Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
14. říj 2009

To přejde, v 15-ti tě tam už chtít nebude, tak to je za pár 😀 😀 😀

jana.sun
14. říj 2009

my taky ještě nespíme 😠 😠 😠
jj, souhlasím s Moty - v 15 máme klid 😀
no, klid, to se budem děsit, kde to dítě vězí a s kým se tahá,....klid už nikdy!!!

pa pa

zuzanka26
15. říj 2009

Ahoj,

včerejší oslava v restauraci super!!!! já měla nejdřív výčitky, že Sárinku takhle pozdě tahám do restaurace ještě v takovým mrazu, ale cesta do centra byla v pohodě, jedna paní mi chválila Sárinku v autobusu, že prý vypadá tak rozumně, jako kdyby byla dvouletá a vše chápala a že je krásná, tak jsem se tam nadýmala pýchou. Pak jsem měla sraz na metru s manželem, tak už to bylo ok.
no a v restauraci řádila, ale byla hodná, seděla v židličce, vykládala teda dost nahlas, ale každý jí tam obdivoval, byla to dost luxusní restaurace, tak jsem měla strach, aby to někomu nevadilo, ale byla tam fajn atmosféra a Sárince jsem zacpala pusu chlebem nebo rohlíkem. Pak tam laškovala s kuchařema, měla jsem jí stojící na klíně a furt se tma na někoho smála, tak ještě ze srandy říkám: jsou tam hezký kluci viď a otočím se a tam byli vylezlý kuchaři z kuchyně!!! no je po mamce 😀 Byly jsme tam nakonec až do půl 9 a pak byla i lepší noc, vzbudila se asi jen 2x, zázrak!

Dásně má naběhlý nahoře už úplně šíleně, rýsují se tam jedničky i dvojky, ale jedna jednička už skoro kouká ven, tak snad to už bude rychlejší, hrozně se to táhne.

pavlina05
autor
15. říj 2009

Ahoj holky!!

Moty 😀 skvělej humor 😀 Dík 😉

Jani, Moty...si s klukama užijeme ještě 😅 za chvíli je budeš nahánět kde kouří a kde se zašívají 😅

Zuzi, skvělé 😵 Proč by se měl jako někdo v restauračce zlobit: Dnes je trend babyboom, tak musí kmitat a přizůsobit se rodinám s dětmi 😉

Tak u nás také další zub! Konečně 6 zubů 😀

Dnes tady nešla 2 hod elektrika, tak jsem si uvědomila jak jsem zívislá...nemohla jsem nic, takže jsem stavěla komín z kostek. 🙂
No a teď vařím na zítřek, podržte se jelena na houbách 😀 Jsem zvědavá jestli to bude k jídlu.
Ájis spí, pak vyrážíme do solné jeskyně.

zuzanka26
15. říj 2009

ty brďo takový hody u Vás Pavli no to bude asi lahůdka 😉
Se mi nechce to mrazu, na teploměru 2 stupně 😖

pavlina05
autor
15. říj 2009

Zuzi, aby to neletělo do záchodu 😅
mě se také nechce, ale bude hůř!

jana.sun
15. říj 2009

ahojte,

Zuzi, tak paráda, jak jste to pěkně zvládli a užili si to - to jsem moc ráda 🙂 a Sárinka bude pěkně společenský tvoreček, že? 😉 takhle na ní, na potvůrku 😀 pěkně večer do společnosti a pak se líp spinká 😵 😅

Pavli, tak gratulace k tolika zubům 😉 a at se jelen povede - ty jo, to si ani nedovedu představit, jak bych to dělala - kde jste k němu přišli, někdo známý je myslivec??? a budeš to dávat i Ajiskovi? a hřibky už může?
my jich máme hodně - letos se nám zadařilo jich mooooooc nasušit - nevíte, kdy můžou dětičky hříbky?

jinak u nás noc zas nic moc - usnul až někdy o půlnoci 😝 nějaký to buzení bylo - ani nevím kolikrát, jedno bylo zas takové větší - nad ránem, teda asi, nedívala jsem se na hodinky, ale naštěstí jsme to ustáli bez mlíka, ufffffffff.
vstávali jsme v 10 - to je děs, už at se posune čas - bude to 9 - to není tak hrozný 😅 no jo, to je ale normální, že když člověk "ponocuje" tak pak dopoledne prospí, že (když to jde) 😲
divné je, že před dvanáctou chtěl zas jít spát a spí doted - tož jsem zvědavá, jak to bude odpoledne - že by se tu zadělávalo na jedno spaní denně?? 😵 má to ted každý den jinak - fakt režim nerežim 🙄

jana.sun
15. říj 2009

Mně nejvíc vadí ten šílenej vítr 😠 , kdyby ten nebyl, tak mi zima ani tak neva 😉

Pavli, to se povede, uvidíš - ty si šikula!!! 😉
užijte si jeskyni - tam bude dnes super - s kým jdete a do které?

zuzanka26
15. říj 2009

Jani třeba už bude mít jen jedno spaní přes den a ustálí se mu to i v noci. Tak dej pak vědět. Snad mu ty zoubky už taky vylezou nebo je to prostě jen takový období, co přejde. 😉

Fuj ten vítr je právě taky to kvůli čemu se mi tam nechce, ale vzduch nám asi udělá dobře. tak já jdu. pa

jana.sun
15. říj 2009

Zuzi, pořád nevím, jaký zoubky mu ted rostly - nechce si tam pořád nechat sáhnout a ani podívat se nemůžu - pořád vystrkuje jazyk 😝
holky, užijte si to venku a pozor na nachlazení. já ještě dneska dodržím nevycházení, zítra už budu muset na poštu, takže to na chvíli vyzkoušíme. spíš se bojím, že já zas prochladnu nebo profouknu a vrátí se mi ty dutiny atd.

Maty stále spí 😕 😕 😕 takže dnes to bude jedno spaní 😅 včera byly dvě, předevčírem taky jedno,...no to je teda režim fakt!!! 😅

pavlina05
autor
15. říj 2009

Ahoj holky!!

JAni, no nevím jestli se to jídlo povede...uvidíme, teď jej dopékám. 😎
Tchán je myslivec, mají plné mražáky 😅
Na houbách to dělám, Ájovi je dávat nebudu, myslím, že 2 let nemají houby děti jist!!!
Už jsme zpátky, bylo to vážně fajn, za 3 vstupy 240,-TAkže za 14 dnů jdeme znova, děti sy bezva vyhrály. Bylo nás tam 5 holek a 5 dětiček.
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavanky/

venku chaldno, ale fajn. Už jsme měli i fusak, ale myslím, že není ještě potřeba....co budu dělat v mínusových teplotách????

TAk nevím, mám už jet koupit zimní boty pro Aldu? 😒

Jani, jak dloho spal MAty?

Zuzi, zuby jsou potvůrky!!!

jana.sun
15. říj 2009

Pavli, super fotečky 🙂 a kde jste to byly v té solné - že tam mají tu skluzavku. to ve Filii nebyla!
Maty spal do čtvrt na čtyři 😅 jsem zvědavá, v kolik ho to večer skolí 😵
fusak máte mooooooooc hezkej 🙂

tak co jídlo - pak pisni, jak to dopadlo, jo!!! 🙂

pavlina05
autor
15. říj 2009

JAni v Rubínu v Žabinách.
Díky, z loňska 😉
ZAtím peču stále....bojím se ochutnat.

TAk já se byla koupat, MM hlídal Áju, že pak jak vylezu, že jej nakojím a oni šli spát bez kojo. TAkže dnešním dnem už nekojím ani večer, jen v noci 🙂

pavlina05
autor
15. říj 2009

JAni, tak ten jelen na houbách se povedl. MAsíčko měkkounké, voňavé a mňam. MM chutnal a chválil.
Tak jsem zvědavá co na to Ájisek zítra 🙂

Jdu žehlit 😝

pavlina05
autor
15. říj 2009

Už jsem dopracovala a tady nikdo....

TAk dobrou všem 😔

pavlina05
autor
16. říj 2009

Ahoj holky!
tAk jaká u vás noc? U nás... 😝
Jinak se máme ale ok 😀

c y mfrmdc nm fvdv jnm v...Ája Vás pozdravuje 😀

janula2008
16. říj 2009

Ahoj holky, moc zdravíme. Jsme pořád taky nějak v jednom kole, jak se nám tam v týdnu přidalo cvičení, říkanková herna atd, tak se nezastavíme 😅 Myslím na Moničku a Míšu, opravdu se neozývá,tak snad nám brzo napíše ☹ Zkoukla jsem fotky a ta solná jeskyně je parádní, kde že to je Pavli? Vypadá to, že od listopadu budeme víc v Brně, Barunce (ségře) kupují naši na Vinohradech docela velký byt a protože bydlí ještě u přítele v Rousínově,tak to bude mít spíš jen tak aby nemusela v týdnu tolik dojíždět do Brna a na občasný přenocování, takže říkala, že není problém tam s malou sem tam pár dní v měsíci pobýt jak se to zařídí.Budu na jogurtárny a herny tím pádem víc flexi,to je fajn 😀 Teda jelena Pavli, ty jsi kuchařka, já bych vůbec nevěděla co s tím 😝 😀

jana.sun
16. říj 2009

ahojky, mm mě už pak nepustil k PC ☹
Pavli, tak super, že se masíčko povedlo - to máte dneska super dlabanec 😉
Maty včera usnul o půl desáté - noc párkrát dudel, jinak dobrý, ale zato ráno!!! v 5 budíček 😝
pořád jsem to na něj zkoušela, jako že se hajá, že je tma, ale nezabralo to 🤐 vždycky si lehl,
vypadal, že půjde spát, tak jsem si lehla a jak jsem začala usínat, tak on vstal, zavěsil se na šprušle
a békal 😠 😠 😠 usnul znovu až kolem sedmé, tak jsem to zalomila s ním a spali jsme do 10:45 😀
no, dopolko prostě v pr... a nic nikde, že 🙄
Jéééééééé, Jani, ty budeš na Vinckách (tada segra, ale to je jedno 😉 ) tož budem spolu chodit
veeeeeeen????????????? 🙂 Simča bude dávat Matymu lekce!!! 😀 😀 😀

jj, Monča a Míša nám chybí ☹ Moni, jestli to čteš, myslíme na tebe, moc moc moc- drž se 😔

pavlina05
autor
16. říj 2009

Ahoj babizny

JAni08, Monča něco těď řeší, tak snad se brzy ukáže. NA Facebooku také není ☹ Ale po neděli přijde next, tak snad si pro něk k nám dorazí 🙂
Solná je v Žabinách v Rubínu.
Jé, tak to bude bezva, že budete více v Brně 😉 To vypadá na nadějné setkání 🙂
Kuchařka naší vesnice 🙂 , také jsem neměla tucha, ale musela jsem, máme mražák narvaný zvěřinou a nešlo už nic tam, tak muselo ven. Upeklo se to samo 😉

JAnisun 🙂 , u nás noc no comment, ráno budíček v 8 hod, pak hraní,obídek, po O spí už zase jen 1,5 hod 😠 Přitom minulý pátek dal 3 hodiny!!!
No a pak jsme byli v jogušce, jak jinak. Už mě tam paní zná, zase jsme pokecaly. PAráda. ZAse jsem koupila mňamky.

Holky, tak já už pomalu plánuju dárky, už mám hotový kalendář pro naše:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Zítr odpo asi zajedeme do Tesca, kouknout na hračky pro Áju na vánoce, pro nás do Giga sportu 🙂

pavlina05
autor
16. říj 2009

Holky, nekoukaly jste na Uvolněte se, prosím? Byl tam můj bratranec 😎

jana.sun
16. říj 2009

jejda Pavli, tak dnes jsem Uvolněte se, prosím prošvihla - Maty mě tu zaměstnával 🙄
co dělá tvůj bratranec, že tam byl???

Kalendář moooooc hezkej - tak ses to nakonec naučila - nebo ti to někdo dělal?
Joguška váš druhý domov, jo??? 😀 já bych taky potřebovala projít fotky a nechat udělat kalendáře, ale furt se k tomu nemůžu dostat 😒
My Vánoce nic - mm nemá čas, mají ted o víkendu inventury, tak je v práci od nevidim do nevidim. Pěkně to v Tescu omrkněte a pak poreferuj, ju? 😉

tak dobrou noc a užijte si víkenda 🙂

pavlina05
autor
16. říj 2009

Jani, politik za Moravskou stranu. Celkem to šlo, ale Kraus mu pořád skákal do řeči. To je celý on 😅
Jani, dělal. TAk dobrá nejsem. 😎
JJ, joguška je má útočiště.
Já mám fotky bezva uložené a označené, takže pro mě to byla hračka. Kalendář byl za 4 dny hotovej 😀
Jo, jasný 😉

Také dobrou 😵

pavlina05
autor
17. říj 2009

Hezkou sobotu...propršenou 😎

pavlina05
autor
17. říj 2009

Ahoj kočky!
Tak jsme byli na nákupech v Tescu, nechali tam majlant, ale máme vánoční dárky 😀 Už v říjnu 😀 😀 😀

jana.sun
17. říj 2009

ahojky,

Pavli, tak se pochlub, co jste koupili??????????????
a kdo ti teda dělal ten kalendář, můžu se zeptat??? 🙂

jana.sun
17. říj 2009

jo, my dnes spali ceeeeeeeeeeelou noc bez vzbuzenííííííííííííí 😵 to byla parááááááda, sice usnul o půl dvanácté, ale pak spal do desíti a fakt se nevzbudil - teda aspon já o tom nevím 😅 😅 😅
Zato přes den spal jen asi hodinu - tak jsem zvědavá, v kolik večer usne 😔

pavlina05
autor
17. říj 2009

Jani 😕 😕 😕 s těbou už nekamarádím!!!!









.......ale jo, přeju vám to a závidím!!!

Koupili jsme nějakou kosmetiku,...a pak Ájovi mašinku tomáše, Duplo, nářadí z pvc, auto, velký traktor a trenažer volantu. MM mikinu, on mě set rukavice+čepka a šála a kosmetiku.

Kalendáře dělá třeba tato paní.

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=19088

já mám vzor tento, Milky:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25990147&tab=0

pavlina05
autor
17. říj 2009

U nás teď uspává MM bez prsa 🙂

pavlina05
autor
17. říj 2009

Tak u nás se spí 🙂

jana.sun
17. říj 2009

Pavli -tak mm uspává bez prsa jo??? 😀 😀 😀
ne, to je taky pěknej úspěch ne????
a kamarádit se mnou můžeš - ona to beztak byla jen jedna noc 😵 a jestli ne, tak se třeba příště Ajisek nakazí 😉 😉 😉
Tada to je dárečkůůůůůůůůůů 🙂 asi bychom už taky měli začít nakupovat 😕 😕 😕 Pavli, od kolika let je to Duplo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru