Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
19. zář 2008

Pavli nebreč...mně je náhodou celkem fajn, neřeším vlezlé kamarádky(jinak nechápu co se týče tech kamarádek, co jsou sami, tak to si nemůžou najít nějakýho nezadanýno nebo bezdětnýho, to nám musí otravovat život? třeba ta jak řekla T.že můžou jít spolu do města nakupovat oblečení pro Míšu, tak si myslím,že ta holka musí byt totálně blbá a vůbec neví co se sluší, ja bych si toto nikdy nedovolila, kdyz bych veděla,že kolega z práce má dítě a já bych se mu nabízela, jestli nepujdem spolu do města kupovat oblečení na jeho dítě, od toho má snad doma svou ženu, ne?) fakt člověk se pak nervuje kvuli takovým ....!

a taky neslyším blbé narážky, byli jsme v té Ikei a já si tak plánovala jak bych zařídila Míšovi pokojíček a říkám toto mu tak pak koupíme toto a víš co mi na to řekne T.? rozkaz šéfe......no tak to tě uplně pak přejde chut s takovým člověkem něco plánovat...kluci mu volají jestli někam půjde a on na ně: musím se zeptat doma, jestli mě pustí, asi budu muset ještě umýt nádobí nebo zem a možná pak můžu jít. říká to těm klukům jakože ze srandy ale mně se to nelíbí, příjdu si jak kdyby vůbec nestál za mnou ale spíš za těmi kamarády.

Jinak na mě něco leze, ráno jsem normálně zvracela a cítím se taková unavená, jako kdyby se mi špatně polikalo....no prostě tak divně, tak doufám,že to bude dobrý a nelehnu

pavlina05
autor
19. zář 2008

Moni, tak díky 😉 Tak já jdu asi objednávat Nextíky 🙂 Teda ty fakt umíš nakupovat.
Jo tady v Kohoutkách ta paní toho má vážně dost 😉 , dnes tam asi zase zajdu mrknout 🙂 nevíš tu její internet.adresu? Já se kdyžtak optám 😉

Mončo, on je vážně ještě dítě. Takže ty teď působíš jako semetrika, matka a rozkazovačka§ No moc fajn!!!

Tak koukám na Sama Doma....tam je o poruchách soustředění, dysleksiích, dysgrafiích,....hyperaktivních dětech a říkali, že tak se projevují děti už od malička...třeba že nepotřebují tak spát. No tě pic, jestli mě čeká tohle??!!! 😝 😅 ☹ 😕

Mončo, musíme se zase po té vaší dovči sejít a probrat TO!!! 😉
Pojedete teda někam???

Holky, aspoň že mě nechal najíst. On chudáček nemůže nějak spinkat!! že by po té slavné homeopatce??? ☹

lacherka
19. zář 2008

Pavli tak jsem koukala a mají v nextu další hový hadříky, panebože mě to asi zrujnuje🙂) dítě jedno🙂
jo tak přesn tak já ted působím,ale řeknu ti,že jak matka si taky někdy vůči němu připadám, pořád mu musím říkat, uklízej po sobě, to se hodí-např. když má někdo svátek tak něco dám, vzpomenou si na výročí, pak se zase nehodí, když má doma dítě a přítelkyni aby mu vypisovali kamarádky a tahaly ho do města, aby s nima někam chodil, ale mě to právě vůbec nebaví mu pořád všechno říkat
Míša taky od rána ještě nespal, usnul akorát tak na 10minut a ted zase křičí. Včera byla u mě mamka a s Míšem si asi v kuse 2hodky hrála, že na něho dělalal kukuče a tak, a on se pořád smál,ale pak řekla,že už musí jet dom,že si musí odpočinout🙂 tak myslím, že já taky mám hyperaktivca doma, ted se vzteká a kope nohama do lehátka....Pavli víš čeho se nejvíc bojím, takových těch dětí co si lehnou v obchodáku na zem a začnou se vztekat.....no jestli to nebude můj případ....

sharon2
19. zář 2008

pavli, lach...klídek, hyperaktivní děti bývají někdy naopak první měsíce života hodně spavé....je to individuální.
A na zem v obchoďáku si ti bude lehat, když mu to jednou projde a dosáhne toho, co chce - třeba když to zkusí doma a ty ustoupíš, tak to bude zkoušet i jinde.

Mě se takhle házela na zem Míša....ale jen doma. Protože jí to neprošlo /dostala na zadek a nechala jsem ji se vyvztekat/, tak to venku nikdy nezkusila.
Ona byla od malinka strašně tvrdohlavá, jako miminko dokázala řvát vzteky i 3 hodiny. Když byla větší /tak rok/, tak stačilo k záchvatu i jen to, že jsem jí řekla NE, nebo jí něco nešlo.
Když jsme se seznámili s manželem tak měla rok a tři čtvrtě a už byla naučená, že když dostala svůj záchvat vzteku, stačilo ukázat na dveře do pokoje a ona se sama sebrala, odešla tam, zavřela za sebou, vzteky si sedla nebo lehla na zem a až se vyvztekala, tak si začala hrát nebo přišla za náma. Když to manžel viděl poprvé, tak koukal ja blázen 😀 😀
Bohužel žádné rady psychologů na ni nefungovaly - objetí brala jako vítězství, že teda bude po jejím a při studené sprše se vztekla ještě víc, že jsme si dovolili ji namočit /zkusila jsem 2krát, když už sem faaakt nemohla/
No, ale časem se ta délka záchvatu zkracovala, pak se ho naučila zvládat - hrozný trest pro ni byl, když si musela sama donést vařečku - to se raději uklidnila, a když nastoupila do školky, tak už na to neměla čas 😀
A dneska? Není hyperaktivní a vydrží i u věcí, které vyžadují trpělivost i když jí napoprvé nejdou 😉

pavlina05
autor
19. zář 2008

Lache, přesně toho se´bojím také!!!Vzteklouni v obchoďáku!!! ☹ ☹ ☹
Mončo, asi je blbý tlak či co...?? Aleš řval celou vycházku. A kamarádky Julie byla zase v pohodě, spla. on řval a řval!!! Teda dnes blbá noc a den, ach jo§ A to jde MM večer do hospody!!! to jsem zvědavá natu noc!
No musím vydržet, bude hůř!!
co Tom?? Bude na víkend u Vás??
Jo, mají nové věcičky? tak já taky juknu. Chci mít vyšňořenýho křiklouna 😀

sharon, no teda, to jste jí pěkně vycvičili 😉

pavlina05
autor
19. zář 2008

Moniiiiiiiiiiii, tos mi neměla ani psát o tom Nextu 🙂 🙂 🙂 🙂 Teda tam je úžasnejch věcí! No došly penízky za porod tak jdu utrácet 🙂

majana
19. zář 2008

pavli"no to máme teda opravdu dost podobné s těma chlapama☹ já celá uhnaná a milostpán třeba leží na gauči a když mu dám na chvilu malýho,tak si ho tam různě šteluje,jen aby s ním nemusel náhodou vstát,tak malej hned začne brečet a moje nervy to nevydrží,tak si ho radši zas vezmu zpět 😢 a můžu mu opakovat stokrát,že malej potřebuje chovat a houpat....jak bych mluvila do zdi, někdy bych ho fakt za tu zabedněnost nejradši něčím praštila

martinataylor
19. zář 2008

Holku čtu tady,že se bavíte i o oblečkách,prodávám nový overálek na zimu,malá v něm nebyla,jaksi rychle vyrostla, je to velikost č.62,růžový s kačenkou.Kupovala jsem ho v olympii v olmiku,stál skoro 700 kč,prodávám ho za 350 kč,nenošený....foto pošlu klidně na email..kdyby měla některá zájem 😉

janula2008
19. zář 2008

Ahoj holky, tak my jsme u našich. Malá dnes kupodivu hodná, až na hodinové uspávání, ale ona asi ví, že kdyby zlobila, tak už to dnes asi po včerejšku nedám 😖 . Hrozně se zdokonaluje v lezení, neustále ji chytám a fakt únavou už nemůžu, dnes na sebe málem pro změnu ztrhla židli, jak se o ni opírala ve chvilce mé nepozornosti. Upřímně doufám, že ještě nebudu řešit neposlušnýho chlapa, ale zatím je to zlatíčko, dnes dokonce v 5h.ráno vstával k malé, ať se vyspím, opravdu je mi líto jaké máte trable s těma lumpajsama 😔 .No nic, jdu si dát se ségrou trošku vínečka, co jsme tu u našich našly, mějte se co nejlíp to jde a zas zítra písnu. Hezkou noc holky. P.S.: A ty oblečky a utrácení vám závidím, já malé teď nakoupila na zimu jen pár věcí v sekáči, máme blízko jeden perfektní s dovozem věcí z Anglie, samý Next, TU, Adams a další, tak chudinka v novým nebude, ale zas to tak vypadá a stejně z toho hned vyroste, tak co že ;).Papá

lacherka
19. zář 2008

martinataylor: tady bohužel asi moc neuspěješ, myslím,že tady jsou samí kluci a jediná holčička Simča má už velikost trochu větší než 62

pavlina05
autor
19. zář 2008

majana jo přesně 😉 Já dám MM Áju a on ho položí na deku, oba koukají na tv. Takže on se mu nevěnuje, děcko kouká na bednu a je klid. to je výchova!!

Jani, mějte se dobře. 😉
No my taky utrácet nebudeme, až budeme po půl roce pobírat méně 😒

martinataylor lach to vystihla 😉

Holky ☹ ☹ ☹ tak MM šel do hospody. No alesoňje klid, dokonce i Ájisek už spí. Byl dnes nějakej přešlej a unavený.
Holky!!! Tak dnes jsem měla 100 chutí se taky sbylit a jít. 😠
Byli tady známí a říkali, že jsem dost zhubla a že jsem teda hodně utahaná, že to namě vidí. A když pak odešli, tak jsem to říkala MM a on že jo, že jsem strhaná, ale že vše asi zvládám, o pomoc ho nežádám, tak asi pohodka, že?? No tak jsem měla slzy na krajíčku a řekla jsem mu, jo pohodka... ☹
Na víc jsem se nezmohla, zrovna jsem oblíkala Áju do pyžamka. On se oblíkla, sbalil, řekl čau a šel na pivko....
Ach jo! Mě je to už vážněbvšechno jedno, jen se vyspat!!!!

mončo, hned zítra něco objednám. Já slintám po těch rifličkách!!

TA paní u nás v obchůdku je děsně bezva. Dnes nám ukázala Emitex fusak a vše nám povykládala...a tak no fakt fajn. A na netu má : mimibazar, ID 66, kdyby chtěl někdo kouknout 😉

Holky, já jdu konečně večeřet, umýt se a pokud to bude možné tak do peřin.

Mějte všechny bezva víkend.

pa

marcelka_88
19. zář 2008

Ahoooj holky, nestíhám dočíst, ale slibuji, že dočtu !!! Jen rychlé info... Byly jsme venku asi hodinu, kde jsme si měnili názory až jsem to vzdala... Samozřejmě se to bohužel neobešlo ani bez výčitek ... No tak jsem mu vyčetla, že byl s klukama 14. dní v Thajsku, mě nevezme ani po čechách a že jim nikdy neřekne ne mě to říká furt, atd atd... A co se nestane ? Ráno v osm mám být připravená, že jedeme na výlet, že je to překvapení a že si mám vzít věci na spaní i pro malého.. Tak jsem zvědavá, ale řekla jsem mu, že když udělá jednu věc dobře, že se nezbalim a nepoběžim domů, že tu ještě chvíli zůstanu..
Tak to stručné info... Až se vrátim, dočtu Vás a napíšu...

Jinak všem ještě jednou dík ..

pavlina05
autor
19. zář 2008

marci 😉 , držím pěsti!!!!

marcelka_88
19. zář 2008

holky jen sem to na rychlo ted pročetla a PAVLÍ a MONI - můžeme založit spolek opustilých a neštastných maminek !!! Holky držte se ...

lacherka
19. zář 2008

Marci já ani nemůžu napsat co se mi dnes stalo, psala jsem to Pavči na mejlíka, jsem uplně vyřízená,ale fakt uplně! tak na psychynu po dnešku.
Jo a t. si pěkně užívá, dnes jde do hospody a zítra taky....takže mu to vlastně vyhovuje, kdyby byl doma se mnou, dnes bych ho určitě nepustila, když půjde zítra, takže jedinej kdo je vytrestanej jsem já, vyřízená na nervy a ještě se starato dítě!

Jo jinak já už vážím 47kg....

lacherka
19. zář 2008

holky co mám udělat at se vytrestá on, mě to tak štve, že já jsem zase ta co je na tom hůř a on si užívá! a je sebejistej jak něco....když jsme se bavili o tom, že mu říkám o těch dárcích tak mi řekne: ale ty to říkáš takovým holkovským stylem...ale neuměl vysvětlit.....chápete to?

lacherka
19. zář 2008

a ještě mně dneska řekne, že jak byl s kamarádem ve městě, tak že ta jeho přítelkyně mi sama od sebe dá pusu,že prostě ten vztah bere v pohodě....no co byste na to řekli, já mu taky hodinu mluvím o tom, že než něco řekne, at si promyslí, jestli se kvuli tomu nenaštve a jestli se to hodí a on mi na to řekne toto! já už fakt z něho nemůžu!

titida
19. zář 2008

pavli, lach, kam koukáte na ten next?

sharon2
19. zář 2008

Pavli, prosím tě, kde v Kohoutkách je ten obchůdek? Chtěla bych tam manžela poslat pro matraci do postýlky a ten fusak. Nebo nemá www stránky? díky 🙂

titida
19. zář 2008

acho jo, ty chlapy by jeden zabil

lach - on už se trestá, teď to neví, ale ten čas, kdy nebude s malým a s tebou mu už nikdo nevrátí, to máš proti němu navrh 🙂

pavlina05
autor
20. zář 2008

Ahoj holky!!!!
Chlapi jsou na zabití!!!
U nás doma proběhla k ránu také výměna názorů...MM se vrátil z hospody o půl 6 ráno!!!! Normálně to nedělá. Ale byl s rozvedeným kamarádem a chytal rozumy...a to mě teda dopálilo!!!!! 😠

sharon, Libušina třída. Tam jak je areál Lipsko. Spodní Albert, zastávka Vaňhalova.
Má obchůdek na mimibazaru, zadáš ID 66 a to je ona. Stačí se s ní domluvit a napsat, že si to objednáváš a vyzvedneš na prodejně. Je velice ochotná 😉

titi :
v tomhle je profík lache. No já mám kontakt právě od ní, je to jedna paní z mimibazaru. Já zatím sepisuju co chci.
Tady to je:
Dagmar.Moravcova@seznam.cz (mail na tu paní)
stránka:http://www.next.co.uk/

Holky, dnes zase počasí na draka ☹ Stejně asi musím ven s kočárkem...

Mějte se báječně a ať chlapi nezlobí!!!!!

lacherka
20. zář 2008

Ten Next přesně jak řekla P.🙂

titida
20. zář 2008

díky
a to si tam úplně cokoliv vyberete a pak napíšete té paní a ona vám to pošle? a co ceny?

janula2008
20. zář 2008

Ahoj Marcelko, Moni, Pavlínko a ostatní, nezlobte se, ale jen Vám sem zkopíruju to, co už jsem psala holkám na jiné diskuzi, ať to nemusím psát znovu, snad nevadí. 😉 Ahoj holky, já neměla vůbec čas psát, tak jen dočítám, byli jsme včera u našich v Brně, chtěla jsme se vrátit až zítra, ale jeli jsme zpět už dnes, malá u nich vůbec nespí . Nevím čím to je, ale ve tři už byla definitvně vzhůru a jediné spaní co doteď dala, za celý den, bylo 20min. kolem poledne. Už fakt nemůžu .Strašně vám závidím všechny ty dovči a je mi smutno z toho, že mi prostě ani nikam nemůžeme vyrazit, řvala nám celou cestu do Brna a i zpět, k tomu to nespaní, představa, že toto zažiju týden na dovči tak si rezervuju místo v Černovicích .Do toho na sebe štěkáme s Lukynem, včera byl do noci v práci, dnes vlastně taky celý den a dojel pro nás až kolem páté, takže je toho na mě asi opravdu nějak moc, jsem protivná a dokonce jsem se rozbulela, když ségra se doma začla chystat na pařbu a já malé utírala zadek, fakt to na mě nějak spadlo a chytla mě depka .Možná by nebyl nějaký psychiatr od věci, když to tak po sobě čtu . Tak já jdu zalehnout, dokud Simča spí, hezký večer.

pavlina05
autor
20. zář 2008

titi, teprve budu objednávat, tak nevím. 36 kč za libru 😉

Jani ☹ ☹ ☹
Nebreč...no nebo breč...Já včera taky bulela, MM se vrátil z hospody v 5:30 a jakože nic 😠
Máme to tady všechny jaksi těžký!!!!
To jsme tady banda!!
Co trápilo Simču??? Ty zoubky???

Dobrou 😵

janula2008
21. zář 2008

Pavli, tak to mě s tím tvým chlapem mrzí 😖 . Ranní návraty bych asi snášela ještě hůř než protivnou uřvanou Simču. Ale dnes to u nás zatím probíhá celkem fajn, když mě Luky včera viděl, tak si k ní v noci 2x vstal a ráno si ji vzal ještě do obyváku, ať se vyspím, dokonce má dnes i malá snesitelnější náladu, tak s ní blbneme a odpoledne asi půjdeme ven.Jestli to bylo zubama to nevím, ale je to možný, každopádně to byl hnusný den ten včerejšek. 🙄 Holky, kdy myslíte, že se začínají u dětí projevovat povahové rysy atd.?Příjde mi to zajímavý 😝 . Kámoška ze třídy se zabývá jako koníček děláním horoskopů a podobných blbinek, tak jsem jí dávala datum narození a čas Simči, sestavila mi horoskop a mám dojem, že i když na to moc nevěřím, tak to sedí jak prdel na hrnec už teď. 😀

majinka2
21. zář 2008

ahoj holky mě je fakt líto že s těma chlapama máte takový trápení, ani nevím co bych poradila protože mám doma fakt úžasnýho chlapa....samo že mám taky za sebou nepěkný zkušenosti s chlapem, ale neměla jsme s ním dítě a to je pak úplně o něčem jiným.............

lacherka
21. zář 2008

Jani a co vyšlo na Simču?....no to je asi ten podzim...všichni chlapi blázní a my jsme utahané....já jsem zase nemocná a Míšovi se musím neustále věnovat, nemůže ležet 10minut sám, jak mě nevidí, tak je řev...

janula2008
21. zář 2008

Moni, to znám, jak už jsem psala,u Simči je rekord být sama tak 5min. 😒 A já si ze včerejšího celodenního tahání 10kg. uhnala bolest zad, takže dnes už se na to můžu vyprdnout, musí se naučit si i chvilku sama hrát, jinak by člověk nikdy nic neudělal a fyzicky by se zřídil. 🙄 Brzo se hlavně uzdrav. No a k tomu horoskopu: psala tam, že bude totální extrovertka, bude mít ráda společnost, nebude dobře snášet samotu, že nejlepší koníčky pro ni budou nějaký kroužek, kde se bude moct předvádět před publikem, jako hraní divadla nebo tak.No, bylo toho moc, jeste se pak treba rozepisu, ale momentalne se mi tu opet revem dusi dite v postylce, tak musim k ni, zatim pa.

pavlina05
autor
21. zář 2008

Ahoj holky!!
Noc zase...no kojení po 2 hod je hrozný!!! 😒 kdy už se to zlepší??? Ája nás za chvíli sní všechny!!! 🙂
Spal jen do 7!!!! Brrr, tak brzo vstávat!!

JAni, já mám pocit, že Ájovi se ta povaha rýsuje teď!!! Citlivý, temperamentní,...hyperaktivní!!!

Maji ahoj! Asoň někdo tady má pohodku, to je dobře 😉

Moni, ach jo. Jak to vyležet??? nemůžou ti pomoct vaši???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru