Převis břicha po císaři. Dá se s tím něco dělat?

zdenkazdenula
29. pro 2009

Rodila jsem před 5 měsíci císařským řezem a nad jizvou mám jakoby převis břicha. Když stojím, tak je to znát hlavně z jedné strany a když sedím, je mi do pláče, protože mi břicho visí přes jizvu. Dá se s tím něco dělat? Nemáte nějaké rady? Jsem z toho smutná a mám deprese. Dřív jsem měla břicho celkem ploché a teď se za sebe stydím. ☹

mili84
29. pro 2009

zdenka: ahoj, já taky rodila před 5 měsíci a mám uplně to samé...ten převis už prý nezmizí nikdy uplně do hladka, ale časem, třeba za rok, už bude málo znatelný. Mám kamarádku, která je extrémně hubená, má taky ploché bříško, rodila 2x císařem - převis má, ale hooooodně málo znatatelný - a rozhodně to není vidět přes oblečení 😉 Jinak já to mám dost vidět...ale říkám si, že až začnu cvičit, že se to třeba ještě trochu zmenší...

loki01
29. pro 2009

Ja rodila CS pred 2 tydny a je tam 😖 ale videla jsem hollku ktera rodila CS a po 7 tydnech ani tuk. Cvicit, cvicit cvicit. Ja teda jeste nemuzu, ale hned po sestinedeli jdu na to.

pavlina05
29. pro 2009

Holky já tam teda převis nemám....je to možná dané stavbou těla a hojením jizvy 😉

majdula
29. pro 2009

Auuuuu... ja nemam jen previs, ale celkove vytahane pandero jako v 5 mesici 😢 a pripada mi, ze je to cimdaltim horsi. Na bricho mam strach cvicit, nevim co muzu a co ne... Obcas to jeste celkem poboliva, zvlast v posledni dobe, kdyz prcka casto taham a nosim a uz je trochu tezkej.

Mate nejake tipy na cviky na bricho? Vim, ze na cviceni i v porodce rikali, ze by se nemely namahat jedny svaly, teda nevim esi prime nebo sikme 😕

loki01
30. pro 2009

majdula: prime myslim. Ale myslim, ze musis posilovat vsechny. kdyz te to bude bolet (ta jizva) tak prestan. Ja uz se tesim az budu moct cvicit... 😀

zdenkazdenula
autor
10. led 2010

Dneska jsem se zase videla v zrcadle a hrůza.Nejhorší je to po ránu. Břicho mám větší než jsem mívala, ale ten převis, to je na mě moc. Holky, zbavila jste se toho některá? A jak? Já mám totiž pocit, že to mám od porodu úplně stejné. Dost často proto i brečím. Jsem asi blb. ☹

permonik7
11. led 2010

Taky mám ten převis a tak nějak doufám, že se mi podaří se ho zbavit. Cvičit ještě nesmím a bylo mi řečeno, že i potom se musí strašně opatrně cvičit, aby se něco nepokazilo, že se všechno uvnitř hojí pomalu. A sestřička z gyndy mi říkala, že je dobré zezačátku cvičit pod dohledem, jestli se ty cviky dělají dobře, poklud totiž nee, tak si můžeme ublížit. Tak opatrně, kočky 😉

boobinka
12. led 2010

holky, ja mela previs take, po necelym roce jsem uz byla plocha jak prkno. Pry se doporucuje lezet na brise, ale to ja vzhledem obavam o jizvu po CŘ nedelala. Na pravidelne posilovani ani nebyl cas. Nejvice mi opravdu pomohlo chodit cely den se zatazenym brichem. proste na to myslet.

zdenkazdenula
autor
12. led 2010

boobinka-díky za pozitivní zprávu. Kdo ti poradil chození se zataženým břichem? to slyším poprvé.

ivana24
13. led 2010

Holky, já nemám nic, měla jsem a nejvíce mi pomohlo cvičit pilates, chvilku to trvá, ale fakt super, tak doporučuji 😉

kim
13. led 2010

Já jsem po CŘ dva roky a převis taky mám 😀 ale taky mám 5kg navíc, takže si myslím, že až zmizí špek, že s ním i převis.Určitě se snažte cvičit po tom 6 nedělí a Zdeni, nic si z toho nedělej, vždyť máš krásné mimi, tak se netrap nějakým převisem!!!!!Vždyť se to pod oblečením schová.Je teda fakt, že v plavkách mi bylo stydno, ale prostě jsem dělala jakože nic 😀 Držím palce, ať máte bříška zase krásná 😵

zdenkazdenula
autor
13. led 2010

ivana24-O pilates jsem uvažovala, tak to zkusím. Za jak dlouho se ti to bricho zlepsilo? Měla jsi císařem první nebo druhé dítě? Já až teď druhý kvůli velikosti malý a mám z porodu a postavy fakt deprese. Manžel je ze mě hotovej.

Hrozně ráda jsem chodila plavat a teď do bazénu nechodím, protože se za sebe stydím. Vím, že mám krásný zdravý dítě,ale chci se taky cítit dobře.

nattali
15. led 2010

Jéé, ja se taky natrápila kvůli převisu. Dokonce jsem uvažovala nad plastikou 😉 Teď jsem 3měsíce po porodu a je to lepší, ale uplně se ho asi opravdu nezbavíme ☹ V jeansech to naštěstí není vidět a do léta je daleko, tak se snažím na to nemyslet a doufat, že se to do léta spraví.

katulen
17. led 2010

tak já mám ne moc, ale něco navíc tam mám ☹ , spíše mi to břicho vyloženě nevisí přes jizvu, ale mám ho prostě vyklenutější než dřív, vypadám tak na 4 měsíc 😠 . Po 1. porodu (normáním) v pohodě, ale teď jsem taky po císaři a hrůza. Asi zkusím pilates, všude to radí, že prý je to výborné, tak to prubnu 🙂 .
Jinak holky, radujte se z dětiček, ty naše "bříška" se časem srovnají 😅

katulen
17. led 2010

nattali: no, já bych na plastiku nešla ani náhodou, vystrašil mě ten případ mladé maminky, co po ní zemřela 😔 , chudáci dětičky. Je jasný, že je riziková každá operace, ale proč to podstupovat zbytečně... 😒

dukie
19. led 2010

Holky, pro první cvičení po císaři je úžasný cvik na "vnitřní svaly". Normálně si lehněte na záda, pokrčte mírně nohy v kolenou a s výdechem se snažte vtáhnout bříško co nejvíc dovnitř (jakobyste se snažily, aby zmizelo 😀 )
To je údajně nejlepší začátek. 🙂

Podobně funguje cvik, kdy si stoupnete, nohy na šířku boků, lehoučce je pokrčíte, podsadíte u toho pánev a přenesete váhu na paty, aniž byste přitom zvedly špičky. Taky ucítíte, že pracují vnitřní svaly - tentokrát spíše v dolní části bříška. Samozřejmě se na to vyprdněte, pokud Vás ta jizva bolí.

A pokud Vás jizva nebolí, v klidu můžete třeba využít velikého balonu - lehnout si na záda, nohy dát v pravém úhlu na balon, na šířku boků od sebe a pomalu pomocí toho balonu přetáčet nohy doleva a doprava tak, že vlevo se dotknete země levou nohou a vpravo naopak pravou. Tím se cvičí ty šikmé svaly a balón Vám pomáhá to "nepřehánět" a hlavně dělat to plynule.

Pro prvních pár dní cvičení je to úžasné. 🙂

janab78
6. kvě 2010

Tak se přidám i já. Jsem 10měs. po císaři a mám taky převis břicha. Když stojím, tak ani ne (jen na jedný straně trochu), ale když se předehnu, tak vidím břicho visící nad jizvou. Je to zoufalé ☹ Cvičím pilates, ale výsledky moc nejsou. Mám pocit, jakoby ten tuk ta jizva celý držela, že ta jizva je jakoby vrostlá pevně do břicha. Ještě mě napadlo, jesli by se jizva neměla každý den nějak natahovat,.. Poctivěš jsem jizvu masírovala, ale to břicho přes jizvu je fakt hnus. 😖

renys
9. kvě 2010

Ahojky, tak já ten převis mam taky ☹ , pevně doufam, že se aspoň zmenší, tim jak si pak budu cvičit. Neni to zrovna sexy, ach jo. Holky, kdy jste začaly po porodu s tou masáží jizvy? Já jí mam zatim hodně citlivou, tak ještě vyčkávam.

lamarika
9. kvě 2010

Holky hlavu vzhůru. Ten převis jsem taky měla. Sice jde ještě teď rok po CR trošku vidět,ale už je to o 90% lepší (nebo spíš bylo před druhým těhu). Necvičila jsem ani nic podobnýho, fakt to jde samo. Až budete zvedat neustále prcky, protože se pořád po vás budou sápat, tak to bříško budete posilovat nevědomky 😉
Takže fakt se to zlepší, nebo alespoň většinou 😉

lamarika
9. kvě 2010

renys s tlakovou masáží by jsi měla začít hned aby ti tam nezůstali srůsty a koloidní jizva

renys
11. kvě 2010

Lamari, díky, tak to jsi mě uklidnila 😉 , jinak s tou masáží, no vidíš, tak já do toho jdu, no v porodce řikali, až zmizí stroupky a ty mam pocit už zmizely.

lamarika
12. kvě 2010

Renys mně v porodce na otázku jak se mám o jizvu starat jen řekli, že ji mám mydlit. . . O nějaké tlakové masáži jsem se dozvěděla až 4 měsíce po CR. Což bylo dost pozdě, takže mám z části koloidní jizvu a z části normální. Srůsty naštěstí nejsou. Tak radši začni ať máš pěknou jizvu a nejde ti skoro ani vidět 😉

renys
15. kvě 2010

Lamar - mydlit?? Tak to mě naopak zakázali, pak když za mnou přišla fyzioterapeutka, tak radila mazat (i při masáži, to je jasný) něčim hodně mastnym - sádlem či indulonou, no ale přiznam se, že to dost flákam.

romana29
19. kvě 2010

Já teda nějaký převis neřeším, ale chápu, že ty, které byly před těhotenstvím zvyklé na ploché bříško, to krapet víc prožívají. Já štíhlá nikdy nebyla, takže převis sem, převis tam.
Kamarádka taky po císaři šla na plastiku břicha, kdosi jí řekl, že po císaři se nikdy nepodaří toho převisu zbavit, že to cvičením ani ničím jiným nejde...
Jinak tlakovou masáž jizvy - to slyším poprvé, jizvu jsem měla dlouho citlivou, ale i bez masáže je absolutně v pohodě 🙂

eleanthis
16. črc 2012

ahoj holky, mam 4 mesice po cisari, mesic cvicim poctive kazdy den skoro hodinu kalanetiky a muzu vam rict,ze i ten previs jde dolu. pomalu, ale jde. dr. mi poradila nenosit nizky kalhotky a kalhoty, aby se mi previs neprelejval pres okraj, ale to nedelam... nekdo mi z kamaradek rikal, ze nosil stahovaci pas, a ze previs zmizel. verim, ze je to o cviceni, ktery se i po CS da pomalu praktikovat uz od sestinedeli. poslouchejte svoje telo, samo si rekne, kdy ma dost. ja jsem dneska byla na KO, protoze me ten previs navic jeste obcas docela ostre boli, treba i na dotek, tak jestli si treba tim cvicenim neublizuju. svaly mam pry naprosto OK, jde o srusty, ktery tam bohuzel jsou a muzou delat problem i ve vypracovani svalu. vytrvejte a cvicte, drzim palce

katkaz13
4. čer 2015

@mili84 dobrý den máte chtěla jsem se zeptat jste několik let po porodu zmizlo vám to ? já jsem 20 měsíců..... a můžu cvičit jak chci a nechce to splasknout...Děkuji

janesafari
4. čer 2015

Čau holky...já měla druhé dítko akutní sekcí a taky mám břicho převislé přes tu jizvu a i ted 22 měsíců po porodu vypadám jako v 5.měsíci...Navíc sem po císaři měla dlouhodobě problémy-zahnisaly mě vnitřní stehy a zanítilo se to...x-antibiotika,x-týdnů běhání po DR. s hnisajícím břichem a dírou v jizvě,aby odtékal hnis...Nakonec mě moje gyndařka,která mě více hlídala,poslala po další kontrole v 8 týdnech okamžitě do nemocnice,že je břicho zanícené a nateklé-at hned jedu na příjem...TAk přesně na den 8 týdnů po porodu mě jizvu řezaly znova a po propuštění mě začaly hnisat i ty venkovní stehy,tak sem se sebrala a jela za DR,at je hned odstraní,že už té bolesti bylo dost !!! Tak sem na sebe musela ještě pár týdnů dávat pozor a nic nedělat !!!
Takže cvičit sem začala až půl roku po porodu a je to znát ...Sice se mě podařilo zhubnout na nynějších 57 kg (stále mám 3-4 kg navíc)-to bych i překousla,ale to břicho !
Ted sem to přestala řešit,protože se snažíme o třetí,ale snad pak budu brzo fit a začnu na sobě hodně pracovat...

katkaz13
8. čer 2015

@janesafari ☹ auva... no tak já neměla problémy.... teda že by mi něco hnisalo ... atd ale bolesti stále.... břicho bolelo po půlroku když jsem chtěla cvičit až to bylo dost bolestivé .... takže jsem cvičila jen stahy... v porodnici mi neukázali jediný cvik,.... a já čekala že toho je NET PLNÝ a ejhle... není tu jediný cvik... a jen čtu jak každý má povislý podbřišek... já cele těhu mazala břicho vším možným olejem z HIPU a krémem proti striím... a mám komplet rozpraskané břicho až jsem měla pocit že čím víc mažu tím víc to praskalo na konci ale já přibrala jen 6kg ... a to jen v břichu po porodu jsem měla min.... nebo stejně... ale břicho jak lalok... řeším to s toho důvodu že s malou jsme celou zimu chodili na bazén... ale na koupaliště mezi stovky nepůjdu.... jednodílné plavky nesnesu... potřebuji podprsenku... a tankini taky ne.. při plavaní to leze nahoru... a příští rok k moři... tak at se nestydím... cviky... to je další problém protože všechny zatežuje bederní páteř a mám bederní ústřel ... a opět na netu jediná doporučení a cviky... na rehabky nechodím... protože je to časově náročné... a tam by určitě neřešili břicho... díky za vaše postřehy

janesafari
9. čer 2015

@katkaz13 Jj,přesně tak-taky mě nikdo nepověděl,jak cvičit po císaři...Vše co sem cvičila se minulo učinkem,tak by měli brát ohled i na tohle a poradit !!!
A já teda přibrala u druhého 16 kg a mazala sem jen s olejem nebo mlékem pro těhule s DM-ka a nemám strie a ani nic...Jen po prvním těhu na stehnech a pod prsama,ale není to poznat,tak já zas v tomhle byla ok...
Ale najít vhodné cvičení po sekci fakt není jednoduché !!!

smallinka
9. čer 2015

bych řekla že je to normální takhle brzy po císaři

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru