Přešití jizvy na děloze. Dělá se to laparoskopicky?

natalie77
7. zář 2011

Ahoj,
po 4 letech se zjistilo, že mám na děloze defekt , a to na jizvě po císařském řezu. Nyní mi chtějí dělohu přešít. Dělá se to laparoskopicky?
Jak dloho budu v nemocnici a čeká se s těhotenstvím jako po císaří minimálně rok?
Budu vděčná, když se mi někdo ozvě.
Děkuji.

ava
15. zář 2011

pokud vím, laparoskopicky se to nedělá, ale to Tě jistě bude podrobně informovat Tvůj gynekolog. A podle mých informací by se mělo s dalším otěhotněním čekat stejně, jako bys prodělala porod cís.řezem. Hodně štěstí!

natalie77
autor
15. pro 2011

@ava mám to za sebou, laparoskopicky to udělali a má se počkat půl roku 😉 , takže super 😵 .
Když ti to přešili, srostlo to už v pohodě? V únoru jdu na kontrolní utz, tak snad to bude v pořádku.

ava
15. pro 2011

tak hodně štěstí!_ Já měla info jen z doslechu od kamarádky, sama jsem rodila přirozeně. Pohodonou rekonvalescenci!

fim
21. únor 2012

@natalie77 Mám strašnou radost z informace, kterou jsi napsala, pže dneska jsem se dozvěděla tentýž nález, tedy 16 m po císaři, ale i tak. ☹ Původně padlo i slovo hysteroktomie, což mě vyděsilo. 😲 Skoro mám tušení, jestli jsi nebyla na ko dneska, pže já byla zas toho 7.9. na jiném zákroku. 😉
Laparoskopické řešení je naprosto ideální, ačkoliv se taky netěším. No uvidíme, co se dozvím večer od svého gynekologa. 😕

natalie77
autor
24. únor 2012

@fim tak to budu držet pěsti....jen mě děsí, že to může srůst stejně špatně, jako po císaři...prostě něco nebem a zemí, člověk to neovlivní. A to se jinak výborně hojím. Jen je mi fakt líto, že na to nepřišli dříve...že jsem musela projít tím zamlklým těhotenstvím (to by se mohlo stát třeba i kdybych byla v pohodě...) a pak tou interrupcí ☹ 😔

Tak se drž, dobře to dopadne. 😉

fim
26. únor 2012

@natalie77 Děkuji. Úterý pro mě bylo hodně stresové, pže jsem do večera čekala na verdikt, mezitím leccos našla a pořád nevěděla, jak to přesně bude u mě. Tvá zkušenost mě potěšila, pže velké operace "tipu císař" mě děsila.
Dvě děti už máme, ale je mi 31 a při představě, že bych neměla už nikdy děti z nějakého jiného důvodu než z vlastního rozhodnutí, mi byla krajně nepříjemná.
Nakonec se jedná jen o 2 cm v jizvě, což by se teoreticky nemuselo ani moc řešit, ale pouze v případě, že bych neplánovala už nikdy těhotnět. Ale to je věc, co si nikdy nemůžu být jistá - zatím neplánuji, za 5 let bych toho mohla litovat.... 😉
A teda "jen" 2 cm, ale vypadla mi kvůli tomu Mirena a pořád ještě nejsem "srovnaná", takže se normálně těším, až se vše vrátí do starých kolejí, Mudr mi to dozašije a pak se uvidí, co dál - jakou antiko, jestli třeba ještě to tělísko jednou nezskusit atd. A za 5 let uvidíme, třeba ještě ta holčička... 😀 😎

Blbý je, že to neodhalili dřív. Vždyť já byla taky na spoustě utz (kvůli té Mireně a problémům před vypuzením) a dokonce to neviděli ani hysteroskopií! Takže to byla pěkná náhoda. ☹ CT pak ukázalo vše, ale na to člověka jen tak zbůhdarma neposílají, že? 😅

petanevesta
30. čer 2014

@natalie77
@fim muzu se zeptat,jak jste holky dopadly po te reoperaci jizvy,jak probihalo hojeni atd...?mam stejny problem 13mesicu po sekci,nasli mi na utz defekt na jizve a jelikoz chce pristi rok znovu otehotnet a mit druhe dite,musi se to resit 😐

veruvac
16. lis 2015

ahoj. moc by mne zajímalo zda po opravení defektu jste normálně otěhotněli...Mě bohužel na defekt přišli po 3letech...po císařském ř. jsem dlouho kojila a žádný problém. po ukončení kojení mi začal problém s dlouhou menstruací, bolest břicha - už přes rok a něco - gyn. mě poslal na laparoskopii ať se mi podívají do břicha a nic nenašli, ..dostala sem se tedy až do centra as. repro a hned při první návštěvě mi řekla dr. že mám defekt...konečně jdu na operaci- po 5měs. od té první- což se těším protože rok bolesti břicha je fakt hrůza a už jsem z toho byla fakt zoufalá..jen mě zajímá zda po tom zákroku bylo vše ok. Dítko mám jedno ale moc chci ještě jedno...

palve
16. říj 2017

Hezky den holky. Chtěla bych 3 mimi a gynekolog mi zjistil defekt na deloze klinovity šíře 7mm a doporučil presiti, ale mě se moc nechce. Už z důvodu kojení 15m prcka. Měla jste to některá? Děkuji

frndafrrr
16. říj 2017

@palve určíte se nabízí otazka další chceš? Nebo si odrodila? ! Pokud tam defekt je a chceš resit v budoucnu další, nechala bych se "spravit"...

nc30
16. říj 2017

@palve Problem s kojením se da vyřešit odstříkáním davky,ktera vyjde na 1 kojení po operaci,pak uz to v mliku neni...a v 15M uz ma jiste i prikrmy😉Zalezi co je pro tebe prednejsi,jestli odkojit nebo si nechat opravit delohu-bez cehoz to tehotenstvi bude velice rizikove😔

03ver
14. únor 2022

Chtěla jsem se zeptat,jestli má někdo podobnou zkušenost jako já...Mám za sebou dva císaře r.2011 r.2015, niní jsem po třetí těhotná a čeká mě další císař..ale v srpnu 2021 mi dělaly reoperaci jizvy po císaři..a já otěhotněla 4 měsíce po operaci laparoskopické. Jsem ve 12 TT .Mám hrozny strach jak to moje jizva a děloha zvládne..aby mi nepraskla až bude bříško růst.. Setkala jste se některá s podobným případem jako já? Budu ráda za odpovědi,doktoři mi bohužel řekly ,že se uvidí jak bude těhotenství pokračovat.. říkali,že úplně standardní to není 😑🤔

1pendula
2. pro 2022

@03ver Můžu se prosím zeptat, jak si dopadla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru