Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?

saminomimino
1. srp 2012

Vím,že to bylo to jedinné správné pro záchranu a zdravý mého dítětě,nicméně vše mělo být jinak,císař mně neksutečně zaskočil a při vzpomínce na to jak jsem své posledné dítě přivedla na svět je mi čím dál hůř,vím že je brzy a že čas to asi zahojí,ale jak na to?co vám pomohlo,kdy to přebolelo??Děkuji
Možná nám jen pomůže se vypovídat,mám pocit že to nemám komu říct ☹

ikarkulka
13. zář 2012

@bolekat Ale nás nezajímá, co si myslíš ty, že my řešíme. Nás nezajímá tvůj názor na to, jak moc jsou naše stesky oprávněné nebo ne. Chápeš?
I ty by ses měla v tom případě vzpamatovat.

bolekat
13. zář 2012

@ikarkulka

mindrak zadny nemam, ze jste ... jsem nenapsala, jen si myslim, ze opravdu resis veci, ktere za to nestoji. nerikam dekovat doktorum, ale muzes byt rada, ze mas dite, zdrave a zive. to je vsechno. jak se dostal na svet, je celkem jedno.

bolekat
13. zář 2012

@ikarkulka no evidentne je to sebelitovaci krouzek, takze to opravdu neni pro me. mas mit radost, za zdrave zive dite, ale utapis se v tom, ze byla akutni sekce - no tak to je asi opravdu mimo moje chapani.

diviska
13. zář 2012

@bolekat pokud si rodila SC a jsi ok a nepotřebuješ to řešit, jsi šťastná žena. přejeme ti to. Nemáš tu ale pak co dělat. Nemusela si se s tím totiž vyrovnávat, jak je napsané v názvu diskuze! My ostatní bychom se tu rády spolu bavily bez toho, bez toho, aby nás tu někdo urážel! Každý je jiný, pro mě byla sekce prostě traumatický zážitek. Tečka. Nemusím se za to nikomu omlouvat

bolekat
13. zář 2012

@diviska no vy se s tim ani nijak nevyrovnavate, jen se vzajemne litujete.

diviska
13. zář 2012

@ikarkulka že my dvě se vždycky potkáme v diskuzi, kde se má potřebu někdo povyšovat co...

diviska
13. zář 2012

@bolekat to je vidět jak si to tu četla. Například můj první příspěvek?! To je ale asi moc viď, chybí tu obrázky...

( ano už jsem hnusná a sarkastická, ale už mě prostě nebaví tyhle super matky/super ženy, co všechno ví, nic se jich nedotkne a musí to všem sdělovat)

ikarkulka
13. zář 2012

@bolekat Jsi neskutečná 😀 Samozřejmě, že jsem ráda, že jsme oba (všichni) zdraví, ale právě že mi není jedno, jak se dostal na svět a jak strávil první hodiny svého života tady 🙂

Jak píše @diviska - pokud máš za sebou SC a neřešíš to, budiž ti to přáno. Zřejmě je pro tebe velkým překvapením, že jsou i matky, které k tomu nepřistupují tak klidně.

Kromě toho, já už se v ničem neutápím, řešila jsem to prvních pár měsíců po porodu. Teď už vím, že to nezměním. Jsem s tím vcelku smířená, i když provázet mě to bude stále. Takže mně tím neublížíš.
Ale jsou to holky, které jsou čerstvě po sekci, plácají se v tom, nebo holky, které jsou po sekci už delší dobu, ale z různého důvodu to trauma v nich pořád je. A těch je mi líto, protože číst si v tom stavu tvoje příspěvky je fakt na palici. Pamatuju si to moc dobře.
Přeju ti, aby sis nikdy ničím podobným nemusela projít, a kdyby náhodou, abys kolem sebe měla chápající lidi.

miranda77
13. zář 2012

@bolekat proč tu rýpeš do cizích ran ... ??? Co máš ty za"bolístku", kterou skrze naše trápení nemůžeš přijmout?

ikarkulka
13. zář 2012

@diviska Asi bude lepší na ni už nereagovat. Jestli jsem si chvilku myslela, že to snad i myslí dobře, jen to blbě vyznělo, tak teď se opravdu předvedla.

bolekat
13. zář 2012

@miranda77
proc bych mela nutne mit bolistku? viz predchozi prispevky - myslim si, ze toto neni podstatny problem, co se tu resi.

bolekat
13. zář 2012

@diviska obrazky tu jsou, naskakuje po prave strane reklama 😀
ale dekuji za peci.

diviska
13. zář 2012

@ikarkulka tyhle ženy se prostě nedokáží vcítit a pak píšou kraviny. Ono myslet si, že když má člověk trauma z porodu, tak to automaticky znamená, že není rád za svoje zdravé dítě je dost choré. Já jsem šťastná že mi sekci udělali včas a Amálku zachránili, ale to sakra neznamená, že mě to celé nepoznamenalo. To že jsem jí neměla u sebe, to že mi pan doktor místo toho aby mi přinesl dceru ukázat řekl, že "tyhle děti" umírají mezi monitory atd atd atd....ale jak tu větu nemám ráda, tak je to asi fakt " kdo nezažil, nepochopíů a teď nemyslím to, že kdo nezažil SC ale to kdo nezažil ten hrozný pocit, výčitky a lítost...

diviska
13. zář 2012

@bolekat @miranda77
proc bych mela nutne mit bolistku? viz predchozi prispevky - myslim si, ze toto neni podstatny problem, co se tu resi.
Dnes v 17:28 • Odpověz • To se mi líbí • •

a ty si nám to sem přišla říct, protože tady se smí řešit jen podstatné problémy? Jako třeba jakou barvu kočárku si koupit?! Řeší se tu snad všechno ne?! Pro každého je podstatné něco jiného. Já taky nechodím do jiných diskkuzí a nepíšu jim tam, jak je to podle mě malicherné, že řeší značku golfek, vždyt jiné maminky o miminka přišly a oni si tam vybírají kočárku... proboha prober se!!!

bellka
13. zář 2012

ahojky všem maminkám 😵
Jen bych vám chtěla vyjádřit velkou podporu a říct, že rozumím všem vašim pocitům, i když já to mám právě z té druhé stránky...a to, že jsme na našeho miláčka čekali dlouhých 12 let, porod jsme začali přirozeně, ale objevily se komplikace, začali jsme oba kolabovat, klesaly ozvy a porod musel být ukončen akutním císařským řezem...taky jsem tedy neviděla Šimonka okamžitě po porodu, byl s ním manžel, přinesli mi ho hned po probrání se z narkózy...vždy jsem si představovala, jaké to bude, až budu držet po porodu naše dítě...jsem strašně šťastná za to, že máme zdravého chlapečka, jsem ráda, že jsem taky v pořádku, děkuju z celého srdce všem lékařům, že jsme oba zdraví a v pořádku a jen chci říct, že možná díky tomuhle zážitku si nepřipadám nijak ošizená, vůbec o nic, opravdu, ale chtěla bych zažít to, co jiní považují za "přirozené", prostě to musí být něco, co my, co jsme nerodily přirozeně, prostě neznáme a člověk je tvor, který chce poznat vše...každého trápí v životě něco jiného a jestli tohle někomu připadá jako nějaká sebelítost, tak si musíme uvědomit, že vždy je na světě pro každého prvotní úplně něco jiného, někoho teď opustil manžel, někdo někomu umřel, jinému se nedaří otěhotnět a další řeší, že čeká dvojčata a chce jedno dítě, tak si myslím, že diskuze je o tom, diskutovat a hlavně se respektovat, takže ti, jež to nezajímá nebo k tomu nemají co říct, bylo by nejlepší, kdyby se zapojili do diskuze o tom, co s volným časem, například a né předhazovat, jestli daný problém je zrovna problémem 😉 😉 😉

ikarkulka
13. zář 2012

@bellka Hezké 🙂

diviska
13. zář 2012

@bellka děkujeme za milý a povzbudivý příspěvek.

bellka
13. zář 2012

@ikarkulka @diviska tak já si hlavně myslím, že to, že ze všeho nejdůležitější na světě je mít zdravé dítě, ať už se narodilo jakýmkoliv způsobem, snad dnes už ví i malé děti ve školce, takže předhazovat to tu stále dokola není zrovna na místě a název diskuze snad je jednoznačný a nějak nevím, že to stále někomu nedá pokoj 😉 😉 😉

tarra27
13. zář 2012

@bolekat prosím tě už nereaguj....tady není místo na názor, tady se může psát pouze to, co chce většina slyšet a podporovat v sebelítosti.... pokud to neděláš, máš jiný názor,který vyjádříš, jsi necitelná, zlá, krutá a chybí ti chromozomy 😀 a ještě kdyby vedle tebe někdo stál tak Ti vrazí 😎

takže doporučuji neřešit a nevyjadřovat se....

jinak s tebou souhlasím...

jasekd
13. zář 2012

@bolekat Tobe skutecne chybi to, cemu se rika empatie, coz zejmena v kontextu Tve profese je dost blby 😝 Nekdo by mel spis zatrast s Tebou, (a nemyslim tim ted tu vychovnou, co by mela udajne dostat @tarra27 ,to mi prislo taky pres caru ). Jsou urcite diskuse, kde o jiny nazor nestoji, nebo chodite takhle prudit do diskusi Zemrelo mi dite, Pozdni potrat, Moje dite ma rakovinu a jinych podobnych? Asi ne, ze. I tam jiste maji lidi v necem odlisne nazory nez mam ja, ale v zivote bych tam nelezla 😝 Tyhle temata nejsou diskuse o vyberu kocaru, politice, ekologii nebo vysi rodicaku apod, kde jsou ruzne nazory jen prinosem, to jsou temata , kde lidi, co je to potkalo, hledaji NAVZAJEM pochopeni a podporu.

simour1
13. zář 2012

Předem se omlouvám všem,že si vůbec dovoluji psát do veřejné diskuze,přestože nesdílím pocity většiny z vás.Také upozorňuji na to,že celou diskuzi mám přečtenou.Nechtěla jsem nic psát,protože chápu,že 100 lidí-100 názorů-100 povah.Každý se smiřuje s určitou situací jinak.Co mě ale "nakoplo" opravdu brutálně jsou vaše reakce na příspěvky
@tarra27 Jediným slovem se tady nedotkla žádné z vás,nepoužila hrubé výrazy a přesto by si vysloužila facku?!!! No kde to jsme?!!! 😲 Stejně tak souhlasím se vším,co píše
@bolekat ,přestože ona vám to psala "natvrdo." Vy se nesnažíte vyhrabat ze svých psychických poporodních problémů-depresí, vy je v sobě pěstujete!!! Nikoho za jeho názor nezatracuji,nad nikoho se nepovyšuji.Sama jsem porody neměla jednoduché.Slovo "diskuze" je od toho,že ne všichni budou sdílet jeden a ten samý názor.Pokud s tím máte problém,tak si vytvořte soukromou skupinu,kterou vám nebudou narušovat ženský ani z jiné planety.

diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paolin
13. zář 2012

Ahoj holky. Kamoška měla stejný problém. Rodila CŘ, ač strašně toužila rodit "normálně". Po porodu bez malé, celá zbitá a s pocitem, že "to nedokázala". Trápila se docela dlouho. Bohužel vše umocněno nekojením, roštěpem malé a problémy po epidurálu. Ze začátku jsem si taky říkala, co blbne a "vymrčuje". Mockrát jsme o tom mluvily, brzy jsem její pocity pochopila. Myslím, že dostatečný podíl na tom mají názory některých mamin - ty ji rodila CŘ? No to ani nevíš, co je to porod apod... Krapet tolerance holky 😉

ikarkulka
13. zář 2012

@paolin Můžu se zeptat, jaké měla problémy po epiduralu? Pokud teda víš konkrétně.

paolin
13. zář 2012

@ikarkulka vím 🙂 Např. se jí podráždil nerv, takže jí cca rok vynechávala kyčel. Někdy se jí při chůzi podlamovala noha.

ikarkulka
13. zář 2012

@paolin Sakra 😖 Proto jsem se mu bránila zuby nehty, kvůli těm vedlejším účinkům. Já jsem teda měla naštěstí vše v pohodě, ale radši nechci ani pomyslet.

romcovaklarka
13. zář 2012

@paolin No ty brďo, s tím epidurálem 😝 Já totiž teďka řeším, že chci sice druhý porod normální, ale kdyby to nešlo, tak jestli sekci v celkové, nebo v epi a furt nějak nevím... Ale pardon, to sem nepatří 😅

luciesofi
13. zář 2012

Já měla při porodu epidurál a pak spinální anestezii - takže epidurál dvakrát a neměla jsem následky žádné..

@paolin Mimochodem tahle diskuze je o porodu akutní sekcí - tzn., že by tady snad ani nemělo zaznít něco ve smyslu "tys rodila CS, nevíš co je porod". Nehledě na to, že tahle hláška je fakt pitomost...

paolin
13. zář 2012

Holky druhý porod měla taky sekcí. Myslím, že měla celkovou. Ten první si vyloženě vydupala, že to chce zkusit sama, než císař a nakonec našla Mudr, co řekl no problem. Kontra 24hodin, ale nešlo to. Myslím, že tehdy si řekla, že "zklamala sama sebe" ☹

romcovaklarka
13. zář 2012

@paolin A proč si už u prvního to musela vydupávat? To měla KP nebo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru