Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
29. čer 2009

Teda, vy jste kočky, ta s tím ,,boa,, je úžasná a ta s bublinkama je taky krásná, teda všechny jsou krásný, ale některý víc 😉 😉 😉 . Ta v tom koši je taky čuper.

motylek
29. čer 2009

a ta s tím věnečkem je taky úžasná

pavlina05
autor
30. čer 2009

Ahoj holky!!!

NA fotky kouknu, jen teď to rajče nějak blbne....

Já včera měla ten blbej den......bulela jsem.....nějak to na mě padlo.....vždyť to znáte.

Dnes jedu do Slavkova za jednou kamarádkou z MK. Tak snad bude cesta ok a užijeme si to.

Tak co ten srazíček na Mraveništi? kdo se přidá?

zuzanka26
30. čer 2009

Ahoj holky,
tak jak se máte?
Pavli už je to lepší? Taky to občas mívám.
Jinak naše noci jsou takový teď pořád stejný, budí mě aspoň 4x za noc, ale není to na krmení, naštěstí krmím jen jednou ( kolem 2), ale ráno jsem stejně chcíplá.

Beti, to jsou fakt krásný fotečky. 😵

lacherka
30. čer 2009

Beti fotečky krásný! Taky přemýšlím, že bychom se s Míšem šli vyfotit a i moje kamarádka mám moc pěkné fotky těhu tak se rozmýšlím kam jít....
Pavli kde ty kamošky furt bereš prosimtě🙂 a jak razíte do Slavkova? tak pěknou cestu...
no kdyby se nikdo nepřidal tak nevyrazíme zítra třeba jen sami? já bych odstad už vypadla a chvilu někde dala relax a poprndala..

pavlina05
autor
30. čer 2009

Tak jsem zkoukla Lach albíčka. No Míša je krasavec. 😉 😉 😉 😉
Nexty mu sluší. 🙂 Kostkovaný kompletek musíme dnes také obléci 😀

Zuzi, jo, prostě mě to nějak všechno štvalo, hlavně to, že mám málo času na sebe 😎

Zuzi, proč se tedy budí? 😖 A jak ji uklidníš když ne kojením?

Lach, jj, také přemýšlím, že bychom zašli k fotografce (Kohoutky, co byla Bet), abychom měli krááásný fotečky.
Kámošky mám 2 věrné 🙂, tahle je z MK z mojí domovské diskuze.jedu tam sama autem...tak snad to zvládnu.
jj, já bych zítra vyrazila 😉

Beti, jdu kouknout.

lacherka
30. čer 2009

Ty jsi šikulka, to zavidím, že řídíš...to já jsem zbabělec, tak si to pěkně užijte!

Bet kolik prosím staly ty fotečky? A jinak obdivuji, že Verunka tak krásně pozovala, no s Míšem by to byl asi problém, ten by tak nevydržel sedět, to by byly jedině fotky v pohybu.
Tak já vařím a asi pujdu zase prat, je to holky pořád, dokola co?

Pavli taky mám někdy takový dny na prd...ale říkej že bude líp

Holky tak co zítřek beti, moty, zuzi....a všechny další🙂

zuzanka26
30. čer 2009

Pavli ona to ani neví, není úplně vzhůru. ale třeba ubrekne nebo se nějak otáčí ze strany na stranu a já jsem vzhůru. a nebo pobrekává, že nemá dudlíka no 😝
Ale někdy má třeba tři hodiny v kuse klidný spaní a já taky. Ale o tom, že bych spala v kuse třeba 4 hod a více to si můžu nechat jen zdát.
😖

lacherka
30. čer 2009

Zuzi tak je to občas u nás i ted, někdy se vzbudí, sedne si v postýlce a brečí, tak mu jen dám dudlík, položím a on spí dál, nebo se k ránu vzbudí, tak to vezmu k sobě do postele...no to má asi každá mámá, že když se dítě vzbudí, tak se vzbudí i ona. Opravdu noc, kdy bych celou spala a ani jednou se nevzbudila snad ani nepamatuji

pavlina05
autor
30. čer 2009

Zuzi, neboj, ono to někdy příjde 😉
Já takovou noc ještě nezažila 😅

Monči, no do práce jsem jezdila autem každý den, cca 76 km. Ale vyšla jsem už ze cviku. Snad to bude ok. Nejhorší je parking 😕

zuzanka26
30. čer 2009

je holky, aspoň vy mi vždycky dodáváte dobrou náladu.

Jo jo Sárinka teď už spí hod a půl!

zuzanka26
30. čer 2009

😵

pavlina05
autor
30. čer 2009

Zuzi, tak u nás se spí až teď. Uf!
Jdu makat 😎

Bet, Verunka je nádjerná. No a ty taky. Obě fotogenický 😉 Mě se nejvíc líbí 18 a ty fotky venku

pavlina05
autor
30. čer 2009

Moni, Bet byla tady...cena je prakticky smluvní 😉 , nemusíš dát 2000,- jako va Babyphoto
http://www.fotostudio-k.cz/main.php

betina
30. čer 2009

holky děkuju,

moni, paní fotografka je hrozně šikovná a má svatou trpělivost, ale focení byl horor, jsem překvapená, že fotky tak hezky vyšly. verunka řádila jako tur a udržela jsem ji vždycky tak 20 minut, fotilo se 2x. Verunka se tam počúrala, pak všechno brala, no fakt horor, ale fotky za to stojí. paní je na Brno levná, 100kč stojí jedna fotka s retuší, ale od holek a i od sebe vím, že ti jich dá víc těch foteček.

jana.sun
30. čer 2009

ahojky holky,

fotky mraveniště, Pavli, super - už se tam těšíme!!! 😵
ale zítra musíte bez nás - mm má 35.narozky, tak mu chci nachystat chlebíčky a hlavně být doma, až dojde z práce 😉

Beti, tobě už jsem chválila fotečky na Supermamčách - ááááááááách 😵

jj, si vzpomínám, jak si tu Janula stěžovala na Simču a ted to máte vy a za chvíli my 😨

Zuzi, taky se budíme v noci na dudlíka, na krmení naštěstí ne 😅

nechci to zakřiknout, ale posledních pár nocí se spalo bez probuzení 😲 tak snad mu to vydrží. ale já su stejně vzhůru kvůli alergii - takže misto kojení nebo krmení, jdu pryč smrkat a kýchat - abych ty dva nebudila 😅 😅 🙄

Lach, valím zkouknout ty tvoje fotečky - at se trochu pokochám a spravím si oko 😉

jana.sun
30. čer 2009

teda Moni - Lach - krááásný fotečkyyyyyy - ja cu takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵

a po zhlédnutí fotek Beti, Lach a i Pavči jsem naznala, že bych s váma v životě NEŠLA na koupaliště - ani OMYLEM!!!! by si na mě lidi ukazovali prstem, jak bych vynikala svou kyprou postavou 😝 😝 😝
Vážím ted tolik co loni, když jsem rodila!!!!! hrůůůůůůůůůůůza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕 😕 😕 😝 😝 😝 😢 😢 😢

jana.sun
30. čer 2009

jo a Moni, úplně jsem koukala na Míšu - jsem ho nemohla poznat, přijde mi, že oproti fotkám, co máš v albu, tak je mnohem větší a nějakej blondatejší 🙂

lacherka
30. čer 2009

Jani fotky tady v albu jsou starý, jak jsem naplnila albíčka, tak už sem tam nic nedavala takže ted už to je trochu jinej hošánek a ty vlásky má ze sluníčka, koukala jsem nedávno na T. fotky a když byl malej, tak v létě měl uplně stejný vlasy, i delku i barvu, no je po tatínkovi🙂 ale v zimě bude zase hnědovlásek

pavlina05
autor
30. čer 2009

Ahoj holky!!!

Jani, teda tu noc závidím 😵
A neboj, kila mám sice ok, ale to panděro ale pneu Barum tam je 😝 😝 😝 😝 A na koupák nemusíme, stačí to Mraveniště 😉

Moni, ta co my zítra? RAzíme sami, nebo počkáme na ostatní? Mě je to celkem fuk. Jen pokud bude pařád, tak to bude mazac....

...mám tady pár fotek z dneška....http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

lacherka
30. čer 2009

Pavli já bych klido šla, na zítřek nic nemám a budu jen ráda, když se trochu provětrám a Míša se vydovádí🙂

lacherka
30. čer 2009

Pavli ted koukám, že se na tom rajčeti dají dát i popisky...🙂 fotečky máte pěknoučky

jo a na tom Mraveništi maji nějaký erár bábovky, nebo máme vzít svoje?

betina
30. čer 2009

holky, kde a v kolik máte zítra ten sraz?

jani, postavu...už neřeším, protože jednou je to tak a jednou tak, já přibrala 24 kilo a ted jsem v mezifázi, tzn.že mám na sebe jedny kalhoty a sukni a jinak nic 😠 a na bazén bysme se mohly domluvit, bylo by to fajn. s tím naším rochnidlem se tam chystám.

lacherka
30. čer 2009

Beti na čas zatím domluvené nejsme, ale určitě se rády přizpůsobíme, pokud by jsi šla taky..já osobně můžu v podstatě celý den..

a kam chcete jet na koupák? My jsme s kamoškou uvažovaly do Kuřimi, ale zatím jsem se tam teda nedostaly

pavlina05
autor
30. čer 2009

Moni, jj, popisky jdou 😉 Já si to užívám 🙂
Bábovky jsou erár 😉

JJ, mě napadla Riviera. Nebo máte jiný bazen?

Mě je to také jedno, ale preferuji odpoledne 😉
Zítra dopo se domluvíme kdo, kdy a jak 😉

Dobrou 😵

pavlina05
autor
30. čer 2009

...koukala jsem na počasí, má být 29 stp a nepršet! Tak to je spíš na bazen 😕

motylek
1. črc 2009

Holky, co tam jede kromě jedničky na to ,,mraveniště,,??? Nevím jestli nepojedeme na chalupu, ale kdyby ne, tak by taky dojela. No budu to vědět kolem poledne, jestli bude hic jako prase, tak zdrhneme do Louček. Bo v našem bytě na jih je to síla.

Holky - Lach, Pavlí - jak často (kolikrát denně) dáváte klukům najíst???

My teda teď taky spíme celou noc - občas si zapláče, nebo vleze k nám - ale už se nebudí ani na jídlo, takže mě jedno jídlo ze dne vypadlo a zrovna mlíko - nepije už vůbec, až večer kaši, ale prostě ho nechce a já ho do něj nijak nedostanu. Uličník, bych mu někd zakroutila krčkem 😀 😀 😀 😀 . Čaje, šťávy atd. taky nechce a to i když jsou největší parna 😠 😠 😠 😠 . A to že mu vyhrožuju kapačkama nezabírá 😀 😀 😀 . Akorát přestal chodit na nočník 😠, ho tam posadím, sedíme, nic, tak ho sundám a za chvilku se někde válí hovínko 😀 😀 😀. Horší než se psem 😉.

My byli o víkendu v Práglu a jedeme zase, je prodloužený víkend, tak aby si ho bába s dědkěm užili. Akorát já si to tam moc neužívám, nojo, doma je doma. Tam mě bolí záda z postele, že se vůbec nevyspím a ráno jsem jak kdyby mě zmlátili 😖 😖 😖 😖.

No nic, jdu převlíkat, dát si šošovice do ok a hledat po bytě hovínka (*joke*). 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lacherka
1. črc 2009

Tak já nevím co? a nebo koupák Dobrák....já totiž na koupáky moc nechodila, tak nevím co kde je tak nejlepší

holky tak předběžně na 14hod a kam tedy?

Moty já Míšu zkusila jednou dát na nočník a on na něm vůbec nevydržel sedet, a pak si s ním jezdil po bytě, tak nevím jak to s ním budeme dělat??? já ho posadím a on zase vstane a leze pryč
Moty my dáváme ráno jak se vzbudí nebo tak za hodinku po vzbuzení mlíčko cca 250ml během dopoledne nic, jen občas mu dám sušenku nebo rohlík, tak aby se na chvíli zabavil, pak má oběd, kolem 15-16hod sváču, ovoce, jogurt, lipánek no co prostě je.... a večer před spaním kaši a mezitím mu dávám flašku s vodou, ted máme ten kouzelný hrneček a z něho rád pije, že si ho může držet a ted mi jde po sklince a hrnu, jak piju, tak mi ho hned bere z ruky a chce taky. Tak to zkus třeba takto? něco co ho bude lákat

A na to mraveniště jede ještě tramvaj 3 a 11 a nebo dojet autobusem dolů do Bystrce k Zoo a pak kousek pěcha Moty od tebe jede 30? tou by se to taky dalo, vystoupíš na 28.dubna a pak kopec nahoru

pavlina05
autor
1. črc 2009

čau holky!!!

Už jsem tu 🙂 , dřív to nešlo...práce, úklid (a to jen byt 😅 ) a hraní, konečně spíme.

TAk kde teda dnes??
Kdo pojede? přijede??

lacherka
1. črc 2009

já se hlasím, čas tak okolo 14hod a vyhovuje a kam? to nechám na Vás, tak asi bud Mraveniště nebo Riviera??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru