Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
2. kvě 2009

Ach jo holky, teď jsem Sárinku ukojila, dala do postýlky a po 10 min pláč, to zase bude noc! už teď se bojim 😨

zuzanka26
3. kvě 2009

Ahoj holky, tak jak jsem psala u nás noc nic moc, ale hlavně ten večer! do 9 byla vzhůru třikrát, já jsem si pak zalezla, že si budu číst a kolem půl 10 už jsem chtěla jít spát, ale v 22:15 mi přišel manžel oznámit, že toho má dost ( měl jí na starosti, abych mohla chvíli spát) a že prý jí nechá vyřvat. řekla jsem mu, že to nejde, že na to se musí člověk dobře připravit, abychom to vydrželi a tak jsme se tam pět minut dohadovali. Pak já jsem to nevydržela, vzala jsem jí a přenesla k sobě do postýlky, pořád ale ubrekávala. tak jsem nakojila a byl klid.
Pak jsem spala dvě hodiny a Sárinka sebou házela děsně, tak jsem zase kojila ve 3 a pak jsem jí dala do její postýlky a spali jsme ještě tři hodiny.
Takže jsem už zvyklá na to, že spím 5 hodin denně a ještě trhaně, ale jak dlouho to vydržím, to netuším. A hlavně nevím co mám teda dělat, protože vidím, že na manželovu pomoc už se nemůžu spolehnout, naštval mě, řekl mi, že jí rozmazluju a že už to vidí,. jak jí budu v budoucnu honit po bytě, aby spolkla aspoň kostičku čokolády ( to se stalo ségře, že jí děti nejedly a měla takový strach, že je honila po bytě s jedním soustem).

Připadá mi, že už Sárinka začíná rozeznávat, kde spí a když je u mě, je trochu klidnější. Já jí chci ale konečně naučit na její postýlku u nás v ložnici, tam mě aspo%n nebudí to její kopání do postele. 😔

No tak jsem si postěžovala ach jo. ☹

jana.sun
3. kvě 2009

ahojky, dobré ráno 🙂

Zuzi, to je mi líto, že máte pořád ty problémy se spaním. Ale holt tak to je - některé děti spí raději s rodiči, potřebují asi cítit to lidské teplo a jsou klidnější. Moji známí to tak taky měli. Nemyslím si, že je to rozmazlování, plníš jen potřebu svého dítěte a když je tak klidnější, tak se s tím asi budete s manželem muset smířit. Aspon na nějakou dobu. A nechat vyřvat - to tu asi nepomůže, protože to se praktikuje tam, kde se dítě uklidňuje u prsu třeba co dvě hodiny a nenechá tak rodiče vyspat - tam se místo kojení nechává vyřvat. Ale nemyslím si, že by to byl váš případ - Sárinka vás jen prostě potřebuje cítit blízko sebe. Je fakt, že si na vaši postel může zvyknout a budete ji pak těžko odnaučovat - ale to už je to rohodnutí 😔 Ale jak píšeš, tak jak jsi jí dala ve 3 do její postýlky, tak tam už spala, ne? Tak jí možná bude stačit vaše postel jen na večerní usínání a pak už to bude v poho 😉
každopádně ti držím palce, at se to zlepší - ptže jinak ti bohužel pomoct nemůžu ☹

pavlina05
autor
3. kvě 2009

Ahoj holky!!!

Byli jsme zase u našich na chatě. TAm je prostě nádherně 😎
a teď zase vařím a tak.....

LAch, takže na čarodkách jste nebyli?

Zuzi 26, já tě chápu 😵 . je to hrozný, když dítko nechce spát a ty musíš pořád dělat ústupky a vymýšlet jak na něj. já to znám. A znám i to, jak manžel nedokáže pochopit, že já Áju prostě vyřvat nechci nechat. Mužský mají jiný práh cítění a mě ten řev drásá nervy. 😒 já když vím, že Ájik pláče, tak si představuji sebe, jak jsem uvězněná v postýlce a dospělí si jdou pryč a nechají mě tam....
My jsme nechali Áju vyřvat. Bylo to děsný, nejvíc náročné asi pro mě. Ale to byla jiná situace. Jak píše JAnča. Pokud ti spí v posteli lépe, tak bych to zatím přes koleno nelámala. kAždé dítko je jiné.Sárinka potřebuje cítit lásku a tebe. TAk to vidím já! 😉
My nechali Áju vyřvat, ale to jen proto, že nedokázal usínat sám. Když byl maličký, tak já jsem uspávala třeba i 2 hodiny v náručí a celou dobu jsem chodila a zpívala. A to se vážně v 6 měsících pak nedalo, proto to vyřvání...
Ale jinak bych to nepraktikovala.

zuzanka26
3. kvě 2009

holky já nevím, jestli opravdu spí u mě lépe, ale aspoň nepláče, jen sebou háže. Dneska jsem tak protivná na manžela a odmítla jsem jít se známýma ven, je mi fakt už dost mizerně a zhoršilo se mi taky zdraví, prostě mi připadá, že už nemůžu, potřebuju nějakou novou energii, i když Sáruška je fakt zlatíčko a přes den nepláče fakt skoro vůbec. Manžel se snaží, uvařil oběd a teď šel s malou ven, jenže já přes den prostě neusnu i kdybych se na hlavu stavěla.
Já si jí začnu dávat do postele od 8 večer, jak jí uspíme a uvidíme. Jen že jsem byla zvyklá prvních pár hodin se prospat abych měla energii na zbytek noci a teď tím se mi to zrušilo. 😢

Navíc si píšeme s holkama z práce co mají miminka, a všem spí min. 8 hodin v kuse, fakt jsem už z toho na hlavu.
Přitom když byli Sárince dva měsíce, krmila jsem 2x za noc a po zbytek času spinkala tak klidně.... 😖

lacherka
3. kvě 2009

holky jen jsem nakoukla maluje, Míšovi pokojík, no hruza....jsem celá od barvy🙂 jo jo Pavli, na čarodkách jsem nakonec nebyli.

pavlina05
autor
3. kvě 2009

Lach, u Vás musí být veselo 🙂

Zuzi, nelze srovnávat děti!! To, že kámoškám spí 8 hodin v kuse a tobě ne...to tak už bývá. ☹ KAždé dítě je jiné, má jiné potřeby. A některé dítko nepotřebuje spát vůbec. 😖 Bohužel, máme tu smůlu, že to jsou naše děti!!!
Co mám říkat já??? Mě Aleš nikdy pořádně vnoci nespal.JAk dloho se to dá vydržet??? No 11 m jo 🙂
Musím přiznat, že někdy je to přes noc lepší, někdy horší. Ale zvykla jsem si, asi s tím nic moc nenadělám.....nezbývá než čekat až vyroste a pochopí to sám 🙂

Zuzi, možná už tě zmáhá také to kojení. Kojíš už přeci jenom 5 měsíců a tělo je zhuntovaný a oslabený.....to vše se pak nakumuluje...
Kup si nějaké vitamíny pro kojící 😉

zuzanka26
3. kvě 2009

Teď usnula sama po kaši ( cca 90 ml mohla sníst) a trochu jsem jí i nakojila, je teda na gauči v obýváku, ale ani se nehne, jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží.
Přes den se mi nálada trochu zvedla, zase mám energii, ale zkusím jít spát brzo.

Pavli už jsem i přemýšlela, že bych po tom půl roce to kojení zrušila, ale neumím si představit, jak bych v noci vstávala a šla vařit mlíko a pak ho chladila a dítě by řvalo.... uf, takže asi dál budu kojit. 😕
jinak jsem si na kojení dost zvykla, jen ta pleť se mi strašně zhoršilo, takhle jsem nevypadala ani v pubertě, prostě akné jako blázen a ani každodenní fakt čištění (používám clinique) vůbec nepomáhá, prý je to hormonální záležitost 😖

motylek
3. kvě 2009

Zuzi,
já nekojila vůbec, ale vodu na mlíko ohřeju v mikrovlnce (už vím kolik vody na kolik vteřin, aby to bylo akorát), v dávkovači mám nachystaný mlíko, takže mi to trvá cca minutu a už dlabe. Sice jen jednou za noc, ale 2x by se taky dalo. Ty děti na UM pak spí lépe, takže se toho neboj, když kojit nebudeš, nic se nestane a možná bude malá i klidnější. Ale to musíš zkusit sama. Třeba bych jí na noc dávala tu kaši, kdyby to nezabralo, jakože u nás kaše nefunguje, ani mu nechutná, tak zkus nějaký UM - až budete na příkrmech (teď ještě koj, když je zvyklá jenom na tvoje mlíčko), za zkoušku nic nedáš. Je teda fakt, že malej (okrem zubů) spí od narození celou noc cca do pěti, pak se nají a spí jak kdy - do 6, do 7.

Já jsem dneska KO. Cesta z Prahy, pak na otočku do Louček, do globusu nakoupit, vybalit, vykoupat, nakrmit, uspat, uklidit, najíst se 😀 , zapnout myčku, nachystat pračku, umýt lahvičky, umýt sebe a asi padnu a ani nedojdu do postele. To ještě musím sledovat hokej, ale do konce asi nevydržím.

Moni, taky bych chtěla malýmu malovat pokoj, kdyby nějakej měl ☹ ☹ ☹ . Závidím, i když je to dřina.

pavlina05
autor
3. kvě 2009

Zuzi, jj, pořád se propaguje kojení, to jak je prospěšné pro mimi, ale vůbec nikdo se nedívá na to jak to ničí matky. Já jsem zastánkyňě kojení, ale sama na sobě vidím, jak to tělo dostává zabrat!!!
Přesto stále kojím a chci. nevím zatím jak dloho, ale asi dloho 😅
Pořídila jsem si vitamíny a uvidíme zdali to trochu pomůže.
Pleť u mě také nic moc, nehty hrůza, vlasy... 😝

beti tak jak bylo u rodičů? co Nextíky?????

Moni, na jakou barvičku malujete. Prosím, pak nafoť 😵 Míša tam pak už bude spinkávat sám?

TAk u nás zatím ok klid. Uvidíme jaká nás čekají dobrodružství 😅

lacherka
3. kvě 2009

Zuzi, já byla taky po kojení uplně vyfluslá, bez enerige, nalady, pak jsem začala dávat tu Bebu a uplně jsem poznala změnu, tak zkus třeba um jen na noc, ale jinak koj, pokud máš mlíčko, ale pokud jsi fakt unavená, tak bych alespon na tu noc to mlíčko zkusila.
A jak říká-píše🙂 Moty já to dělám uplně stejně, kojeneckou vodu v mikrovlnce a přidat odměrky mlíčka a je to hned hotové. Ani nějak nevyvařuji skleničky před každým použitím, vždy jsem jen omyla horkou vodou a hotovka, jak to děláte vy? Já bych si nedovedla představit na každé jídlo převařovat vodu a potom ochlazovat a ještě vyvařovat lahvičky, ale jedna známá to tak dělá a myslím, že mnou byla celkem pohoršená....
ale já to asi tak vážně neberu a na druhou stranu jiný děti furt nemocný a my celkem v pohodě tuk tuk...už se napil i od psa z misky....tak přeci nebudu převařovat ne🙂

Holky tak barvu jsem měla až ve vlasech....paráda🙂 malujeme na zeleno modrou, no prostě abysme ladili ke kočárku, uplně ty samé barvy a budem dávat borduru Nemo, zatím tam ještě není, je tam napsané, že až za 14dní po vymalování, ale to asi nevydržím a brzo ji tam nalepím🙂
Jo jo Pavli, až se k tomu dokopu tak vyfotím, zatím tam Míša spát nebude, je to mazel, k ránu musí v ždy k nám do postele a tam se mu spí nejlíp, dnes ráno se probudím a on leží v nohách a pěkně si chrupkal, tak bude pokojíček jen tak připravený, akorát tam bude mít skřín s oblečením a nějaký hračky, ale spát tam bude až až až nevím vůbec kdy

motylek
3. kvě 2009

Já kupuju fromin, nepřevařuju, lahvičku na čaj nevyvařuju, ale lahvičky na mlíko jo, protože jsem lenoch líná je hned po jídle umýt, tak mi stojí od rána se zbytkem mlíka, co nevypil, na lince. Večer je všechny vydrhnu a nacpu do sterilizátoru do mikrovlnky a je to. Dělám to jen kvůli tomu mlíko, protože za celej den se tam nějaký bakterie namnoží 😉 . Jinak vyvařovaní u takhle velkej dětí už nemá cenu, když do pusy narve všechno - na příklad olizuje kolečka u kočáru 😝 😝 😝 . Čuně 😀 😀 😀 , chilku ho nehlídám a je to. Nic mu nebylo, ani afty, ani noc jinýho, tak proč to hrotit - čistota půl zdraví, špína celé 😀 😀 😀 .

pavlina05
autor
4. kvě 2009

ahoj holky!!!

Noc... 😝 Zuzi, nechala jsem Áju spát u nás v posteli. Pořád se budil. tedy řeknu ti, to je děs....já na to nejsem zvyklá, spal jsem cca na 20 cm a pořád se budila jestli někjam neleze a nepadá z postele.

JJ, holky, to vypadá jednoduše s tou UM. Asi léta (tedy měsíce) praxe a jste holky šikovný 😉 TAké si myslím, že dětičky na uM spí lépe. není to pravidlo, ale myslím si to. Já a asi mých 5 kámošek kojí a ani jedna se nevyspíme. Čím to asi bude????

Moty, náročný víkend, co???

TAké kupuji Fromin, vařím vše, čajíky a našťávičky převařuji 😎

tAk dnes mi má dojet ta kámoška co to minule odvolala....tak uvidíme....

zuzanka26
4. kvě 2009

Ahoj holky,
tak u nás dnes noc lepší, aspoň nepobrekávala, přenesla jsem si jí k sobě do postele, já spala od 11 do 1, pak sebou tak házela, že jsem jí vzbudila a nakojila, pak jsem jí dala do svý postýlky, to mrška poznala, takže dvakrát jsem k ní vstala, že ubrekávala, ale pak jsme spali do půl 5, pak jsem se vyměnila s manželem a šla jsem si lehnout sama do druhého pokoje, kde jsem měla absolutní klid, a ještě dvě hodky jsem spala, takže já se cítím dnes fit.

Jo holky uvidím po těch příkrmech, každopádně děkuji za rady s tou vodou ohřátou apod. Já sama taky nic nijak moc nevyvařuju, jen oplachuju a spousta lidí by mě určitě odsoudila zvlášť když žijeme v bytě se psem a jeho chlupy máme fakt všude! S tím kojením asi ještě vydržím, prostě jsem unavená kvůli nevyspání a ne kvůli kojení- snad! 😝
Já na noc už dávala nutrilon+ kojila, ale nějak to vygradovalo předevčírem kdy po 10 min byla vzhůru a pak každých 2é min brečela, tak jsem si říkala, že to nemá vůbec smysl.

Pavli tak nikdy víc do vaší postele 😉 , my jsme s manželem rozděleni ( i kvůli spaní, a kvůli hafíkovi), takže já mám celou půlku postele pro sebe.

pavlina05
autor
4. kvě 2009

Zuzi...no nejsem na to zvyklá. Ale pokud by to k něčemu bylo, tak proč ne, že?? Jenže Aleš nikdy u nás nespával a teď co leze už je to i nebezpečné.
Gratuluji Zuzi k lepší noci 😵

tAk kámoška dojede 🙂

lacherka
4. kvě 2009

Pavli mně dnes taky, tak uvidíme.-)

motylek
4. kvě 2009

Teda to počasí se pěkně zkazilo, to sedíte s kámoškama doma, co? No aspoň nejste sami, já už z Jakuba šílím 😅 😅 😅 .

http://www.bata.cz/artikl/75844 Tady jsou ty naše botičky

motylek
4. kvě 2009

V sobotu stál Kuba sám bez držení, sice jenom 10sec., ale stál 😀 😀 😀 - toť novinky u nás 😀

Pavlí, já si dávám malýho do postele ráno, jinak by už neusnul ani na chvilku, na jedno oko usnu, ale jakýkoliv jeho pohyb mě vzbudí, právě aby nespadl, tak už se moc nevyspím, ale aspoň ještě v klidu ležím a nemuím okolo něj lítat.

pavlina05
autor
4. kvě 2009

TAk návštěva byla. Dopo ok, stihly jsme i obídek za slunného počasí. No a teď...na prd. Byly jsme venku, děti splai málo a my dvě zmokly. Zima hrozná!!!

Moty, botinku bezvadný!!! 😎 JJ, u nás se také tak machruje bez držení 🙂

TAk chci být chvíli na netu a vyhledávám Ájovi zábavu...ale stejně jě na nohavici jak závaží 😖

Moty, tak můžeme někdy podniknout návštěvu k nám, co ty na to??? 😎

pavlina05
autor
4. kvě 2009

Holky, poraďte. S tou kámoškou jsme se domluvily, že dáme dětem k roku každá nějaký dáreček. co mám koupit holčičce? 😖 tak do 300 kč. Oblečení a hraček má kupu 😎

janula2008
4. kvě 2009

Ahoj holky, moc zdravíme. Něco na mě malinko leze, tak jsem elegantně přehodila Simču teď Lukymu a ležím v posteli s čajem a noťasem, docela pěkný podvečer 😀 .Teda to počasí se pěkně zkazilo, dopo jsme to ven nestihly a odpo jsme to během chvilky obrátily zpět,pěkně jsem podcenila oblečení 🙄 .Zuzi já ze začátku poctivě převařovala a místo omývání vyvařovala, ale po šestinedělí jsem to začla šidit. To samé s pracím práškem, nejdřív všechno Lovela apod. a teď už jí peru v tom, co nám 😅 . Jak píše Moty, taky bych to nehrotila. Jinak Pavli, s tím kojením teda válíš 😲 😲 .Té holčičce k narozkám moc netuším, nám každý dával hlavně to oblečení a hračky. 😉

motylek
4. kvě 2009

Co nějaké dvd, třeba krtečka nebo nějakou dekoraci na zeď. Nebo dřevěný metr na zeď. Písnu později 😉

pavlina05
autor
4. kvě 2009

Jani ahoj 😵 Mělo by to tak být pořád...klidný podvečer, co?
já jsem potvůrka, dala jsem MM Áju do vany a tradá na pC. Ať si kluci pohrají 😎
JAni, myslíš jako že kojím dloho 😅

moty, díky , to zní dobře 😉 DV nebo nějaké písničky. Dekoraci ne, bydlí u tchyňě a malá už jednu dekor. orvala. 😅

Valím za klukama, pak půjde MM do pubu, tak se stavím 😵

lacherka
4. kvě 2009

Pavli no já si říkala, třeba nějaké sponečky atd, ale záleží jestli má malá vlásky...ale myslím,že nápad Moty je super, nějaké pisničky nebo knížku s podhádkama, něco takové se snad hodí vždycky
My jsem byli dnes taky doma, holky kolem baráku takový binčuš, až mě z toho chytala depka, všude máme polystyren, na psovi, na kočáru, kolem baráku ajak pršelo, tak se to všechno ještě smíchalo s bahnem, dělníci nám opět udělali něco s elektrikou, takže částečně nefungovala, takže jsem ještě sháněli elektrikáře, ten to tady nějak napojil, ale prý jsou některé ty drátky někde v baráku vypadlé a to musí udělat ten elektrikář co tu dělal elektriku. Jinak nám dělnici zavařili vrtačku co jsem měli půjčenou, no samá radost, už toho s T. mám plný zuby...ach jo....

S Míšem dnes taky halo, za celý den spal pul hodiny, pořád pištěl pobrekaval, kamarádčina holčička si na tu moji kamarádku na sedačce lehla a v klidu na ní ležela a Míša, ten prostě ne, lozit u toho pištet, dnesk už jsem si fakt říkala, proč ty děti nejdou na chvíli vypnout. Odpo přijel T. bracha, tak si Míšu na chvilku vzal a já se najedla a fakt super, když skákal pár minut po někom jiným.
Já jdu vařit pro hochy na zítřek oběd...

pavlina05
autor
4. kvě 2009

Holky, díky. Asi tu knížku nebo dvd. Ona je Elinka dost zvídavá a akční. NA hlavě má cca 5 vlásků jako Ája 😅

Moni ☹ ☹ ☹ nějak se to všechno sejří.....
co budeš vařit??
Jinak Ája byl dnes také protivka....
Já zase vymýšlím co uvařím Ájovi zítra. Dávaly jste už holky rajčata a čočku???

lacherka
4. kvě 2009

vařím jatra na cibulce s rýží, no něco rychlýho a levnýho🙂
rajčata jsem sama nedávala, akorát ve skleničkách. a co teda budeš vařit ajovi? já mám ještě na mrazaku a do toho to mixuji se skleničkama. ale tady začnu zas něco vařit, at máme zasoby

pavlina05
autor
4. kvě 2009

mňam 🙂
Napadlo mě červenou čočku na cibulce a rajčátka cherry. Dnes jsem koupila v Albertu.

TAk už to mám vymyšlené:
ten dárek....http://www.knihy-pro-deti.cz/Magneticke-/
a koupím i Ájovi na narozky🙂

motylek
4. kvě 2009

Tak u nás zatím stále buzení a řev, na rukách klid, ale jakmile ho položím, tak zase řev. Už jsem mrtvá. No víc napíšu snad zítra, jdu tu ještě něco udělat a lehnout za ním. Snad bude klid 😅 😅 😅

Knížka je pěkná, ale myslím, že jsouna to ještě moc malý ☹ , no ale to ti může být jedno, když je to dárek. Ale určitě si ji taky pořídím - tu Kolečka a motory 😀 😀 😀

motylek
4. kvě 2009

Jinak piště typy co k narozkám, nemám ani šajna. Díky. Pavlí, klidně se můžeme na návštěvu někdy domluvit, jsem furt doma 😉 , tak co pořád dokola dělat, že?

Dobrou - hahahahahahahahahaha

janula2008
5. kvě 2009

Tak jsem psala psala a vymazalo se mi to 😠 Pavli, rajčátka dávám už docela dlouho, dusím je takhle malé k masu ještě s jinou zeleninou. Čočku mám v plánu vyzkoušet o víkendu, už nevím co ji na to jídlo vymýšlet 🙄 . K těm dárkům, myslím, že nějakou knížkou s Krtkem nebo tak nic nepokazíš, u nás je to jediná forma zábavy, listuje si v nich často, tak díky bohu za knížky 😅 k tomu když ji koupíš nějaký hezký letní klobouček, tričko nebo šatky (dobrý mají v CA) tak máš vystaraný 😉 jinak jsem na nápady docela mimo, ještě hraček na písek není nikdy dost, taky mě napadá pěkný povlečení do postýlky, župánek nebo osuška s dětským motivem, ale to je asi tak alles 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru