Převis břicha po císaři. Dá se s tím něco dělat?

zdenkazdenula
29. pro 2009

Rodila jsem před 5 měsíci císařským řezem a nad jizvou mám jakoby převis břicha. Když stojím, tak je to znát hlavně z jedné strany a když sedím, je mi do pláče, protože mi břicho visí přes jizvu. Dá se s tím něco dělat? Nemáte nějaké rady? Jsem z toho smutná a mám deprese. Dřív jsem měla břicho celkem ploché a teď se za sebe stydím. ☹

katkaz13
10. čer 2015

tak jsme našli díru na webu tak třeba něco najdem a poradíme... vytvoříme blog ... protože každý má pocit, že to najde na netu... a ono nic... ale vůbec nic... a že jsem hledala několikrát a hodiny strávila tím, že něco najdu...i s ohledem na záda.. které jsou už tak přetěžovány nošením, kojením, koupáním kdy maminka má strnulý a nepřirozený postoj a záda bolí už tak... a ještě je zatěžovat cviky! no mám 20 medíců po sekci a břicho po větším záběru stejnak bolí tahá a je mi to nepříjemné a dlouho to nevydržím a říkám si že ta bolest za to nestojí!

janamal37
10. čer 2015

@zdenkazdenula Mám tentýž problém a už o moc déle,takže chápu ☹. Plus kila navíc plus rozestup svalů plus nulový čas sama pro sebe.. rovná se čiré zoufalství ☹. Taky máte pořád to břicho tak mrtvé? Je mi nepříjemný každý dotyk nebo i tlak oblečení..1,5 roku☹

millyh
11. čer 2015

@janamal37 ahoj
Někde jsem tu našla přímo odkaz na cvičení při rozestupu svalů ale už nevím kde :-/ na seznamu to určitě objevíš 😉 paní která pomáhá s tímto cvičením jezdí po ČR na pozvání od mateřských center. Jediné co nesmíš cvičit je přímé svaly ale pomalu zpevňovat ty boční
Já vypadala po prvním porodu skvěle ale po tom druhém mám už dva roky břicho jak v pátém měsíci. S klukama to nemám v paneláku jak změnit. Tak věřím že s více pohybem u domečku se to změní 🙂

sariky
11. čer 2015

Mám taky nechutný vytahany bricho jak v 5.mesici, rozestup svalů a nulový čas na sebe. Decka uz maji 3 roky a na tu pneumatiku se mi akorát nabaluje tuk. Hnusny. Pomooooc

amj
11. čer 2015

holky tak rady sem - jsem po 2 císařích - po prvním to jakž takž šlo, po druhém už je to opravdu ,,převis,,.
Takže cviky sem - rady, jak na to. Další dítko není v plánu, ale s převisem se mi žít teda nechce :(

janesafari
11. čer 2015

Mrtvé břicho ? No taky mám celé místo pod jizvou necitlivé!!! A to tahání taky občas cítím a tím jak mě řezaly 2x,tak mám levou stranu propadlou...Tak břicho jak v 5 měsíci,jizvu jak vlnu a ještě propadlou...Super ozdoba 😒

karol84
15. čer 2015

@zdenkazdenula upravilo se to samo, i když až po několika letech a těsně před dalším těhotenstvím. jsem zvědavá, zda se převis nad jizvou zase objeví, i kdyby se mi podařilo nejít na další sekci

millyh
15. čer 2015

A toto je paní která objíždí ČR se cvičením na ty svaly
Myslím že je to ona 🙂
http://iva-mmt.blog.cz/1408/diastaza-kde-a-jak-...

ajaksas
31. srp 2015

Holky, co je dobré (a co mám vyzkoušené), tak poporodní pás. Za prvé, než se vám podaří dosáhnout vysněné váhy, tak pás zeštíhlí a zamaskuje přebytky. A za druhé, zpevní povislou kůži a vlastně jí pomůže se vrátit do normálu🙂 Já si ho třeba pořídila na: https://www.krasaprozeny.cz/Damska-moda/Stahova...
Je pohodlný, a dá se nosit i pod uplejší oblečení🙂

kminek
14. led 2016

@ajaksas ahoj, chtěla jsem se zeptat na ten poporodní pás. Asi za 14 dní mě čeká císař a právě přemýšlím jestli má cenu pořizovat 🙂 Zajímali by mě kdy jej můžu začít nosit a hlavně jak správně odhadnout velikost? To se mám změřit ještě před porodem? Díky za info

bledule24
7. kvě 2017

Ahoj holky mám to samé jsem 8 měsíců po císaři a to břicho je hrozný nikdy jsem takhle tlustá nebyla☹,cvičím denně jak idiot a vůbec to nepomáhá už jsem zkoušela i ty falešné bobulky goji a nic jsem ztoho doopravdy zoufalá ale už asi vím že už nikdy asi hubenější nebudu a moc mě to trápí😠 stydím se za sebe!!

millyh
8. kvě 2017

@bledule24 nezoufej 🙂
Jsem 4 roky od druhého porodu císařem a ještě loni jsem byla jako balon. Dnes o deset kilo lehčí a upe happy 😀
Stačilo mi k tomu si jen vyčistit tělo a hlavně hlavu. Hodně mi teď pomáhá Luule Viilma svými knižkami.
Nevěš hlavu a uvidíš že budeš brzy jako dřív 😎
Pěkný den
Milly

bledule24
8. kvě 2017

@millyh Ahojky děkuju za povzbuzení kéž by to tak bylo no je fakt že si pomalu na tu postavu zvykám nic jinýho mi nezbývá ale nevzdávám se 🙂

smallinka
8. kvě 2017

No já jsem po císaři dvojčátek 2,5 roku, váha šla dolů hoodně pomalu, ještě do nedávna pořád 8 kg nahoře, teď už tak jen 4 navíc, což je ok. Ale břicho pořád ne a ne dolů....když jsem málo jedla, tak splasklo, ale pak zase jojo efekt...když jsem začla jíst. Takže nezabralo, snažila jsem se zase běhat, cvičit jógu jak dřív, ale bohužel na mateřské nemám moc energie a hlavně času. Co mi opravdu až teď pomohlo je tzv. 30denní výzva sklapovaček na břicho...opravdu funguje!! cvičím asi 15.den a vidím výsledek!! a to mě motivuje pokračovat....nikdy jsem na tyto výzvy nebyla, nemám ráda posilování, raději jógu kde se také posiluje, ale zábavnější formou, nebo běh....ale toto když mi zabírá, tak cvičím dál, jsem zvědavá na břiško ten 30.den! 😀

bledule24
10. kvě 2017

Ahojky děkuju taky cvičím denně a né jen břicho ale i nohy i zadek skalpovačky taky dělám ale asi málo a mám to samý taky sem přestala jíst a výsledek skoro žádný ale prostě to nevzdám i když ted už asi nebudu až tak zabírat jsem asi těhotná 🙂 tak uvidíme ale jinak držím moc moc palce at se daří

monikaalex
22. črc 2018

Ahoj maminy jsem 3 měsíce po císaři a vypadám takhle když břicho zatahnu což skoro ani nejde je to furt stejne mám ho fakt moc převislé jde to vidět ve všem v kalhotech leginach ve všem :( mám první dítě a je mi 20 let a jsem v depkach... :( uvažuji o odriznuti nějaké názory zkušených a moudrých maminek

absintka19
23. črc 2018

@monikaalex ja jsem po porodu hodne cvicila a zhubla a ted po roce od porodu prevys neni temer videt ale ze zacatku to byla hruza. Nekojila jsem tak nez se zatahla deloha tak bricho nevypadalo hezky. Zkus tedy cvicit, me pomohl beh. Slo to pomalu ale slo to. Pokud planujete dalsi dite tak s nejakou operaci bych pockala az po. Ale me cviceni zachranilo-drina ale stalo to za to.

millyh
23. črc 2018

@monikaalex
ahoj
3měsíce po porodu to vůbec neřeš. já mám dva císaře za sebou. měla jsem ještě 3 roky po těhotenství nějakých 15kg na víc. dnes mají mrňata 7 a 5 let. v pohodě jsem zhubla 10kg za tři týdny. bříško mi ještě zůstalo a až letos jsem si dala cvičení na bříško- prkno ve všech polohách a nějaké dřepy a úkroky a tak a za 14dní 3kg dole a bříško se mi krásně spravuje. před tím jsem jela pilátes, ale jen nárazově. jestli to bříško vadí tobě, chápu , je ti 20, mě je o 16let víc a upřimně pokud ti to vyčítá či nějak dává najevo partner tak je to ťululum.
Važ si svého těla ať vypadá jakkoli, myslím že 150kg a víc nemáš. Tvé tělo dokázalo úžasnou věc - dalo ti dítě. Dítě které potřebuje spokojenou maminku a věř mi pro své dítě jsi ta nejkrásnější žena na světě. Dnes a denně poslouchám od svých synů jak jsem krásná a jak mě milují. trápila jsem se se svým vzhledem dlouho a děti byly smutné že je maminka nešťastná. dala jsem se do kupy, přestala přemýšlet o tom jestli vypadám jako před těhotenstvím. začala jsem si to užívat a během 3týdnů deset kilo dole a to jen tak...
jsi úžasná žena a přeji ti ať jsi zdravá a máš spokojené a zdravé děťátko 🙂

absintka19
23. črc 2018

@absintka19 jo a jeste dodam ze jsem v prvnim tehu vcetne pripravy na ivf nabrala 30kg, ale tvrdou drinoz ti sli dole postupne. Takze si myslim ze to jde.

monikaalex
23. črc 2018

@millyh dekuju vám, je mi až do place nekdy se najde člověk třeba jako vy kterého ani neznáme a podpoří nás tak že nás to úplně nakopne.. znovu vám moc dekuju 🙂 jste určitě skvělá žena, máma a manželka

millyh
25. črc 2018

@monikaalex ahoj 🙂
jsem ráda, že to vidíš pozitivněji a děkuji za milá slova 😉
pěkný den Tobě i mrňouskovi
Milly

aandyys
8. bře 2019

Holky tak s tim previsem bojuji uz skoro 5 rokem a je to porad stejne,at delam co delam furt je tam.od jizvy dolu uplne plocho,ale nad jizvou bachor jak kdybych byla tehu ☹ take bych se ho rada zbavila jen jsem jeste nenasla zpusob jak na neho :-/ a muzu vam rict ze ani za tech 5 let jsem si na nej nezvykla a zvykat nechci.

madamas
9. bře 2019

@aandyys Ahoj. Jsi si jistá že cvičíš správné cviky? U nás ve fitness pořádají přímo kurzy na poporodní bříško, i po sekci.

madkate
23. kvě 2023

Ahoj holky, já jsem po třech císařích, děti 7, 5 a 3 roky. Mám převis a přišlo mi, že čím dál větší. I přesto, že hodně sportuju, posiluju břichu a nezanedbala jsem péči o jizvu hned po císaři. Příde mi, jakoby to místo kolem jizvy bylo mrtvý, neprokrvovalo se jako ostatní místa na těle při sportu. Tak jsem vzala gelovej polštářek, kterej nahřeju, přiložim na místo treba na 10 min a následně, když je to tam teplý, tak masíruju, promačkávám a mačkám na bouličky. Nejlíp ve stoje se zatnutým břichem, tak je cejtím nejlíp. Snažím se aspoň jednou denně. A opravdu, po měsící převis trochu ubyl. Čekám, že to nějakej ten měsíce ještě potrvá, ale je to na dobrý cestě. Nechť tenhle tip pomůžu i ostatním 🙂 i když je od laika.

22hanah
23. kvě 2023

@majdula ano, nesmí se namáhat přímé kvůli případné diastáze, jsou od sebe totiž rozestouplé, můžeš třeba na youtube zadat "cvičení na diastázu" a vyjedou Ti cviky, které můžeš, a nebo docházet k fyzioterapeutovi, aby naučil správné cviky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru