Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
10. dub 2009

Holky tak máme 9760g a 72,5 cm v 10 m

Jste všechny moc zlatý!!! Děkujeme 🙂 🙂 🙂 Oslavíme to vycházkou na Koniklece 🙂

Všem krásné velikonoce 😵

marci
10. dub 2009

Pavli 😀 😀 - tak to je David v 6. měsících o půl cm větší 😀 😀 - váží teda jenom 7640 g 😀 😀

pavlina05
autor
10. dub 2009

MArci...koukni na MM a jeho rodinku do mého alba 😀 😀 😀

lacherka
10. dub 2009

No vidíš Pavli, tak jsi ho přecenila 10kg ještě nemá...no každé dítě zase jiné my 73cm a 7780g v 10m, mamka mně zas říká, že ho musím víc krmit, ale myslím,že jí dost, jenže je strašně aktivní, chvíli neposedí a moje mamka by taky pořád každýho krmila🙂

Já jsem si natrhala venku po cestě petrklíče a modřence🙂 ty jo holky počasí fakt letní, jen aby vydrželo

pavlina05
autor
10. dub 2009

Moni, slunečník koupím po velikonocích, ju? Neva????

JJ, přecenila jsem tu váhu 🙂 Ale výškově jsme skoro jako Míša 🙂

lacherka
10. dub 2009

Pavli jasný!
No ale myslím, že Míša bude teda prcek, nemá byt po kom velký, leda po dědečkovi,ale po rodičích teda ne.

motylek
10. dub 2009

Tak my máme 76cm a 8750g v 10-ti.

pavlina05
autor
10. dub 2009

Moty, tak Vy budete chlapáci. Stejně tak DAvídek 😉

LAch, přesně tak 😉 Jsme ty výšky řešili teď s MM a on říkal, že vy jste také drobní 😎

lacherka
10. dub 2009

Pavli, chudáčci malí, budou v tělocviku stát na konci☹ to mně vždycky tak štvalo☹

pavlina05
autor
10. dub 2009

Moni, já tam stávala také a za mnou pak ti co necvičili... A MM to samé. 😒
Třeba se ještě vytáhnou...chtěla bych!!!

Holky, tak dnes to vypadá nadějně....Ájisek spí už od 19:15....

Dobrou všem 😵

zuzanka26
11. dub 2009

Ahoj, tak já se dnes cítím vyspalá, mám za sebou 2x 4 hodinový spaní( no stejně jsem se aspoň ještě jednou vzbudila mezitím) ale neva! Sárinka jedla v 20:30 a pak v 1: 30, pak se vzbudila ve 4:20, ale vrazila jsem jí dudlíka a byl klid až do 6, za to pak už mě spát nenechala a teď mi vytuhla po kojení, protože byla hrozně protivná. Tak mám aspoń chvilku klidu.
Dneska mi přijede svobodná a bezdětná kamarádka, mám takovou radost, protože konečně se nebudeme bavit jen o dětech, super! 😀

A jak u vás? dneska bude nádherně, už jsem se včera trochu opálila, tak doufám, že díky dlouhým procházkám budu snad poprvé za život letos opálená! 😵

No a jinak ta výška..... já měla 72 cm v roce! ( no a teď mám 153 cm) takže ještě že mám holčičku, i když teda MM má 180 cm, ale to je výjimka, jinak v obou rodinách chlapy kolem 175 cm a holky kolem 160 cm max.

marci
11. dub 2009

Holky na konci řady jsem stála taky - vždycky. A teď mám s bídou 152 cm - David je dlouhej asi po MM (ten má něco přes 180 cm). Davča se narodil a měl 54 cm - byl v tu chvíli nejdelší mimino v bohunické porodnici. Doktoři si tam z nás dělali srandu - nejmenší mamina a nejdelší mimino 😀 😀 😀

zuzanka26
11. dub 2009

Marci tak to máme stejně! 🙂

jana.sun
13. dub 2009

ahoj holky, hezké Velikonoce 🙂
my teda v 7.měsících 70 cm 😉 tož bych řekla "zlatý střed" asi tak jak my s mm (já 160cm a mm 177cm) a vážíme necelých 8 kg. (moji a mm váhu raději psát nebudu 😉 😀 )

lacherka
13. dub 2009

Alešku, vše nej k svátku!

zuzanka26
13. dub 2009

Ahoj holky,
mě se včera začala Sárinka plazit malinko dozadu, je to moc srandovní a hlavně je to moc roztomilý, jak se odstrkuje ručičkama 😵 . Tak jsem zvědavá, kdy příjde na to, že se to dá i dopředu... 😅

Jo jo Aleškovi vše nej k prvnímu svátku! 😉

jana.sun
13. dub 2009

Aleškovi taky přejeme všechno nej nej k svátku 🙂

Zuzi, ty jo, Sárinka je teda šikula, takhle brzo se plazit 😉 To budeš mít za chvíli veselo, od plazení blízko k lezení 😵

zuzanka26
13. dub 2009

Jani měla jsem hroznou radost protože se ještě sama nepřetočí, jen se trochu otáčí na boky, ale na bříško se jí ještě nechce, tohle plazení je pokrok, ale zatím je to malinko. Třeba když jí dám na jednu stranu postýlky (dopředu), tak do 10 min se došoupe dozadu na její druhý konec a zkoumá věci po stranách 🙂

pavlina05
autor
13. dub 2009

Ahoj holky!!!!
😀 😀 😀 😀 Ája moc děkuje a asi chce využít dne do poslední minuty, ještě nespí, předvádí se a prostě si hraje....

My se vrátili z velikonoc u rodičů...no jsem utahaná jako čokl...Ája tam moc nespal, měl rýmu, pořád se budil, poplakávala a přes den na mě vicel jako klíště. Pořád..mam...mam... TAkže jsem si tedy neodpočinula vůbec 😒
A teď to nevypadá také na spaní.... ☹

MArci, Ája měl při narození jen 49 cm. Tedy DAvídek je žížalka 🙂

Zuzi, gratulujeme k pohybu 🙂 je to krásný. Já brečela, když se Aleš přetočil na břicho. Ale časem to člověk pochopí, že když miminko leželo, tak to byla patáda 🙂

lach, zítra koupím slunečník

Doufám, že dorazí balík Nextu
Holky, tak pěknou a klidnou noc....u nás třeba také bude 😅

lacherka
13. dub 2009

nám dneska Míša začal vylízat po schodech , vylezl 5schodů a to jsu teda fest schody dělány z velkýho trámu, tak mu to asi dalo zabrat🙂 a my jsem se nasmály a zezadu chytali

lacherka
13. dub 2009

Pavli tak jsem na tom stejně, já nečekala zůstala na chatě taky pár dní a jsem nevyspaná, jeden den proběhla hospůdka, vratila jsem se domů po pulnoci a o pul 6budíček a to jsem v noci ani moc nespala, jako když nejsem ve své posteli. A Míša asi začíná mít maminkovský období a nebo rostou zuby, pořád uknouranej, jak ho někdo vzal, chvíli smích a pak pláč, jak byl u mě tak klid, ale dneska byl pořád takovej nevrlej...tak nevím...no ale měl by už načase, tak uvidíme, jestli se něco vyklube...

pavlina05
autor
13. dub 2009

Moni, to stejný u nás. Ukńouranej, ale jakmile byl u mě, tak se na všechny řehonil...A zuby nikde!!
Už spí, uf 😝

pavlina05
autor
14. dub 2009

🙂 Ahoj holky!!!!
Noc u nás celkem ok, Ája se probudil v 1 a ve 4 hod. Kojila jsem jen 1 x. Ve 4 hodiny nechtěl, jen pochovat a zase spal. Náhoda?????

Holky, tak paní už má next doma, dnes posílá 🙂 🙂 🙂

motylek
14. dub 2009

Teda holky, u nás to spaní taky nic moc, hlavně přes den se mu moc nechce a před každým usnutí řev. a večer už tři dny usíná v náručí, v postýlce dělá jenom blbiny a spát nebude. Jsem u našich v Praze a ještě jsem se nezastavila, takže o nějakým odpočinku není ani řeč. Zuby to nebudou - máme jich 6, 7 už kouká a myslím, že vyleze i osmej.

Pavlí, my měli při narození taky 49cm.

na next se už těším, když mi pak pavlí napíšeš adresu, tak my až se vrátíme, tak si pro to k tobě zajedu.

motylek
14. dub 2009

Moni, to je teda Míša šikula. To už se ti za chvíli sám rozeběhne.

A Sárinka je teda taky dobrá, takhle brzo se plazit. Jak píše Pavča: časem to člověk pochopí, že když miminko leželo, tak to byla paráda 😀 😀 😀 😀 .

Já se fakt nezastavím a začínám být dost unavená - a to mám velikáááááánský zásoby tuku 😀 😀 😀 , takže brát je z čeho, ale až teď fakt zjišťuju, jak moc jsem od přírody línej člověk a jak to musím přemáhat 😀 😀 😀 .

pavlina05
autor
14. dub 2009

Moty zdravíme do Prahy 🙂
JAsně, písnu ti ji do IP 🙂
No já si za celé svátky neodpočinula, Ája na mě přilepený jako lepidlo... 😝
Dnes holky ko...vše mě sejří...Ája má rýmu, špatně to nese...naše první nemoc 😅 Je plačtivý, nevydrží být sám, pořád chovám. jsem ko...nějak mě to dnes nebaví ta mateřská 😝

jana.sun
14. dub 2009

ahojky,
Pavlííí, drž se, hlavně, at se Ajiskovi brzo uleví.

Moty, to jsi jak já - taky zásoby tuku a šílená lenost 😀

Zuzi, Lach, dětičky jsou fakt šikulky 🙂

No, mně zatím stačí, že se Maty točí na všechny strany - koulí se tady po zemi a má vždycky strašnou radost z toho, když ho "okřiknu", že je mimo hrací deku na koberci 😵 O plazení a lezení zatím nejeví zájem, tak jsem zvědavá, kdy to u nás začne 😅

pavlina05
autor
14. dub 2009

JAni, snažím se 😵 Už se u nás spí.
Jsem zvědavá co bude vnoci 😕

JAni..vyčkej, jak jednou bude na 4 tak poleze pořád a to pak bude mazec!!! 😅

zuzanka26
14. dub 2009

Ahoj holky,
já už jsem nějaká utahaná.... taky jsem zvědavá na noc, už jí držím vzhůru od půl 4 a už je docela protivná, za chviličku jdeme koupat.
Ale jestli jsem to nezakřikla, dneska se moc neplazila, to včera to bylo víc, dnes jen trochu rotovala na bříšku v postýlce, ale je fkat na to brzo.

Pavli mě to někdy taky nebaví a to je zatím S. zdravá.... 🤐 Ale zase to přejde... 😔

motylek
14. dub 2009

U nás se taky spí ,opět uspávání na rukách 😝 . Nevím co se to s ním děje. Taky jsem zvědavá, co bude v noci. dneska mě ta mateřská taky nebaví 😀 😀 😀 . Ale teda festovně.

Pavlí, určitě se domluvíme, my se vracíme až v neděli, takže buď pro to sjedeme hned (nemůžu se dočkat 😀 😀 😀 - pokud to teda už budeš mít) nebo někdy v průběhu příštího týdne. Jak nám to vyjde. Nechci pro to jet MHD, abych se s tím nemusela tahat (sice toho není moc, ale já to MHD tak nesnáším 😝), tak se tam asi nechám dovézt MM 😀 😀 😀 . Na prochajdu se určitě můžeme domluvit i jindy, ne jen pod záminkou zásilky 😀 😀 😀 . Stejně chodím ven každý den, takže aspoň bych jednou nešla sama. Teda abych nekecala - 2xtýdně mi chodila tchýně, ale to teď končí, bo je krásně, tak se odvelí na chalupu - důchodci 😀 😀 😀 . Ty maj život. Klidně bych na chvíli měnila.

Jani, ty a tuky - KDÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ????????????????????????????? 😀 😀 😀

Jo jo lezení a stoupání je fakt záhul 😝 . Někdy už fakt padám, jako dneska - celý odpoledne nespal - od 12:00 do 17:15 jsem lítala s kočárem a ani náznak. tak jsem šla domů, že to třeba zalomí v posteli a protě neeeeeee, lezl, stoupal, vylil mi na koberec hrnek s kafem - studeným, stálo tam od rána - neměla jsem čas ho ani vypít. Až teď na rukách usnul, přitom nikdy jsem ho před spaním nemusela chovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru