Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?

saminomimino
1. srp 2012

Vím,že to bylo to jedinné správné pro záchranu a zdravý mého dítětě,nicméně vše mělo být jinak,císař mně neksutečně zaskočil a při vzpomínce na to jak jsem své posledné dítě přivedla na svět je mi čím dál hůř,vím že je brzy a že čas to asi zahojí,ale jak na to?co vám pomohlo,kdy to přebolelo??Děkuji
Možná nám jen pomůže se vypovídat,mám pocit že to nemám komu říct ☹

crawler
1. srp 2012

@saminomimino no je fakt, že já to s mužem taky neřešila - on se mnou u celého porodu byl a bál se o mě i o miminko, když viděl, jak za sebou tahám infuze, mám bolesti (oxytocin) a nic z toho, tak on byl za tu sekci rád - ono i mě se v tu chvíli ulevilo, protože miminku se dost horšily ozvy a tak...ale zpětně se mi to všechno rozleželo, pořád jsem nad tím dumala, jak je to možné, jak se mi to mohlo stát, když jsem se tolik na porod připravovala, apod. pomohly mi diskuze zde na koníkovi - hodně maminek to tak má - třeba se Ti také uleví díky této diskuzi, kterou jsi založila. Ale nepočítej, že to bude rychle...časem to třeba i manželovi svěříš a třeba Tě pochopí...těžko říct...to, co řekl manžel @lamarika je dost nepochopitelný - možná to byl nějaký zkrat - nicméně si myslím, že žádný muž to nemůže plně pobrat, protože to nepochopí ani ženy, co rodily normálně...

amj
1. srp 2012

@saminomimino no to joo, je fakt že doma - ve svým se člověk uzdravuje líp. Mezi lidma, který máš ráda, a tak..ale zas to lítání kolem domácnosti - to si moc neodpočineš!!!
Já tenkrát byla v nemocnici skoro 2 měs - už jsem byla zralá na Chocholouška.Nešel mi srazit tlak a malá byla moc malá..takže jsem tam byla - no za trest!!! to bylo.

elviie
1. srp 2012

@crawler přesně tak, pochopí to jen maminka, která má podobnou zkušenost, mně by nevadily ty bolesti a ty hodiny, ale to, že výsledek byl jiný než měl být, že to skončilo tak jak jsem nechtěla, nečekala...nikdy mě nenapadlo druhé kvůli tomu nemít, chtěla jsem vždycky dvě děti, budu to muset přežít. Na jednu stranu si užívám, že jsem opět těhotná, na druhou stranu se těším, že už to budu mít za sebou a naposledy. Mám obavy z porodu, budu mít strach o miminko, doma na mě bude čekat malá holčička...

@saminomimino já se také obávám, že pokud se druhé narodí znovu císařským řezem, tak jak budu schopná se postarat doma o miminku a ještě malé dítě, ty máš děti tři a malé, není to lehké, kdo nezažije, nepochopí. Určitě to zvládnete a za pár měsíců už bude zase dobře, jen myšlenky se budou vracet jako u mě, jen časem méně častěji.

crawler
1. srp 2012

@lamarika chci se Tě zeptat - kontrolovali Ti počas druhýho a samozřejmě nyní během 3.těhu jizvu??? myslím samozřejmě tu na děloze - dělali Ti nějaký utz, aby věděli v jakém je stavu?díky za odpověď!

pepibubu
1. srp 2012

@saminomimino jak já ti rozumím, taky jsem chtěla domů, i když mi říkali ať nespěchám, že tam mám "servis" a nemusím se starat o staršího.... Ale prostě doma je doma.

pepibubu
1. srp 2012

@crawler mně se vždy ptali, zda mě "netáhne" jizva, a myslím že i na utz to kontrolovali - viditelná černá čárka

veruska007
1. srp 2012

@saminomimino Ahoj, já jsem rodila přirozeně a porod sekcí Ti upřímně závidím. První dva porody byly vcelku v pohodě, bolest se dala snést... ale posledního chlapečka jsem v neskutečných bolestech rodila 30h! Kéž by mi udělali císaře! Dodnes na tu bolest nemůžu zapomenout a dodnes se v noci budím s pláčem a křikem, mám z toho fakt trauma. A určitě jsem na tu bolest nezapomněla, ani když se mi malý krásně přisál k prsu. Ale ono Ti to časem přijde takové bezpředmětné, jak budou miminka větší a větší, tak budeš řešit aktuální problémy a ten porod už bude dávno pryč... zbyde jen nepříjemná vzpomínka, nic víc.

jimmy1
1. srp 2012

@crawler moje první těhu skončilo akutní sekcí pro hypoxii plodu 😔
v tomto těhu mi jizvu můj obvodní gyndr. nijak extra nesledoval, až v porodnici na monitoru dělali UTZ a tam to určitě kontrolovali, navíc jsem měla placentu vepředu a v dolním segmentu, takže šla i přes jizvu. Měla jsem naplánovanou druhou sekci ze sdružených důvodů... (předchozí sekce, velký váhový odhad (to se ale Dr. pěkně felil, nakonec měla malá jen 3200g) a moje Bechtěrevova choroba). No ale naše princezna si to vymyslela jinak a nakonec jsem ji porodila spontánně 😵
Tím vám chci dodat optimismus, že i po SC to jde porodit normálně.
Pro mě to naopak byl totální šok, ten spontánní porod, protože jsem se celé těhu psychicky připravovala na plánovanou sekci. Je to "už" 4 týdny a ještě jsem to nepobrala...
Ale tehle je spíš v pozitivním a jsem na nás obě pyšná, že jsme to zvládly 😵

lenka5731
1. srp 2012

"trauma z porodu" nemusí být jen kvůli akutní sekci.. v 33. týdnu jsem šla do poradny, nic mi nebylo, a ani ve snu mě nenapadlo, že mě odtamtud odveze rychlá do nemocnice s dětsku jipkou a za dva dny budu rodit.

u obou mých porodů to dlouho na akutního císaře vypadalo (nepostupující porod), ale nakonec tak ani jeden neskončil. takže nemám čím přispět konkrétně k tématu... 🙂

lamarika
1. srp 2012

@crawler Ultrazvukem ji kontrolují pořád a taky se mě ptají jestli mě nějak netáhne nebo tak. Ale jak u druhýho těhu tak i teď je v pořádku

frami
1. srp 2012

@romca13 nevím, jestli Ti to trochu pomůže, ale já jsem u obou kluků měla bezproblémové porody, první byl venku na 2 zatlačení, u druhýho mi stačilo zatlačit jen jednou, přesto oba měli zlomenou klíční kost. Takže si myslím, že ta zlomená klíční kost s náročným porodem nebude souviset a vůbec si to nemusíš vyčítat.

rye
1. srp 2012

@saminomimino První porod skončil akutní sekcí pro hrozící hypoxii plodu po vyvolávání. Byla jsme z toho špatná, že jsem to "nedala". Jakákoliv otázka na porod mě rozesmutnila a srovnala jsem se s tím až poté co jsem znovu otěhotněla a došlo mi, že lékaři nutili mé dítě ven a ono nemělo kudy. Asi nejhorší bylo to, že mě sekce zaskočila absolutně nepřipravenou, tak moc jsem jí nechtěla...

lenka5731
1. srp 2012

@saminomimino jinak ty myšlenky, že musím mít ještě jedno dítě, abych si "užila" porod a tu dobu těsně po něm podle mých představ mám taky.. (oba porody byly vyvolávané, takže přirozený porod ani neznám, pokaždé do mě rvali tablety a kapačky horem dolem, nakonec tedy oba skončily vaginálně, ač to tak ani u jednoho nevypadalo). malá byla 23 dní na JIPce a my jí mohli jen navštěvovat. samozřejmě jsem ráda, že je zdravá a zdá se být bez následků atd, ale taky říkám, že to mělo být úplně jinak.

berenika39
1. srp 2012

@saminomimino ahoj, no jo, taky to tak bylo☹. a to si k tomu připočítej, že sekce byla mojí vinou - nevinou - upadla jsem a rozštípala si kotník na maděru, takže jsem musela na sál hned a stereo operace - noha + sekce...současně. Rok mi trvalo, než jsem přestala malého pozorovat a vyčítat si, že jsem ho nechtěně přivedla na svět o měsíc dřív. Byla jsem naštvaná sama na sebe. Ale: už xxx krát se mi potvrdilo, že všechno, co se děje, má nějaký smysl. třeba by přirozený porod nedopadl dobře, proto to zachránila sekce...i v tvém, i v mém případě...já jsem si pak říkala,že třeba na nás číhalo nebezpečí na samém konci těhu, proto se to takhle urychlilo🙂. Je to klišé, ale pravdivý: hlavně že jste zdravý, protože k čemu by nám byl zážitek z přirozeného porodu, kdyby na konci bylo neštěstí?
postupně tyhle myšlenky přebily mnohem intenzivnější zážitky, ted je to ještě čerstvé...porod je sice moc důležitý, ale je to jenom jeden první krok, čeká vás jich ještě milion, a krásných, nemrač se🙂

kamino
1. srp 2012

Já jsem také po císaři před 3 týdny,hypoxie plodů,zakalena plodovka,nepostupujici porod po 30 hodinách. Byla jsem vděčná za celkovou anestezii,vím,ze jakmile by mě nic nebolelo,tak bych okamžitě usnula,jak jsem byla vyřízena.Sekce proběhla ve 14 hod a malého mi přinesla sestřička v půl 8. Byla se mnou celou dobu,cca půl hodiny,pak jsem stejně usinala,i pár fotek udělala😉 nemyslím,ze by mi sekce posramotila vztah,já hlavně cítím vděk lékařům,ze vše odhalili včas,zbytečně neriskovali a malý měl apgar 9-9-10. To je pro mě nejdůležitější. Jasné,ze mě to mezelo,také proběhl malinik,epi no...ale hold dopadlo to jinak. Chvála Vinohradské porodnici a jejím skvělým lékařům a většině sestřiček😉

diviska
1. srp 2012

@saminomimino ahoj, koumám, že si na tom jako já. Taky tě to pořád trápí. Já jsem na tom byla podobně. Ještě o něco hůř kvůli tomu, že jsem rodila ve 35tt a malá neměla dozrálé plíce a byla 4 dny v jiné nemocnici. Když jsem jí poprvé viděla, měla 1,90 kg... Do toho jsem neměla podporu jejího tatínka. Dokonce mi jednou řekl, že jsem NERODILA!!! Což pro mě bylo šílené. Chtěla jsem přirozený porod, miminko pořád u sebe a pak tohle.... Jenže..kdyby to neudělali, Amálka by mi umřela a asi i já! Soustředila jsem se na kojení. Říkala jsem si, že když už se vše tak podělalo, budu kojit. A kojíme do teď 🙂 Malá byla dost "opžděná" netrpělivě jsem čekala kdy se poprvé usměje. Počkala jsem si 4 měsíce! Do té doby jen spala... a teď? Největší srdíčko, je s ní sranda.. zkrátka tím chci říct, že se všechno!! napraví!!! Já vím, že je to teď težké, všude se píše o bondingu a jak je důležité být s mimčem hned od začátku. Ano to je pravda a pokud je to možné, tak je to samozřejmě super! Ale je to tak krátké období v životě toho mimča! Mnohem důležitější je, jak to bude pokračovat a jsem si jistá, že ty jsi nejlepší maminka a Olivie rozhodně tím, že přišla na svět sekcí netrpí! Nebude to mít žádné následky, protože ty jí to vše vynahradíš! Klidně mi napiš do IP .. vím naprosto jak se cítíš, ale za ten rok už jsem to překonala a ty to taky překonáš.

saminomimino
autor
1. srp 2012

@veruska007 koukám ale že máš dítka dvě a píšeš o třech porodech,stalo se něco?
A jinak ti rozumím asi kdybych zažila šílený dlouhý a bolestný porod mluvím jinak ale mám zkušennost jen vex,což teda taky byl masakr a teď císař,jeden porod byl ukázkový

saminomimino
autor
1. srp 2012

@amj dva měsíce,bože 😖 já tam byla 4 dny a stačilo ale u nás bylo vše dobré,malá byla donošená a zdravá i když malá 2,84kg

amj
1. srp 2012

@saminomimino to dožene... hlavní je zdraví...My zas budem mit buřtíka - dle utz. Naposledy měl kolem 3kg...
No já jsem zvědavá jak dlouho budu v nemocnici tady... běžně se tu jeden den rodí a druhý den pouští domů. Když nejsou komplikace...tak uvidíme

saminomimino
autor
1. srp 2012

@diviska moc děkuji za krásná slova,určitě ti napíšu,jak bude více času 😵
ty sis prošla mnohem horším,u nás naštěstí komplikace nebyly,jen ta sekce,tvůj zážitek musí být daleko horší

saminomimino
autor
1. srp 2012

@amj no já jsem asi už vyždímaná dvě těhu po roce a syn před 3 -mi roky,ten měl skoro 4 kila teď takové tintítko,ale mně to nevadí,příjde mi že hrozně vyrostla asi mám dobré mlíčko
no tak snad ti to klapne a budete po bezproblémovém porodu brzy doma a kdy máš TP?

saminomimino
autor
1. srp 2012

@kamino tak to už věřím že sekce byla jedinná záchrana i pro tebe 😉

saminomimino
autor
1. srp 2012

@lenka5731 jistě,traumat kolem těhu je milion,tvoje je zase o něčem jiném a hlavně že dobře dopadlo 😉

saminomimino
autor
1. srp 2012

@rye jj o to jde,sekce byla moje noční můra ale ani na vteřinu jsem si nepřipustilaže mně to může potka,proč,po dvou normálních porodech??a přesto se to stalo,asi jde o ten šok,kdybych se sekcí počítala brala bych to asi jinak taky bych si o tom něco načetla ale tohle pro mně bylo vše jak z marsu 😖

jarkalada
1. srp 2012

@saminomimino ono je možná někdy lepší nevědět, než se bát dopředu

veruska007
1. srp 2012

@saminomimino Jakoubek se narodil, spontánně, bohužel v 19.tt. Na chodbě nemocnice, nikdo mě nevyšetřil, nikdo nevěřil, že rodím. Narodil se 20 min. po příjezdu do porodnice. Zítra by měl dva roky. 😔

I když jsem nerodila sekcí, tak z posledního porodu jsem radost neměla, probíhal jinak, než jsem čekala, měla jsem pocit, že jsem to nezvládla, protože jsem křičela bolestí (opravdu byla k nesnesení, v porovnání s předchozími porody, a to jsem měla první vyvolávaný, předávkovaná oxytocinem, tak byla neuskutečně intenzivní), pořád si z něj nesu určité trauma (no, z toho předposledního taky 🙄 ). Ale chtěla jsem Ti hlavně napsat, že časem to bereš sice jako špatnou vzpomínku, ale vztah k dítku to nijak neovlivňuje, ani ten porod nevnímáš tak důležitě, jako na začátku. Prostě už je daleko, máš plno jiných zážitků s miminkem... takže se neboj.

veruska007
1. srp 2012

@saminomimino Jo, a jestli bude třetí miminko (manžel i starší chlapeček neuvěřitelně hrozně chtějí, nejlíp hned), tak se strach asi pos... a budu se modlit o císaře. Opravdu.

saminomimino
autor
1. srp 2012

@veruska007 ježíš,to je mi líto,přišlo se na to proč se to stalo,do nebíčka vše nejlepší Kubíčkovi

asi máš pravdu a vnitřně to tak cítím ale potřebuji se i vypovídat,chápeš,ale jak tu slyším i vaše příběhy tak mi ten můj připadá malycherný 😔

ashlee
1. srp 2012

ja jsem měla akutni sekci..Jsem se otevřela jen na 4cm a pak Matysek mel špatny ozvy a zakalenou zelenou hustou plodovku.tak mi udelali cisaře.Ale ja jsem měla strašny otoky.ale nemela jsem preklampsii.Ale blby bylo to že se mi po cisaři udelala hluboka žilni tromboza ve stehne a v panvy.Takže když jsem přišla domu z prodnice tak jsem musela za dva dny zpatky do nemocnice,protože me bolela noha a cevni zjistil že mam trombozu.tak jsem byla dva tydny a 4dny na interne a pak šla domu.o maleho se musel starat manžel a pomahala mu jeho mamka.
Naštestí jsem nemela embolii.
Ted jsem podruhe tehotna a doufam že budu moct rodit přirozene.

diviska
1. srp 2012

@holma prosím tě, proč píšeš "rodila" Rodila si bez uvozovek, jen né vaginálně, ale sekcí.Ale i to je porod!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru