Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?

saminomimino
1. srp 2012

Vím,že to bylo to jedinné správné pro záchranu a zdravý mého dítětě,nicméně vše mělo být jinak,císař mně neksutečně zaskočil a při vzpomínce na to jak jsem své posledné dítě přivedla na svět je mi čím dál hůř,vím že je brzy a že čas to asi zahojí,ale jak na to?co vám pomohlo,kdy to přebolelo??Děkuji
Možná nám jen pomůže se vypovídat,mám pocit že to nemám komu říct ☹

josefina79
18. črc 2014

Dámy, možná mne tu budete kamenovat za ten názor, ale myslím si, že ve většině případu toho "zklamání po porudu akutním CS" nejsou hormony, ale to, jak tu člověk pořád čte ty články, deníčky a popisy toho, jak "jakmile se malý narodil, zaplavila mne mateřská láska" nebo "hned jsem cítila, že to je můj smysl života" atp. ....
Ale ve většině případů to tak není. I maminky, co měly klasický porod se s dítětem musí sžívat, je to prostě velký nápor na emoce, psychiku, ale i takové ty běžné "provozní" záležitosti typu nevyspání, problémy při kojení atp ... to všechno člověka vyvede z míry ...
Nenechte se "zmasírovat reklamou" na dokonalé matky. Vykašlete se na to. Vykašlete se na očekávání jiných i Vaše. Každé těhotenství, porod i dítě je jiné.

Vím, o čem mluvím, já měla tak akutního císaře, jak si jen dokážete představit. V 6 45 příjezd do Podolí, v 7 na příjmu pro rodičky, v 7 21 byl malý na světě. Byla jsem 32 tt a do porodnice jsem si jela pro uklidnění, že to s tím mým tlakem není tak hrozné. Pche - 200/140 a do 5 minut jsem byla na sále, sestřičky ani nestihly vyplnit všechny ty papíry, jak mne doktoři hnali na sál, abych tam já nebo malý neexli.
Teď mám krásného milého chlapečka, co ale moc nejí (v roce má necelých 8 kg) a teprve teď se začíná plazit. Prostě nezapadáme do žádných tabulek (dítě po IVF, porod císařem, opožděný psychomotorický vývoj") ... no a co .... Prostě je to můj syn a mám ho ráda. Taky jsem první 3 měsíce jenom "fungovala" (dojíždění na JIPku za malým, pořád boj o kojení, odsávání) atp ... pak se to zlomilo a já si to začala užívat, i když doteď občas bojujeme (lezení, jídlo atp....) ....
Prostě nenechte si nakukat, že to ostatní mají ideální ... NEMAJÍ ....

Samo, občas doopravdy zavládne poporodní deprese a to se pak musí řešit ... ale můj názor je, že ve většině případů je to rozčarování z přílišného očekávání.

saminomimino
autor
18. črc 2014

@hancazivocich já už to teď neřeším,diskuze je dva roky stará,mám dávno po prolbému🙂

saminomimino
autor
18. črc 2014

@superkousky nejde o jiný názor ale o to že prostě nemáte nic k tématu,jsou tu holky co mají svá trápení a nestojí o vaše rady,taky nelezu do skupiny "paterčata" když žádná nemám,ne,navíc udělat uzavřenou diskuzy bylo před dvěma lety asi trochu mimo,jak bych našla ženy se stejným problémem?!!

saminomimino
autor
18. črc 2014

@josefina79 já tuhle diskuzi zakládala před dvěma lety,mám dávno po problému a jinak nesouhlasím s vámi,já měla sekci až jako třetí porod a ideál nebyl žádný,ale byla jsem s dítětem a byla jsem tu pro něj,po sekci ne a to dlouho ne...

majdula
18. črc 2014

@saminomimino A jak se nakonec problem "vyresil"? Muzu si tipnout - dalsim porodem? Nebo to proste polecil cas?

Ja prvni porod akutni sekci nesla dost blbe (pritom jestli za to nekdo mohl, tak unahlenej pristup dr. v porodnici) a dostal me z toho prave az peknej prirozenej porod druhyho syna. Ale do te doby jsem si to celych 19m fakt vycitala a jo, urcite to bylo i tim tlakem okoli, jak ma spravny porod vypadat, pripadala jsem si nemozna 😖

superkousky
18. črc 2014

@saminomimino
Nějak stále nechápu,proč vás můj příspěvek (který nebyl určen ani vám,bo jste mi ukradená),tak stresuje.
Jestli jste si potřebovala se mnou "pokecat",mohla jste to napsat rovnou 😉 .
Nejspíš se nemůžete vyrovnat nejen se SC,ale i s tím,že jsem se s vámi vůbec "nebavila".
Já pokud bych měla tak závažné "trápení",tak bych spíš jak diskusi navštívila odborníka,ale každý to má jinak 😉 ...

BTW: Zase na druhou stranu Váš postoj k SC chápu,bo jsem došla k závěru,že jste spíš ten "přirodní tip" ( teda až na ten PC,ten se s přírodou a zdravím moc neslučuje ) .

Loučím se a přeji krásný a pohodový večer ....

somalicats
18. črc 2014

Já měla první porod naprosto v pohodě. Druhý o 10 let později jsem čekala rovněž pohodový, no, člověk míní, příroda mění... Akutní sekce jak vyšitá. Ale já si paradoxně víc užívám tohle druhé mateřství, už mám něco za sebou, podstatně víc životních zkušeností než tenkrát a jsem tak díky tomu všemu tak nějak víc nad věcí.
Tohle všechno, ty pocity, to je prostě dáno osobností jednotlivce. Silný jedinec to zvládne bez mrknutí oka a neřeší coby kdyby. Cíťa to prostě bude prožívat. To, že jsem podruhé rodila sekcí, absolutně neřeším, pro mě je podstatné to, že je malá v pořádku. Mimochodem mi ji přinesli hned, jak jsem se probrala, tj. asi po třech hodinách od uspání. Sice jsem ji tu první noc neměla u sebe, jen mi ji nosili přikládat, ale od druhého dne už normálně na pokoji a i když jsem měla problém se rychle zvedat, šlo to.

hancazivocich
18. črc 2014

@saminomimino - promiň, nevšimla jsem si...

josefina79
18. črc 2014

@saminomimino zdravím. No vy možná po problému máte, ale některé další třeba ne a nebo si na něj zadělávají. Chtěla jsem svým příspěvkem říct, hlavně pro nastávající maminky, že někdy přílišná očekávání škodí. V současnosti mají lidé pocit, že se vše dá naplánovat, připravit atp ... a přijde mi, že někdy zapomínají, že v určitých případech je výsledek důležitější než způsob, jakým se k němu došlo (a prosím, nechytat za slovo, dost často je tto naopak "cesta je cíl").

janesafari
18. črc 2014

Ahoj-i můj druhý porod nakonec skončil akutní sekcí-bude to rok a doted to rozdýchávám...po sekci sem dlouhou dobu měla problémy a 8 týdnů po porodu sem šla jizvu řezat znova!!!
Takže i přesto že první přirozený porod byl taky šílený-rodila sem 2,5 dne a skončila sem pěkně dotrhaná,že měl Dr co dělat aby mě sešil,a bolesti celé šestinedělí takové že sem si nesedla dokud nevypadl poslední steh.....Ale i přesto sem pro přirozený porod-sekci sem nečekala a hodně mě to zaskočilo,ale prcek měl problémy tím jak moc byl zamotaný a po marné snaze Dr. ho odmotat aby mohl ven-skončila sem na sále
sem štastná,že je malý v pořádku,ale pořád mám v hlavě otázky proč to všechno se vlastně tak semlelo... 😕

saminomimino
autor
18. črc 2014

@majdula no po roce po sekci,se to srovnalao,ale nezahojilo,pak jsem porodila syna,krásně rychle prostě porod snů,ale ta sekce vě mně bude asi na vždy,ale už to nebolí

saminomimino
autor
18. črc 2014

@hancazivocich nic se neděje

saminomimino
autor
18. črc 2014

@josefina79 takových radilek jako vy už tu bylo,příspěvky byly smazány,jsou mimo téma,i váš nahlásím,nebaví mně to pořád dokola řešit

saminomimino
autor
18. črc 2014

@superkousky ještě rejete do někoho po kom vám nic není,asi nešťastná ,co musí prudit i na tématech ke kterým nemá co dodat

jenny.kay
18. črc 2014

@majdula U mě opravdu pomohl další porod, 23 měsíců po tom prvním. Rodila jsem přirozeně, nic jiného jsem si ani nepřipouštěla. Byla jsem v pohodě a rozhodnutá, že tentokrát prostě rodím přirozeně, protože tomu nic v podstatě nebránilo. (první byla KP, proto plánovaná sekce). Nikdy mě nepřestane mrzet, že první se narodila císařem, protože ten přirozený porod je prostě milionkrát lepší.

A jinak si myslím, že jsem dost odolná osobnost, ale prostě porod císařem mě zasáhl. Jsem vděčná za zdravé děti, ale příchod té první na svět jsem si nemohla užít. Po té době už se tím netrápím tolik, ale když si srovnám, jak fajn byl přirozený porod, o to víc mě mrzí, že první o to přišla a jak s ní bylo po porodu SC zacházeno.

superkousky
18. črc 2014

@saminomimino
Radilek / "pinda ptáček" 😀 😀 - teď jste nám to teda nandala 😀 .

Utíkejte to nahlásit.....To totiž vyrovnanej a velmi šťastnej jedinec dělá hned za tepla a cestou nezapomeňte těm okolo nařídit,kam smějí přispívat a kam ne 😝 .

@josefina79
Nic si z toho nedělej,že budeš nahlášená,ona se paní nejspíš nemůže vyrovnat s tím,že máš tolik palců,nebo jí doma neposlouchají,tak to musí postavit do latě tady 😕 .

josefina79
18. črc 2014

Tak teď jsem se fakt málem zakuckala smíchy.
Nějak mi pořád uniká, za co budu nahlášena?????? Může mi to někdo vvsvětlit?
Nepoužívám invektivy, píšu (snad) bez chyb, píšu k tématu, akutním císařem jsem si prošla, nehodnotím "šmahem", ale používám obraty jako "ve většíně případů" ...
Asi jsem nějaká opožděná, budu ráda, pokud mi to tu někdo vysvětlí.
Těším se na zprávu od administrátora, jak mi tu ruší účet.
Tak pa, dámy, bylo to tu celkem fajn 🙂

druidee
14. zář 2014

@saminomimino no teda, náhodně sem po "sto letech" nakouknu a vidím, že se tu jen handrkuješ s chytračkama a jejich vysvětlením pro to, čím samy neprošly. super... sama vím, jak to bylo těžké tenkrát, ač druhý cs byl super... přirozený porod neznám. ale tyhlety soupisy toho, co a jak bysme měly cítit, kdyby coby... nemám slov.

saminomimino
autor
15. zář 2014

@druidee Je to ouvej,přišla jsem sem po dvou letech povzbudit holky,že i po sekci lze porodit normálně a navíc úplně v pohodě a zase se mi dostalo jen chytrých rad a výsměchů,od některých dam,že jsme vlastně vadné,ony taky byly na sekci a byly úplně v poho,jsme prostě nemocné,nevážíme si toho že jsme zdravé a máme zdravé dítě a děláme z normálního produ haloo,opravdu stále do kola,takových tu za ty roky bylo i admini to museli mazat,hlava mi to nebre,když někdo nemá tento problém pro tu kafrá,nemá nic k tématu jen uráží a honí si tu triko jak ony dokonalé jsou

druidee
15. zář 2014

@saminomimino přesně, pokud nezažily, ať o tom nemluví a nehaní. mrzí mě to vůči (nám) těm, co si tím prošly a sama vím, kolika maminkám se ulevilo, když se tu mohly vypsat a když zjistily, že v tom nejsou samy... pak kdo je tu vadný, viď🙂 🙂 já jsem za toto fórum ráda a vůbec ten princip jednání-lézt do diskuse a hanit její téma, aniž bych tušila která bije, to je fakt mimo mísu, trapné, pro mě nepochopitelné..

saminomimino
autor
15. zář 2014

@druidee přesně jak říkáš,prostě mi to hlava nebre a když se oženu,tak se vysmívají,dnes už mně to jen vytočilo ale tenkrát mi bylo do breku,takové "chytré rady" mně akorát vraceli na dno,to samé jsem poslouchala doma,sem jsem si přišla o radu,anštěstí nás tu bylo víc a věřím že tohle téme bude i v budoucnu nápomocno více maminkám

rihamarek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rihamarek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dudinecka
23. črc 2015

Vim, ze je to uz dlouho, co to tu rozebirate, ale stejne musim napsat. Mozna vam s vyrovnanim se pomuze zjisteni faktu, ze to pro vas byla vlastne ta lepsi varianta.
Co bych za to dala, kdybych rodila sekci. Maly byl na me moc velky, nesestupoval a navic jsem byla po 18ti hodinach v bolestech vycerpana (navic jsem jela rodit po celem dnu bez spanku). Nakonec se me ujala doktorka, ktera se rozhodla, ze mi pomuze porodit prirozene.
Nasledovalo silene a dlouhe tlaceni, kdy uz jsem obcas pri cekani na dalsi kontrakci brecela bezmoci. 2 asistentky mi tlacili celou dobu na bricho. Nakonec se podarilo vytlacit hlavicku, ale zasekli se malemu raminka a bylo zle. Muselo se jednat co nejrychleji, tak ho ze me tahali ven, jelikoz nedychal a potrebovali ho rychle ozivit. Maleho tedy po par minutach vyskubli a po nejake chvili jsem uslysela plac. Tehdy prisla alespon mala uleva. Jak maleho tahali ven, tak mu jednu rucicku zlomili, druhou natahli a byl cely fialovy, jak byl dlouho zaklineny. Je to jiz 3 dny a jeste jsem s nim nemela ani chvilku o samote a ani jsem ho nemohla treba nakojit. Jen odstrikavam a chodim se na nej divat do inkubatoru. Je na kapackach, ma obe ruce zafacovane a sviti na nej kvuli zloutence, jak se mu vstrebava ta fialova barva z otlacenin. Kdyby se narodil sekci, tak by byl nejspis v poradku a nemuseli ho ozivovat. Jeste ani nevim, jake bude mit nasledky. Doufam, ze zadne.. Taky si vycitam, co jsem mohla delat jinak apod., ale nejspis nic. Leda, ze bych si bricho byvala rozrizla sama.. Takze nezoufejte a pokud jste zdravi, mate vyhrano! 🙂

shine2015
23. črc 2015

@dudinecka ty jsi nemohla dělat nic jinak, to ta doktorka - za mě blbka. Drzte se a přejí ať jste v pořádku.

irenka12
26. črc 2015

Nebyla jsem z dcerou tři tejdny, kdy byla kvůli prasklé plíci na přístrojích a taky z toho nedělám kovbojku. Vzpamatujte se, porod CS neni žádná prohra. Buďte rádi, že jste měli tu možnost. V jiném století, kdy ještě sekce nebyla běžná věc by vaše dítě nejspíš zemřelo. Taky na sebe nejsem hrdá, ale co naplat. Dítě miluju a myslela sem na něj každou sekundu když leželo na JIPce, vim že mě bude milovat také 😉 tak hlavy vzhůru ženy!!!

shine2015
27. črc 2015

@irenka12 jaký že na sebe nejsi hrdá??? 😉 mas malé mimi, nosila jsi ho v bříšku.....mas být nač hrdá....sekce neznamená pocit méněcennosti 😉

irenka12
28. črc 2015

@shine2015 Samozřejmě, to je pravda, jsem hrdá maminka, ale pojala sem to v rámci diskuze, jak to přehnaně řeší 😉 Jsou takové maminky, které berou sekci jako vlastní zklamání.... to neni můj případ, neni to zas taková uleva .... přesně, tak či tak, hlavně že je drobeček vpořádku na světě 😲

rybamrazena
28. črc 2015

@saminomimino vidím, že jste to ještě fakt nezkousla...

rybamrazena
28. črc 2015

@druidee no tak já jsme si to sem třeba přišla přečíst proto, abych případně věděla, co bude následovat, když mi tělo vypoví službu nebo doktoři něco zanedbají. Co znám holky po CS, tak litují ty, které rodily přirozeně - prý humus, že si to ani nedovedou představit. Asi je nenapadlo, jak by dopadly před 100 lety...
Co jsem ale nečekala, budou výpady z vaší a zakladatelky strany. A plně souhlasím s @josefina79 , protože tak to dnes prostě je - a nejen s porodem!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru