to pak teda křičel až do 21 hod. Tak jsem nakojila, ponosila a už spí. Tak snad vydrží ty 4 hod!!!

Dobrou noc holky

janula2008
31. črc 2008

Ahoj holky, tak ten článek nemá chybu, je skvělej, přesně jsem si vybavila sebe tak do těch třech měsíců malé, hlavně to s těma kočárkama a jak se člověk časem psychicky utuží, jak si u řevu při přebalování zpívala 😀 .Jinak já jsem zas na hromadě a to jedem odpo do Brna, malá s Lukym k našim, mě vyhodí u kadeřnice (kdybych to mohla zrušit, tak zruším, ale už jsem jí to jednou udělala, tak by mě příště už asi neobjednala 😒 ), no nevím jak to zvládnu, když mám spotřebu 10 kapesníků za 5 minut 😒 .Pavli, ani jsem nevěděla, že jsi taky byla císařem, ty oči, že? U mě taky. Tak pěkný den holky, zas se ozvu, papá.

pavlina05
autor
31. črc 2008

Aho j holky!!!
TAk jaká?
U nás nic moc. Stejná noc jako včera, od 4 hod jsme vzhůru. Zase ty prdíky: MM nevyspalej, no a já...co asi, že?

Jani, jj, operace oka, tak Císař.
Ty jsi zase marod? A jé? to je nepříjemný v těch vedrech!!! 😝 Se teda máš že jdeš ke kadeřnici. nějaký new sestřih??

Tak MM ráno naznal, že máme uplakánka a nespavce a že jsme nikomu nic neprovedli, tak proč máme toho trolik? 😒

já zase trčím doma, budu se věnovat Ájulovi a pak asi pojedu s kočárem...řvoucím!

Hezký den holky 😵

lacherka
31. črc 2008

ahoj holky...my už jsme z Míše neštastní, Pavli máme to přesně jak vy....od 4hodin plače pobrekává, už nevíme co s ním a proč vůbec plače-nebo i tak knourá, vezmu ho do náruče jdu s ním k oknu, je ticho, sednu si-plače...ted jsem ho dala do postýlky, chvíli klid a zase pláč, tak přítel k němu lítá a říká,že toto fakt už není možný!
na ten článek jsem zatím ještě něměla čas. Ted mi má prijít kamarád dodělat kuchyn, na kterého čekám pul roku, tak jsem zvědavá jestli ji už konečně budeme mít komplet. Dala jsem mu dopít čají a toho nakapala sab simplex, vypil toho dost,ale jak vidím,žádný účinek to nemá....
Jani u kadeřnice si odpočineš bude to relax....taky bych šla....

pavlina05
autor
31. črc 2008

lache, tak alespoň ta kuchň ti udělá radost 😉
U nás taky děs!!! MM ráno nevyspalej, protivnej.
Já už taky nevím co dělat!
Tak ve 4 ráno se vzbudil a doteď NIC!!! Kojím, přebaluju, chovám....a nevím co ještě.
prve to byly prdíky, tak jsem fénovala břicho, cvičila s nožkama,dala Baby Calm... teď už má prakticky vše a zase řve! Sem ho dala do postýlky, pustila kolotoč a on křičí. Tak nevím, mám ho nechat?? Kdyby tady byl MM tak zavře dveře a je klid...relativně.
No já ty nervy nemám....
Já fakt nevím co s ním??!!!
On nespí a brečí a nemá důvod!!!!
Ach jo!!!
Ráno mi MM vyčetl, že jsem ho naučila chovat a tak to mám.....
a jé, to bude den....
tak já asi vyměknu a jdu pro něj. On tak zuří. Je celej rudej a opocenej! Ach jo! Co my budeme Lacher dělat??????????????????????? 😒

lacherka
31. črc 2008

No Pavli jsem ráda, že v tom nejsem sama! Jinak bych si říkala co dělám špatně, takhle vidím, že u vás je to stejné, ted je už klid, leží v postýlce....já nevím co ti poradit, mám to samé asi čekat až se vyřve a prostě sám usne, oni jsou zvědavci a chtějí se nosit a koukat kolem sebe, na co ležet v postýlce a být zticha, tak to vidím já....
no s tou kuchyní nevím jesti mi udělá radost,protože jsem mu ráno psala v kolik tady bude a on že v 11hod, po 11 mi psal, že už vyjíždí a je 12 a on zase nikde...víš Pavli už toho mám plný zuby, je to známý-kamarád, kterého znám od malička, tak že si od něho nechám vybavit byt, vše měl dopředu zaplaceno, stěhovali jsem se v prosinci a je skoro srpen a kuchyn není dodělaná, a to ho takhle uháním pul roku...už jsme mohli být někde venku a ne trčet doma a čekat na něho, už jsem na něj totiž dost naštvaná, no prostě servis jak....

pavlina05
autor
31. črc 2008

lach, to jsou ti kímoši...no raději si to nechat od firmy a už by to bylo
...lache, sama v tom nejsi,...bohužel on stále řve.
já jsem mu dala zase mlíčko, od té doby furt řve. dala jsem ho do postýlky a lehla si vedle na postel a ...celých 40 min to vydžel řvát, ale já ne. takže...mám kruhy pod očima, oběd v nedohlednu a slzy na krajíčku a děcko...to te´d řvát přestalo, protože se chová.
už to vidím, dokde mm z práce, já budu vypadat jak po boji, on se zeptá jak jsme se měli, já mu to řeknu a on..vyčte mi že ho furt chovám
ac´h jo
zlepšení v nedohlednu...
te´d mi psala známá, že její mimi takhle řvalo do 10 měsíců,...tak to nevím jrestli vydržím...to fakt nevím....
ach jooooooooooooooooo
že on nechce spát, já bych chrněla raz dva....
no tak jdu chodit po bytě...to nemá cenu ho dávat do postýlky, když za 20 min bude zase jíst...

tak co už ten kamarád dorazil?????

lacherka
31. črc 2008

tak ve 12hod dorazi a byla to prácena 5minut 🙂 no strašně se omlouval....no já omluvy nepotřebuji,jsem ráda, že už to mám hotový...
Míša nakonec usnul s Tomem v posteli a ještě pořád spí, už bych ho zas chtěla nakojit at mužem vyrazit....Pavli a zkoušela jsi si lehnout s nim do postele a přitulit si ho k sobě? mně tak někdy usne

pavlina05
autor
31. črc 2008

lache, tak hurá že asoň dorazil 😉
Já nevím co si počít!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ Ještě nepřestal plakat!!!pořád brečí!!!!!!Usnul na 15 min v náručí, položila jsem do postýlky a zase řev! Udělala jsem mu koupel, lehla si do postele, NIC.
Tak tady brečím já. Musím to ze sebe dostata!! Než příjde MM.
Já fakt už dnes nemůžu!!!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janula2008
31. črc 2008

Ahoj holcinky, tak vas docitam, vy jste toho napsali...je mi lito, ze jste mely tak blby den 😖 .U nas dnes pohoda,mala uz spi. Byli jsme v tom Brne, me vysadili u kadernice a jeli k nasim, mala pry celou dobu hodna, odpo ji dali hamanka a celou dobu si s ni segra s mati hrala nez jsem dojela k nim. Zjistila jsem, ze miluje spolecnost, je to divny, ale jak jsme spolu samotne a s hrackama co zna, tak taky rve, ale jak jsou kolem ni lidi a nezname prostredi, tak je ve svym zivlu (ale to az ted tak posledni tri tydny). Hodne ostrihat jsem se nakonec nenechala, jen mi delala melir a trosku strihla konecky a sestrihala predek,rekla jsem si, ze dam tem vlasum jeste sanci a i kadernice mne to rozmluvila, pry je jedno jak jsou dlouhy, i kdybych byla na jezka, budou padat stejne. ☹ .A dodala, ze to je proste udel kojicich matek a casto se to spravi az cca pul roku po ukonceni kojeni...asi budu fakt fantomas 😔 .Holky, ja vim uplne jak vam je s tema kricima mimcama, ale jedine co muzu poradit je vydrzet, u nas to bylo tak do konce tretiho mesice opravdu stejne, muzou plakat i tim, ze se nudi a nechteji lezet, ale pritom nemas sanci je nikterak zabavit a udrzet pozornost, je to proste narocny jak blazen, jeste ted si zive pamatuju, jak jsem jeste pozde odpoledne chodila jak mrtvola po byte v nocni kosili, bez sance se osprchovat a najist, bylo to hrozny, ale uvidite, ze to chce cas a zlepsi se to. Postupem casu se zabavi i hrackama, na hraci dece nebo tak. Ted kdyz chci mit 5min. klid tak ji vrazim krabicku plnou sacku s cajem, ona to prehazuje z ruky do ruky a zkouma, libi se ji jak to vevnitr susti a je chvile klid. A tak je to se vsim. CHCE TO VYDRZET, nebojte bude to lepsi!

pavlina05
autor
31. črc 2008

Jani, doufám že máš pravdu. Já věřím už všemu co mi kdo řekne, hlavně když to bude lepší a lepší.
Holky, tak to byl ten nejhnusnější den v životě. Nekecám, Alešek spal dnes od 7 do 20:00 jen HODINU!!!! Celý den křičel a krotil se. Úsměv žádný! Obědvala jsem ve 4, večeřela teď.
MM přišel z práce, kouknul na mě...děs a hrůza. Vzal si na hodinu toho uřvance, mě řekl, že asi to s ním neumím, když mi řve celý den. Že jsem neschopná!
Pak se šel ospršit a šel do hospody.
A já?? Bulím tady a mám pocit, že to snad ani nezvádnu§
Přitom vím, že slzy to nezachrání a já musím vydržet.
Jenže ony tečou samy a proudem!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Jani, tak prima den. To musíš jezdit ze Simčou po návštěvách a Vaňkovkách 😀

janula2008
31. črc 2008

Pavli neplakej ☹ ☹ . Ale to teda od Tvyho muze neni moc pekny, zvlast ti rict neco takovyho, bych ho hnala, at si to zkusi sam!! 😠 . Neschopna nejsi a jsi skvela maminka!!!!!Proste maleho neco boli nebo mu neco nesedi, ty za to nemuzes. To ja bych musela byt neschopna do tri mesicu kazdy den! 🙄 Obcas se takovy den zadari, taky pamatuju jak jsem driv plakala s malou v naruci nez dosel Luky z prace, je to sila. 😒 Zitra bude urcite lip, vydrz a nebrec. Zkus odpocivat jak maly aspon chvilinku zdrimne, beda varit nebo uklizet!!!! Ja tu kolikrat pres bordel nevidim, do toho chodi na navstevy tchyne, je mi to fuk. Lukyho pekne jak dojde z prace jeste kolikrat i zaukoluju at umyje nadobi nebo pohlida malou a ja neco teprve potom uvarim. Ted ti ma manzel pomahat, ne ti rikat takovy blby kecy! 😠 Vsak vidi o vikendu, ze to neni takova sranda ne?Netrap se Pavlinko, bude lip, ver mi.

kitty68
31. črc 2008

a hele pan chytry se vratil z prace a haze s rozumama, takze pavlinko hezky odstrikej at se taky tatinek stara at vidime jak on umi

lacherka
1. srp 2008

ahoj....pavli včera jsme byli v Kohoutkách, tak jsem si říkala jestli tě nepotkám...celou dobu byl Míša hodný, vypozorovala jsem, že pro něj je nejhorší doba od probuzení-ráno kolem té 4-6hod a dopoledne, to řve a řve, i ted prostě hysterický řev, na chvili jako kdyby usíná a zase už z něho oba dva šílíme
Pavli vydrž! bude líp, taky se tak uklidnuji.
Taky si myslím,že tě manžel měl spíše podpořit a ne ti říct že jsi neschopná a sbalit se a jít do hospody, no já bych to viděla takhle: zlato, z toho si nic nedělej, uvidíš,že zítra bude líp, tak já si ho ted vezmu a ty si běž dat vanu, at se dáš do kupy🙂)

hmmm to by bylo krásný co? no jo, Pavli jsou to chlapi, co si myslíš,že já....taky to doma nemám ideální, chlapy to prostě nechápou a příjde mi,že když dítě brečí tak to berou že je to vinou té matky, mě už to taky tak jednou naštvalo, když jsem k němu v noci stávala asi do 5hodin do rána, asi každou minutu, tak jsem už s ním zatřásla a dost naštvaně mu řekla, že ted bude prostě vstávat on, a hle najednou to šlo a pak jsi měla vidět ty názory, jak se najednou změnily....víš zkus být trošku taková přísná a přikaž manželovi at se stará ted on, že je taky jeho, třeba se seber a jdi se na pul hodinky projít....víš on uvidí, že i ty máš nějakou volnost a ne,že on si příjde z práce a půjde do hospody. no uvidíš... U nás zase přítel nervý a lítá to tady sprostýma slovama.....to mě dokáže vytočit.

ale neplač, mně je te uplně líto a jsem ráda, že mě ten brekot nechytá, spíše ty nervy

Jani já jsem zvědavá jak na tom budu s vlasama já, radši jsem si koupila nějaký kvalitní šampon, at aspon něco

janula2008
1. srp 2008

No, je to dřina s těma chlapama. Tak jsem si Moni včera řekla, že dám ještě vlasům šanci bez ostříhání...a hle, dnes žádný chuchvalce 😕 😕 😲 . Že by se to lepšilo? 😲 Ale zatím žádné falešné naděje v sobě nepěstuju. Ale mohlo by, už kojíme jen 3x denně...kéžby. Jinak já mám šampon i prášky z lékarny - Revalid a beru to tak tři týdny - měsíc, třeba už i to začlo zabírat. To horko je hnus, že? Ani se nedá moc jít n procházku, půjdeme až navečer 😠 .Tak se mějte holky, Pavli doufám, že dnes je to lepší než včera 😔 .

pavlina05
autor
1. srp 2008

Ahoj holky moje!!!
Díky za vaše povzbuzení.
Já měla včera fakt splín...no raději to nebudu rozvádět co byla s MM....ale jak došel z hospody, tak mě dorazil ještě tím, že kluci říkali, že jsem tlustá!
no tak to už mě vážně dostalo na kolena ☹

Vnoci byl DíkyBohu klid. Asi už byl tak Ája utahanej, že spal. Teda budil se jako obvykle po 3 hod, ale pak vždy bez problémů usnul-. Takže i já jsem vyspaná. nedovedu si představit co by bylo, kdyby řval i vnoci...

Dnes je to trochu lepší. Šla jsem hned dopo ven s kočárkem. No hrozný řev, jak jinak. Tak jsem ho položila na bříško, tam se zablinkal..tak po chvíli znovu a to už usnul.
Teď jsem nakojila a nechce spát, ale dala jsem mu rourku do zadečku 😝 a uklidnil se. Tak leží a kouká se na kolotoč, hurá! To včera ani nechtěl!
No přemýšlela jsem, že pokud bude i takový víkend, tak zase budu muset k dr. Ale ta mi řekne asi prd, jen nás pochválí jak jsme velcí.

Holky, já jsem děsná měkota a na MM jsem až moc hodná. Ještě nikdy jsme se nehádali a já na něj nekřičím..a tím to bude. Musím otočit a být drsná! Nedá se nic dělat!!!

Lacher, kde jste byli v Kohoutovicích??? TAdy je hezky, že jo? 🙂

kitty, jo přesně 😉 chtěla bych ho vidět!

Jani, takže s účesem spokojenost?

Holky, tak už taky mizím, snad se večer tady stavím a budu v pohodě.

PA

titida
1. srp 2008

ahoj holky, jdu sem nabrat optimismus, jakože všude je něco, chci si dočíst celou diskuzi, ale to asi potrvá, tak raději rovnou píšu

já mám tu hodnou holčičku, o které sníte, ale ono to není všespásné, Kačka měla silnou žloutenku a je i dřív narozená, tak snad i tím, zkrátka od porodnice 14 dní nepřibrala ani ň, a depka na světě jak vyšitá,dostala jsem úplně hysterický záchvat, donutila MM koupit váhu, vážila před a po kojení a nic, malá prostě asi málo sála nebo blbě nebo co, já popraskaný bradavky, dvakrát horečky z retence, že jsem sotva lezla, ve třech týdnech jsem vyměkla a začala přikrmovat a taky se trochu uklidnila, teď má 8 týdnů, já stále bojuji s bradavkama, mlubila jsem už se 4 laktačníma poradkyněma, zkusila úplně každou radu a teď teda poslední pokus, kontaktní kloboučky, což mi předtím LP rozmlouvaly, tak uvidíme. MM dělá asi co může, není moc na miminka, ale je to tak desetina toho, co bych si představovala já, takže jsem na něj napružená,že mi nepomůže, že je málo smalou,málo se mnou, prostě mezi hojením bradavek, odtříkáváním, kdy skoro nic neteče, dlouhým kojením propadám střídavě totální depresi, že jsem nemožnámatka, že neumím své dítě ani nakrmit a pocitem, že je to fuk, ať je klidně na umělé, jen ať si to užíváme, pač to rychleuteče. navíc to moc nemám s kým probrat, mamku už nemám, švica - hyperžena - té jde všechno samo, má tři děti a zvládá je levou zadní a moje dotazy a stížnosti řeší mávnutím ruky a slovy, to má každá, což mne má asi povzbudit, ale nepomůže to, no prostě jsem si sem přišla postěžovat, a zároveň teda uklidnit ostatní s plakajícími drobečky, že fakt bude líp, za rok na to budeš, Pavli, s úsměvem vzpomínat (radit jiným, tomi jde 😀 )

Pavli a po MM něco hoď, jestli ti říká, jak kluci říkali že jsi tlustá, tak to je fakt na mašli, to chápu, já si sama připadám jak vepř (pač tak taky vypadám 😠 ) a na jakoukoliv poznámku v tom smyslu od MM (on to navíc tak ani nemyslí, prostě mi jen třeba šáhne na břicho, které tam stále je ☹ ) vyletím jak čertík z krabičky

uf, jsem napasla román, nebo co 😅

kitty68
1. srp 2008

no pavli kluci jsou pekni debilci, to bych chtela videt je, kolik z nich se zivi jako model???

titida nevzdavej to, ja js prvni tri tydny male odstrikavala, jak js mela dobite bradavky, neumela se prisat na plne prso, pokud ti to jde s klobouckama koj s klobouckama a vys.r se na lp, me tu chodily dom a hov.o mi pomohly.
po case az malinka poroste tak to zvladne i bez kloboucku.
a nedelej si vycitky ze ji das umku sem tam prece ji nenechaz hlady 😉

janula2008
1. srp 2008

Ahoj holky, tak jsme doma a malá leží nadláblá a vykoupaná v postýlce, něco tam na mě vykřikuje a kvůli tomu horku určo dřív jak za 2hoďky neusne. Titi tak já zápolila přesně první měsíce jak ty, odstříkávala, do toho zánět prsa, horečky...spasily nás právě ty kloboučky a malá bez nich už neumí pít.Zkoušela jsem je občas nedát, ale je to mrška, prso bez kloboučku ji prostě nezajímá 😀 .Ale hlavně, že pije,je mi fuk jestli s ním nebo bez, takže doporučuju si je klidně koupit. A jak píše kitty, sem tam jsem dala i tu umku a výčitky si fakt nedělám..my to nehrotíme, teď už nám jede zelenina i ovoce, musím ji s tím jídlem trošku krotit, ona by si snad dala i ten řízek dát jí ho do ruky 😀 😀 .Šílená otesánka 😀 😀 .Pavli, vůbec ty kecy neposlouchej, chtěla bych vidět jeho kdyby měl odrodit děcko a pak být jak twiggy. Počkej za půl roku, těma nervama a běháním kolem malého vše zhubneš...já už jsem pod váhou před těhu 😅 . Holky, tak jak to tak čtu tak mám zlatého chlapa, už i kámošky mi říkaly, ať si ho hýčkám, že fakt takových moc není...klidně sám od sebe uklidí celý byt, když se mu chce tak uvaří (celkem často), malou rád koupe, jak to jde tak si ji bere ven, když nad tím tak uvažuju, mám dost veget 😀 .Je fakt zlatej 😝 .Ale taky máme slabé chvilky, kdy na sebe občas štěkáme jak psi, to je pravda. Víte co mi příjde ? Že je mimčo pořádná zkouška vztahu??? Nedávno jsem si říkala po jedné hádce kvůli malé, že tohle snad musí ustát málokdo 😕 .

janula2008
1. srp 2008

No tak jsem to odhadla, u nás se stále nespí, pobrekává se a ne a ne usnout. Už jsem zkoušela i doslova ukojit, ale ani u prsa nezabrala...asi to vedro 😖 .

kitty68
1. srp 2008

no jani ja nevim za toho pulroku co kolem ni beham nic

ja js neschudla ani deko, prvni tyden 10kg a od te doby nic

u nas je to tak ze taky remca, ale uz nekolikrat js mu rekla durazne at laskave zavre hubu ze cely den spi (dela nocni) tak at si nehraje na chytraka.
vcera se me ptal jak ji naucit lozit 😅
a nejvic me nasere kdyz chci neco pro malou koupit a on ze dalsi kram domu a pak prijde z prace a oni mi rikali o bumbo sedatku ze to je dobra vec, tak js mu rekla ze js ho chtela uz predmesice tak at zavre zob ze na nej nemam nervy

janula2008
1. srp 2008

He he kitty, koukam, ze se s tatuldou taky nemazes 😀 . Kitty a tys rikala na jine diskuzi, ze plne porad kojis, ze? to se divim, ze vaha nejde dolu. 😕 .Mne hupsla v porodce o 10kg., 4 mi zustaly a ty sly dolu asi tim kojenim, protoze jim normalne a jako na sport jsem opravdu lina, ted jsem jeste tak kilo - dve pod vahou pred tehu. Ale holky me upozornovaly, ze jak kojeni zaciname nahrazovat prikrmama, tak se jeste zacne pribirat a taky se mi zda, ze mi snad jeste nejak roste apetit, tak asi maji pravdu...budu se muset s tema zmrzkama a zakuskama krotit 😅 .A co Ellinka, máte se? Myslím jsme řešily tenkrát to přibírání holek, no naše malá je taky macek, dobrých 73-74cm. a 8kg. Ale po nás bude dlouhá, já 180cm a přítel 186cm.Nějaká ta basketbalistka 😀 😀 .No spíš děda by z ní chtěl mít tenistku (obráží seniorský turnaje a vítězí 😀 ), ale jestli bude levá na sport jak já, tak má smůlu 😀 .Jdu si dát vanu, tady už se spinká. Hezký večer holky.

kitty68
1. srp 2008

jo porad ji kojim, ale uz js ji pomalinku zacla davat prikrm

ty jako doktorka mi tady rikala ze nehubnu prave kvuli toho kojeni, taky js uplne sileny odpurce cviceni, ale asi budu muset naskocit na veslovaci masinku, asi zdechnu 😝 ale holt jdu do prace na novy rok tak nechcu byt becka

ellous ted uz tak spi, byla js ji tento tyden vazit a ma 10.55 a 72cm, ale uz pribira pomaleji

teda ona to ma tak : po me bachrata - ja js byla tluste mimi, a po peterovi dlouha

jako je to fakt tezke s tema chlapama, taky js se nikdy nehadali, ani ted se nahadame, ale ja po celem dni s ni fakt na nej nekdy nemam nervy, mame to domluvene tak ze on koupe. predtim nedelal nic, teda krome hrani a tak js mu rekla ze hezky bude koupat a on je spokojeny a kdyz js tam s nima tak me poucuje jak on to dela a proste je pan chytrolinek (dokonce to i rekne cesky 😀 )- je to marne 😀 toho se nezbavi
ale byl se mnou doma prvni 4 tydny a reknu vam, fakt mi pomohl a meli by to zavest i v cr. tady ma proste ze zakona 2 tydny otcovskou dovolenou je to placene stejne jako materska, a pak si vzal jeste dovolenou normalni a musim ho fakt pochvalit, jak js predtim odstrikavala tak jeden cely den krmil a prebaloval a byl s malou a je lezela to byla parada. me to prislo jako ze ma novou hracku 😅 .

titida
1. srp 2008

´jani - já dnes najela na ty kloboučky a bradavky lepší, zas teda nějak hůř cítím, jak malá saje, ale tak snad dost, vypadá u toho spokojeně, tak uvidíme. a jaks je udržovala (udržuješ) čistý? pokaždý vyvaříš? nebo jen myješ?

chlapi fakt děsný, dneska zrovna taková docela pohodička, já dobrou náladu, Kačka dobře naladěná, MM ji vykoupal a já ji pak natírala a oblíkala a MM ji začal fotit a pak telefonát z práce, kterej klidně deset minut mohl počkat, ale ne a my jak paka čekaly na přebalováku, jsem se nasrala a máme tichou domácnost ☹

kitty68
1. srp 2008

titida ja i kojila jen z jednoho prsa a z druheho js ji odstrikavala nez se zahojilo.

nepouzivej vlozky do podprdy i kdyz ti to tece a zkus je nechat volne na pastve a mazni je trosku lanolinem

janula2008
1. srp 2008

Jojo taky jsem slysela, ze je dobry prsa maznout, nechat vetrat a sem tam vytlacit na ne trosku mlicka, ktere hoji.Titi cetla jsem ze kloboucky se vyvarovat nemaji, tak je jen myju v dost teple vode.Pokud pak neplace, ze ma hlad a vypada spokojene, tak asi saje dost.Taky jsem to delala jak kitty dokud se to jedno nezahojilo.Kitty az ted jsem si vsimla, ze zijes v zahranici 😅 .To jsi dobra, ze uz nastupujes do prace. Jak to tam resite s malou?Ja se rozhodla pro 3 roky materske, ale zacina mi uz doma po pul roce hrabat, tak to vidim tak, ze bych kolem jejiho 2.roku nekam chtela nastoupit, ale nevim co se Simcou, neni kdo by mi ji hlidal. Ja mela Lukyho doma po porodu tyden a bylo to prima, pak se tu stridala mati s tchyni a pak jsem usoudila, ze nejvetsi klid a nejlip je nam kdyz jsme samotne a nikdo nam tu do niceho neprnda 😅 .

kitty68
1. srp 2008

no my delame s manzelem pro stejnou firmu, a pracujeme 6dni a 3dny volno takze ja budu pracovat v jeho volnych dnech a uvidime jak to pujde, mam to tak domluvene zatim do kvetna pak me chteji na 6dni, ale p nechce abych se vracela, ale asi budu muset chcem koupit barak

protoze delame nocni 😅 tak si myslim ze by mela byt v klidu, pak jestli nam ji pohlida tchyne je ve hvezdach moc se k tomu nehrne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru