Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
22. led 2009

Ahoj holky, my dnes lítáme od rána! ráno T. zaspal, tak jsem musela venčit já, pak na poštu, pak do města k notářce ověrit smlouvy, pak jsem se vydala do práce, tam jsem si sedla a dala kafčo a prndala s holkama, všichni z Míše hotoví, našli se tam i někteří, kteří si opět mysleli,že mám holčičku🙂 Tak si tam lezl po koberci, všichni ho tam obdivovaly a já odpočívala🙂 holky se divili, že se mi ani nechce domů. Prý mám byt ráda, že jsem na mateřské, budou propouštět 6lidí! no mazec!
No a ted jsem si sedla a zase za chvíli koupání, to se fakt člověk nezastaví, v pračce ještě prádlo...furt něco...
jj dezertíček a můj obídek s Pavlou bylo super, musíme chodit častěji🙂
No já myslím,že to nebude tím,že by Ajisek neměl rád vodu, protože jeho to chytne většinou tak od pulky té hodiny, že Pavli? Kdyby neměl rád vodu, tak už je randál hned odzačátku....no prostě mu to déle potrvá, než si zvykne. Jo Pavli, jak chodím na Aukro na diskuzi, tak tam zrovna taky jedna paní psala, že její kluk v tom plavču pořád plače a že to asi vzdá...no tak nejsi jediná, každé dítě nění prostě pohodář

pavlina05
autor
22. led 2009

Moni, děkujuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 Nevzdám se!!! 😅

lacherka
22. led 2009

Pavli a manža byl nakoupit bio zeleninu? a co všechno máš?

pavlina05
autor
22. led 2009

Moni, já jsem objednala na www.branakezdravi.cz 🙂
Mám fenykl, petržel,červenou řepu a 2 malinkaté cuketky. V mrazáku dyňi hokaido.
o víkendu koupim od ARDO brokolici, květák a hášek (Interspar, Kaufland)
To budou zase hody 🙂 🙂 🙂

Dobrou Moni 😵

zuzanka26
23. led 2009

Dobré ráno holky,
my dnes noc ok.
Ty jo Pavli, takový krásný výběr zeleniny, docela mi to chybí, jak si teď furt dávám pozor na to, co jím 😕 😒

Jinak s tím plavčem to se fakt upraví, moje neteřinka taky vřískala, některý děti jsou prostě živější, buď ráda, že takový Ája je, pro mě plačící děti jsou pak ty zvědavý, chytrý a tak. 😉

lacherka
23. led 2009

Pavli to jsem neutšila, že se dá objednávat i Bio zelenina🙂

janula2008
23. led 2009

Holky, moc se omlouvám, že jsem se včera už k tomu psaní zas nedostala, ale stále se nemůžem vyhrabat ze zánětu průdušek, včera opět celý večer a kompletně celá noc prodávená a prokašlaná, ráno nástup k dr., brala malé krev a naštěstí se neprokázalo, že by zas bylo nutný nasadit znovu antibiot.,takže dáváme mukosolvan, sinecod, vařím průduškový čaje a doufám, že tahle noc bude asoň trochu klidnější,zatím tomu nic nenasvědčuje ☹

betina
23. led 2009

ahoj holky,

zuzi, je hezký číst, že jsi v pohodě, že jsi to šestinedělí hezky zvládla a že už seš na tom psychicky dobře! si šikula! pavli, řev miminka už neřeším, vím, že je to nepříjemný, ale když jdu někam s malou a ona se začne vztekat a ostatní "profimatky s miminkama andílakama" na mě čumí jak na neschopnou blbku, tak si jen tak říkám, že až na ně přijde první větší stres, tak nebudou vědět, co dělat...za to my, maminky vzeklounků, uplakánků, jsme ze železa a oceli a už nás jen tak nic nerozhodí...samozřejmě že si taky myslím něco o pr... 😀

jani, opravdu nechápu jak to zvládáš...já už prostě nemůžu, teda je pravda, že dneska mám neuvěřitelně depkoidní den, ale malá je zase protivná a vzeklá, pes se mi vyválel na prochajdě v blátě, takže umytá koupelna a podlahy, to můžu dělat znova ☹ nejhorší je, že verunka je protivná už tak obden a prostě jak jsem psala do regionek, jenom blbosti a lítání vzduchem ji uklidní. když vše skončí v 8 večer, jdu ještě dělat věci do práce ☹ už sem dneska přemýšlela, že si zapálím cigáro (přestala jsem kouřit) a že jestli mi něco MM, tak ho zabiju. moc nepmáhá, teda, co se týká doma, tak vůbec s ničím a mně už docházejí síly ☹

sem se rozepsala....doufám, že jsem na někoho neposlala negativní myšlení, jen jsem se potřebovala politovat a bude kíp 😀 ☹

pavlina05
autor
23. led 2009

Moni, jj. Budu zase objednávat. TAk jesti chceš, můžeš také. Já měla zadarmo dopravu, pán to měl po cestě...nebo si objednej sama..
Zelenina je krásná, čestvá a celkem ok ceny. fAkt jsem spoky, A dal mi i malý dáreček. TAkže opravdu fajn nákup 🙂
dnes jsem dělala cuketku+brambor+mrkev. Mňam i mě to chutnalo 🙂

Beti, přesně tak 😉 Mám stejné mínění, že jsme z oceli 🙂 🙂 🙂 To stejné jsme si s Mončou myslely posledně o těch 2 mamkách namachranejch v plavču 😝 😝 😝

Jani 😵 😵 😵 doufám, že se brzy vyléčíte

beti....asi jsou nějaké erupce na slunci...já mám také den blbec..ája je celý den protivný, nenechal mě ani minutu 😝 😝 😝 Celý den stojím u plotny, vařím, peču, peru...že se na to...ne....... 😝 😝 😝 😝 Seremě to také!!!! Jsem šla ven a myslela jsem že z toho řevu padnu...MM doma, tak jsem mu řekla, že jedu k chocholuškům... 😅 NAštěstí O2 mi pomohl.

Večer mám snad...klid??????, MM jde do hospůdky, tak snad budfe i Ája spát a já chvíli na netu.

kalerat
23. led 2009

Holky tak jsem jen četla, že některé maminky nad vašema mimískama kroutí hlavou, to vážně nechápu. Já bych toto nikdy neuděla, spíš bych s váma soucítila. Vážně toto jednání nechápu 😠

pavlina05
autor
23. led 2009

Jé, ahoj kal 🙂 🙂 JAk se Vám daří???
Jo, některé matky jsou škodolibky 😝 😝 😝 😝

janula2008
23. led 2009

Holky, tak malá už odpadla, byla fakt dnes k.o., definitivní vzbuzení vidím na půlnoc a mezitím co čtvrt hoďky uklidňování od kašle ☹ Luky jel cosi vyřídit k rodičům tak konečně se můžu rozepsat. Zeleninka vypadá moc pěkně Pavli, já malé vařím teda z normální, kterou kupuju tady v malým obchůdku, kde má paní ovoce-zeleninu, no příjde mi to lepší než nějaká z Penny,ale těžko říct 😕 . I když my jsme teď už s tou stravou fakt celkem free, dneska jsem jí koupila bio pudink, jee jak ten jí jel, se olizovala až za ušima 😉 je to těžký pořád vymýšlet něco na snídaně, svačinky, nejvděčnější je když jí namažu chleba a postrouhám eidamem, nakrájím na kostky a ty do sebe háže jak vzteklá 😀 Betinko, vydrž, u nás se do teď střídá lepší den s horším, občas si říkám, že už to fakt nedám, ale pak se podívám do albíčka Smilers, která má trojčata (holčičky) a řeknu si, že mohlo být ,,hůř" 😅 .Nejhorší je, že se s náma teď od Silvestra táhne ta nemoc, jen chvilinku jsme byly vypuštěny od doktorky ven a teď už zas máme být až do kontroly (př.pondělí!!!!)doma...to je strašný, malá se nudí, je protivná, já na nervy, utahaná, co k tomu víc říct. Ale zas když se na mě usměje nebo mi dá už sama pusinku tak bych neměnila, čím dál víc ji miluju 😵 😵 a Lukáš říká, že taky pěkně rozmazluju 🤐 ale to si nemyslím, nechci aby to byl případně rozmazlenej jedináček, snažím se ji hodně chválit, ale když něco provede, už ji lupnu i přes plínku nebo po prstech, hodně to teď teda na mě zkouší a bohužel je čím dál víc vzteklá, jak se jí něco nelíbí, začne strašně zuřit a na to teda nevím moc jak reagovat 😔 S těma cigárama jsi mě pobavila, já jsem příležitostná kuřačka (max. večer někde při posezení a pak zas 3-5měs.nic), ale právě jsem si vzpomněla, jak jsem na procházce cca 3měs. zpět celá vystreslá po jednom ,,super" uřvaným dni, letěla pro krabičku do trafiky a hned tři za sebou si zapálila 😅 . Jinak se přiznám, že mi pomáhá udělat si pěknej večer, tím, že Simča usíná brzo, tak je to taková moje chvilka relaxu, napustím si vanu nebo přečtu časák, sem tam si dám dvě decky vína,pochatuju tu s váma atd.S těma chlapama je teda potíž, měl by ti víc pomáhat manžel 😔 .Luky je teď hodně v práci, hrozí jim propouštění a tak to pořád řešíme co a jak dál (zítra a pozítří zas bude celý den,aby jim doplatili výplatu 😖 ),tak taky nemá moc čas pomoct, ale snaží se co to jde,domácí práce ani pohlídat doma půl dne malou pro něj není problém. Teď mi daly holky z regionek typ na rozvoz obědů, co taky tady v Židlách berou (za půl sta!) a je tam výběr nějak ze tří-čtyř jídel,prý chutnají dobře, tak jsem si to prosadila, já se vždycky nějak přes den odbydu,ale Luky bude mít teplý jídlo a nemusíme večer hrotit vaření.No zas o starost míň a ve finále myslím i na jídle ušetříme. Moni, ještě se omlouvám, že jsem zatím nezjistila to s tím barákem, jsem neschopná a taťka věčně těžko k zastižení. Kdybys ho chtěla kontaktovat osobně, tak má realitku Realcentrum na Masarykove.Taaak a to už snad prozatím stačí, román je to brutální 😀

pavlina05
autor
23. led 2009

JAni 😵 😵 😵
Malýmu obchůdku se zeleninou bych také věřila. Ale Albert a spol. 😝 Z jara bych už nakupovala na Zelňáku.

TAk MM v hospůdce. ájisek ještě nespí, kňourá v postýlce, tak uvidíme... 😅

lacherka
23. led 2009

Ahoj, Pavli to je dobrá fotečka-díky....začala jsem se smát jak jsem ji viděla🙂
Jani, to to musí byt děs, tak se brzy uzdravte!
Dnes jsme byli si sednou s kamarádkou a její holčičkou je o něco málo starší jak Míša, měla v pusině dudlík a Míša ji normálně ten její dudlík vzal z pusy a strčil si ho sobě do pusy, dobrý co? tak jsem se museli smát a říkali si, že to by chtělo mít zrovna kameru! No nebere si servítky, chci dudlík-to neva že ona ho má v puse, tak si ho vezmu, no co....
Jo Jani to nevadí s tím tatkem....stejně mi to asi nakonec nijak nepomůže, chtěla jsem si ověřit, že nám pravnička napsala blbě smlouvy, no ale stejně si ona trvá na svým, že smlouva je napsaná perfektně...!

Já taky zelenině z Alberta atd nevěřím, Penny, Kaufland, Lidl už vůbec, tam ani nechodím nakupovat, jogurt za 1.9 bych fakt nekoupila ani sobě. u babičk jsem jednou pila nějaký multák a byl to fakt hnus a ona, že je to z lídla, že to bylo levný...no ti důchodci to koupí, super cena, ale kvalita o ničem!
Proto zatím kupuji skleničky, protože do obchodu s bio se ani nikam moc nedostanu. Pavli já bych taky určo objednala, ale až budem přestěhovaní, protože ted to nemá cenu zamrazovat atd...ale nevím jak mě tam někdo najde, protože my nebudem mít ulici ,ale jen evidenční číslo. Tak kdyžtak bych to objednala s tebou a pak si to od tebe vzala, kdyby ti to nevadilo.

Ted řeším net, my tam v tom baráčku nemáme žádné připojení, ted jsme zjištovali přes 02, že by tam šlo přes linku, volali T. a prý tam musí postavit nějaký sloup a zjistit souhlas sousedů...ale to je prý až tak duben...tak musím něco rychle vymyslet, abych fungovala...no z toho mám strach...

Pavli a nerostou Aleškovi fakt zuby?

pavlina05
autor
23. led 2009

Moni... 😅 asi nerostou. Zase jsme to dnes s MM zkoumali a NIC 😅 , tedy zatím. Spíš 8. měsíc mazlení...
moni, objednávat budu určitě, přidají se ještě 2 kámošky. TAk já klidně objednám i pro tebe a pak až pojedeš plavčit, tak si to vezmeš. Teda až do baráčku 😉
Jé, tak s tím netem MUSÍŠ něco udělat!!!
Já bych se bez netu zbláznila!!!

Ája už spí, na zádech 🙂

lacherka
23. led 2009

no já taky, a hlavně ho potřebuju skrz ty objednávky, každý den mám tak 50mejlů, tak to bych se asi po týdnu zbláznila. Ale u 02 mají nějaké připojení, sice ne nic moc rychlost a stojí kolem 800 měsíčně, ale aspon na pár měsíců.

pavlina05
autor
23. led 2009

jj, aspoň něco!!!
Moni, jakou velikost jarní bundičky by jsi pořídila míšovi od nextu???? Koukám te´d na MMB 😅

kalerat
23. led 2009

Pavli jj máme se dobře. Stejně jako ty příkrmy vařím, tak jsem koukala na odkaz, který jsi sem dávala(díky za něj). Já se taky těším, až budu moci chodit na zelňák. A můžu se zeptat, kde jsi koupila tu dýńi?
A jak se máte vy? Ajísek už je hodný, ne?

lacherka
23. led 2009

já co mám pro něho tu mikinku na jaro, tak to je 6-9 a pak jsem ti zapomněla říct, protože jsem na ni uplně zapomněla, že mám ještě tu bundičku s upletovýma rukávama-zelenou-ale ted nevím jaká je to velikost, a už ji mám spakovanou

motylek
23. led 2009

Pavli, od koho kupujete ty nexty???

pavlina05
autor
23. led 2009

Kale, jj, Ájisek je usměváček a pohodář. Ale především doma a s maminkou 🙂 MAzílek náš 🙂 Prostě ty první 3 měsíce to byl urputný boj s prdíky a depkou.... 😝
Teď už je vše ok.
Dýňi Hokaido jsem koupila u Třech sudiček na Peliccově. Ale myslím, že jí mají i v Bráně pro zdraví.cz, pán mi to potvrdil 😉
mohu jen doporučit, je to mňamka!!!

Moni, no jo, Míša je dlohán, ale štíhlounkej. My už teď nosíme 74. TAkže asi pořídím 80 nebo 86!!!

kalerat
23. led 2009

Pavli tak to je dobře, že se Ajísek uklidňil. No já jsem dýňi kupovala ve skleničce, protože jsem ji nemohla nikde sehnat.

pavlina05
autor
23. led 2009

Kale, určitě mají. Jen je asi hodně oblíbená. U vás tam někde je také bio prodejna, myslím?

pavlina05
autor
23. led 2009

Ahoj Moty 🙂 🙂 🙂
já koukám na použité na MMB a objednali jsme s mOnčou od jedné paní z Uk

pavlina05
autor
23. led 2009

Kalerat, JAkoubek je moc pěkný! Kouká jako dospělej 🙂
Kam codíte plavat? Líbí se mu to? my chodíme do Kohotovic a teda Ájis pláče 😖

lacherka
23. led 2009

tak já jdu mrknou ještě na nex pro tu mou kamarádku, resp, její holčičku jak bude mít rok...holky poradte co koupit? bude mít v dubnu rok...hraček mám myslím hodně...tak mně nic moc nenapadá...asi objednat z nextu nějaký pěkný šatky? ale tu velikost taky nevím, ona je malinká jak Míša ted nosí pry 68 a má skoro 9měsíců

pavlina05
autor
23. led 2009

Moni...já se v těch velikostech ztrácím 😅 ...nám ty věcičky většinou padnou dobře...tak raději beru to co odpovídá. mě se líbí ta kolekce bledě-zelenkavá. šatky, rollupky.)

lacherka
23. led 2009

tak jsem dívala na Next pro holky a nic moc! ještě že mám kluka, já na ty holčičí hadříky fakt moc nejsem, ale vybrala jsem jedno super tričko! takže doufám Pavli, že uděláme ještě v březnu nějakou objednávečku🙂

pavlina05
autor
23. led 2009

Moni...tak mě se právě na holky toho líbí moc.
Jasňačka 😉 , počítám s objednáním. 🙂

TAk a já jdu do hajan.
Dobrou všem 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru