Povolené pánevní dno. Máte zkušenost?

mady
15. kvě 2007

Ahojky všem! Chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s povoleným pánevním dnem. Teda když se mrknu dolů 😉 mám tam maso místo dírky. Na kontrole jsem byla 14 dní po porodu a doktorka mi řekla že je vše vpořádku. Jenže jsem 2 měsíce po porodu a maso tam mám pořád. Jsem z toho zoufalá. Snažím se cvičit ale nějak se to nezatahuje. Předem děkuji za rady 😉

karotky
15. kvě 2007

Ahojky!
Povolené pánevní dno se projvuje spíš inkotinencí. 😉
S tím "masem".............musíš počítat s tím,že tam dole už nebudeš vypadat tak pěkně,jako před porodem.Já se tam taky podívala a zhrozila jsem se. 😀

bublyna
5. lis 2009

aojky, já mám také problémy tohoto typu. 3 týdny po porodu jsem zahlídlla, jak mi z otvoru něco červenýho kouká ven, takže samozřejmě vyděšená, jela jsem na gyndu. Prý povolené pánevní dno, mám cvičit. To samé mi řekl dr na kotrole po šestinedělí. Že to není nic drastickýho. Ale je to teda děsně nepříjemný, když jdu nebo stojím, tak to tam cítím. Docela mě štve, že s tím nechce nic dělat,mě to tam fakt vadí.

asarik
5. lis 2009

ahoj, já mám stejný prolém - 6 týdnů po porodu -když jsem po delsí procházce, zdá se mi, jako bych v pochvě pořád něco měla. Navíc mě trápí konečník - když se mi chce na velkou, musím vážně hned, jinak bych to neudržela (a průjem vážně nemám) - ato vážně pánevní dno každý den posiluju.No za týden jdu k doktorovi - uvidíme.

petka80
5. lis 2009

Karotky - ta inkontinence je až úplně poslední stádium, že ji někdo nemá, neznamená, že má PD v pořádku.

Já měla to samý po porodu. I jsem letěla na pohotovost, vyděšená, co to je, tam mě vystašili ještě víc, že budu muset na operaci, ale naštěstí můj dr. to tak nehrotil a odeslal mě k fyzioterapeutce, která se na to specializuje. Je to Darina Kopřivová. Ta byla super, "změřila" mi to povolení a naučila, jak cvičit, aby to mělo fakt efekt.
Rozhodně bych radila zajít k odborníkovi a nechat si předvíst, jak to správně cvičit, je důležitý i dýchání a pod.
A nepotěším vás - není to záležitost několika týdnů, ale rozhodně měsíců a spíš roků. A já teda spíš počítám s tím, že budu něco málo muset cvičit už furt, ale radši cvičit, že se pak v padesáti počůrávat 😔
A ještě něco - nemělo by se nosit nic těžkýho. To je samozřejmě s miminem nebo batoletem sci-fi, i proto se musí cvičit fakt dlouhou dobu, protože se to zlepšuje jen pomaličku......

petka80
6. lis 2009

Ještě jsem chtěla napsat, že v nový Mamince je článek o pánevním dnu a ukázky vhodných cviků 😉

asarik
17. lis 2009

Diky za typ - doktor bohužel zjistil, že některé svaly se při porodu přetrhly a v porodnici na to nepřišli - s cvičením u paní Kopřivové jsem už začala - je to ale bohužel vdost špatném stavu. Další těhoteství je asi vyloučené ☹

petka80
20. lis 2009

asarik - to je mi líto 😢
Ale víš co, mně paní Kopřivová taky říkala, že s dalším těhotenstvím bych měla počkat, že bych mohla mít problémy s otěhotněním, pak se potratem na začátku a pod. Otěhotněla jsem nakonec už rok a půl po porodu a to hned, 1. trim. byl v pohodě a zatím vše vypadá, že je v pořádku. Jako jasně že mám v hloubi duše strach, abych třeba nerodila předčasně nebo tak, ale prostě jinak věřím, že je vše v pořádku a zatím i všechny kontroly a utz byly o.k.
Tak bych ti moc přála, aby bylo vše o.k. i v tvém případě. Třeba za pár let 😉 🙂

kvetinka7
20. lis 2009

Ahoj holky, vcera v poradu Sama doma povidali o panevnim dnu.. ukazovali tam cviceni na vose - polobalon.
Mate ho nektera doma? zkousely jste ho? Diky 🙂

micmal
22. zář 2014

ahoj oživuji vám diskuzi po letech - zajímalo by mě, jak na tom s odstupem času vypadají vaše pánevní dna? jsem 3 měsíce od porodu a mám přesně ten pocit něčeho překážejícího tam dole...sice od porodu se to trochu zlepšilo, ale teď už asi měsíc stejný...tak by mě zajímalo, jestli se to zlepší třeba za rok. cvičím pořád, vtahuju, povoluju...a co třebas u někoho druhé dítě? díky za odpovědi

drrregy
6. říj 2014

To jsem teda ,,ráda´´, že nejsem jediná.......Nemám problémy s ničím překážejícím tam dole, ale trápí mě malinká inkontinence..........jezdím cvičit a když se pak protahujeme třeba do předklonu, prostě tu kapku neudržím. Nechtěla jsem si to asi přiznat, je mi 25 a mám jedno dítě ve věku 19 měsíců. Stahuji a povoluji svaly tam dole, ale to asi nestačí. Nedávno to bylo i v televizních novinách na Nově.....prý to vyřeší malý chirurgický zákrok,prý je tam vevnitř něco povoleného, co se přitááhne a co se prý samo nespraví, a že se prý ženy nemají stydět. Ale to mám přijít k obvoďákovi a říct, že si jako trochu ucvrkávám? Bude se tlemit
😀 ☹

ditka4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
desire83
15. čer 2017

Ahoj holky, tak se přidávám. Dceři jsou 3 roky a mám to stále povyslé, je to hnusný, boužel nemůžu ani do plavek jak moc mi to kouká ☹ Porod jsem měla hodně rychlý tudíž jsem byla hodně šitá, potrhaná a musela pár měsíců sedět na nafukovacím kruhu do vody.
Četla jsem o nějaké síťce co našijou dovnitř a ona tam sama časem sroste. Má někdo prosím nějakou zkušenost? Pár recenzí jsem četla, prý je to hodně bolestivé (což dá rozum po operaci)

lovely_creature
15. čer 2017

@desire83 nemám osobní zkušenost. Ale vozila jsem svou málem tchýny do nemocnice na kontroly po téhle operaci. Měla spadenou dělohu ( 62 let a 2 děti ) a trpěla inkontinencí. 3 měsíce nesměla mic zvedat, nic tím myslím, že dostala vynadáno i za to že slívala hrnec špaget, nesměla po schodech a podobně. Je tam v podstatě jeden okus na to aby se to uchytilo, jinak by byla s plenkou už na pořád. A rekonvalescence byla skoro na rok.
Tím chchi říct, že ten zákrok je velikej zásah do těla a případné nezdary hodně závažné následky.

A zkoušela jsi třeba venušiny kuličky ?

desire83
15. čer 2017

@lovely_creature Noo to je strašný tohle,ale každá operace je velký zákrok a šok do těla. Já teda ještě na žádné operaci nebyla. Jinak jsem četla,že když se síťka uchytne (a musela bych věřit) že to dole pak není tak široké či co, lepší sexování ....
Boužel nezkoušela.

alemari
15. čer 2017

@desire83 cvičení... nic jiného to nezachrání. Kolik rehab jsi prošla? Najdi dobrou PA a cvič, dáš se dokupy🙂.

evaabb
15. čer 2017

Ahoj holky,mam stejny problem jako vy....jsem po dvou porodech a povolena jsem neskutecne....v cervenci jdu k dr a chci to zacit resit...jsem rok po druhem porodu a des...

monasek84
15. čer 2017

Nedivala jsem se ktera odkud jste, ale Iva dela seminare i po republice. Urcite doporucuju
http://www.ivafis.cz/

desire83
16. čer 2017

@monasek84 koukala jsem na to, vypadá to výborně. Nevíte jestli něco takového je i v Plzni prosím? Šla bych do toho hned.
Nebo na doporučení nějakého fyzioterapeuta?

desire83
16. čer 2017

@evaabb i já to musím řešit, už se to nedá. Se cvičením budu muset sakra zabrat. Dáte mi vědět?

monasek84
16. čer 2017

@desire83 to vubec netusim. Ja mam zkusenosti jen s Ivou.

desire83
16. čer 2017

@monasek84 Jasný 🙂 Boužel do Prahy opravdu dojíždět nebudu...snad najdu i něco v okolí Plzně

monasek84
16. čer 2017

@desire83 jak jsem psala, dela i seminare po republice, kde te nauci jak spravne dychat a cvicit. To mi teda stacilo, pak uz jsem cvicila.doma

mythologist
16. čer 2017

@monasek84 : skvely tip, moc diky za nej!
Osobne jsem v soku, jak zle je povedomi o zenskem zdravi a anatomii - a poporodni pece a fyzioterapie je v doslova kriminalnim stavu. Misto kurzu panevniho dna a setrneho cviceni sestaveneho fyzioterapeutem na miru se zenam radi natahovat se pred porodem nejakym stupidnim balonkem a pak honem honem hlavne shodit bricho, to je jediny etalon krasy. Fakt, ze zmeny po porodu jsou dozivotni a je potreba kazdodenni (byt velice jednoduche) cviceni, to chce slyset jen malokdo.
Kdyz jsem rok po porodu zacala s moji fyzioterapeutkou resit, ze mi najednou joga vic skodi nez pomaha, nafasla jsem na miru upravenou mojzisovou - s tim, ze odhadem po trictvrte roce bych mohla mit nacviceno a posileno panevni dno a core dost na to, abychom mohly zacit resit cvicenim problemy se zady kolem lopatek.
A kdyz jsem letos na jare dochazela na kurz panevniho dna, tak jsem se taky nestacila divit - jak malo toho vime o vlastni anatomii a jak si laickym cvicenim panevniho dna vic ublizujeme nez prospivame.
Rekla bych - cest vyjimkam, kterym se veskere trable po porodu vyhly - ale zadnou takovou v mem okoli neznam.

monasek84
16. čer 2017

@mythologist presne tak 👏

desire83
16. čer 2017

@mythologist Hlavně o tom nikdo nechce mluvit, takže v mém okolí vůbec netuším jestli je na tom někdo odobně jako já.....prostě STUD. Přece je to normální věc,tak proč o ní nemluvit víc?

mythologist
16. čer 2017

@desire83 : je to tak jak pises, stydime se mluvit - a na druhou stranu se neni koho ptat. V rodine dostanes odpoved: No kdybys vedela co vsechno boli me! Prakticky lekar netusi ani omylem, na gynde ti reknou: tak posilujte panevni dno - jak? Kdy? To uz se nedovis...Sehnat citlivou soukromou fyzioterapeutku, ktera sama porodila a vi "wo co gou" je nadlidsky vykon, a pak je tady ta cast prinutit se cvicit. Nastesti to panevni dno chce malinko - i kdyz casto a porad. Ja jsem sama zvedava jak dopadnu ted po druhem porodu, proto sbiram informace, abych zas vse mohla konzultovat az pujdu na kurz panevniho dna jako netehule. Muj sen a cil je vyhnout se v budoucnu inkontinenci (to bych byla prvni zenska v rodine!) a moct na prochazce deti vzit "na kone" bez toho, abych si u toho zablokovala pater a zpusobila migrenu do konce dne.
Jo, jestli to nekomu pomuze (brno a okoli), tak za sebe muzu doporucit fyzioterapeutku i kurz zde:
http://www.fyzioterapie-kinesis.cz

letadlo13
16. čer 2017

@mythologist měla jsem vždycky balónek před každým porodem a ani jednou jsem nebyla poraněná (jen kosmetika). A s pánevním dnem nemám problém, byla jsem do pár dnů v pohodě, po druhém porodu do pár hodin, krásně elasticky se to vrátilo, Aniballem se dá pánevní dno i posilovat, ale to už jsem já osobně po porodu nedělala. Jen před porodem.

mythologist
16. čer 2017

@letadlo13 : problem aniballu a spol je v tom, ze neexistuji dlouhodobe studie, pouze podezreni, ze pouzivani balonku muze mit vliv na vznik nevratnych zmen v tkanich panevniho dna. Co je jiste, je, ze se jedna o intervenci do zenskeho tela a dle toho je nutne se na to divat - a ja se proste divam skepticky. Uplne na stejnem principu funguji nafukovaci analni koliky - a nemam pocit, ze by se jejich uzivani tesilo takove popularite 😀 Take vidim problem v tom, ze se te v porodnici ptaji: CHcete nastrih? Pritom ta otazka ma smerovat obracene: Co umite udelat proto, abyste mne jako rodicku ochranili pred porodnim poranenim? Ale to uz jsme se vzdalili puvodnimu tematu 🙂

alemari
16. čer 2017

@mythologist amen!❤

letadlo13
16. čer 2017

@mythologist nevyvracím názor nikomu, nicméně termín "stupidní balónek" a přirovnání k análnímu kolíku... to nepovažuju právě za zasvěcený komentář.

Nevěřím, že pár cvičení, navíc 14 dnů před porodem, kdy už je cítit, jak jsou ty tkáně volné, mi uškodí víc, než "citlivý nástřih nerozvinuté hráze" 🙂 na 8-12 stehů, který mé příbuzné starších ročníků bolí dodnes, vždycky když zaprší.

Omlouvám se, jakékoli diskuse o Aniballu tedy končím, jen jsem chtěla prostě podotknout, že se používá i pro posilování, nikoli roztahování. Jak má poporodní cvičení přesně vypadat, to se určitě dá někde dohledat. Jen tak pro doplnění metod posilování pánevní ho dna.

@alemari 😀😀😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru