Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?

saminomimino
1. srp 2012

Vím,že to bylo to jedinné správné pro záchranu a zdravý mého dítětě,nicméně vše mělo být jinak,císař mně neksutečně zaskočil a při vzpomínce na to jak jsem své posledné dítě přivedla na svět je mi čím dál hůř,vím že je brzy a že čas to asi zahojí,ale jak na to?co vám pomohlo,kdy to přebolelo??Děkuji
Možná nám jen pomůže se vypovídat,mám pocit že to nemám komu říct ☹

saminomimino
autor
14. zář 2012

poslední dobou jak tu narážím na matky lékařky,necítím od nich ani trochu soucitu emepatie,lidského pochopení,jsou praktické a pragmatické,mají jasnou vidinu,mají svůj cíl a ať se to týká jakého koliv oboru,chovají se jako roboti,i dvě dámy co nám to tu tak zpříjemnili jsou lékařky a opět se mi to potrvrzuje,není to zajímavé,je fakt že návštěva Brněské dětské nemocnice je zážitek a lékaři by povině měli studovat obor lidskost,bo jsou asi nějací zmasírovaní fakt y a nevnímají lidi jako citlivé bytosti

jasekd
14. zář 2012

@saminomimino Pocitas tam i me? 😕

saminomimino
autor
14. zář 2012

@jasekd nene myslím je ty druhé,omlouvám se 😉

jasekd
14. zář 2012

@saminomimino Ja nevim, kdo krome bolekat tu jeste byl, to je jedno, jen jsem si rikala, jestli jsem taky neslapla vedle 🙂 Jsem si rikala, ze na zacatku vam ta diskuse hezky fungovala a ted uz to asi nema cenu. Doufam, ze aspon pro tebe na zacatku splnila svuj ucel, i kdyz to, co tu ctete ted, asi moc nepovzbudi. Jenze to by mohl clovek psat porad dokola, o co jde. Taky ne kazdy si to precte cele, coz ja bych 13 stranek uz taky nedala, a pak se tu mnozi prispevky porad dokola stejne.

lenka5731
14. zář 2012

@saminomimino Sami 🙂, myslím, že zrovna ty bys měla o empatii pomlčet 🙂 Když jsi ještě před svým třetím porodem "šťourala" do holek po císaři, jak s tím můžou žít a že je hrozný neporodit svý vlastní dítě, tak to nebylo zrovna košer a stejně tak psát do diskuse, kde bylo několik čerstvých nedonošených mimin "lepší přenášet, než aby se narodilo NEDONOŠENÉ MALÉ COSI"... 😉 Tohle jsem si od tebe "v naší diskusi" přečetla, když jsme měli dceru asi týden na jipce.. Prostě každý empatii neumí a ty tam podle mě patříš taky, jen když jde o tebe, tak se jí dožaduješ .. 😉

tarra27
14. zář 2012

@lenka5731 Leni to jsi mě pobavila po ránu :D hezký den 🙂

diviska
14. zář 2012

@majka1976 toto ale opravdu není diskuze o císařském řezu jako takovém, i těch je tu na koníkovi spousta. Jdeš na plánovaný císař, to je trochu něco jiného. Navíc ho ještě ani nemáš za sebou!

diviska
14. zář 2012

@lenka5731 a ty si se teď sem přišla @saminomimino pomstít nebo co? toto spíš patři do soukromé zprávy.

lenka5731
14. zář 2012

@diviska Pomstít?? Ne. Jen mě napadlo, že bůh ví, komu kde Sami šlápla na kuří oko a kdo se skrývá za těmi neznámými nicky 😉 A když Sami ráda sděluje otevřeně svůj názor, měla by unést i názor jiných.

Jinak přeju, abyste se se svým traumatam co nejlíp vyrovnaly, víc k tomu nemám co říct.

zmrzlinka
14. zář 2012

ja som tiez rodila CR a neviem sa s tym vyrovnat.....u mna porod nepostupoval......otvorila som sa na 4 cm a viac nie......kazdy den si opakujem,ze mam zdrave dieta a ze vsetko dobre dopadlo,ale stale mam pocit,ze som to nezvladla.....ze som sklamala........ 😒

rowan
14. zář 2012

Fakt bych byla ráda, kdyby se diskuze nebo alespoň moje příspěvky smazaly. Nejen že mi to nepomohlo, ale ještě mě to totálně shodilo.

Jako proč si myslíte, že nejsem šťastná? Já jsem šťatná, někdy víc, někdy míň. Odhalila jsem veřejně mojí 13. komnatu - tu věc která je někde v koutku duše a vím o ní a to , že tam je a já vím, že tam je mě "obtěžuje" ale můj život se nezhroutil !! Nebrečím, nestěžuji si ! Tak mě prosím za toto neodsuzujte a neházejte na hromadu k těm matkám které řeší módu u novorozenců a cpou je do Nextových džínů( ano i to mě je proti srsti. ale nepíšu jim tam, nelezu jim do diskuze. To je jejich "starost" oni se tím zabývají, já ne! ) a podobné prkotiny. To totiž prkotiny jsou - jestli má koupit trojkolku nebo čtyřkolku, jestli jsou golfky dobré takové či makové, ale né psych. problém! To JE problém, a to pro ty, které nezažily nebo neprožívají je zřejmě nepochopitelné, tak nás prosím respektujte.

Nebudu jmenovat, nechci se k příspěvkům vracet a znovu číst co kdo píše.

romcovaklarka
14. zář 2012

@rowan Já nikoho neházím na hromadu, dala jsem to holkám (bolekat a tara) jako příklad toho, že každý bere jako "prkotinu" něco jiného - ony zdejší diskusi, já třeba tu módu - a není třeba za to někoho odsuzovat, když řeší to, co je podle něčího subjektivního názoru prkotina. Takže děkuju za to, že jsi můj příspěvek (ač nejmenovaný, já se k němu ráda hlásím a stojím si za tím názorem) vypíchla jako největší sviňárnu ze zdejší diskuse.

Mějte se tu hezky.

mufinka26
14. zář 2012

@saminomimino já sem rodila akutní sekcí první dceru a řeknu ti, sice je to už deset let, ale nějak sem se stím vnitřně nesrovnala, že sem musela být uspaná a to moje zlatíčko sem hnedka neviděla, bála sem se o její život, jelikož než mě uspaly tak sem jen slyšela rychle nebo ji stratíme, beru to stál jako moje selhání, ted sem rodila nakonec opět císařem, ale to už bylo plánované a člověk stím počítal, takže sem byla vyrovnaná, byla sem při vědomí a malého nechaly hnedka u mě, takže to bylo úplně o něčem jiném, věděla sem, že je malý v pořádku. Ale pořád nemohu zapomenout na ten pocit z prvního porodu

rowan
14. zář 2012

@romcovaklarka Je vidět, že jsi mě naprosto nepochopila. Já uvedla jako prkotinu pro mě tu módu. Netuším, proč jsi to celé obrátila, překroutila a ještě se cítíš dotčená.

diviska
14. zář 2012

@lenka5731 já už jsem dávno vyrovnaná, jak jsem psala hned na první stránce...ale díky i za ostatní

bolekat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jenny.kay
14. zář 2012

Ach jo, je mi z této diskuse smutno. Myslela jsem, že se tu sejdou hlavně maminky, které si samy SC prošly, podělí se o svoje zážitky, protože sdílené trápení je menší a že si tu nakonec všechny oddychneme, že to dopadlo dobře a že se nám jednou zhojí i ty jizvy na duši. Já rozhodně každý den nemudruju nad tím, jak je hrozné, že jsem neporodila přïrozeně, jen je to tam někde v podvědomí schované a nelze to zapomenout. Nejvíc mě mrzí názory některých osob ze zdravotnictví tady. Akorát to bohužel potvrzuje moje špatné zkušenosti s lékaři, kteří mi - ať už svou neschopností nebo fušeřinou - skoro pozabíjeli celou rodinu. O to víc je pak člověk šťasný, když narazí na doktora, který má i duši a projevuje trochu pochopení pro psychiku pacienta. Každopádně tím ale nechci odbočovat od tématu.
Závěrem tedy: Milé mamky, které máte za sebou porod SC, ať už akutní, nebo plánovaný: nejsme horší matky, neselhaly jsme jako ženy, nemilujeme své děti méně. Prostě si naše tělo i duše prošly jistým traumatem, se kterým se musíme, tak jako s každým jiným, srovnat. Máme štěstí v tom, že máme báječné děti, které jsou tou nejlepší náplastí na naše bolavé nitro. Někdo se srovná dřív, někdo později. Přejme si tedy navzájem, ať nás v životě nepotkává nic horšího a užívejme si každý den

bolekat
14. zář 2012

@schnek ty mas holka problem.

diviska
14. zář 2012

@bolekat a kolik myslíš, že mám kolem sebe žen z masa a kostí, které prožily to samé? Díky bohu já neznám osobně žádnou. Teda jednu, a tu jsem potkala tady na MK a pak jsme se sešly! Vědomí, že někdo cití to co ty hodně pomáhá, ale to ty prostě nepochopíš, tak už nás tu nech být ať se tu můžeme utápět v sebelitování a pitvání starých bolístek.

bolekat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diviska
14. zář 2012

@jenny.kay podepisuju do poslední tečky! Já taky neseděla a neplakala každou minutu, ale jak tu někdo psal, vidět porod, nebo fotky jak je miminko u maminky hned po porodu bylo těžké. I teď je mi smutno, ale už je to o dost lepší. Asi taky proto, že vidím, že to malou opravdu nepoznamenalo, že máme krásný vztah a že je vše jak má být!

jenny.kay
14. zář 2012

@bolekat Tvůj názor Ti tu přeci nikdo nebere, ačkoli myslím, že jsi tu s ním nikomu neprospěla. Jen mě Tvé výroky utvrdily v mém názoru na přístup lékařů, se kterým mám bohužel veskrze špatné zkušenosti. Nehážu ale všechny do jednoho pytle, například na naši dětskou paní doktorku nedám dopustit za nic na světě, je to báječná, empatická žena, která je nejen profesionál ve svém oboru, ale dokáže taky s maminkami i dětmi komunikovat tak, že se na každou návštěvu u ní těším. Přiznám se, že jsem nečetla všechny Tvé příspěvky a pokud jsi jednou z těch "šťastnějších" maminek po SC, kterých se to nijak nedotklo a berou to jako pohodovou záležitost, budiž ti to přáno. Mimochodem, mě živí PR, kdyby někoho zajímalo, kdo tu plodí tyto názory 🙂

bolekat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jenny.kay
14. zář 2012

@bolekat Jak říkám, vycházím jen se svých velice špatných zkušeností, kdy lékař kolikrát spíš uškodil a nějaký další to po něm potom musel složitě napravovat, někdy se to už nepovedlo. Jistě jsi úžasná, báječná, citlivá a obětavá, jen to ze Tvých příspěvků tady není vůbec znát. Jen se dovolím tedy zeptat, Ty máš SC také za sebou a vše proběhlo zcela v pohodě? Samozřejmě bych Ti to přála. Jen znám pár doktorů, kteří když museli projít tím, čím předtím jejich pacienti, tak se z toho totálně složili a sami si pak stěžovali na přístup 🙂

bolekat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jenny.kay
14. zář 2012

@bolekat Nikdo Tě k ventilaci nenutí, jen mě zajímalo, že když tu máš takové moudré názory, tak jestli k nim máš též osobní zkušenost. Ta je podle mě hodně důležitá pro pochopení celého problému. Ale už se nám to tu začíná zvrtávat do chatu a myslím, že to ostatní maminky nezajímá, nijak jim to nepomůže a hlavně bych nerada odbočila od tématu 🙂

marketka.27
14. zář 2012

@jenny.kay Hezky jsi to napsala. Všechno, jen je mi líto, že máš takovou špatnou zkušenost s lékaři. Já jsem i v tomto směru nemohla stěžovat, byli opravdu všichni skvělí, poprvé i podruhé a po všech stránkách. Pochopení mého poporodního rozpoložení nedělalo potíže nikomu a označovali je za normální jak v porodnici, tak potom v ambulanci.

@zmrzlinka A fyzicky je ti dobře? U mě to šlo poprvé ruku v ruce s mým fyzickým stavem, jak se mi začalo vracet moje "staré dobré" tělo do formy a mizet poporodní potíže, tak to najednou bylo lepší i v hlavě 🙂 Poprvé to trvalo dlouho, přes půl roku, ale bylo to jako blesk, prostě to pak ze dne na den najednou už bylo fajn, podruhé jsem z toho byla víceméně venku po sedmi týdnech, už jsem věděla, jak ty chmury zahnat a taky jsem se cítila mnohem líp po těle, než poprvé, tak to šlo .... chudák můj muž a moje matka 😀, kolikrát si ty moje stesky museli vyslechnout :- ) I když s mým mužem to taky udělalo svoje. Úplně jsem to z hlavy nedostala, ale to asi ani nejde, jen už na to prostě nemyslím každý den a neříkám si coby kdyby a zajímají mě už i "blbosti" jako váha, jestli vlezu do starých předtěhotenských kalhot a tak 🙂

pet.s
14. zář 2012

@saminomimino tak to klobouk před tebou dolů..já jsem ráda, že mám ted dva habány a k nim miminko..je to pohodička...navíc Terinka je zlatá a hodná..u nás ted nějvíc zlobí tatínek.-(((((((()

ikarkulka
14. zář 2012

@bolekat Ahoj, už asi dva dny nepíšeš vůbec nic k tématu, jen se tu obhajuješ, a rýpeš se ve slovíčcích, co ti kdo napsal a jestli jsme všechny normální a zda máme problém nebo nemáme.
Byla bys prosím tak moc hodná a přestala sem přispívat? Nemůžu ti to zakázat, ale prosím, snaž se to pochopit.
Tahle diskuse byla přínosná.

Je mi jasné, že ty s těmi stesky nesouhlasíš, nechápeš je a možná je i odsuzuješ a přijdou ti směšné. Ale prosím, prosím - pokud je to tak, nepiš sem.
Nevím, jak bych ti to vysvětlila, nechci na tebe útočit, myslím to v dobrém. Je mi líto těch holek, které to prožívají, přišly se sem vypsat, sdílet svoje pocity, ulevit si, možná pomoct těm druhým, a ty svým naprostým nepochopením a pohrdáním jim hrozně ubližuješ.

My víme, že nejdůležitější je, že jsme všichni zdraví. Všichni si toho vážíme a jsme za to vděční. Už jsme ti to tady všechny napsaly.
Víme, že naše problémy vnímáš jako prkotinu a nechápeš to. Všechny jsme se ti tu snažily vysvětlit, že každý ve svém životě někdy řeší z pohledu druhého prkotiny. Co jednomu přijde jako prkotina, druhému jako neřešitelný problém. Jenže zvláště ty bys jako lékařka měla vědět něco o tom, že existuje minimálně jakési poporodní blues, někdy až deprese, a že to není ovlivněno racionálně, rozumem. Stejně tak ty pocity po císaři. To se prostě nedá v mnoha případech hodit za hlavu a říct si "hlavně že jsme zdraví".

Přes to všechno, co ti tu holky už napsaly, jak se ti to snažily vysvětlit, ty nám musíš stále dokola opakovat, že ty bys to nikdy neřešila, že je to prkotina a že máme problém.

A proč nám to vlastně píšeš?

saminomimino
autor
14. zář 2012

navrhuji rejpalkám neodepisovat,je to voda na jejich mlýn mimo to si myslím že mají daleko větší trápení než možná my všichni do hromady.......lidské utrpení je různé

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru