Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?

saminomimino
1. srp 2012

Vím,že to bylo to jedinné správné pro záchranu a zdravý mého dítětě,nicméně vše mělo být jinak,císař mně neksutečně zaskočil a při vzpomínce na to jak jsem své posledné dítě přivedla na svět je mi čím dál hůř,vím že je brzy a že čas to asi zahojí,ale jak na to?co vám pomohlo,kdy to přebolelo??Děkuji
Možná nám jen pomůže se vypovídat,mám pocit že to nemám komu říct ☹

lenka5731
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zmrzlinka
18. zář 2012

@marketka.27 ja sa uz radsej teme porod vyhybam......tak ta pani je dobra.....ja si neviem predstavit,ze by som nejakemu chlapovi vykladala o kojeni 😀

zmrzlinka
18. zář 2012

@schnek Tak to si si uzila 😒 My sme minuly tyzden zacali davat UM+kojim.....mam malo mlieka a maly malo pribera.Tak som to oplakala a uz je lepsie......nie som prva ani posledna,co ma malo mlieka.

teofilie
18. zář 2012

@saminomimino ahojky! Náhodou jsem narazila na "tvou" diskuzi a ráda bych se tě zeptala, jak to cítíš dnes, víc jak měsíc po porodu. Je to lepší? Mám holčičku narozenou akutní sekcí, které je již 19 měsíců a výčitky, že jsem to nezvládla a že nemáme ten vztah, který jsem si vysnila, mám dodnes ☹ Navíc jsme na ni čekali 10 let, je vymodlená a na porod jsem se vyloženě těšila beze strachu z bolesti...
Markéta

teofilie
18. zář 2012

@pet.s pročítala jsem diskuzi a koukám, že sis po porodu opravdu užila! ☹ Posílám pohlazeníčko 😵 Ale ty naše kočky za to stály, co? 😉

schnek
18. zář 2012

@zmrzlinka u druhýho mi s kojením, resp udržením laktace na potřebný úrovni pomohla Medela swing, bez ní by to šlo do kytek. Matouš byl hodně nespokojenej, mizerně se přisával, pořád se odtrhával, no prostě nebyl moc mléčnej typ, ta odsávačka to zachránila 😉

pet.s
18. zář 2012

@teofilie ale po porosu už mi to bylo vcelku fuk...pro mě spíš bylo utrpení ty pokusy umělka...když se tápíš měsíc a pak musíš čekat a pak zjistíš, že nic.-)))to je jasné, že stály...já bych to dala klidně ještě jednou, ale už nemůžu.-(((

saminomimino
autor
19. zář 2012

@teofilie musím říct že díky zápřahu co denně mám,nemyslím na to tolik a je mi líp,,nicméně to něco ve mně tam stále je ten pocit že to bylo špatně,i když samozřejmně nebylo,tam pořád je a bude už napořád ☹

pepibubu
20. zář 2012

Sami, rozumím ti.... té jizvy na duši se nezbavíš nikdy, ale naučíš se s ní žít....

ikarkulka
20. zář 2012

Dnes večer na ČT2 poběží dokument celkem k tématu http://www.ceskatelevize.cz/porady/1001346093-d.... O komplikovaných porodech a psych. následcích. Je to sice asi jen o předčasných porodech, ale může to být zajímavé.

fender
20. zář 2012

@saminomimino nebýt CŘ, malej by tu dneska se mnou nebyl.... to jsem všechno věděla, ale stejně jsem z toho měla pořád takový divný pocit, jakože jsem selhala, nebo já nevím......
dneska mi už nepřijde, že to bylo špatně, naopak, jsem ráda, že se to stalo, že je živý, zdravý, nepostižený, je mi jedno, jak se narodil, hlavně že to dobře dopadlo 😉 vztah máme úžasný, možná to trošku tvalo, než jsem si k němu našla cestu, ale o to je to dneska opravdovější, intenzivnější. dneska už mám opravdu jizvu pouze na břiše 😵
držím palce.... a věř, že bude líp 😉

silvaaa
25. zář 2012

Ahoj,nestihla jsem precist celou diskusi,ale jsem rada,ze jsem tady na toto tema narazila.Taky jsem po akutni sekci ☹ .:
Byla jsem na konci 38.tt,kdyz se Dr. v poradne nelibily moje otoky a vyssi tlak,tak me radeji poslala do poradny primo v nemocnici,aby si me tam uz radeji hlidali.17.8.v patek jsem tam prijela a ihned si me tam nechali s tim,ze mi udelaji zatezovy test jak miminko reaguje a sber moci za 24hod. aby vyloucili preeklampsii.Ale v noci pred 4.hodinou mi praskla voda,tak me sestra odvedla na porodni,kde me vysetrili,a s tim,ze se ni nedeje me poslali na pokoj 1.doby porodni, stim,ze se 24 hod. ceka zda se porod rozjede sam.Ale bohuzel stale nic,tak mi v nedeli rano (19.8.) dali tabletu na vyvolani,ta pomohla a ja se zacala otvirat,,rekli,at zavolam partnerovi,ze muze prijet (od patku rana jsem tam byla sama,zadne navstevy nic,jeste ze existujou ty mobily!) a ja sla na klystyr (na ten vzpominam jako asi na nejprijemnejsi cast z porodu).Potom se mi rozjely krizove bolesti,u kterych jsem nevedela,jestli omdlim nebo budu zvracet,no fakt hnus ☹ a primar mi doporucil epidural.Ten mi pomohl,ale do te doby nez jsem citila sileny tlak na konecnik a uz jsem fakt prosila Dr. abych mohla tlacit...konecne jsem se dockala,tlacila jsem z poslednich sil co jsem mela,ale porad se nic nedelo,uz jsem prestavala mit silu,ptala se,co je spatne,ze se mi to nezda,ze mam strach o malou,ze je uz 38 bez plodovky.....nakonec dovezli UTZ a neco se jim nezdalo,bavili se,ze jeste pockaji 10 minut a pak se rozhodne,to uz jsem i ja rikala,jestli teda nebude lepsi CR...najednou uz me vedli na sal,nejhorsi bylo prodychavani kontrakci,nemela jsem uz zadnou silu.....Julinka se narodila V sest vecer (mela omotanou pupecni snuru kolem nozky,ktera ji branila v rotaci a nemohla sestoupit dolu),videla jsem ji jen par vterin,pak az za par hodin taky jen na chvilku,poradne mi ji nechali az dalsi den....Ze zacatku mi to vsechno nejak moc nedochazelo,az postupne s odstupem casu to na me cim dal vic doleha..Mlicko se mi nerozjelo,zkousela jsem temer vsechno,ale nakonec jsme na UM 😢 .Hrozne mi je lito,ze jsme prisly o ten prvni kontakt,ze s nami nebyl tatinek (jen na porodnim,na sal ho nepustili a pak ani za mnou,jen na par vterin ☹ ) Mam strach mit dalsi dite,abych nezazila zas to stejne,doufam,ze za par let na to zapomenu a tu uzkost premuzu.....Nepochopim maminky,ktere nemaji zadne zdravotni duvody,pro ktere by nemohly rodit normalne a i presto chteji cisare,opravdu ne,neni vubec o co stat 😒 ☹ 😖

saminomimino
autor
26. zář 2012

@silvaaa ahoj,je mi líto že i tvůj porod dopadl špatně,já to měla podobné u prvního dítětě on měl pupečník okolo krku a ramen,dorotoval ale vracel se mi na něm zpět,na SC bylo pozdě a tahali ho ze mně vexem,leželo na mně hromada sester,bylo to strašné,pamatuji si to jako v mlze,šití šílené,ale pěkně se to zahojilo nic méně mně i tak čeká menší plastika a to i díky porodu druhému který byl bez komplikací ale hráz už nebylo tak pružná a tak se to jaksi celé pokřivilo,žádná hrůza ale spravit to chce,neumím si představit v tom jak ho ze mně páčili že by to nakonec skončilo SC po té vší hrůze,takže věřím že to byl pro tebe strašný zážitek ale ze své zkušennosti můžu říct že se stím budeš čím dál lépe smiřovat,malá bude mít 2,5 měsíce a i když zůstává jizva na srdci a nepříjemný zážite mi připomíná a občas bolavá jizva na břiše,mám to nejlepší a nejcenější doma v postýlce a je krásné a voňavé a hlavně živé.....bude líp,drž se 😵

saminomimino
autor
26. zář 2012

@silvaaa ono to vypadá snadno,víš,žádné porodní bolesti nic,jen jdeš do nemocnice uspí tě a pak se probudíš a máš dítě,někmu ani neva bolesti po operaci,omezení které to sebou nese a ani to že si neporodili normálně,pro mně je to taky nepochopitlné,jsou země kde si ženy mohou vybrat jak rodit,což je podle mého špatně
pro mně je ale strašně důležité rodit co nejvíc přirozeně to jde,aby se vyplavolali ty správné hormony aby děťátko mělo porod co nejjednoduší aby to pro všechny bylo co nejlepší,příroda to má vše dokonale zařízené a SC který je napřání je podle mně špatný,u nás to ale bylo jiné,to bylo nutné aby naše dítě přežilo aby nebylo postižené a pod a na to musíme myslet!!

marketka.27
27. zář 2012

@silvaaa Základ je prokousat se 6N, pak už to bude lepší, hormony jsou potvory a moc racionálně přemýšlet tě zatím nenechají. Až ti bude líp fyzicky, tak to taky hodně pomůže. Zapomenout na to asi nejde, ale až budeš venku z nejhoršího, tak to ty pěkné zážitky s miminkem přebijí, bude to dobrý a začneš se těšit i na druhé dítě, držím palce.

silvaaa
29. zář 2012

@saminomimino Moc dekuju za mila slova a podporu 🙂.Musim rict,ze potom,co jsi si prozila u prvniho mimca a i presto jsi zvladla hned tak brzy jeste dalsi dve,tak mas muj obdiv! Jsi opravdu silna zena a urcite uzasna maminka 🙂 Postupne se snazim docitat prispevky i jinych maminek tady a hodne mi to pomaha 😵. Necitim se sice na to,ze do dvou let bych mela druhe miminko,ale za pet,sest let snad ano.A nejvic ze vseho si preju mit prirozeny porod a kojit dokud to pujde,ale jak to dopadne clovek nikdy nevi.....ale to je jeste daleko,hlavni je ted malicka! Mas pravdu,kvuli temhle krasnym,vonavouckym milackum se da zvladnout temer vse!!! 😵 😵 😵
@marketka.27 Dekuju 🙂

diviska
29. zář 2012

@silvaaa ahoj, já jsem taky měla preeklampsii. ve 35 tt jsem šla na poradnu a odtud rovnou do porodnice. Za 3 dny jsem rodila akutní sekcí. Amálky tatínek přijel když už byla malá na světě. Já jí viděla po 12ti hodinách na minutu a pak až za 4 dny. Rok mi trvalo se s tím srovnat, s tím pocitem, že jsem selhala, s tím, že jsem přišla o ten začátek, že nevím jak vypadala hned po narození, jak voněla....od začátku jsem byla vděčná, že je živá, ale to nic nemění na tom,že to bylo těžké období. Nicméně skončilo a já se raduju a i se těším, až bude jednou další 🙂 držím palce,ať se z toho taky brzo vzpamatuješ!

silvaaa
29. zář 2012

@diviska Dekuju 🙂,vim presne o cem mluvis ☹ .Ale hlavni je,ze vsechno dobre dopadlo! 🙂 Kdyz vidim treba i v TV nejaky porod a potom,kdyz jim to miminko podaji a oba rodice jsou neskutecne stastni....... ☹ tohle je mi desne lito,ze jsme o tohle prisli.Ale vim,ze to nejdulezitejsi - zdrave miminko mame!A vzdycky,kdyz me prepadne smutna nalada a vzpominky se vraceji,tak jdu za tou svoji beruskou a staci,ze se na me podiva,usmeje a hned je lip 🙂.Takze uz tomu ,ze to casem preboli,verim,kdyz mame vedle sebe tak uzasne tvorecky 😵

pepibubu
4. říj 2012

@silvaaa jo, ten pocit znám.....

saminomimino
autor
4. říj 2012

tak u mně holky posun kupředu,včera jsem o tom mluvila s mužem,řeka jsem mu vše asnažila jsem mu to aspoň trochu vysvětlit,je to složité ,sama nevím jak to definovat,každopádně se snažil mi poradit,ale nemůže vůbec chápat,ale snaha se cení 😉

sykorka26
5. říj 2012

Ahoj holky.Já musím říct,že mě pomohlo se vyrovnat s předchozíma 2 sekcema až přirozený porod,který mi umožnili v porodnici v Brně Bohunicích.Jsem tři a půl měsíce po porodu a předchozí sekce už mě netrápí.Hlavně,že mám děti zdravé.Ale opravdu mi pomohl až ten porod.Jinak do té doby jsem měla porodní duševní bolístky stále čerstvé.Tak vám přeji hodně sil a znažit se upřít svou pozornost na svá dítka,i když vím,že je to tězké.Mějte krásný den.Hanka

rebelie
5. říj 2012

@sykorka26 Sýkorko, však já mám téma přirozeného porodu po 2 sekcích v oblíbených a čerpám odtamtud naději, že když to jde po dvou sekcích, musí to jít i po jedné... Moc Ti přeju, že Ti ten přirozený porod vyšel.
@saminomimino Super! Poradit asi nemůže (to nikdo), ale o to ani tak nejde, důležité, že Tě vyslechne a ví, co Tě tíží... i když to třeba úplně nepochopí (jak víme, není to úplně lehké pochopit, když ani mnohé ženy to nechápou a dokonce ani některé ženy po sekci...).

sykorka26
5. říj 2012

@rebelie Děkuji,však to taky byl devíti měsíční boj 🙂Kdybych mohla,tak vám pomohu s vašimi bolístkami,aby vám bylo jak mě.Konečně dobře!

rebelie
5. říj 2012

@sykorka26 Já obdivuju i to, že sis dokázala tu možnost vybojovat (že to nakonec klaplo je asi i díky osudu, nebo čemu, ale myslím, že i ta šance po dvou sekcích byla důležitá).

xmarg04
9. říj 2012

Ahoj holky, precetla jsem vasi diskuzi, byla jsem ve stejne situaci, akutni sekce po 6 hodinach porodu, bylo mi z toho tezko, ale je pravda, ze jsem se s tim srovnala celkem bez problemu nekdy kolem 7 mesicu syna. Ale proc pisu - trosku rychle (rychleji nez bylo v planu) jsem otehotnela a vcera jsem po necelych 17 mesicich po sekci porodila holcicku a prirozene....😉 Porod trval skoro 10 hodin a nebyla to uplna prochazka ruzovou zahradou, ale jsem rada, ze jsme to zmakly, cimz chci rict, ze vy, co byste rady rodily po sekci prirozene, at neztracite nadeji. Musela jsem teda zmenit porodnici a v posledni fazi vydrzet vic monitorovani, ale klaplo to. Ale je pravda, ze i kdyby to tentokrat zase nedopadlo, uz bych na to asi byla schopna nahlizet jako "hlavne, ze to dobre dopadlo a jsme obe ok". Takze hodne stesti vsem 😉 😉 .

saminomimino
autor
9. říj 2012

@xmarg04 gratuluji malé a jste obě šikovný 😵

saminomimino
autor
9. říj 2012

@xmarg04 poslední dvě dítka mám taky od sebe 14 měsíců,ani jsem netušila že to po sekci jde 😉

xmarg04
9. říj 2012

@saminomimino Ne vsude, v Podoli (kde jsem rodila poprve) se na to moc netvarili, ackoli bych je asi presvedcila, abychom to zkusili, nicmene jsem nakonec rodila v mensi okresni nemocnici kde to nebyl problem (i kdyz samozrejme chteli primereny vahovy odhad a utz jizvy), dokonce by me nechali i 10 dni prenaset (mala se nakonec narodila 40+3). A i behem porodu se maximalne snazili mi pomoct, aby to slo prirozene, za me spokojenost, ale je spousta ustavu, kde to proste nedovoli, zrejme jim to riziko za to nestoji (o tom, jak je to riziko ve skutecnosti velky, by se dalo dlouho polemizovat)...

saminomimino
autor
9. říj 2012

@xmarg04 tak já už rodit neplánuju,takže můj závěrečný porod SC je hold můj poslední..

romcovaklarka
9. říj 2012

@xmarg04 Ahoj, můžu se zeptat, kde jsi rodila. Mně řekli v Benešově (kde jsem rodila prvně), že by to viděli z důvodu malého odstupu zase na sekci, a v Podolí jsem registrovaná, ale píšeš, že tam se na to taky moc netváří... Díky a jinak samozřejmě moc gratuluju 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru