Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
3. pro 2009

Ahoj dobré ráno,
u nás teda noc nic moc, docela často buzení, ale rušíme se navzájem, časem taky musím zavést ten pokojíček. 😉
Pavli tak snad se nestalo nic závažného, já teď ty nehody nějak nemůžu vydejchat. ☹ Hrozně závidím právě věřícím lidem, kteří si to dokížou všechno nějak zdůvodnit.
Já se bojím, že když někdo umře, tak prostě není, nikde. 😢

pavlina05
autor
3. pro 2009

Zuzi, já to také nemám ráda. četla jsem, že žádný těžce zraněný,uf 😔
A ikyž věřím, tak srovnaná ze smutkem nejsem a neumím si to také zdůvodnit.....

pavlina05
autor
3. pro 2009

Ty noce se u Vás lepší? 😕

zuzanka26
3. pro 2009

Měli jsme teď pár lepších nocí, kdy se vzbudila jen 3x, ale možná to bylo tím, že půlku noci u ní nikdo neležel, jen tam MM chodil. ale dnes jsem tam s ní od začátku byla já a bylo to dost blbý, v půl 3 jsem si jí vzala do postele a furt lezla a padala... 😖

janula2008
3. pro 2009

Ahojky, tak my dnes dopo byly u kamarádky Jarušky, bylo to s dětma moc fajn, maminy poklábosily a děti se vyblbly, teď jsme zdlábly rizoto a už Simča spí 😨 😨 asi ji ti dva kluci a jedno miminko utahaly 😀 Zuzi určitě ten pokojík zkuste, Sárinka už je roční slečna, to zmákne v poho a vy si odfouknete jak Pája, zatím to snad všem pomohlo 😉 jinak ty nehody to je hrozný, radši na to ani nemyslet, Luky teď jezdí do práce taky denně autem, tak trnu strachy. No a za rok budem asi dojíždět denně všichni 😒

pavlina05
autor
3. pro 2009

Ahoj holky!!!!¨

My si byly dopo pro balíček k Mikuláši, pohráli si v herně, pak obídek a už spíme hodinu 🙂
Odpo chceme na to zvonění.
Ten přítel od kámošky je prý docela ok, vážné zranění naštěstí nebylo, asi má zlonenou nohu a žehra...

JAni 😀

Zuzi, asi bych to vyzkoušela 😉 Pokud máš možnost dát Sárinku do pokojíčku, tak jdi do toho 😉 Já bych tomu u nás nevěřila, ale nechápu to.....a jsem za to šťastná, že to šlo tak parádně a rychle a spíme🙂

jana.sun
3. pro 2009

ahojte holky,

tak jsem vás konečně dočetla. no s těma pohřbama -taky tam nerada chodím - naštěstí to už hodně dlouho nebylo nutné a snad - tuk tuk tuk - ještě taky hodně dlouho nebude.

Zuzi, samostatný pokojíček můžu jen doporučit - i u nás to pomohlo a to výrazně. 😉

Pavli, to cvičeníčko vypadá moc dobře - úplně vám ho závidím - máte to blízko a sednete si tam maminky - evidentně. já jsem tady na Vinohradech nic zatím neobjevila a vše ostatní je tak z ruky. Kamoška chodí na Lesnou do duhového ráje na cvičeníčko, chtěli jsme se včera přidat, ale díky té blbé noci jsem se nevzbudila, takže nic, začíná to 10:15 - tak bychom museli tak v 9 z domu a to jsme teprv vstávali. dnes ráno se Maty paradoxně vzbudil už v 8 - tak bychom to stihli - jenže dnes není 😅 😅 😅
Jinak tu od rána pobékává, včera jsem si při procházce vzpomněla, že máme jít na hexu, tak jsem tam zašla, že se objednáme a oni nám ji rovnou píchli - takže z toho byl maty trochu rozhozený a dnes se mu k tomu přidaly zuby a to tak že dost. ☹ ☹ ☹
už hodinu pobékává v postýlce, je vidět, jak moc se mu chce spát a nemůže. já už nevím, co dělat. natřela jsem mu to Calgelem - nechce žádný kousátka, ani kartáčky - dělá mu dobře, když mu po dásničkách přejíždím ukazováčkem - jenže on mi do něj těma vyrostlýma zoubkama kouše, tak to moc praktikovat nejde - takže fakt nevím, jak mu pomoct ☹ ☹ ☹
asi nakonec usne vyčerpáním - je to blbý, ale asi dnes jediná možnost. ach jo, chudáci dětičky 😢

jana.sun
3. pro 2009

Pavli, vy jste zas akční - to se mi líbí 😵 😵 😵 užijte si rozsvěcování stromečku 😉

Moni - Lach - já teda nechcu nějak radit nebo aby to nevyznělo jako poučování - ale nechceš taky zkusit Míšu nechat v té postýlce třeba i trochu vyřvat - Maty občas taky vše vyhází ven a pak tam usne jen tak - ale ví, že
když se jde spát, tak se prostě jde spát - dá pusu tatkovi (když je doma), mamce a pohladí méďu a jde se do postýlky. Musí mít řád a třeba by to u vás taky časem zabralo - asi ne hned - ale třeba při troše trpělivosti - nevím. ale takto mi to docela přijde i nebezpečné - nechávat ho samotného v ložnici ve vaší posteli - ale nevím, jestli jste tak na to zvyklí - já bych se asi bála 😔 Je to jen můj názor, tak se na mě kdyžtak nezlob 😵

tak jsem myslela, že Maty usnul, byl chvíli klid - ale už ho tam zas slyším 😖 😖 😖 asi si nechám dobrovolně rozkousat prst, aby usnul 😔 😔 😔

pavlina05
autor
3. pro 2009

Jani 😀 aby ti jej vážně neukousl 😀 My ten gel máme taky, ale já nevím jak bych mu to tam měla mazat, když mi tu pusu ani nechce otevřít 😅
Kolik máte těch zubů?
My stále 8 😅

JJ, akce to je naše 😀

Holky, jsem balila dárky pro kámošky. Budeme si dávat dětem dárky, tak se nudím, jsem je zabalila 😅 😀

JJ, Janča má pravdu 😉
Třeba včera se Aleš probudil a plakal, my tam nešli, počkali jsme 10 minut a on se sám uklidnil a usnul. To je vážně fajn 😀

jana.sun
3. pro 2009

Pavli, tak je znovu rozbal a zbal ještě jednou 😅 😅 😅
Zubů máme 8 a kousek jedné stoličky - co jsem dnes nahmatala a je to i kousek vidět. Možná leze ještě něco dalšího - nevím - po hmatu to zatím nevypadalo. můžou bolet i ty zuby, co už jsou vylezlé - třeba jako že ještě dorůstají? ale to asi ne - to bolí jen, když se to prořezává, ne? 😕

Tak Maty asi spí - skoro se tam bojím jít podívat 😨 😨 😨 chudák malej, ten zas bude usoplenej 😔

jdu vařit - potichu 🤐 🤐 🤐 🤐 😎

jana.sun
3. pro 2009

pavliiiiiii, si tu?????????????

jana.sun
3. pro 2009

prosím, pisni mi sem ten recept na to kuře s medem a citronem, jak už jsi nám tu jednou psala - nemůžu to dohledat - dík dík dík moc moc!!! někam si to zapíšu, at zas neotravuju 😉

Maty zas nespí, jen u mě v náručí - ach jo - jdu zas nosit - teda můžu si u toho naštěstí i sednout, ale v postýlce prostě béká - chudáček - v náručí mi uplně vytuhne - vidím, jak potřebuje spát a nejde mu to ☹ ☹ ☹

jana.sun
3. pro 2009

tak jsem to dohledala, Pavli, uffffffffffffff - to je teda plkání, čím se člověk musí probrat 😀 😀 😀 😀

Matymu nakonec zabral až Nurofen - ted je v klidu, ale nespí 😲 😲 😲

jdu dělat jídlo - teda ne kuřecí, ale krůtí prsa na citronech 😉 tak mi držtě pěsti 🙂

pavlina05
autor
3. pro 2009

Jani, tak doufám, že se to podaří a bude chtunat 😎
MAty má teda trápení,
☹, v kolik usnul a v kolik teda půjde večer spát?

My bylo venku na tom zvonění, bylo to pěkný, ale zima, mlha a moc lidí 😒

jana.sun
3. pro 2009

Pavli, jj, psa by tam nevyhnal 😅 😅 😅 😝

tak Maty v tu dobu naspal tak sotva hodinu. pak už neusnul. dala jsem ho spát ještě cca 17:30 - ale to spal taky tak hodku - možná ani ne - vzbudil ho mm, jak došel dom 😖
spát ho dám normoš, po deváté hodině - jestli vydrží. snad bude spát v klidu - bojim, bojim 😕 😕 😕

jo, jídlo se povedlo 😉 mně to moc chutnalo, Martin neochutnal, ptže se zdržel v práci, jen se sprchnul, převlíkl a jel na jejich vánoční večirek - takže nejedl 😠 😠 😠 😠 což mě pěkně nasr... ale co nadělám, že 🙄
ještě mě napadlo, že do toho příště ke konci dám č.víno 😉 a možná i ananas 😉 a nevím, jak to teda chutná z kuřecího masa - z té krůty to bylo super 😉

pavlina05
autor
3. pro 2009

Jani to jsem ráda, že se ti to povedlo a ještě chutnalo 🙂 Děláš mi chuťe! Já to dojím místo M. 😀

U nás se šlo spát, snad bude klid.....jsem nějaká ko, zaléhám k tv

lacherka
3. pro 2009

ahoj holky, opět na skok, ráno jsme byli na cviču, Míša taky dostal balíček od Mikuláše a po obídku flákarna, s Míšem jsem si lehla na dvě hodinky a tatínek nám zatím vymaloval chodbu🙂) takže paráda

jo holky máte pravdu-Jani, s tím vyřváním, já to tak jednou udělala, že mi nakonec tam usnul sám, ale ted jsme na to nějak neměli sílu nechat ho tam samotnýho, takže je opět u nás, ale příští týden budu silná

zítra jdeme pařit s holkama na oldies, tak už se těším, jak to roztočím u matonky🙂)) už jsem nikde nebyla ani nepamatuju!! a v sobotu jedem k nám na chatu na Mikulášskou, takže sem nakouknu až nevím kdy....

no jo Pavli, ty máš furt nějaký program a energie na rozdávání

pavlina05
autor
3. pro 2009

LAch, tak beru tě za slovo, př. týden míša bude v pokojíku 😀 😀 😀 😀
No já jsem nudná, koukám, že ty jsi mega akční!!!! Oldies 😀 kdo bude hlídat Míšu?
My zítra odpo valíme s kámoškama do jogušky. Př. týden se mi taky pěkně plní, pak ten další chci péct 😀

lacherka
3. pro 2009

no vidíš, ty máš program pořád

bude hlídat T. mamka a my tam potom dojedem a budeme spát u nich.

lacherka
3. pro 2009

ted stahuju na rajče nějaké fotky, tak tam bude i Kubík od Moty

jana.sun
3. pro 2009

Pavli, kdybys nebydlela tak daleko, tak bych ti to i poslala 😵 mě štve, že to ani nesní, jak dojde dom - bude nacpanej z večírku 😠

Moni, tak příští týden teda hodně síly, at vydržíte a nepolevíte 😉
a moc si užijte ty oldies 😉 taky bych někam šla zapařit - ale u nás je to s hlídáním naprd. no, ale už se mi rýsuje 16.12. - to máme firemní večírek a tchýně by prý i dojela hlídat, M.bude v práci - tak možná...... 😔 😔 😔

?????????? Martin právě dorazil domů 😕 😕 😕 😕 😕 ????????????????
tak jdu zpovídat, co bylo na večírku.....

pa pa a dobrou noc. zítra se ještě snad mezi balením na chajdu ukážu 😉 😉 😉

pavlina05
autor
3. pro 2009

Lach, tak to já tam hned kouknu 😉 Už ti to jde?
to máš fajn to hlídání.

JAni, tak zítra to dojí, ne?...aha, tak to dojí možná už teď 😉
Vy zase razíte na chajdučku?

lacherka
3. pro 2009

Pavli tak kdybys manža pohlídal, tak pojd s náma, je to v Bystrci

jo jo fotečky mi už jdou stahovat....tak snad hotovo a jdu zalehnout dobrou holky, Jani užijte si to na chatě, pa

pavlina05
autor
3. pro 2009

Moni, věříš, že mě to neláká...jsem strá páka 😀 😅 😝 , raději budu zalezlá doma 😅

Fotky super, projela jsem vše. Míša je fotogenickej fešák 🙂
No a ty fotky z narozenin...to je hukot některý 😅

Dobrou 😵 😔

lacherka
3. pro 2009

no jo no s tou sestavou je to tak vždycky🙂

pavlina05
autor
3. pro 2009

tak to je vážně mazec 😀 😀 😀

pavlina05
autor
4. pro 2009

ĆAu kočky!!!

Se mi chce nějak spát při tom počasí 😝 , Ája už spí tak se najím a zalehnu asi taky 😀
JAK se daří?
U nás noc opět 😀 super. Aleš plakal asi v 0:30, nešli jsme tam, uklidnil se sám po 10 minutách.

janula2008
4. pro 2009

Moni,užij si oldies. Já jdu taky dneska s kámoškou, příští týden mám narozky, tak ji chci pozvat do Alohy na koktejl no a pak se uvidí,ale na moc dlouho to nevidím, jsem dneska docela k.o. Simča v noci trochu chrchlala, teď už teda zas vůbec, ale radši jsme nešly ani do herničky. Co jste měli dobrého na oběd?My dneska kuře.Teď spinká po obědě, tak trochu poklidím binec a asi taky zalehnu. Hezký mikulášský víkend!!!

jana.sun
4. pro 2009

ahojky,
užijte si mikulášský víkend 🙂
my dnes zas na chajdu, nejdřív ale odvezem Matyho ke tchýni, už se na něj těší 😉
Zítra si pro něj dojedem- aby tam dnes s nama nemrzl, než se to tam vytopí 😉
no nic - mm už se nahlásil, že jede z práce, tak se mějte a at vás ti čerti neodnesou!!!!! 😅

lacherka
4. pro 2009

tak bohužel žádná oldies nebude nebot jsme měli spát u tchýně a T.bracha má prý 40tky a je tam, takže nic, no škoda☹
My jsem si taky po obědě pěkně zchruply, Míša měl dnes kus kus s hovězí, ale moc tomu nedal, tak ted doohřívám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru