Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
4. lis 2009

Zuzi, tak jí nech koukat na tv a máš klid 😀 😅

JAni, nikam jsem nejela. Na letních gumách je to o hubu a život 😎 Škoda ☹ , ale za ten risk mě to nestojí

jana.sun
4. lis 2009

Pavli, to je fajn, žes nejela - byl by to fakt dost velkej risk 🙄

tady je tma, jak kdyby byl večer 😨

pavlina05
autor
4. lis 2009

Jani, máš pravdu. Ta kámoška byla dost naštvaná, prej tam není ani sníh, ať jedu.....No tak jsem jí poslala fotky aby uvěřila. Ale asi to nepochopila, prej to s holkama proberou tu moji absenci 😅
TAk jsem naštvaná za takový řeči! 😠

MM je doma, dali jsme obídek, teď mám kávičku. Chtěla jsem jít na chvíli ven s Ájidlem, ale nevím, sem tam poprchá 😝 TAk přijde asi kámoška na pokec.

Jinak noc na 😝 Aleš si od 4 do 5 chtěl hrát a povídat. PAk konečně usnul a spal do 9. Ještěže tak 😎

jana.sun
4. lis 2009

Pavli, samy by určo nejely, být v tvé situaci 😠

Maty má občas taky takové výkyvy - že se probudí ve 4 a chce si hrát 😕 😕

jana.sun
4. lis 2009

dnes je pěkně protivnej, ho něco vytrhlo z odpol.spánku a ted pořád béká 🙄 🙄 🙄

pavlina05
autor
4. lis 2009

Jani, nejely, nemají řidičáky a jsou děsně kritický!!! 😠 A maji kolem 50 tky

pavlina05
autor
4. lis 2009

Tak jsem tady měla kámošku, ani venku jsme nebyli a děsně mě to chybí a leze na mozek 😝 Zítra zase musíme jít!!!

pavlina05
autor
4. lis 2009

Holky, nebyli jste někdo v Laa. Můžou tam i prckové? 😕

janula2008
4. lis 2009

Pavli nebyly, ale vím, že prckové tam můžou. Každopádně teď asi nikam nepojedeme, mám dost strach z té hnusné chřipky ☹ vy nee? 😖 Zvažuju, že na čas stáhnu i Simču z jesliček, jsou tam dost mezinárodní složení včetně Vietnámka a ukrajinské holčičky 😝 teda nic proti nim, ve školkách a ve školách už je to taky všude tak - holt si musíme začít zvykat a dotáhnout to může kdokoliv a kdykoliv, bohužel třeba i na obyčejným cvičení pro děti,ale přece jen, jak se to tu objeví,hned to mám v plánu na čas utnout 😔 .Jinak Simča dneska zaperlila a vysklila našim konferenční stolek (sklo pískové s mozaikou za údajně cca 6tis.z Itálie), takže jsme si skvěle nejspíž vydělali, Luky to zítra veze se poradit ke sklářům...když se daří tak se daří 😠 😢

betina
4. lis 2009

ahoj holky,

Pavli, včera jsme taky nebyly venku a myslela jsem, že mě hrábně, takže dneska jsme byly venku, tak to aspon trochu uteklo, ale jinak sem myslela, že mě fakt jebne, ta Veruš je takovej lump, že by se z ní jeden zbláznil. no a dneska byla teda hodně protivná a já si říkala, proč herdek a ona chuděrka jí lezou spodní trojky, už tam má úplnou bouličku.
jinak Pavli z těch řečí si nic nedělej, protože žádná by neriskovala. já takhle loni zariskovala jednou a jely jsme s malou z Brna k nám asi dvě hodiny a jen jsem brečela, protože jsem myslela, že nedojedu, jak to bylo hrozný. takže hlavně že jste v pořádku a nic neřeš.

betina
4. lis 2009

jinak Januli, mám taky strach z té chřipky, dneska jak hlásili, že na Slovensku umřelo roční miminko právě na tuhle chipku, tak mám teda velkej strach.

pavlina05
autor
4. lis 2009

Jani, nějak jsem o tý chřipce nepřemýšlela.
Teda Simča je divoch. Jani a jak jsi na to reagovala? Byl řev a jekot? Simuš se nepořezala?

Bet, ty mě vždy potěšíš. Kdy dojedete, zase? Chybíte nám. Hlavně ta Veča o je tak živá 😀 😀 😀

janula2008
4. lis 2009

Beti, uvidíš jak ty zuby vylezou, tak bude malá zlato, ono je to fakt hodně bolí, pak jsou protivný, jsme protivný my a tak dokola 😅 Pavli, no já byla u našich s ní sama, otec v práci, máti musela odběhnout do města. Došly jsme z venku a volám na ni ať jsi jde umýt za mnou do koupelny ruky (odběhla hned do obyváku), volám podruhé a potřetí - nic, tak jsem se s prominutím nas.ala, že vůbec neposlouchá, vletím do obyváku a Simča zrovna v ruce držela takový kovový koště od krbu (stokrát jsem máti říkala ať to odnesou jinam, že to Simču láká a stejně s tím krb nečistí 😠 😠 😠 ), chtěla asi zamést ten stůl jak u nás ho zametá s plastovým smetáčkem a jak jsem tam vletěla, tak se lekla, upustila ho na stůl a sklo už se sypalo 😖 .Takže chudinka schytala ještě dost po prdeli jak jsem byla v ráži,bulela o sto šest,ale je pravda, že asi budem muset nasadit trochu disciplínu, slečna si dělá co chce 😔 Jsem teda hlavně ráda, že se jí nic nestalo,ale samozřejmě 😔 dobrou holky.

zuzanka26
5. lis 2009

Ahoj, já hlásím, že máme další zub venku ( zatím teda jedničky), tak už máme 4 zuby!!!! A dalo jí to chudince tak zabrat, to teda nevím, co budu dělat, až jí polezou stoličky???? 😝

Dnes vzbuzení jen 3x, to je pro mě jako svátek vzhledem k tomu, jaký byly ty noci předtím. To je zase příprava na další probděný noci 😀 ☹

zuzanka26
5. lis 2009

tak mě dítě usnulo až teď, to je poprvé do narození, takže dnes bude jen jedno spaní za den, doufám, že to nepochopí tak, že to druhý bude v osm a pak bude řádit. 😖

pavlina05
autor
5. lis 2009

Ahoj!!

JAni, no co se dá dělat...děti nám přerůstají přes hlavu.
Já jdu raději vařit a péct na zítra.

Zuzi, my dnes končíme z kojo. Teda já 😀 Poslední noc s prsíčkem, zítra už nedám. Nesmím!!!

zuzanka26
5. lis 2009

Pavli já vím, to pak musíš referovat, jaký to bylo. dáš mu náhražku? mysím jako čaj nebo něco? nebo úplně bez ničeho? já sice nekojím, ale musím dávat napít, buď vodu, ale teď se bojím dávat studenou, tak dávám vlažný čajík, a stejně k ránu je to studený a já jsem líná jít tam dolívat horkou vodu,a le ona potom hezky spí dál. Když jí to nedám, rozpláče se. To jsem si zase ušila jinej bič 😖

jana.sun
5. lis 2009

ahojky,

tak Zuzi, my včera měli to druhé spaní až večer. teda z odpoledního spánku ho něco vyrušilo a pak už neusnul, zkoušela jsem ho průběžně dávat, ale nechtěl. odpadl o půl deváté, tak jsem si mnula ruce, že půjdu spát dřív, byla jsem nějaká unavená - no a jak jsem se v deset radostně chystala do betle, tak Maty se vzbudil a byl vyspaný 🙄 🙄 🙄 a to mu vydrželo až do jedné hodiny 😠 😠 😠 jak jsme ho dali do postýlky, tak řev, hysterák a na to já fakt nemám, takto ho nechat, tady řádil, hrál si - no prostě spát se mu naprosto nechtělo. od dvanácti jsem už zkoušela různé fígle, jak všude zhasnout a pusit jen TV, že se "ukouká", ale nic, nakonec kolem té jedné se začal uvelebovat v postýlce v obýváku (v ložnici řval) a luplo topení 😠 😠 😠 (kdo bydlíte v paneláku, znáte 🙄 ) no a bylo vše nanovo. já už byla tak hotová, hlava mě unavou třeštila, tak jsem ho zkusila vzít do ložnice k nám do postele, ještě tam chvíli ožil a oňacával mě, ale pak jsem ho prostě dala do postýlky, naštěstí už byl asi taky unavenej a usnuli jsme - bylo tak půl druhé 😖
a před osmou ráno zas někdo začal bušit do topení - takže rany jak z děla - fakt super budíček 😠 😠 😠 tak jsem popadla Matyho a letěla s ním do obýváku, než se pořádně probere, ale tam to bylo slyšet taky, tak jsem s ním šla do "pokojíku" - ale to už se probral, navíc ho tam moc neberem, takže ožil ještě víc. po chvíli mi přišlo, že už s tím topením přestali, že už se z ložnice nic neozývá, tak jsem ho dala zpátky do postýlky, udělala UM a naštěstí pak ještě usnul, tak jsem zalehla s ním - spali jsme až skoro do 12 😅 😅 😅
ale je to o ničem - dopoledne v pr... strašně to takhle zkrátí den ☹

Januli, ty jo, tak hlavně, že se Simči nic nestalo - uffffff 😔 a vaši to po vás chtějí zaplatit??? 😕

Beti, tak Verunce rostou špičáky - to musí být ale bolest!!!! 😨 😨
já nás musím konečně objednat k zubařce, tak jsem zvědavá, co tam Matymu objeví - včera jsem zas zkoušela zkoumat a nic neukázal. a když mu zkouším čistit zuby, tak to pořád chytá do rtů, ten kartáček a strká tam jazyk, takže nic nevyčistím 😖
holky, jak se vám daří čištění zoubků???

Zuzi, tak vy máte takové bolesti už u jedniček? no, to si ještě asi užijete 😒 tak držím pěsti, at to zvládnete co nejvíc v pohodě 😔

Pavlííííííí, tak poslední noc kojo, jo????????????????????? ty jo, tak to si pořádně užij 😀

zuzanka26
5. lis 2009

holky za dva týdny tady budu mít slezinu 5 dětiček na Sárinky narozeniny, musím něco vymyslet k jídlu pro děti, poradíte mi co? Ty děti jsou 14 měs., 2x 11 měsíců a jedna 10 měs.

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, nedám nic! dudlík nemáme a na pití nedostane nic! Nechci mít jinej bič 😅

TAk jsem uvařila, upekla bábovku, umyla zem a jsem ko 😝 Počkám až se šmoulík probudí a jdeme ven, jinak mě tady hrábne 😀

Jani, to je mazeeec! To jste lepší 😅 než my! Co na to jako manža? Ten můj by už asi vraždil 😅
To topení mě pěkně sejří 😠 lupkání jedno!!!!
JAni, my nečistíme...no snažila jsem se. Když jsem mu na to dávala pastu, tak to bylo mńam mňam a pasta pryč. Když mu tam chci šmejdit kartáčkem, tak mě nepustí. No musím jen násilím, přiznám se, nějak na to dlabu. Ani u zubaře ještě nebyl, tady je vše plné...no musím někam konečně zavolat, mám pár tipů.

JAni, že bych jej nechala napojenýho pořád, celou noc?
Já už se těším na konec 😀

zuzanka26
5. lis 2009

Jani vy to máte hezky posunutý, ale vidím, že taky spíte cca 10-11 hodin?
mě spí Sárinka vždy max. 10 hod za noc, samozřejmě s buzením, ale buď od 9 do 7 nebo od 8 do 6. ať to posouvám jak chci, vždy to tak je

zuzanka26
5. lis 2009

ťuk ťuk zatím spí už hodinku a půl na balkoně, sice jsem viděla už očička, ale teď to zase zaklapla 😉

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, 😵
My spíme už 1,5 hod taky...snad dá ty 2 hoďky

janula2008
5. lis 2009

Zuzi,vždyť to je zlatý 10hodin spaní,teda pokud se samo nebudí za tu noc co hodina,ale u nás teď uspím kolem deváté, před šestou už haleká a teď byla i noc, že na mě volala snad každou druhou hodinu mami 😀 tak nevím,co to jako mělo být 😀 a přes den spaní?? teď si už hodinu vykládá a hraje v postýlce, vůbec nespala 🙄 zuby čistíme víceméně násilím pořádně aspoň večer, má všecky,takže musíme,přes to vlak nejede, i zubařka nakázala 😅 Jani, no mamka ten stůl zaplatit nechce, sama jsem řekla, že to Luky zařídí, má skláře k ruce v práci, jenže jsem myslela, že se domluví s otcem na čistě pískovaným skle (bez 6 s prominutím podělaných obdelníků, který se tam stejně nehodily) a to by nás vyšlo v pohodě do litru a otec si nakázal, že to chce přesně stejný, je to pedant a puntičkář ☹ což vyjde tak min.3x dráž, čekám s čím Luky dojede 😢 Už jsem mamce říkala, že jsem z toho rozhozená, že Simča je jen malý dítě a bude se s takovou bát k nim vůbec jezdit. 😠

pavlina05
autor
5. lis 2009

jani, ach jo, to je práca s tím stolem. Ale je pravda, že je to malý dítě a ono neví co dělá...vždyť to byla jen nešťastná náhoda...

marci
5. lis 2009

Pavli to jsem zvědavá jak s tím odstavováním dopadnete. Držím pěsti. U nás šlo docela bezbolestně dojít k tomu, že kojím večer a pak tak kolem 5 ráno. Víc rušit to zatím nechci. Teď je mi teda strašně mizerně. Mám zánět v levém prsu (sedla mi tam chřipka), horečky skoro 40, v noci jsem Dejvíka nutila skoro násilím ke kojení, protože mě tak hrozně bolelo prso. Už mě to taky štve. Dejvík mi ale vůbec nechce UM a já nevím čím bych to kojení teda nahradila...
Nám Dejvík spává tak 12 hodin. Chodí spát nejpozději v 19.00 - to už je vždycky úplně únavou mimo. A přes den spává ještě pořád dvakrát. Více než 3 hodiny vzhůru být pořád nevydrží 😀

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, my toho spaní také moc nedáme...ale co Ája blbne vnoci, tak pak chrní dopo. Ale do 12 jak u JAnči teda ne! Max do 9:30

pavlina05
autor
5. lis 2009

marci 😉 Koj!!! Já ve věku Dejvíka také Áju kojila o 106 😀 Ale skrze ty noce jsem to už musela utnout. možná, že se to nezlepší,...uvidíme. Ale přeci už má Aleš 17 měsíců (za 5 dnů) a to už na kojo není. To další mimi třeba budu kojit déle 😉
Marci, tak v tom já problém nemám. Ája glgá jak ochlasta. Ráno 210 mil UM a večer 180 ml UM.A vypadá to, že mu dám i večer těch 210 ml, mu to děsně šmakuje.
Přes den mi spí Ája jednou asi od 15 měsíce. TAkže Dave ať si klíďo pospinkává 😀
Máte super režim 😵
Já si teda také nestěžuju, vše ok, jen ty naše noce...
JAk psala JAnča, nemůžu mít všechno, to bych se nudila na MD 😀 😀 😀

zuzanka26
5. lis 2009

a co jste pekly dětičkám k 1. narozeninám? ani nevím, kde mám sehnat takovou tu jedničku na dort.
už spí 2 hod... 😉

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi 😉 my taky 🙂
Já pekla jen piškot do formičky od Muffin. No nebylo to chuťově nic moc, stejně to Ájis rozpatlal.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru