Prasknutí poporodních stehů. Musím hned k doktorovi?

lenulenka
21. bře 2008

Nemáte někdo, prosím, zkušenosti s prasknutím poporodních stehů? Rodila jsem bez nástřihu, ale natrhla se, tak mám vnitřní i venkovní stehy. Dr. říkal, že je to drobnější poranění, nerozumím tomu, ale mě to příjde dost - mám už odeznívající modřinu a hráz asi jen 1cm, jinak jsem ještě hodně otevřená (jsem 9.den po porodu). Včera jsem zjistila, že mi asi praskl poslední steh na hrázi, a tak nevím, zda musím nezbytně hned ke své dr., nebo bude stačit za 4 dny (nemám se k dr. dnes jak dostat a pak bude prodloužený velikonoční víkend...). Také se chci zeptat, zda nevíte, jestli se to prostě jen zase přišije a bude to ok, nebo se musí přešít většina...? Děkuji za každou odpověď.

denousek
21. bře 2008

lenuli jestli si myslis ze to mas praskle moc tak bych zajela hned aby ti to pres svatky nejak spatne nesrostlo nebo at nemas zbytecne dlouho otevrenou ranu at se ti tam nedostane infekce....me to taky trochu prasklo ta ,,dira 😅 ,, je vetsi nez pred porodem ale neni to tak zly...ale jestli simyslis ze je to moc tak bych radsijela na prohlidku,ptz stat se to urcite muze ze se t nehoji takjak ma..

lenulenka
autor
21. bře 2008

Denousek: moc asi ne (dost - tím jsem myslela, že se mi to nezdá jen povrchové drobné poranění, jak dr.říkal) - praskl asi opravdu jen 1 steh, "ta díra 😅 " je větší, než před porodem, ale myslím, že se to ještě trochu "zavře", že je to ještě brzo, aby byla úplně "stažená" (to jsou výrazy... ale jak jinak popsat, že??? 😅 😀 ).

luckahr
21. bře 2008

lenulenka, a jak si to poznala, že Ti to prasklo? Já bych raději alespoň zavolala doktorovi a poradila se, on Ti řekne, jestli radši přijít hned, což pro sichr asi řekne 😅

lenulenka
autor
21. bře 2008

luckahr: já se šla podívat do zrcátka na tu modřinu, co mi o ní dr. říkal, no a tak jsem mrkla i na stehy a ten jeden je prostě nějakej povolenej, zdá se přetrženej.

luckahr
21. bře 2008

hm 😒 , tak to je radost. Už jsi volala Dr.?

caira
23. bře 2008

tak ja jsem jeden z pripadu komu stehy vazne praskly,

ctvrty den po porodu me stehy zacaly bolem o dost vic, nez predtim, proste fakt jako pocit, ze se mi to tam snad zase roztrhlo, tak jsem se sla podivat do zrcatka a vazne, dira jako blazen a jen jeden steh vcelku ☹ takze jsem okamzite volala sve PA a ta za par hodin dorazila k nam domu aby mi to zkontrolovala, stehy vazne praskly a dokonce uz v tom byla infekce, takze okamzite jsem dostala antibiotika a bylo mi doporuceno dvakrat az trikrat denne si davat koupel s tea tree olejem a hlavne cvicit posilovani panevniho dna, protoze to prokrvuje tkan a lepsi to hojeni, bohuzel uz to nemohli znova sesit takze se to musi hojit samo, ATB zabraly a infekce zmizela po tydnu a uz se to i pekne hoji, sice je to jeste porad trosku otevrene, ale uz nic proti tomu co to bylo. Taky mi pak doktor po dvou tydnech dal ATB masticku a ted to tam dvakrat denne po koupeli apilkuju a hodne to vysousim fenem, aby to bylo na vzduchu..cca trikrat denne po peti minutach..

mamkamarketa
3. říj 2010

Mam prosbu, jsem po porodu temer 2 roky, mela jsem celkem dost stehu (nebyla jsem nastrizena) obcas me to bolelo pri sexu, ale kvuli manzelovi jsem zatala zuby 😖 jenze dneska mam pocit, jakoby pri nasich hratkach, jsem si zase ,,natrhla,, hraz, dost me to boli a pro pohledu do zrcatka mi zbyva asi 0,5 cm hraze. Jak je bezne velka hraz po porodu? Boli me to,ale bojim se jit za Dr, aby me to zase nechteli sesivat...prosim poradte

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru