Povolené pánevní dno. Máte zkušenost?

mady
15. kvě 2007

Ahojky všem! Chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s povoleným pánevním dnem. Teda když se mrknu dolů 😉 mám tam maso místo dírky. Na kontrole jsem byla 14 dní po porodu a doktorka mi řekla že je vše vpořádku. Jenže jsem 2 měsíce po porodu a maso tam mám pořád. Jsem z toho zoufalá. Snažím se cvičit ale nějak se to nezatahuje. Předem děkuji za rady 😉

mythologist
18. čer 2017

@odula : pindakoule jsou dost dobry terminus technicus 😀

alemari
18. čer 2017

@mythologist vidíš, super název pindakoule a jak se to prodává😝

hz
18. čer 2017

@mythologist Taky bych rada vice info o panevnim dnu. zvazuji i ten kurz Ivy, co tu byl odkaz, mam problemy i s bedry.chodim ted jezdit na koni, tak nevim, zda to je idealni sport.
jinak anibal za me taky nic moc, nejde o to tlacit(mimo kontrakci),mam zkusenost, ze telo zvladne dite vytlacit samo, aniz by nekdo rikal kdy a jak ma tlacit..

alemari
18. čer 2017

@hz kůň na povolené svyly moc dobrý dení, pokud teda vyloženě v tom sedle nestojíš a neaktivuješ ho.

blahoska
15. únor 2018
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Ahoj, po porodu mám trochu problém s inkontinencí, začala jsem cvičit doma - cviky na posílení pánevního dna, ale mám pocit. že vlastně pořádně nevím jestli to cvičím dobře. Máte někdo zkušenosti se cvičením pod dozorem nějaké fyzioterapeutky? Nedávno jsem četla článek, právě s odbornicí na pánevního dno - https://www.dentimedshop.cz/cs/rozhovor-s-odbornikem-na-tema-panevni-dno.html, která právě cvičení pod dorozem doporučuje. Spíše bude asi problém, někoho takového najít a zbavit se studu. Chotíte některá někam a jak takové cvičení probíhá? Děkuji za rady.

dokument
21. únor 2018

@blahoska Ano, je to lepsi, aby ti to nekdo spravne vysvetlil. Byla jsem na jednom cviceni a zjistila jsem, i kdyz jsem mela pocit, ze tomu rozumim a vim jake svaly aktivovat a cvicit, ze to nejsou uplne vsechny spravne svaly... Az po tom cviceni. A pak uz clovek musi pracovat sam. Uprimne, do te doby jsem ani nevedela, ze nejake takove svaly mam. A fyzioterapeutka nas i kontrolovala, poznala to na pohled nejak. chodila mezi nami, co jsme cvicily, a u nekterych cviku fakt poznala. A ja jsem si rikala, proc proboha nechodi nekdo takovy uz v porodnici. Za mnou prisli dva studenti fyzio, kluci, tak kolem 15 - 18 let, neodhadnu, a predali mi vseobecne zname info, ze mam delat nejake cviky, ktere, kdyz nevis co mas vlastne aktivovat, jsou ti uplne k nicemu. Doporucuji osobni konzultaci, nejake cviceni o par lidech. Stydet se nemusis, cvicily jsme v teplakach a tricku a jsou to normalni cviky.

lennus
21. únor 2018

@mady Zkuste se objednat na přeměření pánevního dna na urogynekologii. Existuje i přístroj na zpevnění - Bicom, a pak je užitečné si najít dobrého fyzioterapeuta, který naučí speciální cviky, může pomoct Mojžíšová, hormonální jóga či jiné typy cvičení na pánevní dno.

blahoska
22. únor 2018
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

@dokument Díky za odpověď, zkusím si najít nějakého odborníka, jak píšeš, když to cvičím doma, ani nevím vlastně které svaly mám používat... Je pravda, že by to měli učit všechny maminky už v porodnici.

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru