Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
28. srp 2008

Marci, klobouk dolů...já ve 20ti nevěděla pomalu co je to sex 😀 😀 😀 ...Jseš dobrá máme!!!

marcelka_88
29. srp 2008

Ahoooj tety 🙂) !

Jani jsem to já co říkala, že je jí 20🙂) ! Je pravda, že já začla vymetat diskoteky brzy 🤐 a hodně jsem cestovala (modeling) no a tam to samozřejmě jelo ve velkym, takže mi to ani moc nechybí a už jsem se i těšila až budu mít mimi a budu mít stálej domov a věnovat se jen jemu .. A vůbec kdyby na to přišlo, zvládli by jste to i Vy ... Každá, která to miminko má aspon trochu ráda by to zvládla...

Tety Vy jste obě dvě z Brna ??? Jsem tam byla jednou na týden (s mým ex) u jeho tety a byli jsme nakupovat ve Vaňkovce 😀 , moooc hezkýýý 🙂 ! Ještě dodnes mám tam odtud boty 😀 !

Jinak včera jsem malému dala první flašku (vypil padesátku) a pak se napil ještě s prsa a stejně se vzbudil po 4. hodinách a pak každé dvě a půl - tři, tak nevim co mi říkala kamarádka, že až mu dám flašku bude spát celou noc 😖 ...

titida
29. srp 2008

marci, to asi nebude hned, on se musí naučit vypít toho víc naráz. a některé děti se prostě budí i kdyby vypily přehradu, ale to určo nebude váš případ 😉

marcelka_88
29. srp 2008

pavlí děkuji...

titida: to asi máš pravdu... ted ráno pil z prsa a vypil 90ml, ale ted se kroutííí, tak toho asi bylo moc a bolí ho bříško...

lacherka
29. srp 2008

marci vážíš malýho po každým kojení, že víš kolik vypil? to já vůbec nemám přehled.

lacherka
29. srp 2008

holky, tak jsme Míšovi pustili na dvd pepka námořníka a on kouká a je klid

pavlina05
autor
29. srp 2008

Ahoj holky!!!

Lach, kouká na TV. My včera také čučeli na tv a byl klid 😉

Valím ven, pa

marcelka_88
29. srp 2008

Moni, to že vypil 90ml vim jen díky tomu, že to byl příkrm ve flašce 🙂 !Jinak když pije z prsa,tak také nemám přehled... Ted pil z prsa a holky, že to tak musim napsat se totálně zblil !! Ale to je normální, že jo?

Jak se jinak máme ?

lacherka
29. srp 2008

Mně se jednou Míša tak poblinkal, že se odsal z prsa a hned z něho vytryskl takový vodopád, ani jsem ho nestihla dát na odbrknutí, to se mi stalo asi 2x, tak myslím,že je to normální.
Nám tatka spí, tak čekám až se vzbudí tak snad vyrazíme ven

začínáme hledat nějakou dovču, nemáte nějaký dobrý typ? Jen Jižní Morava-něco kousek, nějaký penzionek nebo hotýlek s jídlem....napadlo mě Moravský kras a nebo do Nedvědice a tam jít na Pernštejn....asi bysme jeli jen tak na 3dny, aby byla trochu změna

marcelka_88
29. srp 2008

Tak to asi normální je ...

Jééé Moni, tak to Vám závidim !!! Tak hlavně až vyrazíte, tak si to pořádně užijte.. My jsme ted s Máťou furt sami, Jirka je do večera v práci i o víkendu ☹ ! Také bych takhle někam vyrazila...

marcelka_88
29. srp 2008

Pavlííí máš krásné fotečky bříška ! Já nemám skoro žádné a ted když koukám na Tvoje, tak mě to mrzí .. a Alešek je kus chlapa, je krásnej ..

titida
29. srp 2008

mi se Kačka dvakrát poblila tak, že jí to šlo i nosem, chuděrce
je to normální, když se to stane vyjímečně, pravidelně by to bylo blbý 😒

janula2008
29. srp 2008

Ahoj holky, my dnes zas byly celý den v Brně u našich, bylo to parádní, jen nás asi brzy už bude mít babička dost 🤐 😀 .S tím blinkáním, u nás si malá ješte občas ublinkne i teď, s prominutím když se přežere 😅 .Moni, já měla jednou rezervaci na penzion u Hraběnky, tak nějak se to jmenuje, ale bohužel jsem onemocněla. Hodím ti sem odkaz, zdálo se mi to tam pěkný.

janula2008
29. srp 2008

Ale jaký to tam je ve skutečnosti to fakt nevím, nedojeli jsme tam 🙂 jen jsi říkala ten Moravský kras tak mi to bliklo. http://www.hrabenka.cz/ubytovani/

janula2008
29. srp 2008

U nás už se spí, za den se Simuš vyřádila, tak snad to bude až do rána 😉 . Jinak jsem dnes chvilku rozečetla knížku, co mi dala mamča, jmenuje se to Matka v krizi od S.Monyové a je to parádní, vřele doporučuju na depky, člověk zjistí, že na tom může být někdo ještě hůř a to potěší 😀 .

lacherka
29. srp 2008

Jani díky z odkaz, jdu mrknout, já jsem objevila penizion Barborka v Nedvědici, a můžou tam i psi, tak uvidíme co vyberem....Míša si právě dneska taky ublinknul do postýlky a celkem dost. Ted už snad spí, celý den toho moc nenaspal. Tatka nám odjel do víru velkoměsta a zítra razím já kamarádce na narozeniny, asi po roce půjdu někam do města, ale stejně jen tak na 2-3hodiny....no to bude něco, jak Alenka v říši divů🙂

marcelka_88
29. srp 2008

Ahooj holky, já do ted uspávala a snad už spíme... Trápilo nás bříško ☹ !!

Jani to máš pravdu, že nejvíc potěší když na tom může být někdo ještě hůř.. 😀 A nevíš kde se dá sehnat ?

Jooo moni to Ti věřim, to já bych také byla 😀 .. Měla jsem jít dnes do kina a pak si někam sednout s holkama, ale ještě je malej maličkej a já ho ještě nedokážu opustit... 🙂

JInak jaký jste měli den holky ?

janula2008
29. srp 2008

Marcelko, dá se sehnat určitě jednoduše, našla jsem jí třeba tady: http://www.knihycz.cz/matka-v-krizi--P16132 . Tak si to Moni zítra užij, jestli budeš jak já když někam jdu, tak píšu domů každých 10min.jestli je vše ok a všichni jsou ze mě na nervy 😀 . Holky, jdu pokecat s Lukym a ještě si pak na chvíli počíst, sedí tam chudáček sám u telky, tak ať nemá pocit, že na něj prdím.Pěkný večer, papá.

lacherka
30. srp 2008

Dobré ráno holky: u nás se vstávalo v 6hodin s hysterickým řevem, a já se potřebovala vyspat. T. včera přišel z města, pak jsme ještě kecali, já usnula asi ve 2hod ráno, ve 3hod kojení, další v 5 a v 6 budíček.....nakonec usnul v lehátku-za čož opravdu děkuji-usnul asi v pul 7 a ještě ted spí....no asi zázrak, takže jsem se i dostatečně vyspala
🙂

marcelka_88
30. srp 2008

Dobré rááno 🙂 !

U nás se uslo kolem deváté, vstávalo se v půl dvanácté, půl druhé, půl čtvrté (dostal mlíčko), půl šesté, v sedm se probudil (bříško)a zaplatpánbů jsme zase usli okolo osmé a spali jsme do ted 🙂 ! Ted už šel ven s babičkou .. Tak musim říct, že jsem se také aspon trochu vyspala ..

marcelka_88
30. srp 2008

holky dáváte sab simplex po nebo před jídlem ????

janula2008
30. srp 2008

Holky, já musím říct, že před Váma smekám, už si nedovedu to noční vstávání vůbec představit, i tak si občas připadám zbitá jak pes a to malá kolem 20h.většinou už nejpozděj spí a vstává poprvé kolem té 5-6h. Dnes teda dvakrát zamrčela o dudlík, asi ve 24h. a ve 3h., ale to je otázka dvou sekund, takže zas lehnu a spím. Asi bych to kojení po dvou hoďkách fakt psychicky nedala, jste třídy... Luky je zas v práci, měl by dorazit tak za hoďku, malá chvilku snad usla po obědě tak jdu udělat něco na jídlo, hezkou sobotu, papá.

janula2008
30. srp 2008

Marci, my ho dávali kdykoliv, hlavně v podvečer když se mi zdálo, že by ten řev mohl být bříško tak jsem do ní deset kapek hodila,fakt jsem se tím před nebo po jídle nezabývala.

marcelka_88
30. srp 2008

Jani, tak Ty už to máš za sebou to vstávání, ale určitě jsi to taky musela podstoupit 🙂 ! Ale jinak vcelku často si říkám, že to vstávání už nedám a pak znova a znova 😀 ! Vždycky říkám, že s kojením seknu a jak vidim, že se ke mě přisaje, tak bych to neudělala ani za milion, zdá se mi, že nás to spojuje a já když přestanu, tak se to zničí, takže budu kojit, dokud neuteče za nějakou slečnou 😀 😀 😀 !

My máme Jirku taky v práci, takže jsme u mamči abychom nebyli sami ..

Holky normálně jde na mě takové nějaké divné pocity když vidim těhotnou .. Hrozně to letí a já už mám to hezký za sebou a úplně bych to vrátila to když se malej narodil, poprvé mi ho dali do náruče, když jsem na něj koukala v inkubátoru, porodnici, příjezd domů, atd. atd. .... a víc bych si to užila, zdá se mi, že jsem si to vůbec neužila, bylo to takové rychlé všechno a já si ani nestačila (nestačim) uvědomovat co se děje a vůbec jsem si to neužila ! Vrátila bych to a užívala si to na plno ! Ted když si vzpomenu, že tohle už nikdy nezažiju, protože tohle bylo to POPRVÉ, tak se mi chce normálně brečet ☹ a když vidim ty těhulky, tak jim závidim, že oni to mají před sebou a já už za sebou :(! No nevim jak bych ten pocit pořádně popsala ... Malej mi roste před očima, se ani nestačim otočit a půjde do školy a pak začně být soběstačný a už mě nebude potřebovat a pak na mě hodí bobka a odejde od nás k nějaké slečně ..

Jéé jsem se zase nechala unést a rozepsala se 😅 !

Jinak Vám přeji krásný víkend ...

marcelka_88
30. srp 2008

Holky já (omlovám se za to slovo) kráva našla stránky mimiangel a tam píšou maminky co přišli o miminka a vypráví tam ty své příběhy... Holky já se normálně hystericky rozbrečela a normálně ted mi snad bude i jedno když matyášek bude brečet celou noc .. to jsou tak hrozné příběhy ☹ ☹ ☹

janula2008
30. srp 2008

Marcelko, to já když se občas zlobím na malou a taky už mám všeho dost, tak nakouknu do snažilek a hned si řeknu, jak jsem blbá, jaké mám štěstí, že u nás to proběhlo tak jednodušše a v podstatě ,,bez snažení", některé ty holky si tam opravdu zkusí a je mi jich líto. ☹

janula2008
30. srp 2008

A Matyášek je ještě malé miminko, tak si užívej jak roste, i když po těch probdělých nocích to jde hůř viď? 😔 Co mám říkat já, ani jsme se pořádně ještě nevzpamatovali z toho otěhotnění, pak porodu a najednou mi v postýlce spinká skoro 7měs.dcera...pořád mi to nedochází 😀 .Ale jsem za to hrozně ráda.

pavlina05
autor
31. srp 2008

Ahoj holky!!!
My stále u tchánovic. Dnes jedeme domů. Pokud bude ještě teplo, tak se vrátím na týden na chatu 🙂
Co u vás??

Mončo závidím tu dovču! Já doporučuji Ledici a Valtice. Je tam nádherně, penzion na každém rohu 😉

Tak a já jdu kouknout na zahradu, Ája soí na bříšku.¨

marci, á dávala sab před každým kojením. Te´d už jsem jej vypustila, dáám jen v poledne ty Probio. kapky. 😉

lacherka
31. srp 2008

ahoj holky, vratili jsem se z velkého nákupu🙂
já dávám sabíka vždy když začne plakat na dudlík, chutná mu, takže aspon na chvíli přestane....

lacherka
31. srp 2008

Pavli, všechno nejlepší k dnešnímu svátku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru