• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Povolené pánevní dno. Máte zkušenost?

6. října 2014 
Ahojky všem! Chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s povoleným pánevním dnem. Teda když se mrknu dolů :wink: mám tam maso místo dírky. Na kontrole jsem byla 14 dní po porodu a doktorka mi řekla že je vše vpořádku. Jenže jsem 2 měsíce po porodu a maso tam mám pořád. Jsem z toho zoufalá. Snažím se cvičit ale nějak se to nezatahuje. Předem děkuji za rady :wink:
15. kvě 2007 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Povolené pánevní dno se projvuje spíš inkotinencí. :wink:
S tím "masem".............musíš počítat s tím,že tam dole už nebudeš vypadat tak pěkně,jako před porodem.Já se tam taky podívala a zhrozila jsem se. :grinning:
15. kvě 2007 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
aojky, já mám také problémy tohoto typu. 3 týdny po porodu jsem zahlídlla, jak mi z otvoru něco červenýho kouká ven, takže samozřejmě vyděšená, jela jsem na gyndu. Prý povolené pánevní dno, mám cvičit. To samé mi řekl dr na kotrole po šestinedělí. Že to není nic drastickýho. Ale je to teda děsně nepříjemný, když jdu nebo stojím, tak to tam cítím. Docela mě štve, že s tím nechce nic dělat,mě to tam fakt vadí.
5. lis 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já mám stejný prolém - 6 týdnů po porodu -když jsem po delsí procházce, zdá se mi, jako bych v pochvě pořád něco měla. Navíc mě trápí konečník - když se mi chce na velkou, musím vážně hned, jinak bych to neudržela (a průjem vážně nemám) - ato vážně pánevní dno každý den posiluju.No za týden jdu k doktorovi - uvidíme.
5. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karotky - ta inkontinence je až úplně poslední stádium, že ji někdo nemá, neznamená, že má PD v pořádku.

Já měla to samý po porodu. I jsem letěla na pohotovost, vyděšená, co to je, tam mě vystašili ještě víc, že budu muset na operaci, ale naštěstí můj dr. to tak nehrotil a odeslal mě k fyzioterapeutce, která se na to specializuje. Je to Darina Kopřivová. Ta byla super, "změřila" mi to povolení a naučila, jak cvičit, aby to mělo fakt efekt.
Rozhodně bych radila zajít k odborníkovi a nechat si předvíst, jak to správně cvičit, je důležitý i dýchání a pod.
A nepotěším vás - není to záležitost několika týdnů, ale rozhodně měsíců a spíš roků. A já teda spíš počítám s tím, že budu něco málo muset cvičit už furt, ale radši cvičit, že se pak v padesáti počůrávat :pensive:
A ještě něco - nemělo by se nosit nic těžkýho. To je samozřejmě s miminem nebo batoletem sci-fi, i proto se musí cvičit fakt dlouhou dobu, protože se to zlepšuje jen pomaličku......
5. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem chtěla napsat, že v nový Mamince je článek o pánevním dnu a ukázky vhodných cviků :wink:
6. lis 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Diky za typ - doktor bohužel zjistil, že některé svaly se při porodu přetrhly a v porodnici na to nepřišli - s cvičením u paní Kopřivové jsem už začala - je to ale bohužel vdost špatném stavu. Další těhoteství je asi vyloučené :frowning2:
17. lis 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
asarik - to je mi líto :cry:
Ale víš co, mně paní Kopřivová taky říkala, že s dalším těhotenstvím bych měla počkat, že bych mohla mít problémy s otěhotněním, pak se potratem na začátku a pod. Otěhotněla jsem nakonec už rok a půl po porodu a to hned, 1. trim. byl v pohodě a zatím vše vypadá, že je v pořádku. Jako jasně že mám v hloubi duše strach, abych třeba nerodila předčasně nebo tak, ale prostě jinak věřím, že je vše v pořádku a zatím i všechny kontroly a utz byly o.k.
Tak bych ti moc přála, aby bylo vše o.k. i v tvém případě. Třeba za pár let :wink: :slight_smile:
20. lis 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vcera v poradu Sama doma povidali o panevnim dnu.. ukazovali tam cviceni na vose - polobalon.
Mate ho nektera doma? zkousely jste ho? Diky :slight_smile:
20. lis 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj oživuji vám diskuzi po letech - zajímalo by mě, jak na tom s odstupem času vypadají vaše pánevní dna? jsem 3 měsíce od porodu a mám přesně ten pocit něčeho překážejícího tam dole...sice od porodu se to trochu zlepšilo, ale teď už asi měsíc stejný...tak by mě zajímalo, jestli se to zlepší třeba za rok. cvičím pořád, vtahuju, povoluju...a co třebas u někoho druhé dítě? díky za odpovědi
22. zář 2014 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem teda ,,ráda´´, že nejsem jediná.......Nemám problémy s ničím překážejícím tam dole, ale trápí mě malinká inkontinence..........jezdím cvičit a když se pak protahujeme třeba do předklonu, prostě tu kapku neudržím. Nechtěla jsem si to asi přiznat, je mi 25 a mám jedno dítě ve věku 19 měsíců. Stahuji a povoluji svaly tam dole, ale to asi nestačí. Nedávno to bylo i v televizních novinách na Nově.....prý to vyřeší malý chirurgický zákrok,prý je tam vevnitř něco povoleného, co se přitááhne a co se prý samo nespraví, a že se prý ženy nemají stydět. Ale to mám přijít k obvoďákovi a říct, že si jako trochu ucvrkávám? Bude se tlemit
:grinning: :frowning2:
6. říj 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Příspěvek obsahoval neférovou reklamu, proto jsme jej odstranili.”
6. lis 2014 ve 21:56 • ditka4
Tvůj příspěvek