Porod s epidurálem-je rozdíl v poporodní rekonvalescenci?

karotky
20. pro 2013

Pokud některá z Vás měla možnost srovnání tak jako já,přispějte 🙂
Při 1.porodu jsem dostala pouze 2 injekce do zadku a kromě mírného motání hlavy(cca 3 hodiny po porodu),to celkem šlo.U 2.porodu mi píchli epi na rozvolnění svalů,protože mi(po 6.hodinách)nepostupoval.Když jsem měla po narození 2.syna začít fungovat,bolelo mě úplně všechno a lezla jsem jak zbědačená žebračka 😀

laurital
20. pro 2013

Já jsem měla první porod bez epi a fungovala jsem cca po čtyřech hodinách, druhý byl s epi a fungovala jsem okamžitě, ihned po porodu jsem běhala, až se sestřičky divily a musely mě mírnit.Neměla jsem po epidurálu sebemenší problém.

blahova_andrea
20. pro 2013

já tedy zatím srovnat nemůžu. první porod bez epi a fungovala jsem normálně hned (tedy v rámci možností) , druhý bych ráda opět bez, tak snad to půjde 🙂

hansed
20. pro 2013

První s epi, který nefungoval, lezla jsem po zdi kvůli dr., která mi udělala nástřih a blbě sešila. Druhý porod bez jakýchkoli utišujících léků, fungovala jsem hned po porodu.

kimby
20. pro 2013

první (a zatím jediný) porod bez jakýchkoli léků či epi, fungovala jsem ihned (2hod po porodu na por. sále jsem ležela, odpočívala,byla jsem i šitá), pak jsem se normálně po svých za asistence por.asistentek došla osprchovat a pomaličku po svých na oddělení šestinedělí, manžel vezl postýlku s dcerkou na pokoj vedle mě. Dcerka od porodu jen u mě (baby friendly porodnice, to znamená, že dítě je od porodu neustále s matkou) a až na šití, které mě trochu "táhlo" a díky tomu se mi hůře chodilo, jsem neměla sebemenší problém a ráda na porod vzpomínám.
Druhý porod bych ráda prožila stejně.

sabuse1
20. pro 2013

první porod bez epi s nástřihem - sice jsem fungovala, ale sezení byl celkem problém, zhruba 14 dní jsem byla taková zpomalená a ta jizva mě dost bolela
druhý porod s epi bez nástřihu, jen 2 stehy, fungovala jsem hned bez problémů
třetí porod bez epi, nástřihu a jediného stehu a funguju asi nejlíp🙂

lv
20. pro 2013

1.s epi, cca 24h a motala jsem se jak špína v kýblu, 2x omdlela, 2.bez epi, ale 4h a byla jsem úplně fit. Těžko říct, jestli to bylo poprvé tím vyčerpáním, nebo epidurálem. Osobně bych ho chtěla, proč si neulevit od bolestí, když to jde.

anina32
20. pro 2013

1.s EPI 2 hodiny po porodu jsem odešla ze sálu po svých, v pohodě bez problémů. 2.bez EPI 2 hodiny po porodu jsem na sále zkolabovala, noc jsem strávila na jipce, první nejistý krůčky jsem udělala až 12h po porodu. Domů mě pustili až po týdnu a ještě další týden jsem se motala a bylo mi na omdlení, o bolesti ze zatahování dělohy nemluvě. Ale nemyslím že v tomhle hraje roli Epidurál, ztratila jsem hodně krve, proto ta anémie, a při druhém porodu holt zatahování dělohy bolí víc. Pokud se povede třetí, ráda bych opět Epidurál, ale třeba mi ho odmítnou dát jako u druhého.

brambora20
21. pro 2013

Myslim, ze to nema vliv. Jedine, ze by te spatne napichli.
Prvni porod jsem mela s epiduralem a bolelo mbe mozna den akorat misto vpichu.

selverin
21. pro 2013

měla jsem sice jen jeden porod, ale bylo to strašně rychlé....nestihli mi dát epidurál i když jsem teda prosila i všechny svatý nade mnou... byla jsem i bez nástřihu (díky balonku epi-no) takže z porodního sálu jsem chtěla odejít po svých (no nedovolili mi to) energie jsem měla na rozdávání, dvě hodiny mě akorát bolela trochu kostrč jak se pánev musela pohnout a jsem moc ráda, že jsem to nakonec zvládla bez drog....co mě pustili ze sálu, jsem si chodila po šestinedělku jak primadona pro jídlo a čaje a se sestřičkou jsme vtipkovaly, že bychom si zašly na stodolní (rodila jsem v pátek večer) 😀

tifanyt
23. pro 2013

Já si myslím, že v tom epidurál roli nehraje 🙂
Oba porody jsem měla bez epidurálu. Ale spíš celkově v té rekonvalescenci hrálo roli poporodní poranění. Po prvním jsem měla nástřih, takže samozřejmě chůze a všechno bylo bolestivější a hojení delší. A u druhého bez nástřihu a mohla jsem hned skákat jak kamzík.
Každý porod byl jiný před i po něm, takže na to epidurál dle mě vliv určitě nemá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru