Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?

saminomimino
1. srp 2012

Vím,že to bylo to jedinné správné pro záchranu a zdravý mého dítětě,nicméně vše mělo být jinak,císař mně neksutečně zaskočil a při vzpomínce na to jak jsem své posledné dítě přivedla na svět je mi čím dál hůř,vím že je brzy a že čas to asi zahojí,ale jak na to?co vám pomohlo,kdy to přebolelo??Děkuji
Možná nám jen pomůže se vypovídat,mám pocit že to nemám komu říct ☹

weri1
14. zář 2012

@pet.s tak tu jsem taky měla 🙂 pořád chtěla abych porodila normálně, ale nešlo to🙂

luciesofi
14. zář 2012

Do téhle diskuze už ani nepáchnu.
Ještě nikdo mi MK tak neznechutil jako některé z Vás!!!

Bohužel nemá smysl tady některým cokoliv vysvětlovat, je to pořád dokolečka dokola a já se s blbcem hádat odmítám.
Jen bych závěrem ráda podotkla, že bych nevěřila, kolik se dá na jednom místě najít zlých lidí, kteří prostě nechtěj chápat lidské trápení, až už je jakékoliv.

Toto není diskuze o tom, jestli jsme nebo nejsme rády za své zdravé děti.
Je to diskuze o psychickém traumatu z prožitého šoku, že ačkoliv jsme měly správně nakročeno, někde se stala chyba a neproběhlo to, tak jak jsme chtěly. Psychika se nedá ošálit, prostě to tak některé cítíme a jiné je.

Kecy typu "buď ráda, že máš zdravé dítě" nejsou namístě.

luciesofi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rowan
15. zář 2012

@luciesofi Ty jsi napsala přesně to, co jsem si myslela a tvůj druhý příspěvek se mi dral na prsty CELOU DOBU !!!!! DÍKY ! 1*

rowan
15. zář 2012

@luciesofi myslím že přesně takhle napsané to ty, co rýpou snad už pochopí "vocotadygou"

rowan
15. zář 2012

@pet.s 😀

diviska
15. zář 2012

@saminomimino Hele já to vůbec neřeším, nemyslím si o tobě, že bys někdy něco takového napsala - resp. umím si představit že je to absolutně vytržené z kontextu..ale je mi to fakt jedno, sem to nepatří a beru to jako snahu tě urazit ...

rowan
15. zář 2012

@saminomimino souhlasím s @diviska 🙂 já to přešla a bylo mi jasný jak to je.

zmrzlinka
15. zář 2012

@marketka.27 ja sa asi tiez nebudem moct zapojit do debaty o porodoch.....pred dvoma tyzdnami bol u nas manzelov kolega z prace aj zo zenou a ta rodila o tyzden neskor ako a zacala o porode......ze trval 5 hodin a ze maleho vytlacila na tri zatlacenia a ja som vyletela ako raketa,ze ja som sa k nejakemu tlaceniu vobec nedostala,ze som otvorila na 4 cm a este ze ma nechali 7 hodin na 4 cm,lebo si mysleli,ze to postupi a ja porodim normalne.....to si vies predstavit ako na mna ti traja pozerali.......no trapas poriadny......hulakat na skoro cudziu zenu len preto,ze porodila normalne 😒
Ale verim,ze casom sa z toho vyhrabem.....maly je zlaty a je to moje slniecko.

schnek
15. zář 2012

@zmrzlinka s okolím je to těžký... já jsem tedy jen kývyla hlavou, hm, jo, dobrý, normálka, no. Ale vždycky jsem to pak někde tajně ořvala. A návraty scén v nocijsem taky měla (snad se nepletu a psalas to ty), když jsem si šla lehnout, tak jsem musela být úplně mrtvá,m nebo jsem si musela vzít nějakou poutavou knížku nebo křížovky a věnovat se tomu doodpadnutí, jinak mi porod probíhal před očima jak film a znovu jsem se vracela do tý hrůzy a bezmoci. Přešlo to, tajky tě to určitě časem přejde. Nevím kde, ale někde do diskuze a pak do IP jsem mamince s podobným "přirozeným" porodem radila navštívit soukromou PA. V druhém těhotenství mi hodně pomohla, především mě ujistila v tom, že chyby jsem neudělala já, ale nemocniční personál.

scai
15. zář 2012

Holky je mi líto, jak se to tu zvrtlo....
Ty chytrá radilky, co se nedokáži vžít do cizích pocitů tady nemají co dělat!
Vy máte diskuzi, kde se chcete podpořit a nechápu proč tu píšou holky co tohle nechápou a rýpou. To jed ěsná vlastnost ženských, holt slepice....
Každý si svůj porod a svůj život prožívá jinak. Co je jednomu jedno, jiného může několik měsíců trápit a nikdo nemá právo ho soudit!
Bolekat musí být hrozně tvrdá a necitelná ženská, bohužel pro pacienty je doktorka...léčit bych se u ní nechtěla. Neumírám, nemám právo na city, smutek?... 😒
Já měla krásný porod, ale i tak mi v hlavě šrotoval několik týdnů. Já si třeba vyčítala prkotinu, že jsem dvakrát zařvala. No blbost, jasně...ale i tahle blbost mi ležela v hlavě
Takže já vás plně chápu, rodit císařem, vím že bych na tom byla stejně jako vy, hrozně by mi to bylo líto, mrzelo by mě, že jsem si nezažila přirozený porod a neprožila ty hezké chvilky hned po něm s dítětem. Takže já vám rozumím a jen Vám moc přeju ať to čas co nejrychleji otupí a ať na to už nemusíte myslet!
Doufám, že si diskuzi zase rozjedete a že Vás už tady nebude nikdo prudit!

diviska
15. zář 2012

@scai děkujem!

rowan
15. zář 2012

@scai hezky napsané, díky 🙂

zmrzlinka
15. zář 2012

@schnek....... ja verim,ze sa mi to prestane vracat a zacnem normalne spat....som rada,ze to tu mozem napisata a trochu sa mi tym ulavi,lebo malo kto moje pocity chape.......kazdy zareaguje podobne ako niektore maminy v tejto diskusii.....ze mam byt rada,ze mam zdrave dieta.....to si clovek potom vycita aj vsetky pocity a myslienky a je mu este horsie.

timbouctou
15. zář 2012

jejda, holky, to jsem to tu včera přepískla 😀 ale ta paní mě tak strašně namíchla, ještě se v IP otírala o mé děti, tak kde to jsme?

@zmrzlinka neboj, chvíli to bude trvat, ale přejde to. Jsi teprv dva měsíce po, mě to trvalo skoro rok, než jsem to vstřebala. A mě daky dělali v celkové, takže přesně vím, o čem mluvíš. Ale je fakt, že jak jsem byla na všechno vytočená a vyděšená z toho, tak jsem dělala takový věci, jako že jsem odmítala léky na bolest, aby je mimčo nemělo v mlíčku, a pak mi jich museli dát dvojnásobnou dávku, protože jsem z té bolesti dostala horečku. A u Apolináře jsi na JIP jen 24 hodin, pak musíš vstát a jít se osprchovat, prý aby viděli, jak jsi na tom 😝 I když to je možná lepší, protože se dřív zmobilizuješ. Nebo když mi pak na pokoj přinesli Metíka tak jsem jim ho odmítla po kojení dát a měla jsem ho u sebe, což bylo vtipné, když byl potřeba přebalit, používala jsem tu jezdicí postýlku jako invalidní opěrku, jinak bych k přebalováku vůbec nedošla 😀 A taky jsme měli takový postele na dálkový ovládaní, že když jsem chtěla vstát, tak jsem si posadila nejdřív postel a takhle jsem i kojila. Bez takových vymožeností bych nemohla být rozhodně za hrdinku a mít mimčo u sebe, nebyla jsem pomalu schopná si dojít na wc.

rowan
15. zář 2012

@timbouctou škoda že jsem to nestihla přečíst 😀 jinak mě taky nahnali hned jak mě převezli z JIPu na normál tak do sprchy, já nechtěla obtěžovat když se sestřička ptala jestli chci do sprchy pomoct ale jen sem se po 15min vyhrabávání zvedla a stoupla si tak sem zjistila že se mi chce pořád omdlívat a nejde mi hýbat nohama, takže jsem jí poprosila. A teda ntu jizvu a vůbec břicho sem měla averzi sahat 😖 a taky sem používala malou jako chodítko 😀 😀 bohužel postele tam tak vymáklý nebyly, takže sem se strááášně dlouho a bolestivě zvedlala 😅 😕

timbouctou
15. zář 2012

@rowan mě se právě nedařilo vůbec vstát, 15 minut jsem si jen sedala 😀 a pak se mi furt rozjížděly nohy a sestřička na mě pokřikovala jak na buzerplace: Hlavu nahoru, at mi tu neomdlíte! Jestli sebou seknete, tak se budete muset zvednout znova a z podlahy, a to nechceme! 😀 celkem mi to pomohlo 😀

rowan
15. zář 2012

@timbouctou na mě něřvala, mě si nikdo nevšímal 😀 by člověk nevěřil, k čemu všemu používá břišní svaly co 😅

segra_bruni
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zmrzlinka
15. zář 2012

@timbouctou ja som rodila v malej porodnici a vstavala som 22 hodin po .....maleho mi dali 32 hodin po a na to,ze tam novorodenecka sestra asi 4 mimca,tak si ho mohla este chvilu nechat.......rano po detskej vizite mi ho dala a ja som bola neosprchovana,nenarajkovana a do toho prisla gynekologicka vizita a po tom pan doktor z ARO a maly cely cas plakal v postielke.....este mi davali maly klistir a sestricka si ho nemohla nechat o dve hodiny dlhsie,lebo by jej z ruky odpadlo.

Mala som po ciraskom horucku,lebo ma nechali v 30-stupnovych horucavach lezat pod teplou perinou a na nohach som mala tie hnusne puncochy....jasne,ze som sa dehydrovala......sestricka co prisla na nocnu,tak ma hned odkryla a prikryla ma len plachtou a davala mi studene obklady.Ja som bola po celkovej uplne mimo....je to hrozny pocit bezmocnosti....

Verim,ze na to vsetko zabudnem a ze najdem odvahu a Tobik sa raz docka braceka alebo sestricky 😀

martucha79
15. zář 2012

ahoj holky, jen náhodou jsem tohle téma zahlédla na úvodní stránce a četla jsem jen úvodní příspěvek, tak doufám,že už dávno nejste tématem někde jinde 🙂
Já jsem prvního syna rodila také akutním císařem, přenášela jsem, porod mi vyvolávali, rodila jsem celý den a večer, když už jsem byla otevřená na osm prstů a bolestí téměř vyřízená, když jsem přemýšlela, jak já na tu kozu vylezu a jak ještě budu moct tlačit, tak malému spadly ozvy a musela jsem hned na císaře, samozřejmě v celkové narkóze, podle mě nejhorší kombinace, kdy si to v podstatě odrodíte a nakonec u narození svého dítěte ani nejste. I když každý říkal, že hlavně, že jsme v pořádku a tak a že je to jedno, jak se dítě narodilo, já jsem se s tím tenkrát smiřovala těžko. I dneska trošku posmutním, když si na to vzpomenu, ale fakt teda už jen maličko a vzpomněla jsem si jen díky tomuto tématu 🙂 Mám už druhého syna, také jsem přenášela, také mi porod vyvolávali, tentokrát začaly padat ozvy "už" po dvou hodinách kontrakcí, sice jsem se předem informovala, jestli kdyby něco, šla částečná narkóza, bylo mi řečeno, že ano, ale doktor pak řekl, že si nedovede představit, že by mi teď napichovali a šla jsem zase do celkové narkózy. Že jsem předtím byla 2 týdny v porodnici, týden před termínem jsem měla nástup kvůli prvnímu císaři a týden po termínu mi teprve porod vyvolávali, to ani nemluvím...Zkrátka všechno bylo úplně jinak, než mělo být, fakt je, že když jsem se probrala z druhé narkózy, bylo mi to fuk, byla jsem ráda, že už je po všem a vůbec mi to tolik neskolilo, jako u prvního syna. Spíš prvně jsem z toho byla špatná, že jsem si to fakt poctivě odrodila, s infuzí v šílených bolestech jsem musela chodit po chodbičce a nakonec narkóza. Když se na to teď dívám s odstupem času, je mi to fuk, jsem šťastná, že mám dva zdravý kluky a třetí císař, to už bych brala asi jako normálka 😀

segra_bruni
15. zář 2012

@martucha79 diky za podnetny prispevek a mohu te ujistit - jsme stale u tematu 😉

jarkalada
15. zář 2012

to je hezký, že se teď najednou už nikdo neohrazuje nad příspěvky, které jsou povzbudivé... 🤐

rowan
15. zář 2012

tak díky @jarkalada tohle je poslední co sem píšu, protože už opravdu nemám náladu číst příspěvky co akorát rýpou.

Mějte se maminky.

jarkalada
15. zář 2012

@rowan tak to promiň. Jen jsem si toho nemohla nevšimnout. Na začátku byly takové podobné příspěvky docela hrubě osočovány a najednou jsou v pořádku - za což jsem ale ráda, taky jsem psala v podobném duchu a myslím si, že tu mají své místo a že jsou snad cestou, jak se s počátečními stavy po cs vyrovnat

schnek
15. zář 2012

@zmrzlinka abych poravdu řekla, ani si už moc nepamatuju, kdy mě to přešlo, tak postupně to vyprchalo, ono na nás pak ve 2m přišly problémy s kojením, takže jsem zase byla na dně, že nenakrmím svoje dítě, malej totálně odmítal UM, no maso... prakticky rok mi trvalo, než jsem se z toho dostala, začali jsme uvažovat o druhým, na první pokus jsem otěhotněla a pak od začátku celý těhotenství pracovala na tom, abych věřila v povedenej porod, ale zároveň byla připravená na všechny varianty vč. těch horších 😉

saminomimino
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bolekat
15. zář 2012

@timbouctou za tu narazku na deti se ti omlouvam - ujelo mi to.

timbouctou
15. zář 2012

@martucha79 tak já to právě s druhým taky prakticky celý odrodila, dorazila jsem do porodky s překotným porodem, otevřená na celou ruku a že prý ani klystýr nestihneme. Ani nevíš, jak jsem se těšila, že malýho vyprdnu na třetí zatlačení a on se tam najednou začal šprajcovat, při kontrakcích se schovával mezi žebra a mezi kontra se cpal ven, taky maso, šílená ostrá bolest. Nabídli mi cs s epiduralem, chtěla jsem ho, ale nešlo to, jak byl prcek ve mě natažený, tak mě ani dvě sestry nedokázaly ohnout do potřebný pozice, takže celková. Tak jsem byla rozvrtaná taky pěkně ze všech stran 😝

marketka.27
15. zář 2012

@zmrzlinka Na to se vykašli, bylas doma, tam si můžeš hulákat jak chceš 😉 Ono taky není úplně normální někomu cizímu na potkání líčit svoje porodní detaily 😉, to už je rozhovor o počasí vhodnější 😀 Já se tak potkávám s jednou matkou, vůbec se neznáme - jen se zdravíme, ta od té doby, co má dítě, "rodí" a "tlačí" pokaždé, když se srazíme ve výtahu 🙂 a můj muž říká, že když se potká s ním, tak ten repertoár rozšířila ještě o kojení 🙂 Já na to nereaguju a nechávám ji vychutnávat si to "vítězství", jak to měla nejtěžší na světě - možná měla - co já vím?, ona o mých porodech ví jen to, že první dítě je holka a druhý kluk 🙂
U mě se to pos...až ve finále i podruhé a úplně stejně, prostě jsem si obě děti skoro porodila. Skoro. Takže reakce, jak nevím, co je to porod, když to u mě přece byla brnkačka císařem, miluju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru