Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
29. zář 2009

Ahoj holky!!!

JAni vítej zpět z chajdy 🙂 Týden tam musel být zase super, když bylo tak primové počasí, že? tady v Brně nic moc...teda počasí ok, ale stále stejný....
Já byla dnes ve cvíču, pak napsat Áju do pasu a pak v jogušce. ZAse jsem tam nechala 150,- kč .
Klidně můžeme zase v pátek 😉
Jen teda Ája má asi rýmu ☹
Včerejší noc byla totálka na Černovice. Aleš řval, vážně řval co 30 minut!!!!! Já už nemohla. Nevím čím to, ale asi zuby?! Ani kojení nezabíralo. Bylo to příšerný!!!!!
TAkže pokud bychom měli velkou rýmu, tak se v pátek v jog. nesetkáme ☹

JAni, jj, potřebuji oddych jako sůl a svobodu. Proto je na čase utnout kojení, osamostatnit kluka a začít trovhu žít pro sebe.

bet 😉 tak snad př. týden dorazí Nexty. Budu doma šmírovat pošťáka 🙂
Teda vám se to kojení tak podařillo odbourat, Jo? No tak to závidím strašně moc! u nás to bude asi hodně těžké ☹ Už teda nekojím přes den, pouze večer a celou noc 😅 A včera jsem mu schválně vnoci nedala, no to jste měly vidět...řev trvající půl hodiny, kopal zuřivě kolem sebe a já jsem podlehla a prso dala 😒

Jinak dnešní den je nějaký divný,...nevyspání, podzimní depka...no naštěstí alespoň ten pas máme. Ikdyž tam zase musm ještě do 3 dnů, kdy mi tam Áju napíšou.

pavlina05
autor
29. zář 2009

😕 jejda, on má dnes Míša sváteček. Tak Míšo vše nejjjj k svátku 😵 😵 😵

zuzanka26
29. zář 2009

Ahoj holky,

Pavli soucítím s tebou, to není snadný to ukončit, když to má tak rád..... ☹ no nevím, snaž se to udělat tak, abyste oba byli co nejvíc v pohodě, asi bych taky kojila i každou hodinu, kdyby to chtěla Sárinka. Taky to nebude trvat věčně přece! ale je to na palici, vím, jak mi je, když máme několik blbých nocí za sebou, jsem pak doma, nic mě nebaví, nikam daleko ven se mi nechce a mám většinou trochu depku. Za to, když se člověk vyspí, najednou je všechno bezva, i s dítkem je sranda, prostě fakt spánek je nejdůležitější na psychiku.

Jo a když píšete Černovice, tam je co? jsem nějak mimo 😅

zuzanka26
29. zář 2009

přemýšlela jsem nad tím, jak moc by měl ten chlapák doma pomáhat a je to fakt těžko říct, každý je jiný. Možná kdybychom žili ve zlatý kleci a měly peněz na rozhazování, paní na úklid apod. nechtěli bysme toho tolik? Nevím, mě to teda taky pěkně sejří a už jsem pár scének udělala. Protože MM třeba vůbec nepřebaluje, má prostě nějaký blok nebo co..... strach z hoven???? 😀
U nás manžel koupe a občas o víkendu jde s malou na procházku, takže aspoň tak. Když padám na hubu kvůli nocem, tak pak teda pomůže.

pavlina05
autor
29. zář 2009

Zuzi u Vás jsou Bohnice 😀 Já bych klidně kojila až do 2 let, ale myslím, že tělo má dost a když bych chtěla př. zimu otěhotnět, tak chci aby bylo tělo ready 😉

Zuzi, o přebalování tady ani nemluvím, MM přebalí, ale jen pokud není kakání....
Teda MM koupe ob den a dělá kaši.

jana.sun
29. zář 2009

Zuzi, Martin taky, když vidí, že padám na hubu, tak pohlídá a můžu si jít třeba přes dne lehnout - ale to tak často nebývá - naštěstí máme ty prospané noci a když je nějaká horší, že jsem víc vzhůru, tak pak si jdu přes den lehnout s Matym a prostě to dospím - basta!
Jo a Martin taky koupe - ale "dohnalo" ho k tomu to, že mám na rukách atopik, tak abych se nemusela máčet. a přebalí taky jen když není kaky 🙄 a i tak se k tomu nehrne.
když si vzpomenu, jak se Maty narodil, tak Martin chtěl všechno vidět, vše se naučit, chtěl všechno kolem něj umět a ted ..... rychle ho to přešlo 😔 😔 😔
poslední dobou se dost hádáme, já jsem asi nějaká podrážděnější, asi jak jsem vysadila ty antidepresiva 😅 😅 😅
no, je to děs - fakt mě vytočí každá maličkost - ach jo. 😔 no a ten podzim tomu moc nedodá, že 😝
proto se musíme domluvit na srazíku a pěkně si spolu pokecat, abychom přišly na jiné - lepší - myšlenky, případně ty chlapy aspon pořádně pomluvíme a ulevíme si 😀 😀 😀
Škoda, že Pražandy za nama nemůžou ☹ ☹ ☹

jo, Pavli, počasí nám na chajdě fakt perfektně vyšlo - letos celkově paráda 😉

janula2008
29. zář 2009

Ahoj holky, tak nám taťka odjel dnes na hokej a já mám čas Vás konečně dočíst, berunka už je okoupaná a spinká jak medvídek 😅 Miškovi taky přejeme vše nejlepší k svátku! Holky, tak u nás posledních pár dní pohoda,až na včerejší škaredý držkopád na Kraví Hoře, kde jsme byly s kamarádkou a Simča se mi v jedné chvíli vytrhla a začla utíkat z kopce dolů za její starší holkou. Naštěstí to odnesl jen trochu ret a vše ok,ale válela sudy dokonale 😔 .Jinak je hodňoučká, koukáme spolu na pohádky, na písku a na hřišti si krásně hraje, změna fakt o sto stupňů,snad to vydrží. Do té jogurtárny bych šla taky moc ráda, ale pro nás jsou celý říjen ideální úterní odpo a to se zas asi všichni nedomluvíme ☹ dopo je totiž Simča v těch jesličkách, od dnes chodíme celý říjen úterky a pak se vyspíme u našich a kolem 15-16 jsme ready na cokkoliv 😀 dneska jsem si holky během dopo prošla celou Vaňkovku (to se mi už dlouho nestalo 😅 ) a já bych snad potřebovala vyhrát ve sportce, tolik super věcí na Simču a mě 😲 .Hlavně ty zimní věci v CA, no paráda. Kámoška mi teď z Paříže dovezla pro Simču úžasný zimní kabátek, v tom Vám ji pak musím vyfotit,prostě Simonka bude v zimě exklusiv a mamka hadroš 😅 😅 .Jinak Simča už z jesliček skoro nechce domů jak se jí tam líbí, dneska mě tahala zpátky dovnitř a chtěla mě ukazovat všechno možný,nahnat ji rozdivočelou do kočárku mi dalo práci..no hotovo, v to jsem fakt ani nedoufala,že to půjde tak hladce a doufám, že to je takový malý ,,nácvik" na školku, která už pak bude úplně brnkačka. 😉 Jani tak to je fajn, že jste si to na chatě užily 😵

zuzanka26
29. zář 2009

jo jo tak to jsem tušila s tím blázincem 😀

zuzanka26
29. zář 2009

my taky máme teď každý den úrazy, dneska na sebe shodila skleněnou nádobu s moukou, co mám ve skříni v kuchyni. je to sice nízko,ale já jsem nedávala pozor, tak si to hodila na prstík, to byl řev! ale už dobrý. Dnes nebyl ani jeden pád na hlavu. furt se staví všude, ale pořád ještě baletí. 😖 😕 🙂

lacherka
29. zář 2009

holky trochu jsem dočetla, ale ne vše. Holky díky za přání Míšovi k svátku, od nás z rodiny mu popřáli snad všichni a od T. nikdo!! teda pokud jo, tak to nešlo přezemě...jako to nechápu, u nich v rodině se prostě na svátky nehraje...dobře, ale když jde o malý dítě a ještě jediný v rodině?? no nevím no....

U nás to bylo tak, že ze začátku taky T. odmítal přebalovat, jako že je mu z toho zle atd...no a to mu teda neprošlo, proč bych měla přebalovat jen já, že? no takže už přebaluje taky i kakání a teda vlastně od začátku a s koupáním se střídáme i s děláním kaše, prostě jak je čas...no u nás je to o tom, že když je volno, tak pořád něco dělá tady venku, takže se starám já, ale když jsem byli na bytě a práce nebyla🙂 tak jsme se střídaly...u nás ani na písek chodit není moc čas, protože je práce tady...

tak jdu dokoukat růžovku a pak dočíst.

lacherka
29. zář 2009

Janula...ty jo...no toho se bojím těch urazůů a kor u kluka, to bude něco. Kdekoliv jsme byli, tak všichni okolo říkali, že Míša je opravdu divoch...Byla jsem na víkend u mamky a šli jsme tak u nich si sednout na zahrádku na pivko a hrála tam hudba a Míša pořád lítal na podium a tancoval tam, točil se dokola a smál se...tak přemýšlím, že bych s ním začala chodit do nějaké hudebky, když je takový akční...
no a potom tam byly 4 starší děti tak 3-6let, tak s ním tam blby. utíkali a Míša se k nim musel přidat, ten je rád, že chodí🙂) tak to byla sranda, ale strašně se tomu řehnil, pak si kolem něho sedly holky a krmily ho křupkama

Jani, mně by se ta joguška hodila asi nejvíc v to pondělí, tak nevím jak ostatní....ale vzala bych ti ty plínky, ju?

Januli kolik platíte za ty jesličky? Já tu u nás viděla reklamu na miniškolku od roku a půl, na dopo, ale chtějí 60kč za hodinu, takže od 8 do 12hodin to výjde na 240kč, což mi příjde celkem dost...

Zítra příjede má babička a půjdou s M. ven, no a já mám super program🙂) budu žehlit!! hromada už pomalu padá a další hromada je v koupelce a čeká na vyprání.

Dneska jsem potkala kamarádku, co má malou holčičku asi 4roky a 5ti mesíční mimčo, pouštěli draka, tak jsem se na chvíli přídaly. Malej krásně spal v kočárku, no ale obdivuji, mít takto dvě děti tak se asi opravdu nezastavím...ale zvládnout se to asi musí...

janula2008
29. zář 2009

Moni, vychází to cca těch 200-250 Kč za den (záleží kolik je pracovních dní v měsíci,rozpočítávají to) a je jedno, jestli ji tam dáš za ty prachy na celej den a nebo jen dopo jak dávám já, zhruba na 3,5-4hoďky. Takže nás to v podstatě vychází tak jak píšeš, ale vzhledem k tomu, že tam dostane i oběd a ještě nám vždycky nabalí malou sváču,tak mi to tak hrozný nepřijde.Mít někoho na hlídání, tak si řekne min.100 na hoďku a přece jen těm ženským věřím trošku víc, jsou to takové padesátnice a snad mají dost zkušeností a hlavně tam má Simča ten kolektiv dětí😉 . Věřím, že by zvládla tam být i ten jeden celý den z týdnu (už mi to i nabízely),ale zatím mi to příjde zbytečný,uvidíme třeba za půl roku kvůli nějakýmu tomu kurzu jak to bude časově vycházet,momentálně jem jim vděčná i za to jedno dopo,kdy zregeneruju síly🙂).

janula2008
29. zář 2009

A nad hudebkou taky přemýšlím, ještě musím na zimu pro nás vymyslet co nejvíc akční program, zatím se k tomu ne a ne dostat 😒

marci
30. zář 2009

Ahoj holky, vy jste toho nakecaly, že nestíhám dočítat. Jsem u rodičů na severní Moravě - budeme tu i slavit Dejvíkovy narozeniny.
Pavli, u nás je to spaní a kojení úplně stejný jak u vás. Přes den už nekojím (nebo jen výjimečně), ale v noci fakt snad co hodinu - je to děs - taky mrčí celou noc. Fakt netuším jak ho tohle odnaučím!!!! 😝 ☹
Jinak teda MM s Dejvíkem docela často tráví čas i sám. Třeba s ním chodí občas sám na plavání (s ním stejně plave líp než se mnou, já chodím jen občas a bolí mě pak celý tělo, protože je Dejvík docela těžký), jezdí s ním třeba i sám na výlety, bere si ho na fotbal a tak. Během té doby já doma většinou uklízím, protože Dejvík je hyperaktiv, že s ním člověk neudělá vůbec nic. Jiný hlídání bohužel nemám, takže kdyby aspon trochu MM nehlídal, tak je to u nás jak na hnojišti a navíc já už jsem někde v blázinci!!!

pavlina05
autor
30. zář 2009

Ahoj holky!!!!

U nás je asi nějaký virus...MM i já máme bolení břicha, děs! do toho Ája.....nevím co s ním je, pořád pláče a chce jen mě. Jako by separační úzkost. Nemůžu dojít ani na záchod, hned brečí -----

JAni, já včera byla v CaA, na kluky mě nic neoslovilo. Koupila jsem jen 2 body a zimní čepku Ájovi.

Marci, ráda tě tady vidím 😀 Teda co ti naši kluci blbnou? 😕 Já chci do vánoc ukončit kojení, ale pokud budou stále lézt zuby, tak nevím jak to bude s tím nočním poplakáváním ☹

Moni, tady v Kohoutkách je nějaká miniškolička 😉

Zuzi, šla u vás elektrika? prej v pAze byl nějaký výpadek...???

LAch, nechápu lidi co zvládají 2 a více dětí 😅

dnes vnoci jsem kojila prosím 6 x 😝

Dnes je teda počasíčko, vůbec nevím co dělat, do toho protivńoučkej Ájisek...paráda 😅

marci
30. zář 2009

Jinak holky, já vám tak závidím, že můžete s dětmi na písek. Dejvík je na tohle číslo, nemůže být ani na trávě, furt si láduje hlínou, takže písek ten nehrozí vůbec!!! Taky vám děti jedly písek, hlínu, listí atd.? nebo mám takovýho pakounka jenom já??? 😠
Jsme u našich, zahrada jak stadion, všude anglický trávník a Dejvíka zajímá jen jeden roh posraný od holubů!!! Ho dám na trávu v jednom rohu a on tradá do holubinců 😠 😝

pavlina05
autor
30. zář 2009

😀 😀 😀 😀 marci. A už Davídek chodí?

lacherka
30. zář 2009

Pavli u nás to stejný, Míša se chce pořád chovat, a lehne se mně na rameno, no mazel největší, ale nic neudělám. Asi před necelou hodinou s brekem usnul a já se konečně pustila do vaření, je tady pěkně hnusně, takže nevím jestli ta procházka s babičkou platí a jestli budu mít vyžehleno...

Pavli pozdzim hnus a do toho ještě nemoci brr...!!

U nás ted noci také zvláštni, Míša se k ránu budí brekem a vyžaduje k nám do postele, kde se vrtí a roztahuje! S T. spíme každej na 5cm kraje postele, oba rozlámaní a Míša má celou postel pro sebe, třeba si spí na šířku, pak se zase otočí, ale spí tak do 8hodin, takže dlouho. A večer problém s usínáním, vůbec nechce byt v postýlce, musím ho uspat u nás v posteli v peřinách a až spí, tak teprve přenést do postýlky...tak jsem zvědavá jak to bude vypadat, až bude ve svým pokojíčku.

Včera už jsem schovala ohrádku, je nám už k ničemu, M. v ní stejně nechce vůbec být...

holky a co budete dnes dělat?? to počasí je fakt děs běs...!!

pavlina05
autor
30. zář 2009

Lach 😲 není to nějaké takové úzkostlivé období?
To je děs!!!
Já vařím, když Ája spí.

tak nakonec my budeme doma a dojede kámpška...

lacherka
30. zář 2009

Pavli nevím...vím, že ve 3měsících chtěl být pořád u mě a to bylo nějaké to tulící období a ted nevím, jesti je to těma zubama???

Já už mám navařeno, tak jdu na to..už mám hlad jak vlk!!

janula2008
30. zář 2009

Moni, no my se dneska taky nudíme doma, koukáme na Krtka a tak podobně, spaní zatím podle její aktivnosti asi nehrozí, no už mi začíná hrabat 😀 zítra naštěstí dojede kámoška s chlapečkem,tak to bude utíkat ten čas líp. Taky čekám od září, kdy jakou nemoc Simča dotáhne, přece jen mezi těma dětma...ale zatím naštěstí dobrý 😔 . Marci, Simonka kolem roku taky ještě pořád žvýkala všechno možný, i ten písek ochutnala než jem stihla zareagovat,ale teď už to nedělá. Holky teda ty vaše noci to musí být něco, my teď už zas kolem půl deváté zalehnem a budíme se až v sedm ráno, nevyžaduje ani čaj,takže jsem vyspaná. 😵

lacherka
30. zář 2009

Jani, nad Krtkem a pohádkama jsem taky přemýšlela, ale u M. to asi nebude budit zájem...mamka mu krtka zkoušela pouštět, mrkla tak na znělku a pak si šel kramovat po bytě...

zuzanka26
30. zář 2009

ach jo holky, to je furt něco, je jasný, že starosti už nám nekončí, ale budou pořád nový a jiný.....

jo měli jsme výpadek proudu, to bylo překvápko, zrovna jsem byla se Sárinkou v koupelně, protože za mnou leze všude ale trvalo to jen 5 minut.

Dneska je takový zvláštní den, je zamračeno, všude po cestě bylo plno bouraček, manžel se vymlouval na kolegy když jsem s ním chtěla jít na oběd, prý ať jdu s nima, ale 3 chlapy s náma? tak jsem řekla že radši jindy, no nevím, je nějaká změna tlaku?

zuzanka26
30. zář 2009

taky mám furt nějaký střevní potíže a náš pes má asi rakovinu... v pátek byl na operaci sleziny, vzali mu jí celou, měl tam obrovský nádor.. prý to s tou slzinou vážilo kilo dohromady..... ani jsem to sem nepsala, ale v pátek jsem prořvala den, ještě nechci aby umřel, je to člen rodiny. 😢

janula2008
30. zář 2009

Zuzi to je mi moc líto s tím Vašim pejskem 😢 😢 o tom výpadku proudu jsem už četla. Tady se spí,tak jdu pouklízet kuchyň 😒 Moni, počkej za dva měsíce, to už Míšu bavit začne,malá u toho taky dřív nevydržela a teď zkoukne celej díl, ale radši má hraný seriály nebo pohádky, třeba i klokana Skippyho,jak jsou tam děti,zvířata a něco provádí,tak to ji baví 🙂

janula2008
30. zář 2009

Jo a ještě doma hrajeme na schovku 😀 ale Simča i když pochopila, že se má schovat a já ji hledám,tak opakuje pořád jen to jedno místo, v jejím pokojíčku za dveřma,takže stačí vidět z druhé strany dveří prstíčky jak se drží a už se směju 😅 😅 snad časem pochopí, že se dá schovat i jinam 😀

jana.sun
30. zář 2009

ahojky,
vy jste toho zas nakecaly!!! 😀 😀 😀

Januli, tak paráda, že se Simči v jesličkách líbí 😉 a v kabátku z Paříže nám ji určo vyfot - to bude parádnice 😵
a hra na schovku 😅 😅 😅 to je super - Simonka je fakt chytrá, že chápe, že se má schovat.
ty děti jsou fakt úžasné, jak se ted všechno učí. 🙂
Moni, Pavli - začala vám u kluků separační krize, jo? no, čekám, kdy to přijde u nás -Maty už se začíná stydět, když přijdem do nového prostředí - prý to je zas nějaké období, kterým si dětičky projdou a bude to dobrý. Snad 😅

No, co se týče oblečení - já budu letos šmudla-mamina - finance jdou stále do auta, které ještě stále není opravené 😠 a do věcí, co jsem měla před těhu, se nevlezu, ptže jsem přibrala a jen tak to asi nezhubnu. v podstatě jde o pár kilo, ale na to, aby mi nesedlo oblečení to bohužel stačí 😢 😢 😢
Pro Matyho jsem zkusila ztáhnout včelí medvídky, tak jsem zvědavá, co na to řekne - mně se moc líbí ty písničky tam 😵
Marci, užijte si oslavu - Dejvíkovi přejem všechno nejlepší - má narozky zítra ne?
Pavli, tak at se brzo uzdravíte - tu jogušku v pátek asi raději ne, že?
Moni - tak se můžem na to pondělí domluvit - my tam budem tak po té 14.h, tak počkáme, kdo všechno tam za námi dorazí. Třeba se do té doby uzdraví i Pavča a Ajisek. 😉
A co Moty a Kubík - dorazíte - jste v Brně???
Marci tradičně nemůže 😅 😅 😅
Januli, ty asi až to úterý, že? tak příště se můžem domluvit na úterý, ju - přiznám se, že se nám víc ted hodí to pondělí skrz tu rehabku 😔
Dnes jsme byli jen chvíli venku, je tam řekněme nehezky. teda nevím, co budem dělat další dny - takové počasí!!! 🙄 🙄 🙄
Zuzi, pejska je mi moc líto. drž se 😔 😔 😔

janula2008
30. zář 2009

Jani, no my teď ty úterky ☹ asi nedonutím Lukyna aby nás vezl do Brna ráno dvakrát po sobě, v těch zácpách,co tu na Vídeňské dost často bývají 😒 Já se po porodu taky do všeho nedostala, ale teď už naštěstí jo a to je má záchrana, protože třeba rifle jen tak jednoduše (při své výšce) na sebe nekoupím, stejně tak kabát,už to tahám x let dokola a když jdu nakupovat,stejně jen koupím něco Simči a sobě málokdy.Taťku stále nemáme doma, ta jeho pracovní doba a lá dvanáctky mě pěkně zlobí a to jde teď i sobotu 😔 tak aspoň teď se Simonkou pečem buchtu 😔 pěkný podvečer a večer všem!

betina
30. zář 2009

ahoj holky,

moc sem nestihla dočíst, tak se omlouvám. prostě a ednoduše sem zase dneska myslela, že mě klepne. byla sem nakupovat v Olympii a tescu dárky pro Verču a MM, slaví narozky hned po sobě. tak sem tam viděla ty vymoděný maminky s hodnýma dětma, všichni jak ze žurnálu a já tam přijela a Verča chystla hysterák, odmítala být v kočárku, takže nás náup byl jeden velký běh, já zpocená stresem, vypadala jsem jak idiot 😀 prostě u nás je opravdu maratin celodenní od 6 od rána do 8 do večera, s jednou hodinou, kdy spí, jsem totál KO. takže jdu uklízet, přes den nest 😀 íhám a snad vás dočtu ☹

sharon2
30. zář 2009

ahoj holky,
zdravím zběhlíky ze Supermamin 😀 a jinak.....ještěže o téhle diskusi vím, že to není jen poporodní......občas si vás dočtu a hned je mi líp, že ne jen já se rozčiluju s chlapem, nestíhám uklízet, deptá mě podzimní počasí atd. je to blbý, ale tak nějak mi to pomůže......někdy bych si taaaaak potřebovala popovídat a trochu "postěžovat". Bohužel není s kým..... ještěže je koník 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru