Porod císařským řezem v Motole, po kolika dnech pouštějí?

Dobrý den.

Chci se zeptat zaprvé, zda jste někdo nerodil císařským řezem v Motole a požádat o nějaký podrobnější popis toho, jak to přesně probíhá. Po kolika dnech pouštějí domů?
Dále bych se chtěla zeptat, zda se po císařském řezu dostává dren, který vede z rány? Protože po operaci štítné žlázy jsem ho měla a když jsem se v Motole ptala, sestra mi řekla, že dren mít nebudu, což mi přijde divné.
Dále bych se chtěla zeptat, co by jste mi doporučily za oblečení po porodu císařským řezem? Jestli budu po celou dobu pobytu v pyžamu, nebo jestli pak budu moct být i v nějakých teplácích a tričku? A co se týče pyžama, jestli je lepší noční košile, nebo tričko a kalhoty pyžamové (třeba kvůli tomu případnému drenu)? A jestli je lepší aby oblečení bylo nějak větší, kvůli třeba té jizvě, že to tolik na tu oblepenou jizvu nedoléhá.
Na předporodním kurzu nám sestra říkala, že při porodu císařským řezem je pak dobré mít o velikost větší kalhotky, než máme normálně? Je na tom něco pravdy a proč? Také že si kalhotky máme ohrnout pod jizvu. Jizva bude dost dole, jde to pod ní nějak ohrnout, nebo je naopak lepší vytáhnout si jejich gumu až nad jizvu.
Dále jestli mi ještě něco doporučíte, co je dobré k tomuto porodu mít?

Děkuji.

lenickalenickalenicka
autor
26. čer 2014

Po operaci mě asi navléknou do nějakého nemocničního andílka? Jak dlouho toho andílka budu mít a kdy si budu teda moci vzít svoje pyžamo?

granda
26. čer 2014

pizamo jsem nesnesla. nejlepší je košile.... a nemocniční.. ja se chodila hodně sprchovat a oplachovat jizvu, když sestra strahla po dvou dnech přelepení.... jizva dost bolí a máš tam stehy.. tak asi gumu od spodaru bys tam nesnesla... a normalni kalhotky na nic. pekne poporodní a budeš ráda za volnost pohybu a možnost vyhodit a vzít čisté.. krvácíš a ještě hlídat spodary bych nedala.. hlavně to je změna.. nezvedneš se břichem a musíš přez bok a rukama.. aspoň tak 3 dny....

a ty máš plánovaného císaře??

sanousek
26. čer 2014

Já měla po celou dobu v porodnici jednorázové síťované kalhotky z lékárny. Normální kalhotky mě nepřílemně stískaly. A vem si s sebou nejlépe bavlněnou volnou košili,v té jsem se cítila nejlíp. A jinak hodně štěstí a pevné nervy přeju,porod císařem je "pohoda",ale ta rekonvalescence potom.... to už je horší. 😉

lenickalenickalenicka
autor
26. čer 2014

Plánovaný, normálně mám stanovená datum. Já to beru tak, že je to prostě jako operace. Z operace štítné žlázy jsem se dostávala týden. Každá jizva po operaci bolí, a já si teda říkám, že ještě tam dole to bude možná lepší než na tom krku. To jsem prostě nemohla pohnout hlavou a musela jsem spát v sedě,... No a uvnitř toho břicha to bude jak po normálním porodu. Takže vlastně uvnitř stejné a pak jinak to bude bolest jizvy, oproti normálnímu porodu, kde máš zase bolest tam dole. Samozřejmě že mám strach, ale s tím se nedá nic dělat. Prostě s tím nic neudělám a musím se s tím smířit.

lenickalenickalenicka
autor
26. čer 2014

Dávají vůbec něco na bolest, ty první třeba dva, tři dny?

lupinpupin
26. čer 2014

Ahoj, já rodila císařem teda v Kladně,ale nemůžu si na nic stěžovat. Nejpohodlnější mi byla erární košile, pořád jsem měla návali,tak jsem chodila pořád do sprchy a brala si čisté třeba 2 za den,abych něbyla opocená. Spoďáry jsem tam nosila porodní a po pár dnech jsem šla do svejch. Gumu jsem si vytáhla nahoru...když bych ji nechala dole,tak bych byla pomalu nahatá...ta jizva je hodně dole a pořád by mi to lezlo nahoru. Já žádný dren neměla,ale byli tam holčiny které ho měli...nevím proč ho někdy dávají a někdy ne...asi záleží na krvácení. Císaře jsem měla odpoledne, v noci jsem měla první vstávání a ráno mi vyndali cévku a pak jsem už byla samostatná. Hůř se vstává a chodíš v předklonu,ale jinak dobrý. Domů jsem šla tuším 6den. Mohla bych i 5den,ale to bych tam stejně musela 6den na steh,tak jsem tam byla do 6. Záleží na obsazenosti porodnice.

pabka
26. čer 2014

Neboj se, jsem po porodu císařem, rodila jsem ve tři odpoledne a už druhý den ráno jsem vstala a odpoledne chodila. Další den jsem už chodila docela v pohodě, bolelo to, ale nic strašného, opravdu se to dá v pohodě vydržet. Každý to snáší jinak, i bolest, ale za mě to byla relativně "pohoda". Rodila jsem neplánovaným císařem po 22 hodinách, co jsem se snažila porodit normálně, takže mi pak císař přišel jako velká sranda proti tomu předtím 🙂 Nosila jsem v porodnici první tři čtyři dny jejich košile, několikrát denně se převlékneš, je to pak lepší. Pak svoje košile. Celou dobu síťované kalhotky z lékárny, taky mi přišly nejlepší. Nosila jsem je pak ještě i doma, netlačí a jizvu nijak nedráždí. Tak držím palce! 🙂

lupinpupin
26. čer 2014

@lenickalenickalenicka jo a na bolest mi dávali...dávali mi to nejdřív do kapačky a pak injekcí do zadku...dávali to vždy zároveň s injekcí na stažení dělohy.

pabka
26. čer 2014

ps. a já dren měla, vyndali mi ho myslím druhý den.

zazana81
26. čer 2014

24 hodin na Jipce v andělíčku, po převozu na pokoj a po vyndání drénu a všech ostatních hadiček jsem si vzala svoje tričko a těhotenské tepláky, které jsem měla - se zvýšeným pasem, takže na jizvu to nevadilo. Kalhotky jsou dobré ty síťované, aby jizva větrala a později asi s vyšším pasem, aby jizvu překryly, určitě bavlněné, nic umělého. S nižším pasem, než mám jizvu, bych asi nikde nesehnala :o))
Nabízeli mi na bolest kapky algifen, ale já to nepotřebovala. Bolel mě pohyb, to jo, ale ta rána sama o sobě ne.
Až v porodnici mi tenkrát řekli, že je dobré mýt jizvu dětským tuhým mýdlem - to jsem dopředu nevěděla, tak mi to ještě letěl manžel koupit. A po operaci mít sebou nějaké sladké neperlivé pití - to se může pomalu upíjet už na jipce - třeba takové ty "ledové čaje" nebo tak něco.
Jinak doporučuji do porodnice s sebou špunty do uší, moje kolegyně na rizikovém oddělení, kde jsem byla noc před operací děsně chrápala a paní, co se mnou ležela na jipce taky.

terezapetrova
26. čer 2014

@lenickalenickalenicka bolest po cisari se neda vůbec srovnávat s bolesti jak pises tam dole po prirozenem porodu, po cisari je to bohužel horsi. ale jak pises asi s tim nic neudelas. beres to rozumne 🙂

sanousek
26. čer 2014

@lenickalenickalenicka Od bolesti jsem dostávala první noc 3 infuze,podotýkám,že mi to moc nezabíralo,bolest byla hrozná,vůbec jsem nespala. Pak už dávali injekce proti bolesti a ty pomáhaly. Nejhorší na císaři je,že to jsou jakoby 2 operace v jednom. Porod a operace v jednom. Máš pravdu,každá jizva bolí,ale tady budeš mít sešitých 7 vrstev dělohy i s kůží. 😉 No a nejhorší je,že po operaci odpočíváš,ale tady budeš mít u sebe dítě a budeš se muset o něj starat,kojit atd. A sedat a vstávat s tím "rozpáraným" bříškem není žádná sranda. 😒 Ale abych nebyla jen pesimista,na druhou stranu,nezažiješ bolest u porodu,to si pěkně jen odležíš a doktoři porodí miminko za tebe. 😉 Já když slyšela řvát bolestí maminky,co rodily přede mnou normálně,tak jsem byla přímo šťastná,že jdu na císaře... 😀

hanyzka11
26. čer 2014

ahoj, já když čtu jakoukoli diskusi o sekci, tak většina maminek si stěžuje na bolesti po operaci, ale nikdy nikdo nenapíše, jaké je to přímo u té operace. Pokud je člověk uspán celkově, tak asi není o čem vyprávět, ale pokud se umrtvuje jen od pasu dolů, tak aspoň pro mě to bylo docela nepříjemné překvapení. Tím nechci nijak strašit 🙂 Jen informovat. Třeba to tak jiné maminky neměly, ale pro mě to tedy nic příjemného nebylo. Samozřejmě člověk necítí samotný řez, ale pak to bylo dost nepříjemné tahání někde uvnitř těla a i u toho šití, když to člověku "skládají" všechno zpátky jsem to dost cítila. Píšu to spíš proto, abys věděla, že se tam něco takového bude dít a nebyla jako já vyděšená, že je něco špatně 🙂 tohle ve mě totiž nechalo silnější zážitek než pooperační pobyt v nemocnici. před tím jsem jednu gyn.operaci už měla, takže jsem tušila jaké to asi bude a fakt mi to nepřišlo nijak strašné. je fakt, že člověka za několik hodin donutí vstát, osprchovat se, jít na záchod a pak už se jde na normální pokoj a je potřeba chodit a starat se o prcka. dren jsem měla,košili nemocniční,kalhotky poporodní (za jiné mi sestřička vynadala 🙂

helca83
10. kvě 2016

Rodila jsem plánovaně císařem 1/2016, umrtvení jen od pasu dolů. Operace probíhala v dobré náladě, neustále se mně někdo ptal jestli je vše v pořádku a informovali, že budou tahat mimčo, že šijou, že je s dítětem vše v pořádku. U porodu byl i manžel, díval se přes okno z vedlejší místnosti, viděl prý jen moji hlavu a doktory. Jakmile mimčo vytáhli a doktoři řekli že je v pořádku, účastnil se měření, vážení apod. a mohl si dítě pochovat. Pak dítě přinesli i mně a pak jsem ještě mohla mluvit chvíli s manželem, než mně odvezli na JIP. Tam jsem byla do druhého dne do rána, bolest jsem cítila jen trochu, když jsem se snažila přetáčet na bok (doporučení sestry, aby to pak nebyl takový šok), dítě mi 2x donesli na přisátí. Na JIP jsem pouze pila. Druhý den ráno mi pomohla sestřička vstát a dojít do koupelny, to bolelo opravdu hodně a hlavně se dost motala hlava. Pak snídaně, to byla přesnídávka a za dvě hodky přesun na šestinedělí. I když to bude hodně bolet, doporučuji chodit, chodit, třeba kolem postele nebo po pokoji,pomáhá to. Tak za tři dny už mě jizva bolela jen když jsem vstávala z postele nebo šla na záchod. rodila jsem v úterý, a v sobotu jsem mohla jít domů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru