Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
7. kvě 2009

Dobré ráno,

JaniSun (asi začnu rozlišovat 😉 ), Peroli z Pyloušků je z Vincek.

U nás noc taky ok. Ráno po jídle si ho taky dávám do postele, ale dneska se mu tam být nechtělo, tak šel zpátky, taky vstával o půl 7, v posteli u nás vydrží kolikrát i do sedmi 😀 😀 😀 .

Dneska je hic už teď, takže to bude paráda.

Kdyby nebyla rozkopaná ta pos..ná Husova, tak bych se na tu Pekandu jela podívat, ale takhlese tam nemám jak dostat. Jedině z České pěcha, ale to se mi moc nechce. Ani nevím kde na Pekandě by ten shop mohl být.
Kdybys MOni nakoukla, tak upřesni 😀 😀 😀

Jinak do té jogurtárny, pokud nepojedu do té prahy, půjdu taky na 99,9%.

Jdu zpacifikovat toho tygra, asi půjdeme hajat 😵 😵 😵 .

jana.sun
7. kvě 2009

Pavli, tak noc bezva - no ale chtělo to "ústupek",co? No jo, tak už to holt je. Beztak jsi nepala celou tu dobu, když seš zvyklá se budit co 2 hod.,ne?

Moty, ty znáš Peroli? Já s Pylouškama občas někam zajdu, takže se s ní znám 😉
A jak se ty vlastně jmenuješ?

pavlina05
autor
7. kvě 2009

Moty, jj, ta Pekanda rozkopaná je na prd.... 😝

JAni, spala 😵 TAkže jsem přespaná za těch 11 m nevyspání 🙂

marci
7. kvě 2009

Ahoj holky, já jsem u našich a Dejvík asi vycítil, že tu není MM a v noci je na zabití. Dneska 6 nebo 7 kojení - nevím to přesně, protože jsem to zlostí přestala počítat 🙄 😝

lacherka
7. kvě 2009

Moty nevím přesně to číslo, ale na druhé straně je zastávka šaliny a dolů vedou schody, tak nějak tady v té urovni ten obchůdek je, to určitě najdeš, Já jsem také nevěděla, kde je, a pak jsem uviděla dětská obuv.

pavlina05
autor
7. kvě 2009

MArcíííí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ A když máte doma MM, tak je DAve v pohodě????
TAk hlavně se drž 😵 Pojedeš 19.5. také do jogurtošky?

Moni, aha vím. TY schody vedou na tu Pelicovu. TAkže to je v horní části 😉

motylek
7. kvě 2009

Jani, viděla jsem ji jednou, prodávalal jsem ji klokanku 😉 .

Mě se právě na tu Pakandu nechce, protože je to tam strašný, no , ale uvidím. Možná bych tam příští týden skákla.

Moni a sandálky se ti tam žádné nelíbili nebo neměli??? My bysme potřebovali spíš ty sandálky, pokud nám teda hošík začne v létě vůbec chodit 😅 😅 😅

motylek
7. kvě 2009

Jo a já jsem Pavla 😉 😉 😉

motylek
7. kvě 2009

Schody myslím vedou na kopečnou, z pelikový se jde druhou stranou, ale nevím, no je to jedno, asi to bude někde nahoře, tak se porozhlídneme.

pavlina05
autor
7. kvě 2009

Moty 😵

Holky...mimo téma..neznáte některá časák MIMINKO??? Pořád bádám co kámošce k narozkám. TAk že bych dala předplatné....Betynku odebírám já, MAminku jiná kámoška....

motylek
7. kvě 2009

Já jsem si jednou koupila, nebyl špatný, hlavně skladný, tím, že je poloviční.

motylek
7. kvě 2009

Něco k tomu převařování vody:

Nejlépe v tomto ohledu ze srovnání vychází Dobrá voda (NO2- 0,005 mg/l, NO3- 0,1 mg/l, celkově 167,76 mg/l rozpuštěných látek) před kojeneckou vodou Horský pramen (NO2- 0,01 mg/l, NO3- 1,0 mg/l), Akvilou (NO2- 0,01 mg/l, NO3- 3,94 mg/l) nebo Aqua bellou (NO2- 0,02 mg/l, NO3- 8,6 mg/l), ovšem na obalech uvedené analýzy nejsou povinné a ani nemusí být úplně aktuální.

Zároveň se můžeme na lahvích dočíst, že vodu není třeba převařovat. S tím souhlasí dietní sestra Lada Kovářová, která na stránkách www.rodina.cz upřesňuje, že kojeneckou vodu je třeba bezpodmínečně používat do tří měsíců dítěte a do šesti měsíců je doporučeníhodná. Při opakovaném převařování kojenecké vody dochází nežádoucímu zvýšení obsahu nerostných látek.

Naopak vodu z kohoutku bychom měli převařovat vždycky. U vody čerpané ze studně pak je nutné znát rozbor vody. Limity jednotlivých rozpuštěných látek stanoví vyhláška MZ č. 76/2000 Sb. (Například pro zmíněné dusičnany je mezní hodnotou, jejíž překračování ohrožuje zdraví je 50 mg/l, pro dusitany je to 5 mg/l.)

K stálému pití pro lidi bez rozlišení věku a zdravotního stavu jsou vhodné vody kojenecké a stolní, zejména s obsahem rozpustných látek 200 – 500 mg/l. Z hlediska dlouhodobého příjmu lze uvést optimální hodnoty či limity některých hlavních minerálií: Ca > 40–80 mg/l, Mg > 20 mg/l, K > 1 mg/l, Na < 20 mg/l, Cl- < 25 mg/l, SO42- < 240 mg/l, NO3- < 10 mg/l.

Takže vodu v lahvích NEPŘEVAŘOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

marci
7. kvě 2009

Pavli v pohodě to není ani s MM, ale bez něho je to fakt už úlet. Už se těším až za náma zítra přijede!!!!

lacherka
7. kvě 2009

Moty, sandálky tam měli, ale tak cena okolo 699kč a já měla už vyhlídlí u nás ty za 480kč, tak tam jsem žádný nebrala, spíš jsou tam dobrý ty uzavřený botky, že je mají fakt slevněný z ceny okolo 700 a 600kč na 299kč a pak ty co stýly 299kč tak mají za 99kč, ale ty se mně vůbec nelíbily.

pavlina05
autor
7. kvě 2009

Moty, no uzavřený asi nemá cenu teď kupovat, když bude léto. 😒
Díky, já ji ten časák asi objednám 😵

Díky za ty vody...no já jsem pakouš. Kupuju Fromin a převařuju pořád. TAkže dělám chybu...
Peru furt v Lovele a máchám...Přitom Ájis je v pohodě. No jsem asi ujetá... 😅

MArci a kde máte rodiče?

marci
7. kvě 2009

Pavli, jsem u našich na severní Moravě (kousek od Krnova). Já taky kupuji hlavně Fromin, ale nepřevařuji - mě to teda ani nenapadlo se přiznám🙂

motylek
7. kvě 2009

Tak hadry mu už peru společně s našema, v persilu nebo arielu a dávám i aviváž a nemáchám navíc.

jana.sun
7. kvě 2009

já taky peru furt v Lovele, zrovna jsme další koupili 😀 a vodu převařuju ze zvyku, holt budu si muset odvyknout 😵
Moty, tak asi zůstaneš Moty, jinak byste se Pavlinky pletly 😉 😅

já jsem zvědavá na ty sandálky, co přijdou nám - snad to bude v poho 🤐

jana.sun
7. kvě 2009

Marci, tak to je teda Dejvík lump, když zas takhle "zlobí" 😒 Uděláme mu ty ty ty!!! 😠 ale to je ti prd platný, že 😅
a do té jogušky konečně jdeš??????????????????????????????? 🙂

pavlina05
autor
7. kvě 2009

JJ, Moty ať je Moty 🙂 Já když píšu, tak se musím soustředit komu co chci...Monča je LAcherka..Bet...je taky Monča...

pavlina05
autor
7. kvě 2009

Co plánujete o víkendu? My jedeme k tchánovic....

jana.sun
7. kvě 2009

my jedeme zasejc na chajdu - musím jít balit - chceme vyjet zítra hned ráno. Tak kdybych se sem už nedostala, tak pěěěěknýýýýýýý vííííííííííííííííkeeeend všeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

pavlina05
autor
7. kvě 2009

Pěkný víkend všem 😵 😵 😵 😵

lacherka
7. kvě 2009

no já vodu převařovala asi tak do pul roku pak už ne, není to potřeba. Pereme normálně s naším oblečením a v Arielu a s aviváží. Lovelu jsem koupila, než se narodil, ale pak jsem zjistila, že ten prášek nic nevypere.
Já taky chtěla koupit jen sandálky, ale paní v obchodě řekla, že potřebujeme dvoje botičky, jedny uzavřený a jedny sandálky, že když bude škaredě, tak musí mít uzavřený a prý nam tady ty botky vydrží cca do září, tak jsem zvědavá🙂 pak už pujdem na zimní

no já jsem o víkendu sama doma, tak vůbec nevím co budu dělat asi budu volat s.o.s na kamošky.

motylek
7. kvě 2009

Jo jo přesně tak, když bude pršet, přece nepůjde v sandálkách. My máme zavřený a sháním ty sandále, dneska jsem byla tady v jedné obuvi - essi za 600,- , to teda nedám ani náhodou.

lacherka
7. kvě 2009

Moty, jo vy máte ty uzavřený od Bati, že? Na ty jsem taky koukala, moc pěkný. No sandálky jsou právě dost drahý, takové ty Essi, bud modrý nebo mají i v hnědé nebo zelené tam měli za 699kč, ty botky jsou fakt drahý, ty naše za 299kč stály původně 679kč-jsou to taky Essi...tak taky bych ty penize nedala ale 3 kilča to je dobrá cena.
V tom Maxovi ty Essi sandálky měli taky za 690kč, Moty to asi níž nepůjde.

pavlina05
autor
7. kvě 2009

ahoj, ještě nakukuju 🙂
My máme Essi za 650 😅 , dost drahý...ale co, má první boty 😉 Uzavřený zatím nemáme, časem snad. Teď je teplo, zatím nechodí, takže pokud bude škareďe, tak stejně chodit po venku nebudeme....
Pořádný boty jsou asi fakt drahý. Jedině pak vychytata ty slevy 😉
JJ, v tom MAxovi měli dost drahé!!!!

TAk dobrou botíčkářky 🙂

zuzanka26
8. kvě 2009

ahoj,
tak tady asi dnes nikdo nebude když je svátek? U nás lazaret... ba ne, jen manžel má mužskou smrtelnou nemoc na sedm ( rýmička) jinak je vše ok.
Sárinka byla včra u mudry na kontrole a prý jen doznívající zánět nosohltanu. Ale rýmu pořád odsáváme vysavačem, je to fak nejlepší.
Jinak noci u nás včera super a na dnešek už zase horší, ale nějak to zvládnu.
Pěkný víkend všem. 😉

janula2008
8. kvě 2009

Ahoj Zuzi, já se tu ukážu 😀 máme doma všechny tři dny taťku tak budu mít snad víc času 😉 je nádherně, odpo plánujeme někam vyrazit,co vy? Holky, já zas četla na Dobrou vodu, že vyšla v jakých si testech nejhůř,někde se vám to zkusím najít. Čert se v tom pak vyznej 😅

janula2008
8. kvě 2009

Tady to není ono,ale taky je to zajímavej článek 🙂 http://ekonomika.idnes.cz/balene-vody-kterou-si...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru