Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

alishia
16. pro 2008

ja mela depku z toho ze sem nemela mleko a musela sem prejit na umelou vyzivu:( Bylo mi lito, ze kvuli me chlapecek hodne zhubnul v porodnici:( Ale ted uz je to v poho🙂 a sem moc rada ze sem vlastne nekojila.) aspon to neni az moc velky mamanek a muzu ho nechat klidne doma tatinkovi nebo segre, babicce komukoli🙂

zuzanka26
16. pro 2008

ahoj, tak my dnes nic moc, Sárinka plakala do 1 hodiny a já byla už KO, moje máma hlídala, ale já jsem pláč stejně slyšela a bylo mi jí líto, ale hodně jí trápilo bříško. Pak po kojení usnula a do čtvrt na 6 byl klid, ale jsem už docela chcíplá. U nás se to prostě střídá, ale bohužel nevěřím na to, že bych byla takový šťastlivec a že by mi miminko spinkalo krásně celé noci. Stejně jsme v rodině samý nerváci, tak ona bude asi stejná. 😕

pavlina05
autor
16. pro 2008

alishia 😉 já jsem zase oa chci pořád!!! NA druhé straně je závislý Ája jen na mě. Ale co, však on se někdy vrhne do světa a já pak budu plakat...

Zuzi....kdo ví jak to bude. Ale střídá se to u všech. Jednou je lépe, jednou hůř. Ale máme ty své zlatíčka, takže je fajn, no ne???¨
Já třeba byla moc hodné dítě a pěkně jsem spinkala a Ája...? No comment 😅

Tak mám napečeno, uf!!! Už jen 2 druhy nepečeného a končím.

lacherka
16. pro 2008

Holky tak včera nám dovezli židlička...Míša je v ní srandovní, skoro v ní není vidět.-) dnes už jsem v ní krmila. Ale pomoc! vůbec nechce jest ty moje příkrmy-dělaný, chutově jsou výraznější než ty hami a řekla bych sladší. Jak mu je dám, tak začne schválně kašlat, vyplazuje jazyk, vrací to zpátky, pak se začne ještě dávit, vůbe to nechápu, konzistence je ta samá jak Hami. Tak otevřu skleničku Hami a tu papá, už to tak dělá druhý den, moje příkrmy prostě ne, jen skleničky...je to normální? no tak to budu pořád kupovat skleničky nebo co?

motylek
16. pro 2008

Lacherka,
bohužel u některých dětí je to normální, některé nechtějí kupované a některé nechtějí domácí 😖 . Já jsem domácí ještě nezkoušela, ale mám tu BIO brambory a chci udělat kaši, tak jsem zvědavá jak mu pojede. Mám kamarádku, která má tří letou holčičku a ta ji kupovaný nevzala do pusy, tak pořád vařila, i na cesty. Ale ona je takovej nejedlík, ve třech letech váží 10 kilo 😀 😀 😀 . Taková samá noha samá ruka. A Míša už ti sedí??? Nám židličku donese Ježíšek, ale když nesedí, tak nevím jestli v ní vydrží, aby se mi nekymácel ze strany na stranu.

Pavli, ještě dvě nepečený 😅 , ty jsi fakt šílená. Já bych po vašich nocích ležela, seděla, dýchala a nic jinýho bych nebyla schopná udělat.

Jinak u nás noci ok, ale přes den je to pěknej protiva, nevím proč, ale je takovej umručenej. Má trochu rýmu, tak odsáváme vysavačem, chudinka u toho řičí jako tur. Dopoledne jsem šla vysávat a jen uslyšel ten vysavač, tak spustil hysterák, asi se bál, že na něj jdu zase s odsávačkou 😀 . Matka trýznitelka 😝 . A přitom by měl vysavač uklidňovat, ne? No asi to platí jen u malých miminek.

janula2008
16. pro 2008

Moni, zkoušej dál, malá ze začátku taky měla moresy, že nevezme do pusy nic jinýho než kupovaný,ale po chvíli to přešlo a teď ji to jede víc než to, co koupím 😉 Moty, moje řeč s Pájou, já když si 3-4x vstanu za noc, tak nejsem schopná vůbec druhý den fungovat a ona je v pohodě, ještě k tomu peče,jsi dokonalá Pavli 😀. A to mlíčko jak jsi nějaký zkoušela, tak na noc nezabralo, že by dýl spal? Pije ti to? Kámošky, co se o nějaký ten měsíc později pokouší utnout kojení, tak mají problém, že jim děcka UM nechtějí vůbec pít, zrovna o víkendu jsem to tu s kámoškou u nás řešila, odsypávala jsem jí nutroš, že zkusí ten, Bebu jim nechce malej pít, pokaždý jen koupí krabice umělýho a ani si necucne,vyhozený prašulky.

pavlina05
autor
16. pro 2008

Moni, teda náš Ájisek zase baští jako o závod. dnes měl mrkvičku+ brambůrku, já to jen pasíruju, je to kašovité konzistence a jí mi to pěkně 😉
Třeba to máš fakt jiné konzistrence, tak není míša zvyklý? Nebo ta chuť je jiná...ale určo si zvykne, ne??? 😉

Moty, jééé, no tak já jsem zvědavá jak mi na vánoce (kdy budeme cestovat) bude Ájisek jíst třeba špenát za skleničky. No to mě tada zajímá!! Jinak já vařím a chci andále. Jen ty zeleninky s masíkem asi ze začátku ne. Přece nebudu děla celého králíka kvůli jedné polévkové lžíci masa 😅

Moty, jsem asi ulítlá a praštěná...já nevydržím prostě sedět. Jsem neusrále v pohybu....

Jani, jo tak k dokonalosti mám asi daleko. 😅 No já nevím kde to beru tu energii, no prostě musím, chtěla jsem mimouško, takže te´d musím o to víc zabrat......!!!

lacherka
16. pro 2008

ne ne nesedí spíš se tak snaží, ale taky se kymácí, ale já ho tam přikurtuji a mám zádička polohovací, tak je tam tak napůl, zapře se a líbí se mu tam, mlátí do stolečku ručkou.
My ji máme taky pod stromeček, ale jelikož došla, tak jsme si sestavili, aby jsme zjistili jestli tam něco nechybí a je v pořádku, byla kupovaná přes net. a když už je složená, tak ji zase nebudeme rozkládat a za pár dní zase skládat, přece jenom ty naše děti z toho nic nemají, jim je to jedno jestli ji má dneska nebo o týden později🙂

Pavli nene, je to ta stejná konzistence, uplně řídké-no jak ty Hami, já je rozšlehám uplně do takové jemné kašičky. Jo jo ale chut je jiná, taková přírodnější než ty Hami.
Jo jo Pavla je blázen... chi chi chi...místo aby sis sedla a seděla...co já bych za to dala...ach jo, furt někde lítám, zítra mají ještě dovézt dlažbu na barák, pak plavčo po plavču na gyndu a je pomalu večer....v pátek nám zase dovezou dřevo a ještě k právničce a to nemám ani žádný nic moc dárky....tak to chci taky zvládnout v pátek....no at už jsou ty svátky a je klid!

lacherka
16. pro 2008

holky máte v postýlce ten mantinel? já jsem ho nekupovala,ale asi budu muset Míša se tam v noci šteluje a kolikrát se bouchne do hlavičky

pavlina05
autor
16. pro 2008

Moni 😉 a jaká je?: vYfoť a dej na net i s Míšou 😎
Moni, ty jsi blázen taky 😀 😀 😀 😀 Ty furt taky lítáš. No pak nemáme vypadat tak jak vypadáme 😅 žebra z koze 😅

moni, jj, máme mantinely. Ájis tam strká ruky a šibuje se a cestuje, takže je tam máme. Ale zase mi vadí, že na nás nevidí...

Monči, tak zítra. Jsme domluvený. Jo a kdyžtak zavolej. Dopo tady ještě budu sedět 😉

TAk všem krásnou a klidnou noc 😵

motylek
16. pro 2008

Holky a kam chodíte plavčit, nějaké www??? Díkec.

Tu židličku nám přinese ježíšek u babičky, takže ji dostaneme až tam, jinak máme ji taky přes net, fábulu oranžovou, je moc pěkná, ale když ji MM zkoušel sestavit, tak mu to moc nešlo a to má VŠ 😀 😀 😀 , tak se na to vyprdl, že prý se na to koukne až to malej dostane. Tak snad nebude sedět na zemi 😀 😝 😝 😝 .

lacherka
16. pro 2008

http://www.aukro.cz/item496896242_jidelni_detsk...

holky posílím odkaz, na foto byste se možná nedočkaly....Pavli na ten adventák stále myslím🙂) už to mám stahnuté v pc...

pavlina05
autor
17. pro 2008

Ahoj holky!!!

TAk Míša a Ájisek dnes mají velký den 🙂 🙂 🙂 🙂

Moni, židlička fakt dost dobrá 😉 JJ, já na něj také pořád čekám, teda na fotku. ještě bude hořet poslední svíčka 🙂

Moty do Kohoutek. dnes poprvé. NA Juventusu - internát pro zdravotní sestry je bazének a plave tam Kenny a Fontána. TAk my jdeme do té fontány.

lacherka
17. pro 2008

No jsem zvědavá na kluky jak z toho budou vyvalení...

janula2008
17. pro 2008

Holky,tak jak se líbilo plavčení? Povídejte 😅

pavlina05
autor
17. pro 2008

JAni, to tak děs...no rodeo!! Už od začátku. Pobrat tašku, kabelu s kočárku a miminko a ještě si vyzout boty, tak to byl výkon!!! 😕
PAk v šatnách...děti byli na zemi a jak začalo plakat jedno, tak ty další se přidali.
V bazéně voda ledová jak na Sibiři. Přitom je Ájisek celkem otužilý a zdálo se, že křičel nejvíce... 😖
No a jinak jsme se teda snažili plavat, zpívat. To bylo pěkné. Míša i Ájisek jsou šikulky, ale jsou to kluci a tak plakali trochu více než HAnička. BYlo to fajn, byli jsme tam jen 3 maminky všechny z MK 😉 Takže skupinka bezva. no needovedu si představit plnou kapacitu - 10 maminek.
Jinak ve sprchách trio řevu...
No jsem z toho v šoku tak trochu ještě te´d. ale snad se to zlepší.
🙂

A co Zuzka a Sárinka?
A co ty JAni, jak se máte, co nového???

lacherka
17. pro 2008

jo jo přesně jak říká Pavča, no nejhorší řev ve sprchách, napřed jsem myslela,že se sbalím a uteču, že ho přece nemůžu takto týrat, my do sprch, děti na zemi no a řev, Míša ten uplně plakal, jako kdyby mu někdo něco dělal, no bylo mi ho líto...no plavčo už bylo lepší, musí si zvyknout...Míšu nejvíc zaujala hračka kroužky, kterou žužlal a byl klid a bylo mu uplně jedno co se s ním dělá....ale bylo to pěkný, jak píše P. říkanky zpívání, jen ty děti to ještě prostě moc nevnímají, myslím,že je to nejlepší tak kolem roku, až trochu povídají, ale musí si kluci zvykat, myslím,že ještě párkrát a všichni si zvykneme....no ale jsem celkem vyřízená

A jak píše P. uplně paráda 3 maminky, fakt si taky nedovedu představit skupinku od 10. no to by bylo něco!

pavlina05
autor
17. pro 2008

Moni 😉 Já byla v těch sprchách v šoku také, ale smála jsem se...že? 😅
No nohy mě pěkně bolí, jsem ko, mažu k tv a spát....pokud plaváček dovolí 🙂

zuzanka26
18. pro 2008

ahoj holky, tak já jsem včera musela na ambulanci, zjistila jsem, že mi hnisá ta jizva po císaři. Chtělo se mi hrozně spát a měla jsem strach, doktor mi to nastřihl a vymačkal ten hnis a dostala jsem peroxid a mastičku na ošetřování, pěkně jsem se ale lekla, co se to děje. Tušila jsem, že jedna strana té jizvy je taková divná.
Sárinka sice v noci spinkala, ale já už jsem asi psychouš nebo jsem fakt už vyčerpaná, vůbec jsem nemohla usnout a spala jsem asi jen 2 hodinky, takže dnešek bude stát asi za to. 😖

pavlina05
autor
18. pro 2008

Zuti, ach jo!! Doprčic s jizvou!! Musím zaklepat, já ji mám ok a pěknou. Snad se dá i ta tvoje brzy dopořádku.
No já jak jsem přetažená, tak už asi ani spát neumím nebo co,? 😖

lacherka
18. pro 2008

Pavli smály jsme se všechny, protože to bylo fakt komický na jednu stranu, řvoucí hystericky děti ,my nahý do sprch, nevíš co dřív a hlavně, že plaváníčko, pro dětičky...

hmm no teda s tou jizvou to musí byt něco...vidíš Pavli ani jsem si nevšimla jestli ta tvoje jizva byla vůbec vidět, nějak nebyl ani čas....pokukovat po ostatních..

pavlina05
autor
18. pro 2008

Moni, mš pravdu, jsem ani neměla čas zkoumat co máme na sobě a co mají děti na sobě. No tak snad příště se zkoukneme 😉
Vím jen, že jsi hubeňour 😉

Jizva je fakt pk, červená ale pěkná 🙂

TAk i při takovém počasí jsem brázdila ulice, pláštěnka, já zabalená jako dáreček a 2 hodiny v dešti 🙂

zuzanka26
18. pro 2008

holky já už fakt zase nemůžu! 😢 dnes jsem mohla celý den spát, máma mi hlídá malou a já jen kojím a za celý den se mi nepovedlo usnout, připadám si jako blázen, všichni mi říkají, ať spím, když spí miminko, ale jak? Prostě nezaberu ať se snažím sebevíc. A to malá spinkala krásně celý den, takže to bude asi zase v noci na mě. ☹

lacherka
18. pro 2008

Zuzi, no tak to neporadím.....

Pavli no já jsem před druhou vyrazila na tu gyndu, Míšu hlídala babička-tchýně, a vratilaj sem se před chvilkou, dobrý co? no zahul....v ordinaci byla paní s 5měsiční holčičkou, a ta ani nedutala, seděla, koukala a to bylo vše, ani nějak nepovídala, a prý je taková od narození, že si s ní i odpočine...no to Míša ten už by tam na všechny dělal grrrr a prskal a máchal rukama a kdesicosi...dnes jsem chtěla jít ještě na pojištovnu,ale to už jsem nezvládla, tak zítra, no to bude taky frmol!

pavlina05
autor
18. pro 2008

Zuzi, fakt spi. 😉
No a když to nejde, tal lež, třeba u Tv. FAkt je to záhul!!!! 😝
Já kdybych tehdy mohla, tak bych spala!! Jenže náš Ájisek nikdy moc nespával! Teď je to mnohem lepší. Ale teď zase už nezaberu, furt lítám po venku a když mám čas tak peču, uklízím a tak. Fakt odpočívej!!!

Moni, ty furt někde lítáš...ach jo! Máš teda taky záhul!!!
No to jsou ti naši zvědaví kluci 🙂

Holky, tak já jdu k TV. Koukat na Růžovku 🙂 Ájisek spinká 🙂

Dobrou 😵

janula2008
18. pro 2008

Zuzi,dej tomu ještě dva tři týdny a usneš kdykoliv a kdekoliv, tak jsem to teda měla já, pak už jsem usínala snad i ve stoje 😒 snad se to brzo zlepší. Dneska jsme měly prima den, byl sedánek u kámošky z regionek, 4 mamče s dětma, moc fajn a zas trošku útěk ze stereotypu. A kolik stupňů měla ta voda holky? Na Viniční mají 37, fakt kafe. Pavli, tu hezkou jizvu závidím, někdy až se potkáme, tak ti ukážu svoji, je to síla 😠 ☹ .Ale co už nadělám, naštěstí je to schovaný a bez ní by nebyla Simonka,takže to tak beru 😉 🙂 .Ať se ti to brzo zlepší Zuzi.

lacherka
18. pro 2008

Jani prý 31,ale byla tam kosa i mně....ale já když se koupu tam mám vodu snad 40...takže já si v teplé libuji...

pavlina05
autor
18. pro 2008

JAni, no hladká zase ta jizva není. Ale dr. ji chválí. JJ, bez ní by nebyl Ájisek 😎
JJ, siberija...ble...chuďátka naše malinkatý!! Ájisek drhotal dásněma, fakt!! ☹

TAk u nás usínání pohodka, zatím se procitnul jen jednou, ale MM jej uspal. TAk já jdu za ním , dobrou 😵

pavlina05
autor
19. pro 2008

Ahoj holky!!!
U nás celkem ok noc. Probuzen v 23:20, pak 3:30 a pak 6.30 a ještě se spalo do 8:30 🙂
Co u Vás???

TAk tam zase prší 😠 , ale stejně jdu ven 😀
TAk hezký den 😉

zuzanka26
19. pro 2008

ahoj tak dnes je nám trochu líp, sice teda já opravdu špatně spím, ale to si dělám sama. Maličká v noci hezky spinkala a i teď je hodná. Byla jsem na kontrole s tou jizvo a prý je to docela dobrý a je to prý banalita, že jinak se mi to krásně zhojilo, tak jsem moc ráda. Hned je mi celkově líp a nebudu mít zase tolik strachu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru